Проблем с акта за раждане

  • 1 360
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 725
Не съм сигурна, но мисля, че в БГ не можеш току-така да си смениш името. Или греша? Ако някой има опит в това отношение, нека сподели! Не ми е спешно, но ми стана любопитно като прочетох написаното от Ескарина.

# 16
  • Мнения: 4 555
Ами спомням си случая с Манчестър Юнайтед. Някакъв българин бил голям фен на отбора и искал да си смени името на това и водеше дела и накрая май го смени.
Можеш да заведеш дело и ако изтъкнеш достатъчно убедителни причини в съда, има вероятност да ти удовлетворят искането.

# 17
  • Мнения: 482
Той все пак си смени личното име, не фамилията.

Уви нещава с имената са така в България и мен изобщо не ме кефи това положение.

В закона има вратичка - ако по лични, религиозни и вече не знам си какви причини ... може. Но не знам някой да е успял. Говори с адвокат - добър адвокат и с лек привкус за борба с заклети бюрюкрати.

И успех Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 274
То пише ясно - ако името е осмиващо, опозоряващо и т.н.
Няма вратички, няма прозорци...
Ако искаш в акта да пише "баща еди кой си", детето задължително трябва да носи неговите имена (не е задължително да е -ов/-ова, имам инфо от първа ръка)...
Ако искаш детето да носи твоето име, в акта ще пише "баща неизвестен" (не, че това пък е болка за умиране)...
Ако искаш детето да носи името да твоя баща (на дядо си), имената ви ще звучат така, сякаш ти и детето ти сте брат и сестра...
Това са вариантите, други няма...
Не си давай парите по адвокати... Wink
В крайна сметка най-важното е детенцето ти да е живо и здраво, а дали носи името на баща си, твоето име, името на дядо си, или на комшията, няма никакво значение....

Общи условия

Активация на акаунт