Изнасилените малолетни родилки

  • 15 556
  • 305
  •   1
Отговори
  • Мнения: 394
От известно време се чудя как още никой не е повдигнал въпроса за момичетата, които раждат на по 13-15 години. По "белите" държави сексът с малолетна си е изнасилване, без дори да се взема предвид мнението на въпросната. В  България, обаче това е етническа особеност. Момичета на по 12 се женят и отиват в други населени места, без документи за самоличност, без акта си за раждане дори, те стават никои. До 13 - 15 годишни са вече забременели и раждат. А това е огромна травма за тези деца, и психически и физически. На тази възраст децата не са физически узрели да раждат. Това значи тежки, рискови раждания в почти 100%  от случаите. Тези дни разбрах за поредните 2 брутални случая на раждане на малолетни. В единия случай 15-годишното момиче е пристигнало в болницата с пълно разкритие и бебето навлязло в родовите пътища. За цезарово сечение е било късно, а поради малката възраст на родилката, естественото раждане е почти невъзможно. Бебето е заседнало и се е наложило използването на форцепс. Повярвайте ми това дете, което трябва да си играе на дама и да прави кални торти въобще не може да разбере защо трябва да го боли така, защо са тези брутални разкъсвания и въобще целия ужас на раждането. В друг случай на 13 годишна родилка ме потресе една реплика. Макар и не толкова тежко, все пак раждането и на това момиченце е било ужасно болезнено и трудно. На въпроса на санитарката - "Кога го прави не рева", момичето отговорило - "И КАТО ГО ПРАВИХ РЕВАХ, АМА НЯМА КОЙ ДА МЕ ПИТА".
Всички разбират, че пиша за циганите. Може би затова не се замисляме много-много за тези момичета, но това не прави трагедията им по-малка. Надявам се темата ми да срещне отклик и ще бъда повече от щастлива ако се получи дискусия как да накараме държавата да следи по изкъсо така наречените "съпрузи" и свекъри. Освен, че принадлежат към ромския етнос, тези хора са граждани на България и щом законите важат за нас трябва да важат и за тях.  За мен всеки един от бащите на тези бебета, родени от малолетни майки, трябва да се съди за изнасилване. Свекърите, при които живеят малолетни момичета без документи за самоличност - за отвличане.

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 13:46 от Melaniya

# 1
  • Мнения: 502
    Напълно подкрепям мнението ти и поздравления, че си пуснала тема за това.
  Не само държавата с нейното безхаберие , цялото ни общество е съучастник в тези изнасилвания. През 2009 година 11 годишно момиче роди в България. Това е трагедия и ако можем да направим нещо, давайте идеи и да действаме.  Peace
 

# 2
  • Мнения: 6 992
Не е ли изнасилване и според нашите закони?
Предполагам, че е просто поредният, който не се спазва?
Не знам къде да потърся дали е изнасилване сексът с малолетен, без значение дали е дадено съгласието му.

# 3
  • Мнения: 212
Shocked
А аз знам,че това си е традиция-не само при ромите,но и при много турци,живеещи в дълбоката провинция.
И масовия случай не е "И КАТО ГО ПРАВИХ РЕВАХ,АМА НИКОЙ НЕ МЕ ПИТА".
В селото,в което живее баба ми,имаше една туркиня,която е две години по-голяма от мен-ожени се на 15,защото по нейна молба беше отвлечена от мъжа си,понеже техните не били съгласни да ги оженят. Е,след въпросното й отвличане,тя забременя,за да си намери мотив за сватба. Сега има 3 деца,а мъжа й хойка с която свари. Ама за това положение не е виновна държавата,а въпросната заблудена девойка.
Та тя ми е разказвала,че при тях е практика,така ги възпитават и те не приемат секса и забременяването в тази възраст като нещо забранено,а точно обратното-в повечето случаи забременават,за да могат да се омъжат за "голямата си любов".
А,между другото-секса,със съгласието на непълнолетната не е изнасилване. Поне не и по нашите стандарти.

# 4
  • Мнения: 25 589
 За мен всеки един от бащите на тези бебета, родени от малолетни майки, трябва да се съди за изнасилване. Свекърите, при които живеят малолетни момичета без документи за самоличност - за отвличане.

А родителите им - за търговия с деца. Защото тези момичета ги продават, нали знаете? Някои от тях - доста скъпо, особено ако владеят разни традиционни за етноса "занаяти".

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г.) Който се съвъкупи с лице, ненавършило 14-годишна възраст, доколкото извършеното не съставлява престъпление по чл. 152 , се наказва слишаване от свобода от две до шест години.

(2) Който се съвъкупи с лице, навършило 14-годишна възраст, което не разбира свойството или значението на извършеното, се наказва с лишаване от свобода до три години.

Чл. 152. (1) Който се съвъкупи с лице от женски пол:

1. лишено от възможност за самоотбрана, и то без негово съгласие;

2. като го принуди към това със сила или заплашване;

3. като го приведе в безпомощно състояние,

се наказва за изнасилване с лишаване от свобода от две до осем години

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е те на 18 вече са стари моми и никой не ги ще. Такива са им традициите от време оно...

# 7
  • Мнения: 25 589
Поне до 16 могат да устискат.  Laughing

# 8
  • Мнения: 676
Ама за това положение не е виновна държавата,а въпросната заблудена девойка.

Да търсиш отговорност от 11-12-13-14-15 годишни ДЕЦА за нещо подобно е абсурдно.
Не са отговорни те, а т.нар. им "традиции", с които децата отрастват и считат за напълно нормални. Те няма от къде да знаят, че това е престъпление спрямо тях. Няма от къде да знаят какъв би бил животът им ако майките им също не ги бяха родили на 12, ако ходеха на училище, ако имаха нормална семейна среда и т.н.

# 9
  • Мнения: 394
Изнасилване си е, но циганите ги оправдават с това, че било етническа особеност. Я да го направи някой етнически българин, ще го гонят до дупка.  А и не е само това, всички знаем как си настояват за майчинствата, социалните помощи и прочее благинки, а правилата не искат да спазват. Искат помощ в болниците, обслужване с предимство едва ли не, а нямат грижа дори да се представят кои са. А и медиите ме дразнят като отразяват тези случаи. Изкарват момичетата едва ли не майки героини, а кой я е забременил тази 13-годишната никой не пита. Мозъците на тези момичета са промити, за тях това е хода на живота. И на 30 са парцали. Аз лично бях свидетел като раждах как една 30 годишна циганка, която раждаше с мен, щеше да умре от кръвоизлив, защото това й беше 12-то дете и матката й вече не можеше да се свие, нито да се затворят кръвоносните съдове. Жената беше като 50 годишна на външен вид и молеше докторите да направят нещо, като например да й срежат тръбите, за да не ражда повече.Защото вкъщи няма кой да й позволи да се предпазва от бременност, нали знаете.

# 10
  • Мнения: 394
Докато пиша и се занимавам с децата и вие сте писали. Примерът с туркинята е ясен показател за това до каква степен са им промити мозъците. Това не означава, че не са изнасилвани тези момичета. Според мен те просто нямат представа в какво се забъркват. Не мисля, че някой ще планира съзнателно да роди три деца и мъжа му да хойка, нали? Ето защо за мен въпросната туркиня си е изнасилена и отвлечена. И да, в не малка част от случаите става въпрос и за търговия с деца.

# 11
  • Мнения: 15 619
Има ли един осъден поне за секс с малолетна? Аз не съм чула за такъв.
Не виждам воля за прилагане на тези букви, точки и числа от закона.

# 12
  • Мнения: 12 662
Защо пък реши, че не повдиган въпросът.  Повдиган е многократно. За циганите определено никакви закони не важат, а винаги се намира начин да се заобиколят тези закони.
 А пък например ни се налага и примерът за прекрасната майка - моделка  и бизнесдама Милянкова, която е започнала да ражда от 15 годишна. 

# 13
  • Мнения: 2 746
А пък например ни се налага и примерът за прекрасната майка - моделка  и бизнесдама Милянкова, която е започнала да ражда от 15 годишна. 


А, точно! Изпреварила си ме, тъкмо щях за Милянкова да пиша. Peace В нейния случай нещата са доста драстични, защото когато е забременяла с първото дете бащата е бил на 30 години. Докато при циганетата в повечето случаи бащата и той е 16-17 годишен пикльо. И докато при тях е въпрос на традиции и манталитет ранния секс и раждане, в случая на Милянкова какво е нейното ранно раждане и защо социалните служби не са се задействали?

# 14
  • Мнения: 394
А всъщност как този един единствен пример оправдава случващото се със всички останали момиченца? За социалните служби обаче съм напълно съгласна. Досега аз знам само за един лекар, глобен за това, че не е докладвал, че има малолетна бремена пациентка.

Общи условия

Активация на акаунт