За класическата музика

  • 3 114
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 447
Прави ми впечатление, че във всяка тема за/против чалгата, феновете упорито настояват, че освен за чака-рака, си умират за класическа музика. Същото го наблюдавам сега и в темата за метъла. И така - споделете!  Simple Smile Какво точно слушате, как и къде? И достатъчно ли е да слушаш Вивалди, докато простираш, или Вагнер, докато шофираш, за да се определиш като любител на класиката?
П.П. Апокалиптика не ги броим за класика, нали? И на Сашка Васева текстовете за Моцарт и Бизе - също.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 474
Всичко слушам..според мястото и повода.
Класика само по Радио 1 на кръгъл час Mr. Green

П.П. Мислех, че за кокичета ще си говорим... Whistling

# 2
  • Мнения: 2 196
Аз нали не съм извисена, ще си кажа, хем без бой. Като чуя Валкириите, направо настръхвам от ужас. Хваща ме страх, буквално. Моят мъж се възползва от тази ми слабост и като реша да започна скандал, ми ги пуска. Спира ми развитието значи. Ще си умра неизвисена музикално и туй то. Crossing Arms
 

# 3
  • Мнения: 3 157
Имам доста дискове с класическа музика.Слушам обикновено сутрин,докато си правя упражненията за да мине по-бързо времето.Има и сайтове,където има нотите на доста произведения и съответно как се изпълняват-много е интересно,но с тях се занимавам по-рядко.

# 4
  • Мнения: 516
Бианка, щом разпознаваш "Валкирия", спокойно можеш да се пишеш като почитател на класиката.
Що се отнася до мен, обожавам класическия балет и оперетите, но не мога да изтърпя цяла опера. Обичам и симфонични концерти. Но смятам, че съм дилетант в дебрите на класическата музика.

# 5
  • Мнения: 2 448
Рядко слушам класика, макар че образованието ми е музикално. Но се случва. Успокояващо ми действа. Или ако съм на ревлива вълна си пущам Ноктюрни на Шопен. Вагнер не обичам.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре, де как възприемате изказванията от хора, които с цялото си поведение показват, че са далеч от същината на класиката, колкото аз от шкембе чорбата, но в някой ключов момент винаги изтърсват "О, аз обожавам Рахманинов и да не земете да го бъркате с брат му"?

Защото на мен ми става става смешничко.
Все едно Дона да каже "Е, и аз понякога влизам в МОЛ-ове".

# 7
  • Мнения: 3 447
Бианка, щом разпознаваш "Валкирия", спокойно можеш да се пишеш като почитател на класиката.
А, анджак. Всъщност въпросът ми е това, че разпознаваш Одата на радостта по радиото, дава ли ти основание да заявиш, че "слушаш класическа музика".

# 8
  • Мнения: 2 448
Добре, де как възприемате изказванията от хора, които с цялото си поведение показват, че са далеч от същината на класиката, колкото аз от шкембе чорбата, но в някой ключов момент винаги изтърсват "О, аз обожавам Рахманинов и да не земете да го бъркате с брат му"?

Преиграват, смешно ги възприемам, то има ли друг начин.  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 401
Разстоянието от метъла до класическата музика е по-малко от крачка. Това са най-богатите жанрове, способни да изразят всяка емоция, да бръкнат в душата на всеки, стига да ги допуснат. Почти няма метъл, който да не уважава класическата музика.  Най-добрите рок музиканти са вдъхновени именно от нея.  
За мен Моцарт съчетава всичко от метъла, у него има и балада, има и хард, и хеви, и готик, и дет. Има и лудост..

# 10
  • Мнения: 516
Странно. Познавам стотици метъли. Само двама от тях  знаят, как изглежда отвътре сградата на Операта.

# 11
  • Мнения: 2 401
Странно. Познавам стотици метъли. Само двама от тях  знаят, как изглежда отвътре сградата на Операта.

На опера не съм ходила от детска възраст.  ...

# 12
  • Мнения: 502
   Казват,че седемдесет процента от душевно болните ги лекували с музиката на Моцарт. Обичам Моцарт,дано не съм и аз в този процент?

# 13
  • Мнения: 3 447
Минзухар хвърли мост към метъла, сега да дойде някой да го хвърли и към чалгата  Grinning

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Все си мислех, че Моцарт е преди метъла, но явно бъркам понятията.
Не смея да кажа нищо пред човек, който свири класика.

Евала.

# 15
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Рядко слушам класика трябва да имам настроение. Разпознавам " Одата на радоста" и още някое и друго произведение и до там. Не съм музикант, аз и метъл бандите не знам по имена, запомням самата песен като звучене при всички видове музика.
 По повод близостта на метъла с класическата музика ще кажа само, че баба ми беше оперна певица (лека и пръст) и брат ми и е свирил "Металика" на пианото - според нея музиката им е много добра и то не като за популярна музика. Та разстоянието наистина е по-малко от крачка.
 

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Би ли ми посочила жанрът, в който няма поне едно качествено произведение, което да не е на крачка от класиката?

# 17
  • Мнения: 4 916
Всичко слушам..според мястото и повода.
Класика само по Радио 1 на кръгъл час Mr. Green

...

Аз от тази рубрика на Радио 1 разбрах, че музиката от "Междузвездни войни" също била класическа.

# 18
  • Мнения: 5 710
Не мога да кажа, че слушам класическа музика въпреки, че по темата ще стигна до въпроси от най-високите нива.
Много от музикалното ми възпитание се е случило в детството и юношеството ми, от няколко години не изпитвам нужда от тази музика, нито да се занимавам, нито да я слушам, но  отвреме навреме ходя на концерти, имам няколко диска ... така че не, май не слушам, не съм в музикален период.
Метълът е натоварване, което не искам да поема, точно както дивата чалга, за мен няма никаква разлика. Сетивата ми страдат еднакво и от ACDC и от Малина.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 20:26 от 10cent's

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
с удоволствие слушам и не само по радиото ...
предпочитам на живо, но това се случва по коледа ако наминат софийските солисти през нашия вилает

# 20
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Би ли ми посочила жанрът, в който няма поне едно качествено произведение, което да не е на крачка от класиката?

Нямам идея, давам пример от сигурен за мен източник. Баба ми например не харесваше някои видове джаз и не намираше нищо общо м/у тях и класическата музика. Конкретен пример обаче не мога да дам.

# 21
  • Мнения: X
Обичам докато чета да слушам класика. Например "Картини от една изложба", или пък "Пер Гинт" на Григ.
На "Вълшебната флейта на Моцарт" дори си припявам с папагалите или си подсвирквам, не е необходимо да правя нещо кой знае какво друго. На Брамс пък унгарските танци ми е малко трудно да ги ползвам като фон, те ме поглъщат изцяло, много ги обичам, примерно с бутилка червено винце...Токайско  Laughing
А иначе какво е достатъчно не знам, то е малко като с религията. Дали те правифен това че слушаш Бах докато мезиш с бахур или това, че редовно заспиваш на "Аида" в операта си е въпрос на лични виждания и интерпретация. Но това, че си чул прословутата "Ода на радостта" по радиото и не си станал да смениш станцията може да е някакъв белег за интерес, но може да си е просто мързел.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 19:32 от Анонимен

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Знам Не съм.

Всъщност такъв жанр няма.

Само е смешно, това което отбелязах по-горе.
Слушането на класика за мен лично е вид култура, ниво на възпитание и начин на живот.
Не просто разпознаване на хитовите парчета и лятоска да ги надъним в колата редом с Азис или Кенибъл Корбс.

Хубаво го каза Бутински:)
Ако си в състояние системно да се напиваш на фона на класически произведения, мога да приема че наистина имаш усещане и потребност от тази музика.

# 23
  • Мнения: 7 837
Апокалиптика са ми любими.

# 24
  • Мнения: X
Апокалиптика са ми любими.
Кои бяха тия бе...аа да, "Апоклистика, апоклистика..." Laughing

# 25
  • Мнения: 4 586
Що не пишете както в хеви метълската тема с подчертани дучички,
като цъкнеш, да чуеш за какаво става дума?
Ако Валкирия и Вакханалия е едно и също, и аз отбирам от класическа музика.
А, и като карам Москвич 408 с четири фара при лошо време, пускам Бах, онова парче от Апокалипсис сега.
Също и Нас не догонят! Да, и те са класика.

# 26
  • Мнения: 2 401
Ето тук например има доста от това, което споменах горе.
Реквием на Моцарт:
http://www.youtube.com/watch?v=CKW9o_5jw6U

Те ви и малко метъл Моцарт:

http://www.youtube.com/watch?v=npj50hIQH6I
Грозно ли звучи?

И без Моцарт, но с много класика:
http://www.youtube.com/watch?v=YY-EOYJQMMY

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 19:48 от минзухар

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Колкото слушам метъл, толкова и класическа музика. (Аз и негърска чалга (както нарича моя дон хип-хоп, рап и пр.) не отказвам.  Laughing)
Ненавиждам оперетата.
Обаче обичам операта.
Един от най-любимите ми композитори е Вагнер.  Mr. Green Някога се самонаричах вагнерианка, но бе пресилено. Все пак, във Ваймар (уви) кракът ми още не е стъпвал. Но съм била в замъка на Лудвиг Баварски "Нойшванщайн" и видях къде тоз гений е творил.  Party Много ми хареса там. С удоволствие бих се преместила в замъка. Ако трябва, ще се напъна и ще изпраскам някое либрето.  Joy
(Преди много години успях да намеря всичките опери на Вагнер на касети. Това беше едно от големите ми богатства.  Laughing)
П.П. И като човек със странни и очевидно противоречиви вкусове, много обичам "Кармен". Обичам да я слушам сега, по пролетно време. Когато чистя.  Laughing Редувам я с "Гънс енд Роузис". Хайде, стига интимности. Остава да си покажа и гащите.
П.П.П. Слуша ми се "Лоенгрин".
П.П.П.П. Гащите ми. Чушките не са мои.  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 25 724
В класиката съм чалгарка - харесвам лековатички, приятнички, мелодичнички неща. Балетът не го тача и милея, предпочитам да го слушам. Е, това нещо никога никога не отказвам да гледам, но като цяло е изключение...  Flutter
Харесвам Верди, но не и Пучини (сложноват е за простия ми мозък, нещо не ме увличат оперите му), обичам Моцарт, Бах, Бетовен, някои неща на Вагнер, абе, нали казах, че съм чалгарка?
Ах, и Григ харесвам много! Черпя с ей-това.
Абе, чалгарка, та дрънка! Ама ние от старото поколение всички сме така. Едно време имаше само две програми по радиото, плюс една регионална. Врътнеш копчето да чуеш новата песен на Лили Иванова или любимата стара на Емил Димитров и те вземат, та те цапардосат я с Хайдн, я с Мусоргски. После пак Христо Кидиков, последван от Дунавско хоро... Ех, а бяхме млади...  Tired
Отплеснах се.  Embarassed
Включих се само за да ви кажа, че харесвам много и Клайдерман, и Нейджъл Кенеди, и Васко Василев, и Бонд, и Ванеса Мей, даже и оня рап, който популяризира "Княз Игор"... И кънтри даже слушам.
Изобщо - чалга... Оп, са!

 

# 29
  • Мнения: 516
Очевадно е, колко много са любителите на класическата музика, щом толкова бързо темата отиде на втора страница. Laughing

# 30
  • Мнения: 2 448
Очевадно е, колко много са любителите на класическата музика, щом толкова бързо темата отиде на втора страница. Laughing

Да бе, дори тези които не слушат не се появиха в темата да плюят против. Ама за фолк певиците всички се включват и фенове и върли противници.   Mr. Green

# 31
  • Мнения: 25 724
Е, нормално е.
Оперните певици инвестират предимно в глас, а не във секси визия.
Ми не е интересно, пък!  Crossing Arms

# 32
  • София
  • Мнения: 1 076
Като завършила и оперно пеене, не мога да не слушам класика - тя е в основата на всички по-къни стилове и онези са изкласили, които са се водели малко или много по принципите, залегнали в нея.

Метълът има много общо с класическата музика - Металика с One, Nothing else matters; Manowar с част от хоровите изпълнения (да не забравяме, че Ерик Адамс е завършил също класическо пеене); Пърпъл, Цепелин - та това си е чисто симфонична музика на места. С развитие във формата, АБА структура ли нещо още по-прекрасно.

Класиката не е за "богоизбрани", тя придава дълбочина на възприятията, проглеждаш към света по различен начин. Но това важи за всякакво развитие на артистични заложби според мен.

# 33
  • Мнения: 7 837
В началото на месеца гледах Мейдън и последния концерт от Somewhere Back In Time. Класическа опера в мой стил с много симфонични елементи.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Дядо ми беше оперен певец, Бог да го прости  Praynig
Израстнала съм с операта, но така и не можах да я заобичам много, много.
Въпрос на вътрешно усещане е според мен.
Иначе имам много любими арии, които си тананикам
дори и знам на изуст  Hug
Не мога да отрека обаче, че има гениални произведения
от които настръхвам - "Набуко" и "Травиата" от Верди,
"Норма" от Белини с невероятната ария "Каста Дива",
уникалното "Болеро" на Равел, "Мадам Бътерфлай" от Пучини .............
Списъкът е дълъг, а спомените и разказите на дядо за всяка една
сцена по света - безкрайни  Hug
Обичам те дядо - ти ми даде толкова много ! Благодаря ти   bouquet

# 35
  • Мнения: 3 034
не съм влизала до сега в тема за чака-рака, но класика харесвам.  познавач не съм.
по-скоро музикално всеядна /изключая един стил/.
обичам да слушам класика в колата, докато карам, защото само тогава съм насаме със себе си. когато няма кифли на задната седалка, разбира се.

съ сигурност както и при джаза, класиката е начин на живот, на възприятие.
което не означава, че само определени могат да я слушат или разбират.

# 36
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Знам Не съм.

Всъщност такъв жанр няма.

Само е смешно, това което отбелязах по-горе.
Слушането на класика за мен лично е вид култура, ниво на възпитание и начин на живот.
Не просто разпознаване на хитовите парчета и лятоска да ги надъним в колата редом с Азис или Кенибъл Корбс.

Хубаво го каза Бутински:)
Ако си в състояние системно да се напиваш на фона на класически произведения, мога да приема че наистина имаш усещане и потребност от тази музика.


Е, системно не се наливам (въпреки, че за някои може и системно да е), но иначе да, слушаме класическа музика на маса. Заедно с рок, метъл, естрада, руски детски песнички и Любе. Но ние не сме у ред, както са ни го признали отдавна.
 

# 37
  • Мнения: 1 072
За щастие в общуването ми с класическата музика не възникват никакви въпроси и колебания. А и в момента другите не са ми интересни та да упражнявам мисъл над тях.
Минавам само да ви поздравя.
http://www.youtube.com/watch?v=tBEP8f6cjGk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=JkymTHSbWe0
http://www.youtube.com/watch?v=Tt8pi-SE7FY

# 38
  • Мнения: 12 674

Ако си в състояние системно да се напиваш на фона на класически произведения, мога да приема че наистина имаш усещане и потребност от тази музика.

Благодаря, Реза. Досега имах съмнения. Когато се понапием от нас редовно гърми класика.
Но, от друга страна слушам класика, когато чистя. А пък ужасно мразя да чистя.
А миенето на чинии най-ми върви на предкласика. 

# 39
  • Мнения: 2 401
А миенето на чинии най-ми върви на предкласика. 

Те ти нещо ценно, мадам, може да забравиш чиниите, обаче:

http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=129837 

# 40
  • Мнения: 12 674
Благодаря. Много чинии бих измила на това, но щом казваш ще те послушам.

# 41
  • Мнения: 274
Добре, де как възприемате изказванията от хора, които с цялото си поведение показват, че са далеч от същината на класиката, колкото аз от шкембе чорбата, но в някой ключов момент винаги изтърсват "О, аз обожавам Рахманинов и да не земете да го бъркате с брат му"?
Защото на мен ми става става смешничко.
Все едно Дона да каже "Е, и аз понякога влизам в МОЛ-ове".

Реза най-вероятно визира мен.  Embarassed Много ми тъжно, че гледате на футболистите като на прости хора. Едва ли не, имаме право само на миски и чалга. Много ме натъжава това  Cry Ето затова, няма да ви споделя любимите ми произведения, а също така и за това, как преди време вдъхновявах редовно една балерина преди всяка репетиция.

Сега ще си пусна концерта за обой на Марчело, за да се успокоя. Или не - ще си пусна недовършената симфония на Шуберт и  ще си тегла куршума. #2gunfire

# 42
  • Мнения: 2 401
Благодаря. Много чинии бих измила на това, но щом казваш ще те послушам.

Има и вариант  да ги изпочупиш, де.  Simple Smile  Музиката въздейства по различен начин на хората.
Метъла например за мен е райска музика, на която много успешно медитирам.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 12 674
Да не би да изпадаш в транс, пък да си мислиш, че медитираш. Laughing

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
поздрав http://www.youtube.com/watch?v=yFU74UeBgpo
а знаете ли в кой филм е използвано?


# 45
  • Мнения: 1 072
Изкуплението Шоушенк?!  Grinning

# 46
  • Мнения: 503
"Кръстникът"? "Имало едно време в Америка"? Нещо мутренско ще да е. Mr. Green
От класическата музика най- много си тача рок- оперите. Жалко, че не са много. А покойната ми баба така искаше да ни култивира. Водеше ни на цигулка и балет. И който сбърка нотите- прас с лъка по главата.
По всичко личи, че и шкембе чорбата ми върви.
П.П. Обичам да бърша прах по библиотеката, подскачайки на Паганини. А вечер приспивам децата, като им пея Брамс.  Grinning

# 47
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392

 Peace

голям зор видях да изнамеря оригиналния запис ...

# 48
# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Обичам класиката, но както във всеки жанр, има неща, които ми харесват, а други - не.
Поздравявам ви с
http://www.youtube.com/watch?v=bERsElgNoSo&feature=relatedт
http://www.youtube.com/watch?v=ot5EY8bv3fQ
http://www.youtube.com/watch?v=2yJ2BFMB6sc&feature=PlayList& … om=PL&index=8

# 50
  • Мнения: 1 072
Аз да ви припомня последния новогодишен концерт във Виена.

http://www.youtube.com/watch?v=zgRDitsTLvM - палавата игра на Баренбойм с публиката

http://www.youtube.com/watch?v=BaMCyrdIC2M&feature=related и симпатичната заигравка с музикантите, недочакали заплатите си.

Хубава тема.  Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
Музиката за мен е вибрация, която или е хармонична за нас, или - не.
Дори да ни възпитават с набиване до безсъзнание на рок, чалга или класика, рано или късно, когато можем сами да избираме, ще слушаме това, което е в синхрон с нашето усещане за удоволствие и наслада.

Наскоро се замислих за това, защото синът ми ме изненада със сълзи. Идва при мен детето и по бузките му се търкалят едни такива големи, бистри капки. Питам го защо, а той ми отговаря, че слушал една много КРАСИВА песен, която била толкова ТЪЖНА, че го карала да плаче. Rolling Eyes
Отивам в стаята му, а той си пуснал диск на АББА. Crazy
Ей на това детето ми плачеше, защото го намираше за КРАСИВО:АВВА … nner Takes It All

Определено не съм го облъчвала с АББА, за да вярвам, че е плод на някакво възпитание. Освен това, покрай Мюзик Айдъл от миналата година, често припява и "Сбогом моя любов", което ме кара да мисля, че детето има афинитет към тежките текстове и популярния жанр Joy Joy Joy

Самата аз слушам всичко, което ме кара да се чувствам добре. Мога само да кажа, че от чалга жанра засега не получавам никаква радост, както и от народните песни, без някои наистина красиви родопски. Твърд рок - без извращенията, джаз - доста неща, но далеч не всичко. Класика - да, но също само неща, които на мен ми харесват.

Изобщо, аз не съм определил се фен на който и да било жанр.Забелязала съм, че има такива хора - в даден жанр слушат ВСИЧКО и им харесва. Е, аз не съм от тях.
А относно класиката - тя вече не означава само музика от периода на класицизма, а всяко произведение, доказало се във времето.

Но, в духа на темата, признавам, чалгата ме покъртва дълбоко и макар да твърдят, че е присъща за нашия темперамент, мен ме затормозва, без това да е някаква естетска поза, както се видя, аз съм общо взето всеядана. Mr. Green

# 52
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 От записите на баба ми, това ми е любимо - Азучена
  Всъщност напоследък я слушам доста. Липсва ми.

# 53
# 54
  • Мнения: 9 905
наскоро в Русе попаднах на барманка, която обясняваше на някого довечера какви са солистите на ММД. Впечатлих се!

не мога да възприема любител на класиката да споменава Болерото на Равел, валкириите, валса на цветята и Турския марш.
Оказва се от подобни теми, че 90 процента от хората все пак слушали класическа музика, а не чалга, а метъл само между другото Simple Smile
не слушам нищо сега. Само местно радио в колата.

# 55
  • на село
  • Мнения: 837
 Рядко слушам класическа музика. Разпознавам само по-известните произведения.

Като почитател на по-твърдата музика, много ми допада смесването на двата стила.

http://www.youtube.com/watch?v=N1VnZDQSNao   

# 56
  • Мнения: 3 268
Много харесвам класическа музика.Най-вече Моцарт,Бетовен,Вивалди и оперите на Верди.Свирила съм на пиано от 1-ви до 7-ми клас и щях да кандидатствам в музикално у-ще,но тъй като в родното ми Хасково нямаше,татко не ме пусна в Пловдив.Имам у дома колекцията клесическа музика,дето я бяха пуснали преди време под формата на класьори с най-доброто от клесическите композитори.Наистина добър подбор.Не харесвам Бах.

# 57
  • Мнения: 3 091
Както може би знаете, освен че свиря на арфа и имам класическо възпитание, обичам класическа музика. Имам строги предпочитания и не съм всеядна. Например не понасям Моцарт и най-тежките ми месеци бяха докато слушах Бейби Айнщайн заради маймуналия. Тягостни 9 месеца

Най-любимото ми произведение, което зная наизуст е реквиемът на Верди! http://www.dailymotion.com/video/xveb5_verdi-requiem-pavarotti-karajan_music

Обичам предкласиците, харесвам някои неща на Вивалди. обожавам Бетовен. Харесвам и руските автори, слабост са ми руските опери!

това е, скромно, но от сърце

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Отрасла съм с класическа музика. Свирих на пиано много години. И сега слушам много. Имаме колекция от над 1300 диска, но и редовно ходим на концерти и опера.

# 59
  • Мнения: 242
и аз много обичам класическата музика, не я слушам често, защото обичам да я слушам като съм сама , но като си я пусна се  "размазвам".
http://www.youtube.com/watch?v=lzMGzBKRttU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=nkS9THHjp38&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=vQVeaIHWWck&feature=related

# 60
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз съм отраснала с класическа музика. Харесвам и слушам! Пускам на дъщеря ми за фон, също така свиря. На пиано.

# 61
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Възможно ли е да чустваш уютно без да спамиш?
Сега ще почистя глупостите ти и се надявам, ако се включиш пак да е по същество.

# 62
  • Мнения: 25 724
Бих искал да Ви задам един въпрос ако разрешите. Винаги съм се чудел, диригента, или кондуктора както още е известен, кво прави в цялата схема, освен да ръкомаха?  Thinking

Отвлича вниманието, докато тромпетистът щипе по дупето арфистката.

# 63
  • Мнения: 274
Стефи и да споделям и да не споделям, хората си ме възприемат като шкембе чорба или прост напушен футболист. А кви сте ми образи всичките не е истина.  Hug Направо сте ми като "картини от една изложба". Тва последното май беше на Мусоргски,а? Или на Шустакович? Мноо ги бъркам, щото нали знаете - единият първо писал, другият после редактирал. Минавал с червеният химикал , така да се каже Simple Smile

# 64
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ох, горканчо.

# 65
  • Мнения: 274

Горканчо ме нарича понякога една друга съфорумка, но в разговор на четири очи и ме гали по главата...  Heart Eyes

Реза, спирам. Ставам по- сериозен и задълбочен от симфония на Малер.

# 66
  • Мнения: 1 072
Освен да ръкомаха, прави и гадни шегички на репетициите. Големи са палавници това диригентите.
http://www.youtube.com/watch?v=MIcdwa2XJdg
Тези бяха невероятни. Четвъртият е Зубин Мета - диригента на концертите им. Имаше едно изпълнение дето се размазваха от лиготия, но не си спомням коя година беше. Ако някой се сеща, да ме информира своевременно.

# 67
  • Мнения: 3 268
Стефи и да споделям и да не споделям, хората си ме възприемат като шкембе чорба или прост напушен футболист. А кви сте ми образи всичките не е истина.  Hug Направо сте ми като "картини от една изложба". Тва последното май беше на Мусоргски,а? Или на Шустакович? Мноо ги бъркам, щото нали знаете - единият първо писал, другият после редактирал. Минавал с червеният химикал , така да се каже Simple Smile
Да,но аз знам,че не си това,на което се правиш.

# 68
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
http://www.youtube.com/symphony
сформиран оркестър от избрани музиканти от целия нет.
тази вечер ще изнасят концерт в Карнеги.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 3 041
Хайде в хоби!
Видя се, че в клюкарника не може да си говорите с нормално безспамен тон.
Ако ще си пускате парчета има нарочни теми.

Общи условия

Активация на акаунт