За класическата музика

  • 3 122
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 448
Очевадно е, колко много са любителите на класическата музика, щом толкова бързо темата отиде на втора страница. Laughing

Да бе, дори тези които не слушат не се появиха в темата да плюят против. Ама за фолк певиците всички се включват и фенове и върли противници.   Mr. Green

# 31
  • Мнения: 25 824
Е, нормално е.
Оперните певици инвестират предимно в глас, а не във секси визия.
Ми не е интересно, пък!  Crossing Arms

# 32
  • София
  • Мнения: 1 077
Като завършила и оперно пеене, не мога да не слушам класика - тя е в основата на всички по-къни стилове и онези са изкласили, които са се водели малко или много по принципите, залегнали в нея.

Метълът има много общо с класическата музика - Металика с One, Nothing else matters; Manowar с част от хоровите изпълнения (да не забравяме, че Ерик Адамс е завършил също класическо пеене); Пърпъл, Цепелин - та това си е чисто симфонична музика на места. С развитие във формата, АБА структура ли нещо още по-прекрасно.

Класиката не е за "богоизбрани", тя придава дълбочина на възприятията, проглеждаш към света по различен начин. Но това важи за всякакво развитие на артистични заложби според мен.

# 33
  • Мнения: 7 837
В началото на месеца гледах Мейдън и последния концерт от Somewhere Back In Time. Класическа опера в мой стил с много симфонични елементи.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Дядо ми беше оперен певец, Бог да го прости  Praynig
Израстнала съм с операта, но така и не можах да я заобичам много, много.
Въпрос на вътрешно усещане е според мен.
Иначе имам много любими арии, които си тананикам
дори и знам на изуст  Hug
Не мога да отрека обаче, че има гениални произведения
от които настръхвам - "Набуко" и "Травиата" от Верди,
"Норма" от Белини с невероятната ария "Каста Дива",
уникалното "Болеро" на Равел, "Мадам Бътерфлай" от Пучини .............
Списъкът е дълъг, а спомените и разказите на дядо за всяка една
сцена по света - безкрайни  Hug
Обичам те дядо - ти ми даде толкова много ! Благодаря ти   bouquet

# 35
  • Мнения: 3 034
не съм влизала до сега в тема за чака-рака, но класика харесвам.  познавач не съм.
по-скоро музикално всеядна /изключая един стил/.
обичам да слушам класика в колата, докато карам, защото само тогава съм насаме със себе си. когато няма кифли на задната седалка, разбира се.

съ сигурност както и при джаза, класиката е начин на живот, на възприятие.
което не означава, че само определени могат да я слушат или разбират.

# 36
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Знам Не съм.

Всъщност такъв жанр няма.

Само е смешно, това което отбелязах по-горе.
Слушането на класика за мен лично е вид култура, ниво на възпитание и начин на живот.
Не просто разпознаване на хитовите парчета и лятоска да ги надъним в колата редом с Азис или Кенибъл Корбс.

Хубаво го каза Бутински:)
Ако си в състояние системно да се напиваш на фона на класически произведения, мога да приема че наистина имаш усещане и потребност от тази музика.


Е, системно не се наливам (въпреки, че за някои може и системно да е), но иначе да, слушаме класическа музика на маса. Заедно с рок, метъл, естрада, руски детски песнички и Любе. Но ние не сме у ред, както са ни го признали отдавна.
 

# 37
  • Мнения: 1 072
За щастие в общуването ми с класическата музика не възникват никакви въпроси и колебания. А и в момента другите не са ми интересни та да упражнявам мисъл над тях.
Минавам само да ви поздравя.
http://www.youtube.com/watch?v=tBEP8f6cjGk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=JkymTHSbWe0
http://www.youtube.com/watch?v=Tt8pi-SE7FY

# 38
  • Мнения: 12 683

Ако си в състояние системно да се напиваш на фона на класически произведения, мога да приема че наистина имаш усещане и потребност от тази музика.

Благодаря, Реза. Досега имах съмнения. Когато се понапием от нас редовно гърми класика.
Но, от друга страна слушам класика, когато чистя. А пък ужасно мразя да чистя.
А миенето на чинии най-ми върви на предкласика. 

# 39
  • Мнения: 2 401
А миенето на чинии най-ми върви на предкласика. 

Те ти нещо ценно, мадам, може да забравиш чиниите, обаче:

http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=129837 

# 40
  • Мнения: 12 683
Благодаря. Много чинии бих измила на това, но щом казваш ще те послушам.

# 41
  • Мнения: 274
Добре, де как възприемате изказванията от хора, които с цялото си поведение показват, че са далеч от същината на класиката, колкото аз от шкембе чорбата, но в някой ключов момент винаги изтърсват "О, аз обожавам Рахманинов и да не земете да го бъркате с брат му"?
Защото на мен ми става става смешничко.
Все едно Дона да каже "Е, и аз понякога влизам в МОЛ-ове".

Реза най-вероятно визира мен.  Embarassed Много ми тъжно, че гледате на футболистите като на прости хора. Едва ли не, имаме право само на миски и чалга. Много ме натъжава това  Cry Ето затова, няма да ви споделя любимите ми произведения, а също така и за това, как преди време вдъхновявах редовно една балерина преди всяка репетиция.

Сега ще си пусна концерта за обой на Марчело, за да се успокоя. Или не - ще си пусна недовършената симфония на Шуберт и  ще си тегла куршума. #2gunfire

# 42
  • Мнения: 2 401
Благодаря. Много чинии бих измила на това, но щом казваш ще те послушам.

Има и вариант  да ги изпочупиш, де.  Simple Smile  Музиката въздейства по различен начин на хората.
Метъла например за мен е райска музика, на която много успешно медитирам.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 12 683
Да не би да изпадаш в транс, пък да си мислиш, че медитираш. Laughing

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
поздрав http://www.youtube.com/watch?v=yFU74UeBgpo
а знаете ли в кой филм е използвано?


Общи условия

Активация на акаунт