Вече се отчаях в търсенето на работа

  • 137 684
  • 1 837
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
аз просто от въздуха с присъствието си там ще се науча

професионалстка - вече на сто процента те признавам

# 16
# 17
  • Мнения: 26
Аз също завършвам ПР и аз си мислих, че да си намериш работа по специалността е трудно, но не невъзможно. Бях и все още съм оптимист. Сега работя като брокер, офис сътрудник или казана простичко - всичко. Не се оплаквам. Взимам си пари (разбира се, че не са много, но са достатъчни на този етап) на датата. Сама съм в офиса и се опитвам да попивам всичко, което става покрай мен. Имам време да добия опит.
 Та моят съвет е да почнеш някъде работа, където да се учиш и да придобиеш стаж. После постепенно си изпращай СВта и ходи на интервюта. Все някога ще успееш да си намериш своето работно място, което да те удовлетворява.
 Все пак ако нямаш възможност да чакаш ти пожелавам успех Peace в търсенето и много оптимизъм. Сега покрай тази криза никой не се наема да назначава нови кадри, дори и със стаж.

 

# 18
  • София
  • Мнения: 7 990
Заради кризата едно от първите неща, които фирмите орязаха, бяха рекламни и PR бюджети. В нашата фирма за 2008г. имахме бюджетирани близо 1/2 млн. лв. За 2009г. са 0.
Нормално е да е много свито търсенето на такива специалисти в настоящия момент. Не се отчайвай. Започни друга работа, колкото да трупаш стаж за момента, пък по-нататък, като се оправи ситуацията, ще започнеш това, което искаш.   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 556
Никога не съм се ограничавала да си търся работа "по специалността". Пусках си CV на всякакви възможни фирми, ходила съм на доста невероятни интервюта, вкл. на места, където не само опит, но и  знания не съм могла да предложа. Резултата е, че никога не съм оставала без работа, при това в доста добри фирми. В едната почнах като Маркетинг Асистент, но след 5 години бях вече точно ПР (не че някога съм учила ПР, разбира се.) Та начини има много, който търси - намира. Според мен начина е повече гъвкавост и не се спирайте заради това, че еди коя си фирма не предлага точно търсеното от вас - ако веднъж човек влезе в свястна фирма, възможностите за развитие са много. Успех на всички!

Наистина моят опит е отпреди няколко години, но не вярвам нещата да са се применили драстично...

# 20
  • София
  • Мнения: 38 499
Ооо, Светле, пиленце!
Аз от три години си търся работа по тази специалност /маркетинг и ПР/.
И понякога лошото става не когато търсиш, а когато намериш.
На какви дървета съм попадала, не е истина!
Обаче пак търся. Тъпо и упорито.
Междувременно преподавам по малко.

# 21
  • Мнения: 397
И за съм го минала този период - обаче почти година и половина. Така и не намерих подходяща работа за образованието си в Пловдив - виж в София или Варна може. Кандидатствала съм на стотици обяви и съм била на десетки интервюта. Бях се насочила към две области - едната маркетинг като теб, а другата - външнотърговска дейност. Бях съгласна дори да работя на минимална заплата на каквато и да е длъжност във фирма от тези области, но уви...
Дори в сферата на маркетинга имам 2 години стаж в една от най-големите маркетингови агенции в България - на граждански договори, докато учех.
В крайна сметка се отчаях и сега вече 3 години работя за стаж и трупане на опит в друга област, сега живот и здраве ще си гледам бебчето 2 години и половина и после ще си търся друга работа, защото не издържам на мизерната заплата.
Затова съветът ми е да не се отчайваш много, защото просто положението в Пловдив си е такова  Sad
Замислям се и за чужбина - работила съм в Англия и там заплата ми беше 10 пъти по-голяма от сегашната ми, и успявах да пестя 70 % от нея, а от българската - та тя не стига за нищо.
Наскоро кандидатствах и за една позиция в Белгия - там пък заплата беше повече от 20 пъти по-голяма.
И много щему мисля, какво ще правя.


Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 20:34 от Mishe333

# 22
  • Мнения: 7 914
пожелавам успех на авторката Peace
не се отказвай... който търси, намира

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
А защо толкова много се плашите от работата на процент?
Така могат да се докарат и по-добри доходи отколкото с фиксирана минимална/ниска/ заплата...

Не желая да работя на процент. На сравнително добра твърда заплата (поне 400 лв) и процент съм съгласна, но само на процент, както са ми предлагали, не...
Иначе съм на 26 години почти и мисля, че ако ще правя кариера, трябваше отдавна да съм влязла в бранша, да съм хванала посоката и вече е крайно време за това.

# 24
  • Мнения: 4 068
Работа само на процент за мен предлагат само пунта мара фирми. Пробвала съм в младите години и от опит го казвам. Свестните фирми и компании винаги имат твърдо възнаграждение плюс бонусна схема и обикновено служителя получава и служебен автомобил и разходите за съответното гориво са поети, което е съвсем нормално предвид работата на търговския представител и обикалянето като алтав.
Светле, защо не започнеш в някой офис като асистент, за да ти върви стаж и заплата, а после ще се оглеждаш за нещо подходящо.

# 25
  • София
  • Мнения: 137
Svetla, не се отчайвай. По-добре да изчакаш малко и да си намериш нещо добро. Ще ти стискам палци, не се подценявай.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Светле, защо не започнеш в някой офис като асистент, за да ти върви стаж и заплата, а после ще се оглеждаш за нещо подходящо.

Renci, и аз май натам клоня. Ще се хвана на нещо подобно все пак за някой лев. Извикаха ме другата седмица на интервю за асистент в рекламна агенция, ще ида да видя за какво иде реч.

# 27
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Извинявам се, че не по темата, но искам да ви помоля да коментирате тази обява http://www.dalavera.net/product/view/i/1023861/c/4/dohod-ot-internet.Приятелка, която живее в малък град и скоро ще остане без работа ме попита какво мисля, а аз не мога да и отговоря, сигурна съм че не е толкова розово, колкото е описано, но и не мога да и посоча точно какво не е наред.

# 28
  • Мнения: 1 043
Работа само на процент за мен предлагат само пунта мара фирми. Пробвала съм в младите години и от опит го казвам. Свестните фирми и компании винаги имат твърдо възнаграждение плюс бонусна схема и обикновено служителя получава и служебен автомобил и разходите за съответното гориво са поети, което е съвсем нормално предвид работата на търговския представител и обикалянето като алтав.
Светле, защо не започнеш в някой офис като асистент, за да ти върви стаж и заплата, а после ще се оглеждаш за нещо подходящо.
Не съм съгласна, че работа само на процент предлагат пунта мара фирми.
От опит го казвам- работя за чуждестранна компания- само на процент и не мога да се оплача от доходите си, а дори напротив. Получавам добри комисиони и бонуси. В крайна сметка всичко зависи от мен  Peace

# 29
  • Мнения: 25 615
Извинявам се, че не по темата, но искам да ви помоля да коментирате тази обява http://www.dalavera.net/product/view/i/1023861/c/4/dohod-ot-internet.Приятелка, която живее в малък град и скоро ще остане без работа ме попита какво мисля, а аз не мога да и отговоря, сигурна съм че не е толкова розово, колкото е описано, но и не мога да и посоча точно какво не е наред.

Не, не е розово. Тези зарибявки с рекламите вървят откакто има нет в България. Досега не съм чула някой познат да ми се похвали, че е спечелил реална сума.
Непознати в нета, които да се хвалят със завидни доходи, обаче, колкото щеш.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт