За хигиената на детските площадки

  • 1 593
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 914
........
пп: По новия закон нямате право да пиете алкохол навън или ако го правите - трябва да е като клошарите по американските филми - обвит в книжна торба да не се вижда.

дали ще има кой да го спазва? Whistling

# 16
  • Мнения: 1 669
А ако майката просто е забравила гащите?  newsm78 Не защитавам никого, но това също е вариант... Не ставаше въпрос за памперс, нали или нещо не съм разбрала Thinking

За протокола: аз пуша, но фасовете събирам и после изхвърлям. Не понасям фасове по земята - където и да било, не само по детските площадки.

# 17
  • Мнения: 1 364
Със сигурност гледката не е приятна !
Но, тези детски гащички може и някое куче да ги е разнесло,възможно е от препълнените кошове да са паднали......


И аз така мисля

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... отвратително ми е, когато срещна в града човешки екскременти, независимо дали са в гащи или "изходени" в храстите, независимо дали са на възрастни, или детски.

# 19
  • Мнения: 1 484
И  аз съм  ставала свидетел  на  такива случки  и  то  на  обществени  места.Дигам  врява  до  небето.Пуша  и  пия  но  никога  не  съм изхвърляла безбожно  на  всякъде  винаги  нося  чантичка  и  си  ги  събирам  в  нея   ,после  в гюма.Но   според  мен  бабите  ги  правят  тия  неща.

# 20
  • Мнения: 1 650
Най-вероятно някоя майка просто си е спестила ходенето до кофата за боклук.... Но все пак това е по-добре от счупените бирени бутилки.
Или спринцовки и употребени презервативи.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Виждала съм изхвърлени памперси, но не съм сигурна дали са били  изхвърлени в коша и разнесени от животни или просто така хвърлени... Аз лично никога не съм ставала свидетел на нещо подобно, но ако ми се случи не бих замълчала.

# 22
  • Мнения: 9 814
За съжаление детските площадки и парковете са места, на които могат да се видят какви ли не боклуци- от употребявани памперси, чашки, фасове до екстременти....
И не сме виновни само ние посещаващите тези места. Често кофите за боклук не се изхвърлят с месеци /ако въобще има такива/, логично те започват да преливат, кучета ровят за храна, разнасят отпадъците..... Разбира се не забравям и хората, които хвърлят, където им падне.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До нашият блок направиха детска площадка. Има поставени кошчета. Често те са препълнени с боклуци. Кошчетата се изхвърлят  само и единственно от майките, а не трябва ли да се обслужват от служителите на чистотата?

# 24
  • Мнения: 6 031
Едни насрани гащи са най-малкият боклук, който може да се види по детските площадки и също така най-рядко срещания, за разлика от фасовете, кутии от цигари, опаковки от вякакви неща за ядене, чаши от кафе, люспи от семки и т.н.
Не считам че е нормално гащите да са оставени на детската площадка, но ме дразни мръсотията като цяло.
Градинките се поддържат от почистващите фирми, но при нас минават един път седмично, което явно не е достатъчно.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А при нас не минават изобщо Crossing Arms

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Познайте как почистват пясъчниците в детските градини?!?
Просто ги заливат с дезинфектант от време, на време  Sick

Понеже имаме пясъчник в двора, много добре знам какво може да си намери детето в него (говорим за уличните котки) и го завиваме вечер, освен това редовно го разравям с едно гребло и всяка пролет, преди да пуснем детето вътре, сменяме пясъка.

Изобщо не пускам малкия да рови в пясъчниците по градинките. За мен те са източник на всякакви заразни болести и не ми се рискува изобщо  Naughty

# 27
  • Мнения: 936
Аз съм от тия, дето се възмущават на глас, когато някопй замърсява така.Гнусно е, и това е. Дали наакани гащи, дали фасове или семки.
Скоро даже разтървах набързо 3-4 момчета, които се биеха и търкаляха пред входа. Мъжът ми беше с мен и каза, че прекалено съм се вдаскалила ( наистина работя като учителка).
Просто не мога да подмина такива неща.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Познайте как почистват пясъчниците в детските градини?!?
Просто ги заливат с дезинфектант от време, на време  Sick


Пясъчникът в градината на дъщеря ми се завива редовно с найлон след игра навън.

# 29
  • Мнения: 19 302
Някои мнения направо ме втрещиха. Някоя майка може да е забравила гащите, може да не е искала да ги носи със себе си, защото миришат... Shocked Ами, тази майка щом цели гащи успява да забрави, какво остава за кърпички, опаковки от солети, фасове, ако пуши ooooh! То затова е такава мръсотия навсякъде Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт