Свързани ли са постиженията ни с комплексите

  • 2 148
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Благодарна съм за това, което имам. Смятам, че постиженията ми са правопропорционални на труда, който съм положила, и като се има предвид колко ме мързи за някои неща, мога да се нарека щастливка.
Да, мисля, че комплексите могат да имат и градивен елемент, но то пак много зависи от личното отношение на човека към собствените му комплекси. Едно прекалено взиране в тях и превърщането им в самосъзнание при всички полжения обаче е по-скоро деструктивно.
Писала си вместо мен.

# 16
  • Мнения: 284
Ами избиването на комплекси, Асти, почва тогава, когато.....си натрупал прекалено много от тях.Тоест, стигнал си сам пределната си точка на самоподценяване. И.....слагаш обратна окраска на това, което СИ в момента.
Не знам дали ме разбра, но това е моето лично усещане за "избиване на комплекси".

Съгласна съм, не бях се замисляла в тази посока.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 125
Гордостта от постиженията се превръща в избиване на комплекси, когато се гордеем в сравнение с другите, и то тези които са постигнали по- малко. Ако се гордеем от постигнатото спрямо своите предишни постижения, или просто защото сме опитали или сме били активни в нещо е съвсем друго. Демонстрациите винаги са плод на комплекси, поне за мен. Повечето хора със световни или значими за хората постижения, които съм срещала са изключително непосредствени и с тях много лесно се общува. Другите са огледало на самите нас и ако самите ние сме комплексирани можем да вземем за парадиране и демонстрация дори самия факт на чуждия успех. Определена степен на чувство за малоценност и сбор от такива чувства, които наричаме комплекси, могат и да са градивни за съответния човек, защото го карат да се развива, но само ако са под прага на болезненост. Все пак, свръхчовека е само мит и всеки от нас има някакви проблеми, които могат да се нарекат на жаргон комплекси. /Изключвам ССФ/

# 18
  • Мнения: 2 478
Не,не са свързани.Поне в моят живот не са.
Изолирам комплексите и си живея в душевен мир.Доволна съм от това,което имам,не ми пука дали за някой е малко или за друг е много.Важното е,че съм щастлива в малкият свят,в който живея.

# 19
  • Мнения: 0
То имало и позитивни хора на тоя свят   Grinning

# 20
  • Мнения: 0
А ти?

Заглавието не се връзва с текста на темата. Едно е да се гордея с постигнатото, друго е да съм направила нещо от комплекс.
Чак да се гордея - не, но ми е добре все още в кожата ми, има и трудности, но не чак толкова много.

хм, именно заради тия комплекси, постигнатото те кара да се гордееш след това.и така ,нататък, и така нататък.Гордостта си е грях, породен от комплексите  Wink

# 21
  • Мнения: 1 470
Живея живота за който съм мечтала,дори отгоре...Той не е материално удоволетварен,но материалното е посредственното в отношенията ми със себе си...Дали се гордея с това?!Да гордея се,всичко съм постигнала относително сама,но съм и благодарна на господа за предложените ми възможности,и за добрите хора с които ме среща,за здравето на семейството ми,и на всички около мен...

# 22
  • Мнения: 5 710
Гордеете ли се с това, което сте избрали да бъдете, с това, което правите, с начина на живот, който демонстрирате на околните и с това, което сте постигнали?

не, не се гордея.

# 23
  • Мнения: 0
Не,не са свързани.Поне в моят живот не са.
Изолирам комплексите и си живея в душевен мир.Доволна съм от това,което имам,не ми пука дали за някой е малко или за друг е много.Важното е,че съм щастлива в малкият свят,в който живея.

Харесва ми тоя светоглед  Simple Smile ако не сам не си доволен от себе си, обществото ще те комплексира с изискванията си и така оглеждайки се в очите му всички постижения бледнеят Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 3 407
Постиженията на първо и основно място би трябвало да носят собствено удовлетворение.
Но понеже ние живеем в социум и имаме необходимост и от външно признание за постиженията и успехите си, това не е маловажно, включитено и по отношение на собственото ни удовлетворение.
Обаче, ако външната оценка за собственият ни успех е основната мотивация и причина за удовлетворение, тогава може да каже, че е някаква задръжка или комплекс.
Има хора, за които външната оценка е с много малка значимост и играе ролята само на регулатор, но има и други, за които е от по-съществено значение, но само и единствено, когато тя е основна и мотивираща, говорим за комплекс.
Твърденията, че външната оценка е без абсолютно никакво значение, не са докрай сероизни и звучат малко крайно и пресилено.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 125
Но понеже ние живеем в социум и имаме необходимост и от външно признание за постиженията и успехите си, това не е маловажно, включитено и по отношение на собственото ни удовлетворение.

В социума мнението на другите има значение за други неща като приходи, кариера и положение във въпросния социум, а не за собственото ни удовлетворение. Много често най- важните за социума дела са били порицавани от същия този социум и ако на хора като Галилей самочувствието им се крепеше на мнението на хората още щяхме да мислим, че земята е плоска.

# 26
  • Мнения: 0
Постиженията на първо и основно място би трябвало да носят собствено удовлетворение.
Но понеже ние живеем в социум и имаме необходимост и от външно признание за постиженията и успехите си, това не е маловажно, включитено и по отношение на собственото ни удовлетворение.
Обаче, ако външната оценка за собственият ни успех е основната мотивация и причина за удовлетворение, тогава може да каже, че е някаква задръжка или комплекс.
Има хора, за които външната оценка е с много малка значимост и играе ролята само на регулатор, но има и други, за които е от по-съществено значение, но само и единствено, когато тя е основна и мотивираща, говорим за комплекс.
Твърденията, че външната оценка е без абсолютно никакво значение, не са докрай сероизни и звучат малко крайно и пресилено.
Външна оценка,казваш? А, тя не е ли направена от хора,живеещи в собственият си свят и прекарващи всичко през собствената си призма?Може ли тая оценка да е обективна?Казваш,че твърденията ми звучат крайно и пресилено-ами НЕКА Simple SmileТрудно ми е да ползвам външната оценка за регулатор.Регулатор на какво?За регулатор използвам собствената си истина:)

# 27
  • София
  • Мнения: 3 407
Бояна Ламбер, аз дефинирам, ако забеляза. Описано е съотношението между субективана и обективна оценка, единствено и само субективната оценка, не винаги може да е равно на обективната таква.
Hell-Mary, ти разбра ли какво казвам, или да ти го преведа на уличен превъзходен, за да схванеш?
По името на темата ти и писанията, които си сътворила, съдя, че или си прочела нещо, някъде, което не ти е много ясно, или се опитваш да се направиш на страшно интересна.
Ако желаеш да смяташ, че си единствена, изключителна и неповторима, както и че индивидуалността ти е толкова ярка и забележима, че социумът като цяло върви след теб с наведена глава, все ми е едно.
Тези, които считат себе си, единствено себе си и само себе си за единствен и окончателен обективен мерител на реалиите, обичайно са или гений, или клиенти на едни заведения с меко тапицирани стени.
Регулатор на самооценката, драга студентке.

# 28
  • Мнения: 0
Бояна Ламбер, аз дефинирам, ако забеляза. Описано е съотношението между субективана и обективна оценка, единствено и само субективната оценка, не винаги може да е равно на обективната таква.
Hell-Mary, ти разбра ли какво казвам, или да ти го преведа на уличен превъзходен, за да схванеш?
По името на темата ти и писанията, които си сътворила, съдя, че или си прочела нещо, някъде, което не ти е много ясно, или се опитваш да се направиш на страшно интересна.
Ако желаеш да смяташ, че си единствена, изключителна и неповторима, както и че индивидуалността ти е толкова ярка и забележима, че социумът като цяло върви след теб с наведена глава, все ми е едно.
Тези, които считат себе си, единствено себе си и само себе си за единствен и окончателен обективен мерител на реалиите, обичайно са или гений, или клиенти на едни заведения с меко тапицирани стени.
Регулатор на самооценката, драга студентке.
ДА,моля преведи ми го на уличен превъзходен,тоя дето се използва от клиентите на едни заведения с меко тапицирани стени Simple Smile Че четох тука нещо някъде, което не ми е много ясно, ама само за да се направя на страшно интересна го вмъкнах тук:)Ето,и ти ми правиш оценка.Ами избирам да не те използвам за регулатор:)

# 29
  • София
  • Мнения: 3 407
Опасявам се, че дори и уличния превъзходен ще ти е малко сложен.
Наясно съм, че няма как да схванеш, затова не виждам смисъл да те подпомагам в писането на курсовата ти работа.

Общи условия

Активация на акаунт