Изнасилените малолетни родилки

  • 15 567
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 212
Разбира се, не съм и казала друго. Но при сигнал, че 15-годишна си играе на семейство някъде, а не при родителите си, не може да не се реагира. И аз смятам този начин за правилен. Защо ние не родихме малолетни? Или не се омъжихме на 15? Щото майките ни са приказвали. И ако тези майки не го правят, трябва да се намесят социалните служби.
Ми не е само това мила.
Замисли се,че ако тези деца ползват презервативи не са им такива традициите,нито ще раждат на 15,нито ще си играят на семейство.

Именно. Но ти се фокусираш върху секса, а нещата са по-многопластови. Не е само това с презервативите, а се прескача един цял етап на човешкия живот. Именно това не бива да им се отнема.
Технически,за бракосъчетание на непълнолетен се изисква разрешението на родител.
Щом го има,то това е ясен показател за самата система. Значи родителя от тук натам е наясно,че детето му е в друго семейство.
А ти мислиш ли,че на ромите им е толкова зле. Предимно на ромките? Те живеят в 99% от случаите с мъжа си,при родителите му,получават детски,социални и какви ли не още,за това че раждат деца.Тоест те в повечето случаи са осигурени финансово,колкото и нереално да звучи (ако говорим за картината -просяк на кръстовище).Проблем се появява в тяхната безотговорност,когато вече са забременели и не си следят развитието на бременността,което е голямата предпоставка за рискови раждания. Ти като си бременна,ама не знаеш кога ти е термина се стига до момента да влетиш в родилното с 10 сантиметра разкритие и бебешка главичка между краката.
Както казах-това си е тяхна традиция-значи вие нямате нищо против децата ви да изучават ромските празници и традиции в училище,а в същото време гневно се противите срещу бита им. За тях логичното продължение на живота,идва със сватба и бебе на 15. Както казах тях така ги възпитават. Сега ще поговорим ли за африканските племена,в които да родиш на 11 е нещо напълно естествено? Или както винаги проблема е съсредоточен само при българските роми???? И щом толкова ви притеснява-ми борете се за техните права,докато кротко ги издържате без да се замисляте,а в същото време пускате теми с оплакване,че не ви превеждат детските,и детето ви стои гладно....

# 46
  • Мнения: 1 547
Не съм забелязала самите роми и ромки да са депресирани от общностните си традиции. Познавам такива, които не ги харесват и напускат семействата и гетата си - учат, работят, интегрират се в "нашия" свят добре. За толкова години обаче никой от тях не е надигнал глава, та да се забори за правата на "малолетните изнасилени". Вероятно защото те не се нуждаят от тези права и не смятат себе си за жертви на престъпление. Само ние, с "нормалните" традиции и схващания, сме силно загрижени.

Никога няма да забравя културния шок, който преживях преди десетина години - една невръстна, ужасно красива циганка със златен зъб и бакърена коса ме погледна с най-голямото съжаление и съчувствие, което човек може да събере в очите си, само защото й казах, че на преклонните си 24 години нямам ни мъж, ни едно-еднинко дете  Laughing Тя беше на 17, имаше две и чакаше трето. Изглеждаше страхотно и се държеше така, сякаш не би сменила живота си с моя за каквито и да е алтъни и пари. Даде ми добър урок, който впоследствие имах поводи да затвърдя - болшинството от тези хора живеят волно и честито според своите си критерии и изобщо, ама изобщо не се нуждаят от нашите съжаления, спасения и нравоучения.

Някой ден може да им писне да живеят така и да решат, че не са достатъчно цивилизовани, но за да се случи някаква съществена промяна, тя трябва да тръгне от тях, а не от светлолики будители.  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 6 206
crazy chick, напълно си права, но има и много от тези момичета - циганета и туркини, които имат страшно труден живот, не много, а повечето, ядат бой на поразия, живеят в мизерия и въобще хиляди други несгоди им се изсипват на главата

но ако някой си мисли, че това е само в България, жестоко се лъже. Спомням си в гимназията, която съм завършила в дълбините на щатския юг, да имат деца 15годишни момичета не беше нещо необичайно. Към гимназията имахме детска градина и  доста от така наречените ред некс, долната и бедна част, си бяха пълноправни майки, които идваха на училище с бебетата, оставяха ги в училищната забавачка и после си ги взимаха на края на деня. Не казвам, че е нормално, но ние далеч не сме прецедент.

# 48
  • Мнения: 212
Ми да,в крайна сметка на Бритни сестра й,на колко роди? На 16???

# 49
  • Мнения: 394
Всъщност никой не ги пита ромките искат ли да раждат или не. Както на 13 така и на 30, на тях им е забранено да се предпазват от бременност. А и не са едно и две момичетата, които са продадени при непознати хора. Не отричам естествено, че има случаи когато момичетата си избират съпрузите сами, но като цяло традицията е да ги избират родителите. Не са рядкост случаите, в които от булката се възползва не само съпруга. Как тогава да му е добре на това момиче при мъжа му и неговите родители?Факт е обаче, че то друг живот не познава и не му е ясно, че може и да не ражда на 13, а може да си поизчака до 18 да кажем. Нерядко се случва такова момиче да живее при свекърите си в Хасково, например, а майка му да е в София с акта му за раждане и както нямат и лични карти се превръщат в никой. Пристигат в болницата точно както е писала Hass и не могат даже да докажат самоличност, да не говорим да си знаят термина.
Да не им се дават майчинство и социални помощи е прекрасна мярка срещу ранното раждане. И по-рано в темата писах, че ме възмущава как могат да реват за пари на държавата, а не могат да спазват законите й.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 164
Hass, мислиш ли, че ако в момента, в който тази "булка" бъде забелязана в новото "семейство", ссе сигнализира където трябва и бъде изведена оттам, а безотговорните и родители - наказани, тя няма да се светне, че не е това най-правилното. Ето за това говоря аз. Да се даде възможност. Пък тя ако иска да се връща, но пълнолетна.

# 51
  • Мнения: 212
Hass, мислиш ли, че ако в момента, в който тази "булка" бъде забелязана в новото "семейство", ссе сигнализира където трябва и бъде изведена оттам, а безотговорните и родители - наказани, тя няма да се светне, че не е това най-правилното. Ето за това говоря аз. Да се даде възможност. Пък тя ако иска да се връща, но пълнолетна.
Ами straighty,ти мислиш ли,че в масовия случай съпругът е пълнолетен? Защото,когато не е се иска съгласието на родителите и на двамата младоженци,че да бъде сключен брак. Така че въпроса ти увисва във въздуха. Не за друго,ами по простата причина,че не мога да ти кажа -да права си. Това им е манталитет бе,душа.
Melaniya сама ти го каза-на тях не им позволяват да се предпазват от бременност,както и в масовия случай,девойката не знае,че може да има друг живот. Ето там вече проблема идва от държавата. Искат да интегрират ромите още от деца и да ги пращат на училище. Това хубаво,ама кака Пена от Факултето ,като се запъне че нейното чадо няма нужда да ходи на училище,при положение,че на кръстовището на Сливница и Ботев бъка от хора,които с нетърпение чакат да им бъдат откраднати парите,държавата нищо не прави,че да я принуди да си прати детето на училище.
И другия вариант,ако все пак се напъне и го прати,то нейното дете не знае как да се държи-не е наясно,че последното което трябва да прави е да върти гюбеци на чина си,да прибира стотинките на съучениците си,докато те са в междучасие,че учебника по литература (Буквара) не се ползва за отопление зимата в печката,ами да се учи да чете и пише.Това си е цяла култура,която ако съдим по тази тема трябва да бъде срината и градена на ново.
Има и изключения разбира се,и с теб познаваме такива изключения-умнички,чисти и спретнати-никога няма да кажеш  с каква кръв са ,докато не затанцуват или не запеят. Те сега работят,учат и си гледат съвестно децата.
Ама според теб,от цялата тази "ромска инвазия" колко са тези изключения? Защото ако бъдат приспособени,както са се приспособили тези,проблемите в тази страна значително ще намалеят-и ражданията на по 14,и кражбите,и убийствата на новородени. Ама нейсе. А с една тема,пусната за възмущение никой нищо няма да направи. Имат си партия в парламента. Ама и тя не се грижи за интеграцията на ромите,а ИЗИСКВА да ги приемем такива-мръсни,сополиви,крадливи и неграмотни.Аз не искам,мерси.

# 52
  • Мнения: 2 759
Всъщност никой не ги пита ромките искат ли да раждат или не. Както на 13 така и на 30, на тях им е забранено да се предпазват от бременност. А и не са едно и две момичетата, които са продадени при непознати хора. Не отричам естествено, че има случаи когато момичетата си избират съпрузите сами, но като цяло традицията е да ги избират родителите. Не са рядкост случаите, в които от булката се възползва не само съпруга. Как тогава да му е добре на това момиче при мъжа му и неговите родители?Факт е обаче, че то друг живот не познава и не му е ясно, че може и да не ражда на 13, а може да си поизчака до 18 да кажем. Нерядко се случва такова момиче да живее при свекърите си в Хасково, например, а майка му да е в София с акта му за раждане и както нямат и лични карти се превръщат в никой. Пристигат в болницата точно както е писала Hass и не могат даже да докажат самоличност, да не говорим да си знаят термина.
Да не им се дават майчинство и социални помощи е прекрасна мярка срещу ранното раждане. И по-рано в темата писах, че ме възмущава как могат да реват за пари на държавата, а не могат да спазват законите й.
                             В твоята глава ромките са ужасно нещастни. В своите си, те сигурно смятат теб за много нещастна. Ти откъде накъде си решила, че твоето поведение е по-правилно от тяхното? Че ти си по-щастлива от тях?
                             Ами направи си адвокатска кантора до някоя детска/младежка дискотека, след като толкова си вярваш? Или пусни петиция децата преди да получат лична карта да минават преглед при гинеколог да състоянието на химена им.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 164
Четеш ли изобщо?
Младежът не ме интересува в ситуацията. Това ДЕТЕ си има родители и те отговарят, следователно трябва да бъдат НАКАЗВАНИ. А самото то - изведено от неестествената и ненормална ситуация до навършване на пълнолетие. За да има ШАНС.

# 54
  • Мнения: 212
Четеш ли изобщо?
Младежът не ме интересува в ситуацията. Това ДЕТЕ си има родители и те отговарят, следователно трябва да бъдат НАКАЗВАНИ. А самото то - изведено от неестествената и ненормална ситуация до навършване на пълнолетие. За да има ШАНС.
Чета да,ама защо само ТЯ да има шанс? Него може също да го оженят без неговото желание? Или той като е мъж няма никакво значение? Нали и педофилите ги съдят за изнасилване,когато са напълнали някое 15 годишно момче.
И ако за теб е неествествена и ненормална ситуация,за него може и да е.

# 55
  • Мнения: 394
Всъщност никой не ги пита ромките искат ли да раждат или не. Както на 13 така и на 30, на тях им е забранено да се предпазват от бременност. А и не са едно и две момичетата, които са продадени при непознати хора. Не отричам естествено, че има случаи когато момичетата си избират съпрузите сами, но като цяло традицията е да ги избират родителите. Не са рядкост случаите, в които от булката се възползва не само съпруга. Как тогава да му е добре на това момиче при мъжа му и неговите родители?Факт е обаче, че то друг живот не познава и не му е ясно, че може и да не ражда на 13, а може да си поизчака до 18 да кажем. Нерядко се случва такова момиче да живее при свекърите си в Хасково, например, а майка му да е в София с акта му за раждане и както нямат и лични карти се превръщат в никой. Пристигат в болницата точно както е писала Hass и не могат даже да докажат самоличност, да не говорим да си знаят термина.
Да не им се дават майчинство и социални помощи е прекрасна мярка срещу ранното раждане. И по-рано в темата писах, че ме възмущава как могат да реват за пари на държавата, а не могат да спазват законите й.
                            В твоята глава ромките са ужасно нещастни. В своите си, те сигурно смятат теб за много нещастна. Ти откъде накъде си решила, че твоето поведение е по-правилно от тяхното? Че ти си по-щастлива от тях?
                             Ами направи си адвокатска кантора до някоя детска/младежка дискотека, след като толкова си вярваш? Или пусни петиция децата преди да получат лична карта да минават преглед при гинеколог да състоянието на химена им.
Ох, заболя ме Simple Smile
Сега сериозно, да наистина се надявах да предизвикам съчувствие. Не виждам никакво щастие в  пищящи от болка момичета или в умиращи от прекалено много раждания жени. Естествено,  че не всички циганки са нещастни. Това за съжаление не намалява риска от ранното раждане.

Последна редакция: нд, 13 юни 2010, 20:12 от Melaniya

# 56
  • Мнения: 241
като прочетох за Милянкова я разтърсих из нета и в http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos/video/12731098 … a_bade_mayka.html
на въпроса за какво мечтае тя казва "да остарея със съпруга си и да имаме внуци". И е на 24 години  Sad ако на 24 мечтае за внуци то на 50 може да мечтае да е прапрабаба.
Та тя е дете... било и дало спокойствие раждането на детето - спокойствие от какво? От детството ли?!?!
а самата тя си е едно голямо момиче, растяло със собствените си деца
и сега четвърто дете...ама то като е почнало.. династия. Мъжа и бил много сериозен и стабилен... да, педофил - толкова ли нямаше някоя 30 годишна да си я плоди бе ей.

за бой са тези родители дето си дават децата така, независимо цигани ли са,в културата ли им е. Не знам дали циганката е нещастна заради това че се е заженила рано, обаче след като роди си намалява в пъти шансовете да се образова, да поживее свободна както голяма част от нас българките, правим.

# 57
  • Мнения: 0
izvinqvaite 4e vi se mesq tolkova brutalno , ama ne moga da si zamal4a
sigurna sam , 4e 90% ot vas ne sa vivdali jivota na " ciganite" otblizo.Az sam gi vijdala i to 4esto
 i da vi kaja 4estno rqdko o4ite im se smeqt.razbira se 4e 13 godi6no momi4e se radva da gu6ne bebe, ama radostta mu e sa6tata kato na va6ite deca kogato gu6kat kukla.ako ne me razbirate 6te vi poqsnq te ne osaznavat kakvo e tova v racete im
Ideqta e ne dali sa re6ili 4e iskat da pravqt lubov, a 4e na nikoi ne mu puka 4e utre 6te otidat da rajdat i tova 6te e izdevatelstvo nad organizma im.4e socialnite v Balgariq sa samo po dokumenti sa6testvuva6ti, 4e tezi deca imat roditeli samo ako im se pla6ta mai4instvo

# 58
  • Мнения: 60
лошото е , че големината на етноса расте с голяма скорост и не знам каква ще е етническата картина след някоя и друга година ,
тя и сега не е розова ...
а циганите ще се множат и плодят , и нищо няма да ги спре ...

# 59
  • Мнения: 0
o6te, ne6to.Na 20-30 dni sled rajdaneto bebetata im sa po bolnici, nadup4eni ot glavata do petite, za6toto ,MAIKITE im si nqmat ideq kak se gleda dete i na vsi4ko otgore nastoqvat decata im da sa bez tqh po otdeleniqta , za6toto na MAIKITE ne im se sedi tam
pomislete malko po-realno, az ne sam protiv rajdaneto, dale4 ne sam ....., ama tezi ne6tastni deca rajdat edni drugi ne6tastni deca ,otglejdat gi bez normalno hranene,zdraveopazvane,socialni kontakti.I na vaprosa na drugite koe e normalno i koe ne e ,moje da se otgovori lesno: normalno li e deteto ti da e zdravo i 6taslivo






Общи условия

Активация на акаунт