ОКТОМВРИйката обхваща я вълнение, усеща първото движение.

  • 13 117
  • 279
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Здравейте мили мамчета. Хубав и слънчев петъчен ден ви пожелавам. Аз снощи бях с колегите на рибен ресторант-дебют ми е и бързам да споделя с вас вълнението си. Не бях виждала или опитвала до сега разни по-интересни морски деликатеси. Не че съм кой знае колко впечатлена от вкуса им, но от вида определено Simple SmileНо ми е неудобно да говоря за хапване повече пред вас, исках само да се похваля за дебютното си изпълнение и сега спирам. Ние днес ще тръгваме по-рано от работа, че нали повечето ще се прибираме към родните градчета и затова сега ще започвам усилено да бачкам и ще се включа преди да си тръгна, за да ви пожелая весели празници. Много благодаря за прекрасната тема и много се радвам, че си споделяме тук трепетите и вълненията. Честито на всички мамчета, които вече са разбрали за пола на ангелчетата. Аз във вторник съм на прегледа, за да ми направят снимка, че ще ходя след това на кръвни изследвания и може би, ако мъника разреши, ще спорели с нас тайната на това, дали е малка госпожица или малък мъж. Малко по малко почнах да се вълнувам за това, въпреки, че ви споделих, че нямам кой знае какви претенции. Хайде, че се отплеснах сега. Пак ще пиша по-късничко. Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 419
joya, виж тук - http://www.receptite.com/recepta.php?cat=sup-kar&tip=&po … amp;action=search - можеш да си харесаш каквато искаш!

# 17
  • Мнения: 15
Добро утро мами! Hug

# 18
  • Мнения: 99
Добро утро писателки  Party
 Човек не може да ви изчете дори  ако ви е оставил за няколко часа пък какво остава за ден или повече  Laughing  И все пак ви се радвам, щом пишете значи сте добре и групата ни нараства а октомври ще се удвои и повече даже с малките пухчовци  Hug

Мунни и моята сватба беше само с кумовете и само ние си знаехме, след ритуала се похвалихме на родителите или по-точно ги изненадахме  Joy След 2 седмици си направихме събиране в една кръчма и аз пак не бях булка а с мъжа ми  просто домакини на събирането  Peace Още говорят нашите приятели каква сватба сме имали, колко весело и непринудено е било всичко. То всъшност нямаше нищо общо със сватба това събиране и сигурно за това беше весело още от първият миг  Party Не съжалявам и за миг  Peace


Ани много неприятно нещо, сигурно те боли ужасно  ooooh!  Не е изобщо срамно, даже ти благодаря, че го сподели за да знем ако случайно на някоя от нас се случи нещо подобно (дано не се случва). Добре де няма ли лек някакъв  newsm78 Така ли ще си до октомври???

# 19
  • София
  • Мнения: 969
Добро утро Simple Smile
вече си имаме и нова темичка и като гледам набързо ще я изпишем, или по-скоро не толкова бързо заради празниците.
Мен днес ми е последен работен ден и то ще съм до обяд, после изчезвам и не ми пука.
Та да знаете да не се притесните за мен, ако не пиша много време, защото от вкъщи няма да имам много възможности да се включвам. Имаме много работа за вършене с дядото, пък и сега в хубавото време ще бъдем навън с каката.
Днес следобяд съм на фетална при Димитрова, дано няма спешни случаи и дано горе долу се спазва графика, че като знам там какво е, ама ще се преживее чакане от 1 час, само да видим бебо Simple Smile
Ани,дано пък ти се оправи скоро, има ли някакви начини, за да се махнат по-рано
Аз утре ще боядисвам яйца и ще правя кифлички. Засега чао от мен и приятен слънчев ден  Hug

# 20
  • Мнения: 1 668
малее, вчера не можах да вляза в темата и вие 10 страници сте изписали... Докато ви изчета и направо ме заболя главата снощи и сега довърших. Аз вчера изненадващо реших, че тези 3 дни няма да стоя в Сф та ако ще камъни да падат. сега чакам да ми потвърдят една оферта за Тасос и ако стане ще съм много щастлива. Иначе ще замина на вилата,  ама не ми се ходи особено, че там ще трябва да си готвя и да си мия чиниите, а ми се мързелува зловещо...
По повод домашните любимци. Аз с Иван имах куче - немска овчарка. Голяма драма с космите, голямо чудо... Преди това имах две, ама като няма човек дете и не му прави толкова впечатление. В момента нямам животно - Азра почина преди година и в този живот животно повече няма да взема. Косми, закотвени за Сф или с големи уговорки кой ще я разхожда като ходим на море... После мъка за самото животно да живее в апартамент и най-накрая ни се наложи да вземем решение да я приспим, защото изкара инсулт и лечението не помогна. 20 дни инжекции, 20 дни ужас дали ще е по-добре днес от вчера... После не бяхме на себе си със месеци. Затова приключихме със животните за момента. Ако Иван настоява за животно след време ще получи рибка. Това в никакъв случай не означва, че не е била част от семейството - напротив. За котките е малко по-различно. там освен опасност от токсоплазмоза има повишен риск от задушаване при пеленачета от пухестата козина, която е под дългите косми. дано сте ме разбрали, че така го обясних.... Незнам колко е вярно, но съм го чела и споделям.
За зацапването - няма нормално зацапване в деня на цикъла. Цикъла е излющване на матката в случай, че не се стигне до имплантиране на ембрион. По каква локига след 3 месеца примерно ще се прокърви и това ще е нормално??? Нали няма излющване, защото вече има имплантиране. Тази кръв трябва да е дошла от някъде и обяснения - ами нормално е, организма помни са подходящи за хора, незавършили медицина. Тези, които са го направили и въпреки всичко дават тези обяснения често попадат в черния списък на този форум за съжаление. това без да се опитам да засегна някой.... На запад не търсят причина за кървене ине се опитват да го спрат, а разчитат на естествения подбор... Това е. Тук в Бг политиката е друга.

софи, стискам палци за прегледа..

# 21
  • Русе
  • Мнения: 511
Здравейте!

Днес ме събудиха със страхотна новина! Кумицата ми е родила момченце Велизар! Много съм щастлива!

Ани, какво стана с 3 см. кръгче?

Софи, да се похвалиш и ти с новина за пола на бебо!

Приятен ден!!!  smile3525

# 22
  • Мнения: 22 899
Хайде добро утро и от мен.
Ани,аз също имам доста болки в областта на перинеума,особено ако постоя права повечеко,много е неприятно.Надявам се,че няма да става по-зле,като се има предвид ранния ни месец.
Колкото до МОМЧЕТО,аз съм се примирила,бях си навила,че е момче,за да не се разочаровам после.Чувствам се малко тъжна,но все пак се радвам,че ще имаме второ бебче.Имам малка надежда до 18-ти май,когато ще е феталната,тогава ще е ясно какво сме си сътворили.
Jeni,дано всичко при теб е наред.Аз днес,макар че не се чисти,ще довърша,каквото съм наумила;ще пера калъфите на диваните.
После навън с детето,че времето е страхотно.лек ден и на вас.

ОnlyOne,да е виж и здрав Велизар,чудесно име.  bouquet

# 23
  • Мнения: 45
Здравейте мамчета!
icyangel и seagirl83 и аз много се радвам, че всички ние сме заедно във форума. Идеята да се направят отделни форуми според месеците на бременеене е страхотна, не само защото повечето от емоците и тревогите ни са общи, но и е приятно да споделиш емоциите си с някой, който също ги преживява вмомента  Simple Smile
Nikitali   - като дете баба ми (лека й пръст) ме е водила да се промушвам под масата, а днес по-възрастните колежки решиха, че като ни пуснат към обяд ще ни водят в една близка църква за ритуала  Simple Smile
Вчера видях съкровището си на 4D много се движеше,  пуснахме и мъжа ми да го види и двамата излязохме със 100 каратови усмивки от болницата. Оттам ходихме в майчин дом да ми вземат кръв за БХС и другата седмица към средата чакам резултатите. Дано всичко да е наред. Стискайте палци    Praynig  Praynig  Praynig  Хубав ден от мен!

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 11:35 от Hope777

# 24
  • София
  • Мнения: 969
А и аз днес няма да чистя  Naughty. Все пак е разпети петък. После ще видим дали ще се доберем до църквата.
Герчо,и ние имахме куче - Ротвайлерка, обаче противно на мнението, че са злобни кучета, тя беше толкова мила и добричка, особено с малките деца.  И кокала от устата й можеш да извадиш без да те ухапе или изръмжи даже. Е това е следстввие на строгата дресура, на която брат ми я беше подложил от малка, милата тя  Sad Той и ни я завеща де преди да замине за чужбина. За съжаление баща ми също се наложи да я приспи, защото я удари в краката нещо и едва се влачеше накрая и само се мъчеше. И ние повече няма да взимаме животно в апартамент, само ги мъчим, малко пространство, те цапат, ние се ядосваме.
Ние на Валето взехме рибки, но тя вече загуби интерес, както се казва всяко чудо за 3 дни, иначе като ги гледа по ТВ-то много им се радва. Дядото искаше да й взима морско свинче за РД, ама добре че забави и после като казахме, че ще имаме бебе се отложиха нещата.
OnlyOne, Честито момченце на кумците ви, айде скоро ще си има приятелче за игра Simple Smile За пола - ами и татито много иска днес да се види, той и затова се е наточил толкова, ама аз по-скоро не се надявам. Ако не, края на следващия месец вече би трябвало да се види. Все пак тогава вече ще сме в 5-и месец.

# 25
  • Мнения: 68
Добро утро и от мен!
Only One благодаря, че си спомняш за моето кръгче  Heart Eyes Нямаше и следа от него  Shocked Егати мистерията  newsm78 Честита ти радост! Да ви е жив и здрав!
Деси няма лек за това състояние! Влошава се ако стоиш много дълго седнала (с тесни панталони) или права. Е, какво остава само да лежа ли?!?! Как да е.....След раждане, изчезват като с магическа пръчка! Дано не се влоши до края

Гер4о, приятно изкарване, после ще разказваш

Софи  Успех! Ще чакаме да пишеш после. СПОДЕЛИ РЕЦЕПТА ЗА КИФЛИЧКИ С МАРМАЛАД, че много ми се приядоха bouquet

# 26
  • Мнения: 116
Здравейте мили мамчета. Хубав и слънчев петъчен ден ви пожелавам. Аз снощи бях с колегите на рибен ресторант-дебют ми е и бързам да споделя с вас вълнението си. Не бях виждала или опитвала до сега разни по-интересни морски деликатеси. Не че съм кой знае колко впечатлена от вкуса им, но от вида определено Simple SmileНо ми е неудобно да говоря за хапване повече пред вас, исках само да се похваля за дебютното си изпълнение и сега спирам. Ние днес ще тръгваме по-рано от работа, че нали повечето ще се прибираме към родните градчета и затова сега ще започвам усилено да бачкам и ще се включа преди да си тръгна, за да ви пожелая весели празници. Много благодаря за прекрасната тема и много се радвам, че си споделяме тук трепетите и вълненията. Честито на всички мамчета, които вече са разбрали за пола на ангелчетата. Аз във вторник съм на прегледа, за да ми направят снимка, че ще ходя след това на кръвни изследвания и може би, ако мъника разреши, ще спорели с нас тайната на това, дали е малка госпожица или малък мъж. Малко по малко почнах да се вълнувам за това, въпреки, че ви споделих, че нямам кой знае какви претенции. Хайде, че се отплеснах сега. Пак ще пиша по-късничко. Hug

Здравейте мамчета,

внимавайте с морските деликатеси! Те не са много препоръчителни за нас. Трябва да хапване само сладководна или мазна риба и то не повече от веднъж седмично. Риба тон категорично НЕ или само прясна! Никакви миди, скариди, калмари и други подобни Simple Smile
Добре че почва сезона на плодовете Simple Smile

А сега продължавам да ви чета, че много много сте изписали тези дни и не мога да насмогна Sad

# 27
  • благоевград
  • Мнения: 164
Здравейте моми4ета , да се похваля и аз боядисах в4ера яйцата  Grinning мн хубави станаха макар и малко на брой /аз не правя по много/  Да си призная мн съм притеснена за малката бебка  не съм я виждала цял месец  Tired  а сега съм на доки 4ак др петак което ми се вижда мнооого дале4 Sad Надявам се вси4ко да е наред и да ми кажат на 100% 4е е момиче много ми се иска вече да е моми4е   Blush  
Отностно животните аз имам котка сиамец , да ме извиняват вси4ки коткомразци и противници на идеята животно и бебе но няма да си изхвърля животинката.  Аз съм поела ангажимент към това животно и то има само мен . Да ще се узоря малко с 4истенето но здраве да е ще се справя ,не съм първата нито последната с коте и бебе Crossing Arms
Котето и ку4ето не е за временно ползване докато ти изнася и после айде 4ао То се гледа до края на живота му .
Извинете но за мен Лъки ми е като дете отгледах го от бебе бях до него когато бе болни4ак даржах му лапи4ката докато го кастрираха бях и винаги ще съм до него.

# 28
  • Мнения: 5
Относно морските деликатеси, съм абсолютно съгласна, защото и аз съм чувала, че не са много за препоръчване сега. Затова вчера съм си опитала по едно малко парченце от по специалните от тях, колкото да кусам, както казват възрастните хора. Мисля, че това не би било проблем, а по-скоро ако не опитам сега беше по-кофти. Не съм си изяла дори цялата риба, която беше печена и беше вкусна. А и като цяло от началото на бременността не съм яла риба никаква, така, че не мисля, че много съм прегрешила вчера, освен това нещата които опитах съвсем минимално, по хапчица само, бяха или пържени или печени, а в никакъв случай мариновани или сурови на вид. Знам за това не съм хапвала нито консервирана, нито маринована риба до сега. Но все пак рибата е много полезна и щеше да е грехота вчера да отида на рибен ресторант и да ям говеждо или птиче месо. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 107
За рибата - аз откакто съм бременна не ми от предпочитаните храни, заедно с месото- консумирам само, за да запазя част от предишните ми хранителни навици и заради протеините.
Иначе мисля днес да си взема дори суши на обяд, като ги помоля да заменят пряснат риба с пушена сьомга, напр.
Боядисахме яйца вчера- разбира се, половината ги счупихме, но и това си е  част от традицията Grinning Не знам какво ще направя с козунака - тук няма, но пък има едни много хубави рула, които напомнят на него и мисля да взема от тях. Иначе не се наемам да правя....може някой следващ Великден Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт