Детето ми се нааква в детската градина - правят ми забележки

  • 10 459
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Еvка,
Ами, не знам, мила! Всяко малко човече е различно. Аз и до сега се стресирам когато хората се карат, дори и да не ме засяга пряко. Може някой в детската градина да крещи, може нещо да го плаши... Знам ли! Някой ти беше дал съвет да го "разпиташ" докато играете заедно. Опитай. Убедена съм обаче, че има някаква причина. Едно дете не започва да се нааква просто от инат.

# 16
  • София
  • Мнения: 607
Та вдигна рамене и си влезе в групата.


 Shocked как вдига рамене моята дъщеря когато тръгна на детска градина се напикаваше в началото и то от притеснение и смяна на обстановката ,но със спокойно отношение и грижи от страна на персонала всичко бързо се оправи.Просто поговори ако трябва и с директорката как така ще вдига рамене .И тя възпитава деца .

# 17
  • София
  • Мнения: 607
 Shocked как вдига рамене моята дъщеря когато тръгна на детска градина се напикаваше в началото и то от притеснение и смяна на обстановката ,но със спокойно отношение и грижи от страна на персонала всичко бързо се оправи.Просто поговори ако трябва и с директорката как така ще вдига рамене .И тя възпитава деца .
 
Излезе че си говоря сама та да го кажа пак Rolling Eyes
Успех мила не обвинявай детето.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 305
Синът ми също почна да го прави това нещо в градината, плюс напишкване. Напишква се и още кога там кога в къщи и не защото не знае а защото забравя да го прави. Снощи пазарувайки в супера и избирайки си нещо ми добавя "Мамо, на пишках се". Казах му да стиска не беше избило на панталончето, платихме набързо и излязохме. Sick
Скоро не се  е нааквал  скоро но напикаването е поне 2 пъти седмично.

Той ходи в ОДЗ, сменихме само г-жите, въпреки че са разбрани просто стреса си го има.
Самите те ме успокояваха.
Говорете обяснявай, знам че е гадно.

# 19
  • Мнения: 25 808
В къще да му се е случило 2 пъти за цялото му съществуване без памперс. Бабилия как да разбера какво може да го стресира така?

Еvка,
Ами, не знам, мила! Всяко малко човече е различно. Аз и до сега се стресирам когато хората се карат, дори и да не ме засяга пряко. Може някой в детската градина да крещи, може нещо да го плаши... Знам ли!

Евка, а помисли ли дали не е реакция на домашните ви проблеми? Следя темите ти, даже и анонимните, и знам, че ситуацията у вас е доста изнервена. Карате ли се с мъжа ти и свекърва ти пред детето? Даже и да не го правите, малките пеленгатори улавят всеки тревожен симптом за проблеми между родителите и детето реагира по някакъв начин - обикновено физиологически, защото е още малко да изрази тревожността си с думи.
Помисли малко и върху това, недей да търсиш вината само в градината. Макар че за едно чувствително дете и простата смяна на обстановката може да доведе до проблеми. А твоето сменя хем дом, хем градина, плюс разправиите ви... Май множко му е дошло.

# 20
  • Мнения: 8 999
Явно детето ти има проблем да ака в тамошната тоалетна. Синът ми имаше подобен проблем, но не се наакваше, а само се стискаше, но понякога пускаше по малко. Просто категорично отказваше да ака в тоалетната на детската градина. Така си изкара четирите години - през ден се връщаше вкъщи с малко изцапани гащи. Колко сме говорили, колко съм го убеждавала да не се стиска, ама на! Нищо не помагаше. Наложихме строг режим на акане - карах го да ака вечер и сутрин преди да тръгнем. Когато свършваше тази работа вкъщи, нямаше наакани гащи. Опитай се да промениш режима на детето за ходене до тоалетна. Малко насилствено е, в смисъл, че като го пратиш след вечеря да клечи на гърнето/тоалетната, не винаги ще успява, но постепенно ще се регулира условният му рефлекс за акане.
Дори и да прави така заради стрес или просто душевен дискомфорт, налагането на режим на физиологичните нужди ще прекрати неприятната ситуация в детската градина.

# 21
  • Мнения: 301
Такива проблеми се получават и от стрес, и от унасяне в играта. Синът ми се напишква или нааква само, ако е толкова унесен в детското или играта, че стиска до последно. Случва се много рядко - примерно 1-2 пъти за година, но пак самия факт, че се е изпуснал му действа стресиращо. Т.е. може да е от стреса в ДГ и да си добавя още, когато госпижите му се накарат пред другите деца, те пък да му се поддиграват и така .. затворен кръг се получава.
Като конкретен съвет, този на baibibi е много добър според мен. Променете си режима и вършете тази работа вкъщи. Ние това го правим  Mr. Green вечер.
И задължително поговори с госпожите и лелките, и им дай ясно да разберат, че не приемаш да му се карат и да го стресират допълнително по въпроса. Отношението им и натякването има много голямо значение. Моя син пък имаше проблем, че си казваше много рано и после седеше на тоалетната по 15 минути. Лелката се изнервяла, че трябва да го чака толкова време и му се караше. Поговорих си с нея лично, дори според мъжа ми съм била по-остра, но в общи линии настоявах, че за тези нужди скорост не се отчита.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 54
Та вдигна рамене и си влезе в групата.
Простачка!
Абсолютна простачка. Как може така да се отнесе #2gunfire
Моят син имаше подобен проблем само, че с напикаване.Всеки ден се напикаваше в продължение на 5-6 месеца и то само в градината като спи на обяд. В къщи нямаше проблем - дори през ноща като му се допишка е ставал и си сядал на гърнето без дори да го усетя, че е ставал Беше ми супер неудобно пред госпожите, но те бяха страхотни и винаги съм срещала разбиране от тяхна страна. и накрая се оказа, че в ДГ си говорели децата, че когато си легнат по леглата и ако някой иска да става за нещо - да пие вода или да пикае, отдолу под леглото имало една баба Яга която с голям нож им режела крачетата и не можели да ходят. Преодоляхме го с мнооого говорене.
Може и вас да е нещо подобно. Поговори с детето Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 399
 Моето момиче беше спряло да се напикава още в яслата и изведнъж в 1група й се случи за 1 седмица 2-3 пъти. Добре, че говори хубаво, та я поразпитах. Отначало и тя не знаеше какво да обясни, но после се оказа, че й се е пишкало много като са си легнали и госпожата не е разрешила да стане, тя се е въртяла и си е плакала тихо в креватчето, но кой да види. След това вече си знае, че госпожата не дава и се кара и въобще не пита, а стиска докато може и после се изпуска. На въпроса защо не ходи преди лягане, каза, че тоалетната е заета и тя не успява да се дореди от другите/най-малка е в групата/ докато ги набутат да спят.
 След като си поговорих с госпожата, проблемът отпадна! Просто намери начин детето да сподели и в никакъв случай не му се карай!!

# 24
  • Мнения: 2 331
Под формата на игра най-лесно ще разбереш какво става.Но, дори и да разбереш, без подкрепата на учителките няма как да се преодолее проблемът.Няма да се учудя, ако основната причина е тяхното отношение към децата.Съдя за това от разказа ти и отношението и към теб.Щом така реагира на майката, как ли се отнася с детето newsm78
Синът ми също мина през подобен проблем, но само се напишкваше.След многократни разговори с госпожите, постигнах съдействие от тяхна страна и детенце се справи.Аз занесох чаршафи, много бельо, чанти за мръсното бельо...опитах се максимално да улесня и тях, и детето.И това помогна.

# 25
  • Мнения: 830
Според мен е от смяната на обстановката,това стресира малчуганите. Спомням си веднъж отивам да вземам моята от градина беше още в началото и тя стои в сестрата и реве  Shocked викам това му е лошо нещо и като ме видя милата и хукна при мен и вика "мамо имам ако,аз се нааках" и сестрата не разбрала представете си  ooooh!/в яслата не е се е случвало нито веднъж подобно нещо/ отиваме в тоалетната и като видях какви са лошо ми стана, нищо чудно че се страхува да ходи там, тоалетната беше тип ориенталска а в къщи сме на клекало....Ама с малко тренировки на двора да пишаме клекнали и работата се оправи. Та виж им тоалетните в градината  Peace

# 26
  • Мнения: 6 090
опитай се под формата на игра да го попиташ има ли проблем в детската градина,моя син ако го попитам нещо директно мълчи но ако го залъжа с плюшените играчки си казва всичко,даже на моменти и без да питам сам казва кой какво казал,направил,не е добре да се караш на детето,още повече персонала на градината,ако са ти направили забележка пред него е направо непрофесионално,търси причината индиректно,ще се оправи

# 27
  • Мнения: 14 133
За съжаление наистина има учителки, които не дават на толкова малки дечица да ползват тоалетна по всяко време, а не ги пускат, докато има занимание или са легнали за обедна почивка.  #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 350
[Помисли малко и върху това, недей да търсиш вината само в градината. Макар че за едно чувствително дете и простата смяна на обстановката може да доведе до проблеми. А твоето сменя хем дом, хем градина, плюс разправиите ви... Май множко му е дошло.

Страхотна памет имаш!  bouquet Проблемите се решиха преди около четири месеца преди нова година беше от раз и без мн. да му мисля. В нашето си семейство проблеми почти никога не е имало е малко съм кибритлия и от време на време се чува повечко моят глас повишен ама все за неща дето някой си пръснал дрехите аз се провиквам да се съберат примерно. Точно самото преместване му влияе и аз си познавам детето,но как да убедя учителките за малко помощ? Все пак детето е с тях през деня и те трябва да имат малко добронамереност. с домът свикна мн. бързо,но с всичко извън него трудно и все още не е привикнал на това извън входната врата  Confused

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 23:03 от Еvка

# 29
  • София
  • Мнения: 1 350
опитай се под формата на игра да го попиташ има ли проблем в детската градина,моя син ако го попитам нещо директно мълчи но ако го залъжа с плюшените играчки си казва всичко,даже на моменти и без да питам сам казва кой какво казал,направил,не е добре да се караш на детето,още повече персонала на градината,ако са ти направили забележка пред него е направо непрофесионално,търси причината индиректно,ще се оправи

Мила пред него правят забележка и то неведнъж. Аз като говора с тях го пращам вътре да си играе докато си приключа разговорът,но те едва ли не като за назидание  - ела да кажеш сега какво си свършил. Днес говорих с едната учителка и и казах, че моля за малко съдействие аз му знам номерата дето се казва помолих по-често да го наблюдава и види ли  го буден да го пита дали му се ходи до тоалетна. Хванат ли го буден и попитат ли го веднага казва и отива,но незнам защо докато не го питат мълчи и стиска до последно. Казах и също,че вчера не е имало кой да попита, тя простоотвърна,че отговаряла за себе си (тогава беше другата) Пък имали си и друга работа пишели докато децата спят и такива неща пък и той бил в дъното трудно се виждал абе ...... Не каза ще направим нещо по-въпроса или такива неща не.

Общи условия

Активация на акаунт