Доматите с колците

  • 4 099
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 175
Аз пък корени досега не съм виждала?
А редовно си взимам от пазара -обожавам салата от спанак.. Sunglasses

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лесно- да, но не и чисто. Махат му корените и направо го замразяват- без да го мият.
Освен това аз не купувам замразени продукти- смятам, че е рисковано.
Е, аз никого не убеждавам. Това обаче за риска и мръсните продукти е меко казано глупост.  
И аз никого не убеждавам. Мръсните продукти за теб са глупост, за мен са факт. Колкото до риска- нямам предвид пръстта по спанака. Няма да се впускам в подробности, защото не за това е темата.

# 32
  • Мнения: 5 710
Аз пък корени досега не съм виждала?
А редовно си взимам от пазара -обожавам салата от спанак.. Sunglasses

как се прави!?

# 33
  • Мнения: 804
Рени, сподели моля за мръсните продукти. Може пък аз да не съм информирана. Много хора готвят замразени продукти, добре би било да знаем, ако някой има информация относно начина им на приготвяне. Не се заяждам. Наистина ме интересува, защото и на децата готвя със замразени продукти.

за 1в път чувам за салата от спанак...
обаче ми стана интересно и ще се загледам пак в спанака, дали наистина е без корени)))
Мммм, много вкусно! С маслинки, зехтин, лимон и пресен лук.... Може и дръжките, ако са млади да се нарежат на ситно за колорит. Те са розови и салатката изглежда вкусна и красива.

# 34
  • Мнения: 12 695
Аз пък корени досега не съм виждала?
А редовно си взимам от пазара -обожавам салата от спанак.. Sunglasses

как се прави!?

Аз я правя като великденска. Варено яйце, ситно нарязяно, кисело мляко.

# 35
  • Мнения: 2 401
Аз пък корени досега не съм виждала?
А редовно си взимам от пазара -обожавам салата от спанак.. Sunglasses

как се прави!?

Като зелената залата (марулките).  Слагам само  сол, оцет и олио.
За сефте чувам, че корените също се ползват. От тях каква салата се прави?

# 36
  • Мнения: 2 175
Просто накъсваш спанака, малко домат или още по-добре  изкиснати сушени доматчета..хубав зехтин, балсамико и маслини..Може и козе или синьо сирене да добавиш..също начукани орехи, червен лук също търпи.. Peace

# 37
  • Мнения: 5 710
Супер, това ни е слатата утре, днес вече вечеряхме)))

# 38
  • Мнения: 2 401
Супер, това ни е слатата утре, днес вече вечеряхме)))

Тя е доста засищаща между другото. Ако нямаш деца можеш спокойно да си спестиш основното ястие.

# 39
  • Мнения: 5 710
нямам, но ние напоследък не ядем първо, второ, трето... една салата с малко хляб е чудесна вечеря ( обяд).
м/у другото мислейки за тия корени, сигурно има доста полезности вътре ....
сега четох, че се ядат корените, преди да е цъфнало растението.
http://svejo.net/img_story_custom/20/207755-big.jpg

поправям се - в Италия точно така се продават, като на снимката.

http://hotsaucer.blogspot.com/2009/04/blog-post_2481.html

ето и още нещо за тези коренчета:
Приготвяне:

При готвенето на спанака отпадат ценни корени, които трябва да се използуват за салата, тъй като и корените на спанака съдържат минерални соли и витамини. Корените се изчистват, измиват се много добре и се слагат във вряща подсолена вода. След като омекнат, корените се изваждат от водата и се оставят да изстинат. Заливат се с предварително приготвена смес от 3 супени лъжици олио, лимонов сок или оцет според вкуса, малко чер пипер и сол. Салатата се поръсва със ситно нарязан магданоз и се поднася.

 

# 40
  • Мнения: 4 559
И аз ще я пробвам. Ще добавя и сирене и наистина ще си спестя основното ястие.  Peace

# 41
  • Мнения: 804
Е направо засенчихме готварския!
Ако салатката ще е вечеря, може да се добавят и ситно нарязани, предварително сварени охлюви.
Ако ще слагате ядки може орехите да се заместят със суров сусам. Полезно е особено за дамите.

# 42
  • Мнения: 202
Коренчетата се остъргват от мустачките кипват се (ама не да се разварят много) и после се овкусяват с олио , оцет и сол.

# 43
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Ако имах избор, бих си купила с корени, защото остава свеж за по-дълго.
За саксии сигурно ,като цвете ли за по-дълго newsm78 Щот за по-каратко го готвим и  feeding

# 44
  • Мнения: 5 710
вие сте някакви уникално изискани кулинарки!

Общи условия

Активация на акаунт