Бъдещи майки - АВГУСТ 2009 - тема 31

  • 14 828
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 196
Шайн аз имам книжки за бременността и отглеждането на бебето /само на Спок, но тя е достатъчно обемна http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=9153 / в електронен вариант. Ако искаш мога да ти я пратя на и-мейл.

# 61
  • Мнения: 636
Sosmy, повечето от количките от този линк не стават за новородени.

Шайн, много зависи от температурата, а и от климатика на колата.  Когато се връщахме от морето, а малкия беше на 5 месеца навън беше около 45 градуса - непоносима жега. Разбира се, че сме използвали климатик. С отворени прозорци е най-лошо, а за бебето тази висока температура може да предизвика топлинен удар. Важното е да се настрои, така че да не се получава течение. Аз и вкъщи съм пускала климатик през лятото, внимавам само да не направя течение.

За книга мога да препоръчам "Какво те очаква през първата година". Със Спок не съм особено съгласна, нито с Лиляна Трифонова  за кърменето и захранването, защото пише неща, които са тотално отречени.

Момичета, хубаво си говорите за колички  Grinning, но помислете за педиатър на бебето. Хубаво е да го изберете предварително, за да може да ви посети в дома ви след ражданто. Освен това проучвайте от форума и от познати за съвременни педиатри, които няма да ви карат да подслаждате вода, да си държите бебето гладно през нощта или да го захранвате със сокче на 40 дни. Има такива, които за всеки сопол предписват антибиотик, което си е направо страшно.

# 62
  • Мнения: 2 382
Захира, благодаря много Hug.
Лили, на кой автор е тази книга?

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Аз съм си набелязала тези книги:
Близо до бебето : Василена Доткова
Моето бебе от 1 ден до 3 години: Ан Бакюс
Аз отглеждам детето : Лоранс Перну
Какво те чака през първата година на детето - Арлийн Айзенберг, Хайди Мъркоф, Санди Хатауей
Грижа за бебето и детето - д-р Спок

Първите две си ги купих вече. Близо до бебето е малко по-обща, но много надъхваща. Втората разказва подробно какви са етапите на развитие на детето и как да реагираме при различни ситуации. При възможност бих си ги купила всичките, защото от всяка може да се научи по нещо и после да се пречупи през собствените виждания. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 636
Кейт ме изпревари  Grinning

Честно казано в началото наистина книгата ми даваше доста успокоителни съвети и отговаряше на много от въпросите ми. Например постоянно се чудех как да накарам бебето да спре да хълца, защото си мислех, че му е неприятно, а то се оказа съвсем друго.  Grinning

Но на Спок теориите за разглезване ме потрисат  Sick Трябва да имаш ледено сърце, за да оставиш детето си да реве с часове и да отвръщаш на желанието му за прегръдка с ледено безразличие. Нали затова сме родители - да обичаме, да покрепяме. Крайно време е да се отърсим от натрапваното с години усещане, че това е нещо срамно е неправилно.

В последствие разбрах, че майчината интуиция e най-добрия учител, но в началото наистина всяка нужда си има нужда от практически съвети   bouquet

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 12:30 от Люлякова

# 65
  • Мнения: 3 010

Моето бебе от 1 ден до 3 години: Ан Бакюс
... Втората разказва подробно какви са етапите на развитие на детето и как да реагираме при различни ситуации.

На мен ми я подариха, наистина е добра  Peace колкото до педиатър моето джипи е такъв, така че за сега сме при него  Wink

# 66
  • Мнения: 196
Някоя от вас да е чела " Магическо начало,вълшебен живот" на Дийпак Чопра?
А за Спок съм съгласна, че някои от възгледите му са доста остарели, но като цяло е полезно четиво. Аз отдавна се ослушвам за педиатри наоколо, но със сигурност няма да е в кварталната поликлиника, където са възможно най-лошите - за всяко нещо изписват антибиотици, дават диагнози без дори да преглеждат детето или пък изобщо не ги интересува нищо. Има едно частно кабинетче близо до нас, което работи със ЗК и има педиатър, четох хубави отзиви във форума за жената.

# 67
  • Мнения: 1 569
Бързам, бързам да кажа на Джули за съболекаря който Сънчо ми препоръча! Сега се връщам и направо съм възхитена!! Такова страхотно мило отношение към пациент аз в България не бях изпитвала до момента!! Изчисти ми зъбния камъх перфектно, др седмица съми за още малко работа. Много го препоръчвам!  bowuu

Гаринелкааааааааааа не бия от бой миличка, но ще те набия теб за дето ги дрънкаш такива  Mr. Green Просто тук няколко момичета споделиха, че днес няма да е много подходящо за среща заради яйцата, иначе АЗ лично съм винаги за. И без друго южния парк ми е почти до нас. Абе много сте сладки - като човек организира организира и никой не иска миналата седмица, а тази баш пред празниците има такъв наплив  Laughing Хубаво, хубаво, другата седмица да сте на линия, че иначе  #2gunfire !!!!!  Joy

За количките и подобни покупки аз също съм от тези, които определено няма да чакат докато се роди бебето, че кърмеща да хукна, гледайки си часовника, пък и по жегите Simple Smile И най-важната причина може би да искам да взема количката и креватчето към 8мия месец живот и здраве: мисълта, че 'всичко се случва' и бебето може да реши и по-рано да се появи, недай си Боже разбира се...!  Heart Eyes

За литература: аз случайно си взех от Майчин дом едно книжле, издадено миналата година на издателство Арти. Казва се "Бебе: начин на употреба"  Mr. Green Просто го препоръчвам с две ръце и 2 крака, адски е практично и инфото е наистина съвременно според мен... Продава се в книжарницата на болницата на първия етаж, дугаде не знам...

Хайде сега и аз към яйцата  Laughing

# 68
  • Мнения: 8
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ МОМИЧЕТА
    Heart Eyes  Hug bouquet        Heart Eyes   Hug   bouquet        Heart Eyes   Hug   bouquet 


Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 13:18 от mimi.petrova

# 69
  • Мнения: 308
Привет и от мен!
Момичета, не ви ли е страх да поръчате колички по интернет, без да сте ги пипнали и видяли? Аз съм си малко тома-неверни и така ме е страх. Пък и мисля, че още е доста рано. Суеверна съм.
Пожелавам на всички весели празници, много усмевки и добро настроение. Hug

# 70
  • Мнения: 46
Джули, в началото много бебета ги разнасят татковците в кошниците, защото са леки, така че няма да е проблем да се обиколи и с бебето.Аз също мисля да оставя някои неща за след раждането, още не мога да се настроя на вълна пазаруване.

Мами, препоръчайте някоя хубава книга за бебето, че май ще имам нужда в началото.
И още един въпрос- как се вози бебе в кола лятото- с климатик или без?


На мен доки ми каза миналата година че няма проблем да ползваме климатик, но рзликата между температурата отвън и тази в колата не трябва да е повече от 7градуса
За книга препоръчвам на д-р Спок

# 71
  • Мнения: 15
rumik 
аз лично ти благодаря за покааните колички с нормални цени вече се бях изплашила  #Crazy

радвам се че съм ти помогнала,и аз като гледах цените и се Shocked #Crazy Crazy

# 72
  • София
  • Мнения: 2 709
Ей Люлакова, адски точно си го казала: вода със захар, нощно нехранене и сокче на 40-тия ден!
Особено второто, третото не коментирам.
Давайте му водичкааа, алооооу, туй бебе е смукало 24 часа нон стоп, докато е било в мама, те искат на 2 месеца да го научат на вода да кара. И за какво?
Или другия хит е, че ако не пие вода като е кърмено ще се обезводни.

Болничките мами да оздравяват. В последното 9 месеца четох, че бременната била най-податлива на такиви настинки и подобни в 20-28-ма седмица, така че внимавайте.


За кръст мога ли да си взема Но-Шпа? От 30 минути нещо ме боли много неприятно, дали щото бях час и половина при зъболекаря, а сега се гъна и на стола?

# 73
  • Мнения: 1 569
Сънчо можеш но-шпа за кръстчето, но при мен лично изобщо не помага Sad А гърбът и кръстът вече ме болят всеки ден перманентно, осбено като седя на компа Sad

И аз  така знам, че вода може да се дава, но не е задължително до първите 2-3 месеца. В кърмата си има всичко необходимо  Peace Дано всичко е наред и мога да кърмя детето си маскимално, че да не боледува!

Аз да попитам един много сериозен въпрос: някоя от вас замисляла ли се е за стволови клетки??? Аз да...

# 74
  • Мнения: 196
Аз ходих по задачки навън и така се уморих, но не това ме притеснява. От два дни имам нещо като предменстуални не болки ами нещо като разпъване в областта на яйчниците, близо до сгъвката на крака. Пих но-шпа и чакам да ми мине, но се притесних да не са нещо контракции. На мен никой не ми е казал да пия магнезий и на ЖК само се пита имаш ли оплаквания и като опиша оплакванията отговора е: "Това  е нормално".

Общи условия

Активация на акаунт