Осъзнавете ли този факт

  • 2 922
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 475
И аз не искам да го променям това.
Установих, че колкото повече опознавам хората, толкова повече компютъра ми е любимото и предпочитаното  другарче.Предпочитам да си общувам с него...
Тъжното обаче е, че синът ми също предпочита повече компютъра пред игрите с връстници

# 16
  • Мнения: 940

И аз така смятам!

# 17
  • Мнения: 505
Много е хубаво да се четат мъдри статии. Ако обаче се позова на личния си опит, излизат наяве следните закономерности:
1. Възможността във всеки един момент да контактувам с хора, които решават проблеми, подобни на моите, значително намалява вътрешното ми напрежение.
2. Достъпът до информация и до най-разнопосочни мнения по един и същи въпрос ме кара сериозно да се замислям и напъвам, което ми осигурява непрекъснат, бърз напредък.
3. Ако прекаля с интернет, най-напред ми се изморяват очите или ми спират мрежата, или ми пада батерията на лаптопа, така че до изпадане в зависимост би се стигнало само, ако и без това си имам вродено разположение за изпадане в зависимости.
4. С лекота пазарувам, уговарям сделки, забавлявам се и се разтоварвам независимо от мизерията, която ме заобикаля. Не е малко.
5. Възможността свободно да си пиша мнението по най-разнообразни въпроси ме изпълва с надежда, че и аз мога да допринеса нещо за общото благо.

# 18
  • Мнения: 2 386
Малко бошлаф е работата - учени изследвали цели 24 души,че и си направили статистически изводи на световно ниво.
Отделно - синдромът се казва Carpal Tunnel (CTS) в медицината.


Е, аз лично съм леснопристрастяваща се към всичко - но знам, че ако нямам нет, все ще си намеря към какво друго да се пристрастя.  Laughing Миналият месец пробвах и действа.

# 19
  • Мнения: 93
Както казват старите хора - не бойте се, деца, по-лошо ще става!  Joy

# 20
  • Мнения: 2 759
                           Децата са най-големият наркотик, но почти никой не го осъзнава. Те те променят напълно и изцяло, превръщат те в абсолютно друг човек, първите години се наблюдават невероятни абстиненции при повечето души, в зависимост от употребата има и депресия, и изобщо през целия спектър с + и - настроения точно като при останалите наркомании. Започваш да даваш мило и драго за тях. Когато става дума за тях, никой и нищо не могат да те спрат. С другите наркомани се събирате ежедневно в кварталните явки, иначе известни като детски площадки, като всеки родител си носи собствения наркотик и после всички употребяват заедно. Доколкото знам е най-скъпият наркотик. Също като цигарите не е незаконно, няма изградени държавни рехабилитационни центрове.

                        П.П. Горното изследване е проведено над милиони хора от цял свят.

# 21
  • Мнения: 1 394
Да ,съгласна съм.До някаква степен е така.Човек обаче трябва да се контролира.При мен я няма тази опасност,защото мога и с интернет и без него.То е същото,като гледането на телевизия.С тази разлика,че в интернет можеш да общуваш с някой,можеш да разбереш всичко,което те интересува,докато при телевизията гледаш това,което се излъчва и коментираш,ако има някой до теб.Има наистина хора,които немогат да се откъснат от компютрите си,дори си носят лаптопи,а ако не е възможно имат интернет и през GSM -ите си.Тогава вече говорим за пристрастеност.А,че променя мисленето и мозъка спор няма!Така е,защото се натрупваме с прекалено много информация,за прекалено кратко време.Това си е натоварване на мозъка все пак.На мен също понякога ми идва множко и решавам да си почина.Но съм съгласна,че има и хора,които направо изперкват,ако няма интернет.Слава Богу -не съм от тях ,а и няма да стана,защото това не е единственото,което ме вълнува.
И да-осъзнавам факта,че ми вреди до известна степен,затова казах,че има периоди ,през които си давам почивка.Сега съм в майчинство и често сядам пред компютъра,но когато съм на работа...със седмици не ми идва наум за него...

# 22
  • Мнения: 15
Осъзнавам го.                                                                                                       Внук ми от 12 до 16 си година беше като болен,не спеше повече от 3,4 часа,хранеше се пред компа,не можеше да се разговаря с него.
С търпение от наша страна,с гостувания в друго населено място,кратки почивки на планина,осъзна ,че може да се живее и без комп.   
Сега чете по-вече и оценява реалното общуване.

# 23
  • Мнения: 93
Интернет си е зависимост и то не с по-малка важност от всяка друга - било физическа или психическа. Въпреки, че тази година завършвам Компютърни системи и съм се насочила в тази област, когато нямам достъп до компютър, не забелязвам да ми липсва толкова крайно и това ми харесва. Дори се радвам на свободното време и го прекарвам с любимите ми хора.  Hug
Когато се стигне до силна зависимост обаче, тя трябва да бъде овладяна навреме и най-вече хората, които са важни за теб да ти помагат търпеливо.  Peace В днешното време на високи технологии, които се развиват главоломно, най-вече тийнейджърите се застояват пред компютрите и постоянно ровят в нета, като по този начин губят ценно време, например прекарано с приятели в парка или в планината. Също така все повече малки дечица се кибернизират, забравени от родителите си. Сещам се за един скеч, който гледах преди време по телевизията:

Малко момченце казва на майка си - Мамо, мога ли да изляза да поиграя навън в градинката с приятелите си? А тя отговаря: - Ми аз защо съм ти купила толкова скъп компютър, вкъщи така ли да виси?  #Crazy

Положението е наистина плачевно. Обръщайте повече внимание на децата си и не си мислете, че като са вкъщи пред монитора, значи слушкат и ще станат добрички.  newsm78

# 24
  • Мнения: 431
Осъзнавам го, обаче не ме стресира. Даже съзнателно предпочитам тукашното общуване пред реалното. И въобще какво толкова интересно и неизпускаемо има навън... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 634
Осъзнавам само факти от публикации в реномирани научни издания.  Tired

# 26
  • Мнения: 593
Цитат
Специалистите са на мнение , че се е зародила нова болест, дължаща се на злоупотребата с глобалната мрежа - интернет зависимост.

Тъкмо щях да пиша: "NikiFin, спокойно, все още не никой не е умрял от интернет зависимост", обаче си помислих   google   "Я първо да питам Гуугъла". И ето какво намерих:

Китаец умря от Интернет: http://www.dnes.bg/article.php?id=41370

Геймър умря след 50 часа игра: http://www.kaldata.com/forums/lofiversion/index.php/t61434.html

Леле, тази интернет зависимост била опасна болест!  Shocked

Очаквайте скоро: Форумка умира пред компютъра.  Mr. Green




# 27
  • Мнения: 503
Не разбирам защо трябва да ме притеснява повишената активност на фронталният ми лоб. Всичко останало засега го контролирам. Ако се окажа в положение на умрялата съфорумка пред компа, най- вероятно са ме застреляли.

# 28
  • Мнения: 3 902
Ммм дааа. Аз пък съм възмутена от това, че когато стане дума за интернет и "пристрастяването" към него хората не правят разлика между това дали играеш някаква игра или просто си вършиш работа с компютъра.  Кое е за предпочитане? Телевизия? Концерти? Фитнес? Телевизията направо я изключвам, но за останалите неща трябва време. Човек като е по цял ден в работата си на компютър нормално е в един момент да започне и да търси общуване online. Ами така де - все пак и приятелите... и те са по цял ден на работа.
Мнението ми е, че уикендите са достаъчни за реалното общуване. Що се отнася до децата - нищо лошо ако от малки свикнат да ползват нета за всичко. Няма да ходят технически неграмотни само щото някой професор обявил, че е пристрастеност. Живеем в 21 век. Това е. Ама "чист въздух" ама това-онова. То при този мръсен въздух в градовете не съм убедена доколко ще му е полезно на едно дете да търчи насам натам... Приучаване към правилно хранене и залягане на компютрите до дупка само без игри. Хората от предишните поколения щото са пренебрегвали компютрите затова сега казват безумия от рода на "И аз му дадох саве обаче сега пак не го виждам". Е как ще го видиш като ти си направо за навънка. Безработен и това е. Да се научиш зависимост ли е компютърът или необходимост.

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 15:29 от stefka.k

# 29
  • Мнения: 1 725
Това за децата е много сладко. Засега не искам да се освободя от тази зависимост, не съм готова, и да има кой да ми я гледа, все за нея ще мисля, когато е далеч от мен. Поне досега така е било в редките случаи.
За интернета се успокоявам, че научавам разни неща като чета, но кисненето из форуми ме притеснява доста. В смисъл, че го правя, но не искам, малко съм се пристрастила, добре че е детето, че да не съм съвсем нон-стоп на компа.

Общи условия

Активация на акаунт