Белгийски мами боядисват великденски яйца 14-та тема

  • 13 125
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 305
Жеже, радваме се на новини от теб! Звучиш наистина много добре и различно. Сега пусни снимки и на новия аутлук за да  сме съвсем съпричастни към твоя нов живот  Hug
Успех с данъчните, дано се преборите  Praynig

# 226
  • Мнения: 90
ооооооо Жеже бравооо ,че всички сте пристигнали благополучно ,жалко за рибките  Sad....
Ама какви са тия данъци 4000?  #Crazy,колко години не сте плаЩали  Rolling Eyes,мъжът ти нали е бил амплоае .Поискайте разпечатка ,може да сте забравили неЩо  newsm78 ,чак пък такава голяма разлика да има  newsm78,но Щом се съмнявате действайте  Peace
Дано бързо се адаптира мъжът ти  ,все пак той е глава на семейство и сега може би почивката му идва в повече ,като те гледа ,че ти работиш ...Като се сетя ,че моя въобЩе не му беше хубаво когато  аз работех ,а той учеше и беше на шомаж  преди около 7 години и предимно с моята заплатица се издържахме
Я пусни снимки на новия ти лук ,като ти остане време ,че и аз искам да се подстигвам

# 227
  • Мнения: 27 524
Бони, ако ще разисквате на по бира нещо в Брюксел, идвам и аз  Heart Eyes

Картофките са При Антоан, на плас Жордан, наистина са супер, има и бира, можем да ги съчетаем  Party

Жеже, радвам се, че сте добре  Simple Smile За данъците - проверете си, разбира се, тук все се правят на утрепани и ако мине номера - мине. Ако не - ооо, ама ние сме се объркали, тооооолкова съжаляваме...  Twisted Evil

От фитнеса луди ни направиха с техните искания за пари цяла година, едно писмо само има написа адвоката и последва - о, извинете, ама, разбира се, наша е грешката  Close

Шакира, може би си зависи от квартала за градините, не знам. Нали писах - до нас има две градини - едната е на 50м от нас, другата (дето сме сега) на 200. В първата няма места за две години напред, в другата има по всяко време и за всички. И е и училище, остава си за детето познато, което е хубаво. Иди ги разбери  Tired

# 228
  • В облаците
  • Мнения: 63
Добро утро, момичета  Hug

Ех, Варна, Варна, оставаш си мечта до юни  Cry Жеже оправяме се някак си без слънце, мръзнеме тука и тва е.

Номадка, абсолютно съм съгласна с това, което си написала, няма никой да ни пипа езика   Peace Радвам се, че има и други, които мислят като мен.

Бони, айде де. Ще ти пиша на лични телефона си. Аз съм в Иксел. Може някъде в центъра да се видим. Мойто прекрасно чудовище обаче няма да седне на едно място, камо ли да ни остави да пиеме бира. Ще обикаля по масите, ще се закача с хората, ще търчи нагоре, надолу. Предлагам да се видим пак в детски клуб.

Върлува нов вирус сред децата - с повръщане. Ние още не сме болни, но... от нашата група вече има болно детенце, което не дойде днес. А медицинската сестра каза, че в друга ясла, в която ходи (понеже два дни в седмицата е в нашата, а останалите дни в други ясли) почти всички били болни  Sad

Шакира, детенце ще учи фламандски в училище задължително, споко. На тоя етап френски, български и може би арабски са му напълно достатъчни  Laughing Аз и друг път съм писала как трудно се записахме във френска ясла (колко пъти ни връщаха от вратата, защото нямало шанс да се освободят места и т.н.), но сега записването беше лесно, почти автоматично  Wink. Само си уговряме среща с директора и готово. Явно сме с предимство, защото продължаваме. Щом са ви казали, че от септември ще стане, значи няма да имате грижи тогава.
  

# 229
  • Мнения: 27 524
Забравих да ви се оплача от болниците тук  Tired Първо за сливиците - дето ми взеха 90 евро за да натиснат езика му и да видят, че са бели и подути. Без снимка на третата предписаха ваденето на всичко. ОК, пратиха но в болница да запазим стая. Отидохме вчера... болница, ама... вътре ужасия - ух, пак да зачекна болната тема, но болницата е кофти квартал и вътре само араби и негри. Миризливо, потискащо... Като го записвахме и на рецепцията казват със страх и плахо - ама трябва 40 евро за анестезията да се платят и гледат очаквателно. Ами, ще се платят, какъв е проблемът питаме? И казват - обикновено хората тук нямат.... Не можело в единична стая, имали стаи комюн, по 4 легла... уф, направо не знам.
После отидохме с насрочена среща в скъпарска клиника за специалист ортопед за ръката на Кики, имаме час за 11.40, като за час и за всякаква консултация в тази клиника се плаща по 90 евро само нашата част, без тази на мютюела. Ок, записахме се, пред нас - 30 човека приблизително. Питам двете девойки на гишето - тези хора само за този доктор ли са? О, не, не, казват, за мнооого доктори. Ей сега влизате. Ей сега-то премина в половина час, 40мин, 50мин... ставам и питам - имахме ранде ву, за което си плащаме, ще влизаме ли скоро или не? И междувременно минаха всички чакащи и явно за същия доктор. О, не, не, няма проблем, вие сте следващите, ей сега влизате. Поредното ей сега пак се превърна в час и половина и станахме, метнах им документите на гишето, казах, че това НЕ Е ранде ву и отказвам да чакам повече.
Не ме разбирайте погрешно, абосолютно няма проблем да чакам и с часове. Но да ми се каже честно и чисто. И 5 часа ще седим. А не да ме правят на ливада, аз да не падам от Марс.
Обадихме се в болницата до нас, където е роден Криско, взехме час за ръката за днес в 14 часа. И там ще искам и час за сливиците за преглед и да кажат и ако трябва, ще искам там да ги оперираме - чисто е, спретнато. Не, че няма чужденци или други, но е добре организирано, има си правила, ред и се спазват.

# 230
  • Мнения: 90
Блонди в коя джунгла се намира тая болница дето сте отишли вчера ?

А за чакането и аз ако имам час не чакам ,лоша организация има специалистът при който сте отишки  ,примерно съм склонна да почакам 30 мин., което е в реда на нормалното ,все пак на някои пациенти им се отделя повече време (зависи от случая),на други по-малко .Хубо си направила ,навремето си бях записала час в една клиника (при една дерматоложка) ,а да вляза ,а да вляза ,след час и половина ме прие и аз вече се бях изнервила толкова много(тогава пък хич не можех да чакам Laughing) ,че хич не ми беше до говорене и до преглед ,накрая 80 ? ,Прави ми впечатление ,че частните клиники нямат добра организация и гледат да вземат колкото се повече пациенти ,нали са си индепанданти и трябва да си покриват разходите .В болниците не ми се е случвало такова чудо

Калинке баЩа и не се е отказал   Laughing ,Щял да я записва втората матернел в фламандското у-Ще ,а първата Ще си го изкара във франкофонско ,тъкмо да не и е чужд език и да не се чувства като изоставена на непознато място .

Блонди естествено ,че е един път записано детето ти в матернел  и към това у-Ще ,ако има пример му е автоматично записването ,оставаше и за пример да се борим така  #Crazy,мани после обаче идва секондер(след 12 г) и не всички у-Ща са със секондер та и там е голяма какфонияяя.Дано докато стигнем до там са измислили друга система за записване  по практична ...

Ами аз ви чакам да се наканите ,кой Ще се записва на фитнес ?

# 231
  • В облаците
  • Мнения: 63
Блонди, имаш поща.
Голям батак е тука с болниците. Ако имаш предвид, че ще ходиш в Едит Кавел и там не е много по-различно с чакането. Иначе изглежда спретната болницата, а е и доста скъпа, та едва ли ще има много социално слаби и въобще много хора  Wink, но и ние сме чакали там за снимката на малкия около половин час да влезем да я направят (хем преди нас нямаше никой), после още час да ни дадат писмото за педиатъра, защото беше петък, а можеше да се окаже спешно (иначе го пускат по пощата). Накрая се наложи сестрата, която направи снимката да ходи да търси доктора по кабинетите и да му стои на главата, за да напише две изречения. Понякога са безумно стриктни в спазването на правилата. Учудих се, че така не им пука. Аз лично предпочитам пред Едит Кавел, болницата до площад Журдан - Парк Леополд. Двете болници са под една шапка имаше и още една. Смисъл една компания ги управлява. Така че са еднакво скъпи, но ми се струва, че Едит Кавел не е много на ниво. Лично мое мнение е  Peace

Шакира, аз, аз. Обаче дай на лични инфо за адреса, защото, ако е много далече, няма смисъл. Тук в нашият квартал фиксирах един скромен фитнес и ще отида да видя тази седмица колко парички ще искат и как става абонамента.

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 12:57 от калинкамалинка

# 232
  • Мнения: 305
Блонди, идете при моя. Наистина ще си доволна. И там се чака, но мисля че навсякъде  е така. А той има и частен кабинет в Укл и там е различно.
Аз ходя в една жестока частна клиника. Там всичко е перфектно. Пускам ви линк: 
http://www.louise-medicalcenter.be/site-fr/indexfr.php?page=intro-whoweare

# 233
  • Мнения: 27 524
Ходихме в нашата болница, в Иксел е  Peace Всичко беше както си трябва - почакахме около 5 мин, после ни се отдели близо час внимание, снимките разгледа докторът, който беше хем ортопед, хем педиатър-ортопед. Каза, че фрактурата е много малка и доста незначителна, махна гипса, сложи стегнат бинт, даде ми още бинт за смяна и след две седмици сме на преглед пак и да го махнем бинта. 15 мин преди прегледа сме на снимка. За 22 евро общо, значи за около 5 евро нашата част. Пак казвам - не е до парите, а до обслужване. Не може да ми искат 90 евро наша част за един бегъл поглед в гърлото  Rolling Eyes
Записахме и час за сливиците (Бони, мерси,  Hug знам, пазя данните за доктора, не ми пречи чакането, а ме дразни да ме правят на балък  Close) да видим какво ще кажат и ако трябва да се махат, ще се преместим в тази болница.
Онази не е Едит Кавел, а е Св. Ана, те са заедно със Св. Елизабет, ако не се лъжа и не знам-си-коя още.

# 234
  • В облаците
  • Мнения: 63
Мислех, че си раждала в Едит Кавел, и че там сте ходили вчера на второ мнение. Няма значение, всъщност, важното е, че сега вече нещата са наред   Simple Smile

Нещо се погуби Джъст. Как са децата? Как се спрявате? Марти научи ли се да сменя памперс вече, та да е съвсем завършен бебегледач  Laughing Дава ли на майка ти да пипа бебето? Че аз не съм давала на никакви баби да пипипат сестра ми (е била съм и по-малка от Марти, де). Прогонвала съм ги завчас  Laughing

Айде поспаланки, ставайте вече, че ми е скучно  Hug

# 235
  • Мнения: 90
Калинке определено Ще ти е далеч ,Щом живееш  Иксел ,този фитнес е на границата Моленбек и Кукелберк ,ама нали ти казах ,заЩо съм го набелязала ,заради детегледачницата ,няма на кой да я оставя малката ,при вас положението е друго малкия ходи на ясла ,така ,че можеш да се запишеш където искаш .


Бони ти къде в кой район живееше ,не си казала  newsm78 ,мюча се да си спомня

Днес е време за разходки ,приятно изкарване на всички   bouquet

# 236
  • Мнения: 305
Бони ти къде в кой район живееше ,не си казала  newsm78 ,мюча се да си спомня
Аз съм в Андерлехт.

# 237
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
Здравейте, Hug
Бони , ние с теб да не сме съседи Grinning ?
Калинка , изпратих ти на лиЧни- координатите си, Hug
Блонди , дано всиЧко около леЧението на Криско мине безпроблемно Praynig!
Надявам се всиЧки да сте добре Peace

Ако на някой му се ходи на Бг. кино може да се възползва :Тази събота 9-ти май в брюкселското кино UGC Toison d'Or ще има прожекции на българския филм „Шивачки” – за информация: http://eurocine27.eu/fr/films.php?id=13 (за филма: http://www.seamstressesmovie.com).
Хайде лека веЧер   bouquet

Филмът на Златина Русева „Севт-безсмъртният”,  ще бъде излъчен със съдействието на посолството на Р. България в Брюксел по първа и втора програма на франкофонския телевизионен канал RTBF, съответно на 22-ри май от 23.13 ч. и на 24-ти май от 07.30 ч.

# 238
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ние сме добре, непрекъснато в движение с майка ми, Борис и Мартин. Мартин ходи на градина до обяд и след това го вземаме вкъщи. В понеделник ходихме и ние до Декатлон за тротинетка и по цял ден не слиза от нея Simple Smile Иначе дава баба му да пипа бебето, но леко му се променя погледа, когато тя започне да му говори нежно нежно. Затова тя нямаше честта да къпе Борис Simple Smile тази дейност е запазена за мен и Мартин Simple Smile

Блонди, а защо сте ходили първо в тази болница, от която не беше доволна? Как сте сега?

# 239
  • Мнения: 305
Бони , ние с теб да не сме съседи Grinning ?
Почти  Laughing

И ние получихме писмото за Бг мероприятия. Ще ходите ли на празника за 24 май? Ние обикновено ходим, ама аз нали заминавам сега, а мъжа ми на дали ще отиде без мен.

Общи условия

Активация на акаунт