Кухо яйце. Предстои ми кюртаж. Моля,за съвет!

  • 16 414
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 908
Марина опитай се да запазиш спокойствие,аз също минах през това преди 20-тина дена и абсолютно като теб се бях ошашкала,задавах си същите въпроси, за които ти сега пишеш.За процедурата вече са ти писали как минава,не се страхувай,под пълна упойка си и няма нищо да усетиш.Ще ти изпишат лекарства за няколко дена,аз имах антибиотик против инфекция, Метергин от което признавам имах болки първата нощ и ден но доктора каза че това е нормално защото матката се свива и болкоуспокояващо-Ношпа,имах кървене два-три дни и после към десетина дни само зацапване.Всичко ще бъде наред но гледай психически колкото може по-бързо да се възстоновиш и не се тревожи дали ще можеш да имаш деца-естествено че ще имаш,обикновенно докторите казват 3-6 месеца пазене,но всичко е индивидуално според това как се възстоновяваш.Ще ти стискам палци всичко да мине добре Hug

# 16
  • Мнения: 203
Момичета, много, много ви благодария за подкрепата!!!!!
Силвана, понеже си споделила, че си била при д-р Кузманов, моля те можеш ли да ми кажеш дали пациента има право на избор дали да е с вакум или с стъргане (незнам как да го обясня по друг начин). Вообще кой решава какъв метод да се използва, защото четох някъде че вакума бил по-добър. А аз съм в 9г.с. както казах. И дали не е вече голямо за вакум. Никога не съм си правила подобна процедура и съм адски изплашена.
Освен, че трябва да съм гладна и жадна, трябва ли да нося нещо с мен?! Лекарства или нещо друго?!
А след самата процедура, трябва ли да пия някакви лекарства - примерно вит. С или нещо кръвоспиращо?!
След процедурата как се разбира дали лекъря е успял да изчисти всички, каквото трябва?!
Има ли риск да не мога да имам деца от подобна интервенция?!

Vili7, споделила си, че е въможна инфекция?! Това има ли някакви симптоми и как си разбрала за инфекцията?! Моля те пиши за това, ако можеш.
Момичета, още веднъж много ви благодаря, че ми пишете!!!
Докторът ще прецени мила дали да е с вакуум това зависи от големината на сака и от седмицата в която си!До 12 г.с мисля,че е възможна вакуумната интервенция!Не си носи лекарства няма смисъл!Аз когато отидах бях и яла и бях пила кафе,но защото не знаех какво ме чака общо взето-ти не дей да ядеш и да пиеш кафета!След самата процедура Кузманов ще ти изпише една камара лекарства и съм сигурна,че няма да имаш никакви проблеми както бях и аз!След 40 дена трябва да ти дойде и после ще те извика на преглед,зада види дали се е възстановила лигавицата на матката и да ти каже колко време ще ти е нужно да починеш преди да започнете новите опити за бебче!Бъди сигурна,че всичко ще е наред!Ако мога с друго да ти помогна-насреща съм!Кога ти е часът при доктора?

# 17
  • Мнения: 203
Забравих да кажа, че имам кафяво течение, по-точно кървене. Чудя се дали пък организма не можа да го изхвърли сам? Според вас възможен ли е подобен вариант?! Бях и на лекър, ама нали знаете никой нищо не ти обяснява и затов питам вас.

Много малко вероятно е да го изхвърли сам организмът ти това лека зацапване  говори,че нещо не е наред ,но в тази седмица едва ли ще стане от само себе си!Не се притеснявай там са специалисти и то големи!Аз също си мислих,че това е краят и няма да имам деца-да ама не след 3 месеца които ми каза да си почивам на 4 бях бременна!Така,че спокойно!

# 18
  • Мнения: 203
Не си ги вкарвай тези филми с инфекциите-в сигурни ръце си!След манипулацията 10 дена пак ще те извика,зада те види!Там не са някакви конски доктори,за да допускат такива елементарни грешки!!!

# 19
Силвана, много ти благодаря,че си ми отговорила!!! Аз наистина много се притеснявам и затова питам толкова много!!! Доктора, който откруи кухото яйце ми каза, че трябва да се паза 1 месец. Ама явно всеки доктор различни препоръки дава.
Исках да Те попитам трябва ли да си нося пижами и др. такива лични вещи?! Извинявай, ако въпросът ми е глупав, ама наистина незнам. След интервенцията колко време ще ме задържат в болницата?! Трябва ли да лежа?! Трябва ли да си нося превръзки или нещо друго?!

# 20
  • Мнения: 203
Силвана, много ти благодаря,че си ми отговорила!!! Аз наистина много се притеснявам и затова питам толкова много!!! Доктора, който откруи кухото яйце ми каза, че трябва да се паза 1 месец. Ама явно всеки доктор различни препоръки дава.
Исках да Те попитам трябва ли да си нося пижами и др. такива лични вещи?! Извинявай, ако въпросът ми е глупав, ама наистина незнам. След интервенцията колко време ще ме задържат в болницата?! Трябва ли да лежа?! Трябва ли да си нося превръзки или нещо друго?!
Този доктор кадето ти го е "открил" кухото яйце не може да каже предварително колко ще трябва да се пазиш!Това ще го каже Кузманов като те види след манипулацията!Не ти трябва нощница нито чехли нищо и превръзки ще ти датат ама ако имаш предпочитания можеш да си вземеш каквито ползваш!Кога те е часът при д-р Кузманов?Ами аз си поспах около час и ме събуди една приятелка!После ме накараха да постоя още един час легнала и ме пуснаха с една рецепта за лекарства!Инфекции едва ли ще допусне този доктор и аз съм го минала този път!Спокойно!

# 21
Силвана, много ти благодаря за информацята. Ще го правя веднага след празниците! Ама то незнам какви празници ще са, ама както и да е.
Още веднъж благодаря ти!

# 22
  • Мнения: 203
Няма за какво! И аз след празниците съм при него!Успех ти желая и не се притеснявай изкарай си празниците спокойно! Hug

# 23
Сега се оказа, че имам и кървене?! Според вас какво да правя?! Като началото на цикъл е, но по-малко?! Дали при тази ситуация ще може да се направи кюртажа??? Сега още повече се шашнах.
Вчера беше само кафяво петно рано сутринта, а сега вече е като цикъл?! Според вак какво да правя. А днес не съм мръднала от леглото, нито съм дигала нещо тежко, а пък и датата вече е запазена. Нензма защо става така!?!?!?!?! Моля, пишете ми!

# 24
  • Мнения: 203
Обади му се веднага може да те вземе още утре!
032 621 620

# 25
  • София
  • Мнения: 2 908
Да,обади се веднага на Доктора за да кажеш състоянието ти в момента и да вземете правилното решение в случая.

# 26
  • Мнения: 212
Обади се веднага на доктора.
Абразиото се прави и при силно кървене. Идеята му е да се изчисти всичко и да спре кървенето.
Не се притеснявай. Трябва да си спокойна. Стискам палци да мине леко.

# 27
  • Мнения: 401
Тебе сигурно вече са те кюретирали, обаче за в случай че не са, да ти кажа: аз разбрах за кухото яйце именно защото се появи леко кървене. Отидох веднага в Шейново (беше към 17 ч.), там установиха, за моя ужасна изненада, че е кухо яйце, и отсякоха: "утре сутринта елате за кюретаж, а ако кървенето се засили, елате през нощта по спешност". След като излязох от кабинета, се обадих на мобилния на един друг гинеколог (от друг град), при който съм ходила и на който имам доверие, и като му описах случката, първото нещо, което каза, беше: "Да, кухите яйца кървят". Това е нормално- организмът, след извество време, като установи, че бременността няма да се развива,  се стреми да изхвърли ненужните работи от матката.
Иначе, абортът не е чак толкова страшно нещо. И аз в началото не можех да го приема, мислех, че аборт правят само празноглавите и безотговорни жени, и не можех да повярвам как на мен, която винаги съм правила обезопасен секс, се случва подобно нещо. Обаче- какво да правиш- преглътнах го. След 8 месеца имах втори аборт, този път заради мъртъв ембрион, и сега, както е тръгнало, може да се наложи и трети.  Така че- няма какво да се шашкаш.  Хич не е страшно. Цялата работа приключва за 15 минути. Нито е болезнено, нито нищо - болката е един ден след това, и не е по-силна от тази при мензис. И страшни последици за фертилиетта ти няма да има после. Така че- спокойно. Това е възможно най-леката манипулация, която се прави на детеродните органи. Има къде-къде по-ужасни работи, които може да се случат на една жена... Така че ти пожелавам да си спокойна, и горе главата- следващия път ще стане работата!  bouquet

# 28
  • Мнения: 203
Eeee Мaghalena не я плаши така бе!Това,че ти си имала няколко аборта не е миродавно за всяка...Съжалявам,че си ги минала няколко,но можеш да си направиш изслидвания при повтавящият се втори при теб!Аз не съм си правила с първия ми аборт,защото така ме посъветва докторът ми!Но знам,че при втори такъв случай се правят генетични така,че действай!А това,че няма последствия всеки следващ път никой не може да ти го гарантира може да е лека манипулация,но....няма такива гаранциии на 100%!
Лек ден Ви желая и да не ви се повтарят тези изживявания повече!  bouquet

# 29
  • Мнения: 401
Единствената ми цел беше не да плаша жената,, а да я успокоя, че не абортът въобще не е толкова страшно нещо, колкото си мислят хората.  Аз, лично, разбира се, съм си направила всички необходими изследвания след втория аборт, вкл. и такива, непредписани от лекарите. Сега обаче, вместо да мисли за изследвания и причини, нашата съфорумка трябва преди всичко да се успокои и да разбере, че й се е случило нещо доста често срещано, и че най-вероятно следващия път бременността й ще завърши с бебок!!!

Общи условия

Активация на акаунт