Изнасилените малолетни родилки

  • 15 573
  • 305
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 212
Е, как, ако тя е съгласна. А родителите й, ако не са?  Все пак те са отговорни за нея до определена възраст. Оплитате се нещо...
Joy
Успех да видиш една 15 годишна как пита родителите си може ли да прави секс Joy Joy

# 31
  • Мнения: 7 837
Абе, дете, не е важно, дали ще ги пита или не, въпросът е, ако те разберат и не са съгласни, могат ли да подадат жалба за изнасилване. Хора всякакви...

# 32
  • Мнения: 12 674
Те тия, за които говорим не само са съгласни , ами и зестра дават и 3 дена празненства.

# 33
  • Мнения: 957
Абе, дете, не е важно, дали ще ги пита или не, въпросът е, ако те разберат и не са съгласни, могат ли да подадат жалба за изнасилване. Хора всякакви...


Доколкото знам, изнасилването е доказуемо, ако бъде доказана употребата на сила. Според посочения закон - няма нищо такова. Не ми се вярва обаче това автоматично да поставя всеки, извършил секс на посочената възраст - на подсъдимата скамейка. Бащата винаги може да каже, че е било с нейно съгласие. Та се тръгва на война и разбирателство с адвокати.... и пак казвам - медицинско удостоверение.

# 34
  • Мнения: 394
За съжаление наистина по-голямата част от циганките не си следят бременността. Но все пак от 2-3 месеца лекарите са длъжни да съобщят на социалните, ако имат бремена малолетна пациентка. И типично за това правителство, се направи едно показно с един глобен лекар и въпросът се заряза. А на мен наистина ми се иска да не се взема предвид съгласието или несъгласието на малолетната в закона и всички случаи да се броят за изнасилване. Не одобрявам  секса с 13-15 годишни независимо от етническия им произход.  Ромските момичета, обаче, едва ли ще се сетят някога да подават жалби. За тях просто това е живота, те следват стъпките на бабите и майките си. Което за мен само прави нещата по-трагични. Малолетните родилки не са единични случаи, а редовна практика в районите с ромско население.

# 35
  • Мнения: 212
В крайна сметка,явно говорите само за родилки....

# 36
  • София
  • Мнения: 3 178
Shocked
А аз знам,че това си е традиция-не само при ромите,но и при много турци,живеещи в дълбоката провинция.
И масовия случай не е "И КАТО ГО ПРАВИХ РЕВАХ,АМА НИКОЙ НЕ МЕ ПИТА".
В селото,в което живее баба ми,имаше една туркиня,която е две години по-голяма от мен-ожени се на 15,защото по нейна молба беше отвлечена от мъжа си,понеже техните не били съгласни да ги оженят. Е,след въпросното й отвличане,тя забременя,за да си намери мотив за сватба. Сега има 3 деца,а мъжа й хойка с която свари. Ама за това положение не е виновна държавата,а въпросната заблудена девойка.
Та тя ми е разказвала,че при тях е практика,така ги възпитават и те не приемат секса и забременяването в тази възраст като нещо забранено,а точно обратното-в повечето случаи забременават,за да могат да се омъжат за "голямата си любов".
А,между другото-секса,със съгласието на непълнолетната не е изнасилване. Поне не и по нашите стандарти.

Ми не си права, Hass! В нормалните държави затова са социалните - извежда се непълнолетната и в институция. Не че в нашите би се чувствала по-добре, но все пак. Най-малкото за да се предотврати забременяване. На 15 години човек не може да взема такива решения. А за родителите трябва глоба, дето години наред да я плащат.

# 37
  • Мнения: 12 674
По-важно е да се работи с тях, преди да стигнат до там.  Да им се обясни, че има и друг живот. Но за съжаление, за тази общност и това е почти невъзможно.  

# 38
  • Мнения: 212
Shocked
А аз знам,че това си е традиция-не само при ромите,но и при много турци,живеещи в дълбоката провинция.
И масовия случай не е "И КАТО ГО ПРАВИХ РЕВАХ,АМА НИКОЙ НЕ МЕ ПИТА".
В селото,в което живее баба ми,имаше една туркиня,която е две години по-голяма от мен-ожени се на 15,защото по нейна молба беше отвлечена от мъжа си,понеже техните не били съгласни да ги оженят. Е,след въпросното й отвличане,тя забременя,за да си намери мотив за сватба. Сега има 3 деца,а мъжа й хойка с която свари. Ама за това положение не е виновна държавата,а въпросната заблудена девойка.
Та тя ми е разказвала,че при тях е практика,така ги възпитават и те не приемат секса и забременяването в тази възраст като нещо забранено,а точно обратното-в повечето случаи забременават,за да могат да се омъжат за "голямата си любов".
А,между другото-секса,със съгласието на непълнолетната не е изнасилване. Поне не и по нашите стандарти.

Ми не си права, Hass! В нормалните държави затова са социалните - извежда се непълнолетната и в институция. Не че в нашите би се чувствала по-добре, но все пак. Най-малкото за да се предотврати забременяване. На 15 години човек не може да взема такива решения. А за родителите трябва глоба, дето години наред да я плащат.
Са,ако почна да ти обяснявам,ще остановиш,че всичките ти гаджета е трябвало да лежат в затвора.
Както и да се обеждаваме,какви решения може да взима човек на 15.
Най-малкото може да вземе решението да влезе в магазин/аптека и да даде 2лв за кутийка с презервативи.  Flutter

# 39
  • София
  • Мнения: 3 178
Разбира се, не съм и казала друго. Но при сигнал, че 15-годишна си играе на семейство някъде, а не при родителите си, не може да не се реагира. И аз смятам този начин за правилен. Защо ние не родихме малолетни? Или не се омъжихме на 15? Щото майките ни са приказвали. И ако тези майки не го правят, трябва да се намесят социалните служби.

# 40
  • Мнения: 394
Всъщност, не искам да визирам само родилките, просто това са най фрапантните случаи. А и тук вече става въпрос и затова, че раждането застрашава живота им.

# 41
  • Мнения: 473
Някой ще каже ли каква е разликата между секс м/у малолетни и непълнолетни,типично за ромския етнос и педофилията.Има случаи на наложени присъди на българи правили секс доброволен с малолетно момиче.Хайде да порасъждаваме.

# 42
  • Мнения: 212
Разбира се, не съм и казала друго. Но при сигнал, че 15-годишна си играе на семейство някъде, а не при родителите си, не може да не се реагира. И аз смятам този начин за правилен. Защо ние не родихме малолетни? Или не се омъжихме на 15? Щото майките ни са приказвали. И ако тези майки не го правят, трябва да се намесят социалните служби.
Ми не е само това мила.
Замисли се,че ако тези деца ползват презервативи не са им такива традициите,нито ще раждат на 15,нито ще си играят на семейство.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 178
Разбира се, не съм и казала друго. Но при сигнал, че 15-годишна си играе на семейство някъде, а не при родителите си, не може да не се реагира. И аз смятам този начин за правилен. Защо ние не родихме малолетни? Или не се омъжихме на 15? Щото майките ни са приказвали. И ако тези майки не го правят, трябва да се намесят социалните служби.
Ми не е само това мила.
Замисли се,че ако тези деца ползват презервативи не са им такива традициите,нито ще раждат на 15,нито ще си играят на семейство.

Именно. Но ти се фокусираш върху секса, а нещата са по-многопластови. Не е само това с презервативите, а се прескача един цял етап на човешкия живот. Именно това не бива да им се отнема.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Вий не сте в ред всички тук дето твърдите че секса сред 13-14 г. момчета и момичета бил изнасилване. Че те сега масово и българските деца почват да правят секс някъде на тая възраст. Ако секса с 14 г. момиче се смята за престъпление и изнасилване половината български момчета трябваше вече да са в затвора защото правят секс с малолетни и непълнолетни девойки.

Формално погледнато сексът с лица под 14г. си е подсъден, дори и да няма изнасилване. Не съм чела закона, погледнах поста на нади-миши. Друг е въпросът, че явно и този закон не се прилага.

Наскоро гледах по ТВ, че трябвало да се налагат глоби на лекарите, които не са уведомявали социалните служби за малолетните бременни. Явно раждането на 12-14г. вече не е сензация и никой не счита, че е нужно да се вземат някакви мерки.

Общи условия

Активация на акаунт