БОЛНА ЛИ Е БРЕМЕННАТА ЖЕНА?

  • 8 022
  • 155
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 929
Не е болна, но заради по-специалното отношение към нея може и да се почувства така.
Много е неприятно, че е трябвало да преживееш всичко това, но виждам, че вече си станала майка. Да ти е живо и здраво детето! И ти също!
Аз имах изключително лека и безпроблемна бременност, като изключим първите 3 месеца. Но понеже преносих и се наложи да лежа една вечер в патологията, където бях с майки, които буквално живееха в болницата от месеци за задържане, защото трябваше да се под наблюдение. Момичетата много ми се радваха, защото виждаха една усмихната и здрава бременна.

# 121
  • Мнения: 2 197
Не, не е.
Съчувствам на тези, които са имали проблеми през време на бременността си. Но всеки организъм е различен. И не мисля, че едно нормално за женския организъм състояние трябва да се възприема като нещо изключително и предизвикващо специално внимание.
Моята бременност протече без абсолютно никакви проблеми, въпреки че съм диабетичка и това ми докара две седмици престой в отделението по рискова бременност. Това последното доведе до по-ранното раждане на дъщеря ми, но аз съм щастлива, защото сега е овен, а не телец (тази зодия не я понасям).
Честито бебе, да ти е  живо и здраво!

# 122
  • Мнения: 506
От написаното до тук ми стана ясно, че само тези, които са го изпитали на собствен гръб ме разбраха. Да има и леки бременности и точно тези мами явно ме мислят за префърцунена, но карай тяхна работа, дано не ми се налага да им дойде до техните главици., че тогава пак ще си говорим.  Naughty
Иначе да ви се похваля имам прекрасно синче на 3 месеца казва се Максимилиян.

Честито!Да ти е живо и здраво бебенцето!
Аз много добре те разбирам,защото и моята бременност беше кошмарна,но сега най-важното са дечицата.

# 123
  • Мнения: 486
Обикновено не ен болна бремена жена но ..понякога да.Ако за вас прееклампсиятя или кървенето съсъ месеци е нормално за ме не е и сие болестно състояние.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не е болна, носи живот.
Съвсем друг е случая с рисковите бременности.

# 125
  • Мнения: 2 699
Десислава, да ти е живо и здраво бебето!   party006
Иначе по въпроса на темата: от 5 календарни месеца не съм ставала от леглото си, освен за да отида на поредния лекар или да вляза в болница за задържане, вече ми иде да си тегля куршума, но му се вижда края Wink Така че тези дами, които казват, че бременността не е болест, а бременните, които се чувстват по-зле от сгазени от влак, са префърцунени, да ме прощават, но мога да им пожелая само да чукат на дърво, да не дойдат на нашия хал и да спазват добрия тон, че лошото като идва, не пита.

# 126
  • Мнения: 9 908
добре де, на въпроса "болна ли е бременната жена", как очакваш да кажа - болна е. Бременната жена е бременна, а ако ти искаш, наречи се болна, не бременна.
и не го приемай лично. префърцунени бременни има достатъчно много, мисля, че всички знаем за какво става дума.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 508
Не знам, ама аз взимах толкова витамини и лекарства и давах толкова пари за прегледи, че си бях баш болна. Как ми олекна като се свърши...

# 128
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
 hahaha и на мен

# 129
  • Мнения: 636
най-мразя префърцунени бременлийки....дори ги отбягвам

И аз. То бива драми, ама чак пък толкова - венци, подути ходила, ау, ау. Дали бременността е тежка или лека зависи най-вече от степента на драматизиране.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


 Дали бременността е тежка или лека зависи най-вече от степента на драматизиране.

Аз не карах тежка бременност , а рискова. Не пожелавам на никой мойте 9 месеца , но не се и оплаквам-след тях имам едно прекрасно детенце Wink Heart Eyes.Не се възприемах като болна, макар че доста болести ми се виждат като песен  Laughing

# 131
  • Мнения: 7 474


. Дали бременността е тежка или лека зависи най-вече от степента на драматизиране.

Мислиш ли?
Плюй си в пазвата да не ти се случи да повръщаш 9 месеца, да трябва да лежиш, за да задържиш детето с месеци, да влизаш в болница всеки месец и да те дупчат всеки ден, да ти се надуват краката, че да не можеш да си обуеш обувките даже,да имаш контракции през цялата бременност или не дай си боже да си качил повечко килца и да ти е тежко, а пък и да имаш голямо бебе и да не можеш да дишаш като седнеш.......да продължавам ли?  

Жените -лигли ги изключвам, те са си такива и без да са бременни. Sick

# 132
  • Мнения: 1 006
Ми болна не, ама дано всичко да й е наред, да не кара тежка бременност, както са изредили и момичетат преди мен, щото тогава...не болест, ми по-страшно е....като се замислиш, че си отговорна не само за своя си живот!

Пожелавам на всички лека и здрава бременност и здрави бебета, и да не ви остава време да мислите глупости!

# 133
  • Мнения: 636
Има жени, които са със сериозни заболявания и бременностите им протичат тежко и рисково именно заради тях. В повечeто случаи наистина става въпрос за лиготии. Да не говорим за това влизане по болници "за задържане", което го няма никъде по света, ама се точат пари по здравна каса, нали ...

Контракциите са съвсем нормални и отново се "лекуват" само тук. Хората са си го казали, че това са подготвителни контракции, обаче тук нормалните неща са нещо страшно.

Leo, през последните пет години съм била повече бременна, отколкото небременна, минала съм и през контракциите и през инжекциите, подуванията, гаденето, отичането, и многото прегледи. И аз не съм можела да се обуя, но съм бременна сега в деветия месец и извеждам на разходка двете си деца сама, едното бутам в количка дори. Имам нормалните контракции Бракстън-Хикс, нормалната сънливост в началото, нормалното безсъние в края. Понякага съм спяла седнала заради киселини. Трети път качвам над 20 кг., трети път нося много едро бебе, да не говорим, че ще ми бъде трето секцио за четири години и нещо.

Но бременностите ми са леки, това са нормални неща. Има жени със серклажи, други с много тежки съпътстващи заболявания, с проблеми при бебчовците, поредица аборти ... Това са тежки бременности, на другото му викам неразположения и не се впечатлявам от тях. Просто има наистина сериозни случаи, подуването и гаденето са направо бели кахъри ...

# 134
  • Мнения: 7 474
Именно и тези нормални за бремеността неща не са нормално състояние принципно и всяка жена ги понася различно. Повръщането и гаденето са нормални, но това не ги прави по-приятни  Laughing и човек има право да се оплаче и помрънка по въпроса, то друго и не ни остава.  Пак казвам - лиглите, вечно мрънкащи ги изключвам.
Колкото повече се замислям по въпроса, толкова повече се убеждавам, че бременната е болна  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт