Зимата е към края си, а ние започваме 14-та фин

  • 12 546
  • 277
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 703
ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ!

# 256
  • Мнения: 77
Пчеличке чувствамте като майка тук във форума. GrinningВинаги рано станала и поднеса закуска и кафе. Hug
Благодаря за грижите. Wink
Браво на малкия,никак не е лесно да яхнеш прасе,но щом е успял означава,че е много упорит. Joy
Лек ден на всички снежинки.  bouquet

# 257
  • Мнения: 38
Добро Утро момичета!!!!!!!!!!

 Ама вие много сте изписали за седмица,малее направи се  Embarassedзасрамих  Embarassedот толкова нередовност.
 Ама покрай таз практика все не ми остава време,а и се получиха манко непредвидени конфликти  #2gunfireта се няколко дена се ровя из нета а инфо. Да разбера кой прав кой крив.

 Пчели да нацелуваш малкия сладур как му е хрумнало такова нещо Hug Joy Joy Hug


Довечера ще ви кажа как е минало днес,защото и учителката ми ще идва да говори с собственичката на магазина.


# 258
  • Мнения: 1 813
Аз мисля чрез вас да се образовам за Финландия, без майтап, ще видя сега на първата страница какво има. Надявам се нямате нищо против.  Simple Smile

# 259
  • Мнения: 119
Здравейте момичета!  Много нещо сте изписали, но всичко прочетах!

Пчеличке, този твоя юнак много ме развесели историята за прасето! Голям сладур!

Тези сайтове пълни с подобни неща. На мен често ми се случва да цъкна на нещо , а то да се окаже друго... #Crazy 

По отношение на циганите  мисля , че са 100 пъти по оправни и находчиви от нас!  Те са мързеливи и да лъжът и крадат им е в кравта! Знаят си правата за разлика от нас! Вземат социални помощи, вземат помощи за отопление , вземат детски, майчинсво... Раждат по толкова много деца защото живеят от помощите и майчинствата!  Когато бях в БГ детски не вземахме защото доходите ни били големи ! Да, големи , но те гледат брутните заплати ...  като се приспаднат данъците и едно нищо не остава!  Спирам , че се ядосах !  box

Лек ден на всички!  Hug

# 260
  • Финландия
  • Мнения: 169
Ако си спомняте- миналото лято имаше много просещи цигани из Хелсинки (а и не само там) с деца. Социалните власти се намесиха и решиха, че ще взимат децата и ще ги настаняват в приемни семейства, или в дом. Какво стана после- не съм следила и не знам. Но тази година не съм виждала.

# 261
  • Мнения: 25
Привет мили момичета Hug!
Днес моят малък сладур има Рожден Ден! Ей, кога мина една годинка..
Искам да ви почерпя по този повод:


Между другото днес бил и  Международен ден на семейството!На всички ви желая МНОГО СЕМЕЙНО ЩАСТИЕ, ЛЮБОВ И ВЕСЕЛИ МОМЕНТИ!

И весел уикенд!

# 262
  • France
  • Мнения: 726
Здравейте, момичета.
Ще ми помогнете ли?
Търся портал с компании, произвеждащи дървени къщи и мебели. Мъжът ми е специалист в тези области, и си е наумил да търси работа във Финландия. Сигурен е, че с неговата квалификация за 3 месеца ще намери нещо и ще бъде оценен.
Аз съм скептична, т.к. не знае езика- владее руски и английски.....ама не пречи да се пробва.
Ще съм благодарна за линк.

# 263
  • Мнения: 57
Ако си спомняте- миналото лято имаше много просещи цигани из Хелсинки (а и не само там) с деца. Социалните власти се намесиха и решиха, че ще взимат децата и ще ги настаняват в приемни семейства, или в дом. Какво стана после- не съм следила и не знам. Но тази година не съм виждала.

Вивиа, пак има - улицата, която води към площада на пристанището. И също по улицата откъм главният вход на Стокман.

Аз се въздържах от коментар досега, но ми е неприятно, че местните асоциират циганите с хората от държавата, от която идват. А според мен, те не са представителна извадка и не е правилно да кажеш, че са румънци или българи, тъй като те не правят нищо да се приобщят към обществото. Нямам нищо тях, стига да работят като всички останали.

Pechovska, аз мисля, че може да ви помогне сайта на EURES - http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=job&lang=bg&catI … 52&parentId=0 - там можеш да видиш обявите за работа по държави в ЕС и сектори. Не знам до колко ще ти бъде полезен, защото самите обяви са повечето на финландски.

Valyya, да ти е жив и здрав рожденника! Да е винаги усмихнат, като човечето на тортата ти Simple Smile.

Честит Ден на семейството на всички - много разбирателство, любов и подкрепа.

# 264
  • Мнения: 58
Вале,

Да ти е жив и здрав мъника!
Пожелавам му едно страхотно детство с много игри и приятели!



А, на мама Валя ... Много здраве и любов, все така да му се радва и обгрижва!

# 265
  • Мнения: 703
    

аХ`Не! не разбирам защо не им пуснеш е-майл на английски.Най ..добре лично да се разберете.Аз се нагласих да се обаждам и си викам "Какво да ги питам тия хора сега?..
В сайта,който си дала има 3 езика,на който има инфо.Така,че ето... Peace
Forssan Huoltopalvelu
Address    Autokeidas / Markantalo
30100 Forssa
Suomi      00358
Phone    044 0772250
Fax    03-4356111
Liikkeenharjoittaja    Markku Kallio
E-mail    forssan@huoltopalvelu.com

# 266
  • Мнения: 58
Печовска, здравей!

Моят приятел е в строителния бизнес. Предишната му работа беше свързана точно с производство на дървени къщи. Доколкото знам обаче, точно този бизнес е закъсал в тази финансова криза и ще ви е доста сложно установяването във Финландия в момента.
Но довечера ще го питам за някакъв линк да ти изпратя.  Спомням си обаче, че ми говореше, че в момента бившият му работодател съкращава персонал.

Момичета, днес ми е от дните, в които си ме помързява. Такова топло време е навън, изобщо не ми се стои в този офис.

# 267
  • Мнения: 703
Валенце,да ти е жив и здрав малкия хубавец и да слушка много мама!

# 268
  • Мнения: 1 813
   

аХ`Не! не разбирам защо не им пуснеш е-майл на английски.Най ..добре лично да се разберете.Аз се нагласих да се обаждам и си викам "Какво да ги питам тия хора сега?..
В сайта,който си дала има 3 езика,на който има инфо.Така,че ето... Peace
Forssan Huoltopalvelu
Address    Autokeidas / Markantalo
30100 Forssa
Suomi      00358
Phone    044 0772250
Fax    03-4356111
Liikkeenharjoittaja    Markku Kallio
E-mail    forssan@huoltopalvelu.com



Не ми отговарят на имейла. Пратих им точно обяснение на английски език.   Rolling Eyes Затова ги издирвам по телефона. Искам просто да зная дали правят доставки до България и колко става цялата сума. Това е.  Rolling Eyes

# 269
  • Мнения: 312
Валенце, да ти е живо, здраво и щастливо  съкровището и да е винаги гордост за своите родители !!! Поздрав и за теб!

Общи условия

Активация на акаунт