Деца с увреден слух-7

  • 39 188
  • 369
  •   1
Отговори
# 30
  • Враца
  • Мнения: 871
Благодаря ви за пожелания..и на патерица и на другите рожденници желая много ..много здраве и късмет.
Аз имам една молба..трябва да помогнем на едно от нашите "различни" деца.Това е Мишо от Козлодуй.Родиха се заедно с каката ни..но за лош късмет...той не се отърва от гадната ДЦП.Ще ви помоля да отделите 8минути само е репортажа...изгледайте го и подкрепете с няколко думи Мишо в коментарите отдолу под текста.като изгледате репортажа ще разберете ,че толкова умно,будно и интелигнтно дете рядко се среща..
Да подкрепим Мишо

# 31
  • Мнения: 554
Здравейте!
И аз благодаря за пожеланията и поздравявам малко на патеричка другите празнуващи!!!!
Ние сме подали документи за Ябълковата градина в Люлин. Там има сурдопедагог.
Но да видим какво ще стане на класираенето, че е много мътно

# 32
  • Мнения: 660
Здравейте,пиша във темичката Ви,защото само при вас мога да получа компетентно мнение.
Сина ми е на 1 год,9 мес.,но вс еоще не е проговорил почти нищо,казва само мама и ам.Интересното е,че разбира всичко,което му се говори.Много си дърпаше ушите и навираше пръсти и чешеше,все се успокоявахме,че е от зъби,но преди седмица го заведохме в ИСУЛ да му видят ушичките,оказа с е,че има натрупване на много ушна кал,от която казаха,че е възможно да не дочува добре всички звуци и от там да не ги изговаря или да му е трудно.Снощи пак бяхме,но понеже той изобщо не дава никакви манипулации да му се извършват ,със зор и голям стрес за детето изчистиха само едното ухо,другото не успяха.Лекарката обаче настоява,че е възможно да има проблем със слуха и иска да направим изследване при Спиридонова,искам да попитам колко е опасно това приспиване при извършването на проверката за слуха и какви рискове крие за самото дете,че това адски много ме притеснява.При него няма друг начин освен с приспиване да се  направи ,понеже още е малък и не разбира и се страхува да стои сам тихо и неподвижно.Другото,което искам да Ви попитам,възможно ли е от удар по главата(беше се ударил преди 3 месеца на стъклена маса главата отзад и цепнал до кръв)да се загуби слуха до някаква степен или забави говора?
Благодаря Ви ако има някой,който ми даде дори и минимална информация за притесненията ми.
Лек Ден и умивки и прегръдки за  вас дечицата Ви от нас   bouquet  Hug

# 33
  • Мнения: 2 543
Здравей, анаморф!
Ако детето действително разбира всичко, което му се говори, вероятността да не чува е доста малка. Все пак, щом има някакви съмнения, разбира се, че е по-добре да се направят нужните изследвания.
Разбирам притесненията ти по повод упойката. Със сигурност всеки родител, на чието дете предстои нещо такова, се страхува. Слава Богу, усложненията не се случват често. Изследването е кратко и анестезията е за кратко. Специално от анестезиоложката в ИСУЛ, когато правиха това изследване на моя син, аз съм най-доволна от всички останали, с които се е наложило да си имаме работа. Иначе, накратко, рисковете от упойката са аспириране, спазми, повишаване на кръвното налягане и сърдечния ритъм, алергична реакция.
По въпроса за това дали ударът по главата може да е причина за загуба на слух - едва ли. Peace
Успех!

# 34
  • Мнения: 660
Благодаря ти за инфото,страхотни сте  ....

# 35
  • Мнения: 2 531

Здравейте! За първи път пиша тук. И детето на моята приятелка не чува, казва се Марио, вече е на 3 години, носи апаратчета, но не реагира на звуци и викове, явно има по-голяма загуба. Ходи и на детска градина, неговите родители, очакват оттам да научи нещо, но като че ли в детската градина сурдопедагога не занимава много много с децата. Пиша ви от тяхно име, защото и те не чуват, а аз съм със слухов апарат. Та въпросът ми е някой дали знае дали има добър сурдопедагог в Пловдив,за да го водим. Майка му сама го учи да чете,да казва това, което е написано и знае азбуката,но на жестомимичен език. Ще очаквам вашите отговори.
Моя син ходеше при Делева и Аврамова / работят в екип/. Видях дете с тежка загуба което беше ограмотено при тях!

# 36
  • Мнения: 147
Здравейте, отдавна не можах да пиша. Честито за новата темичка и мерси на Иринка за темата , трябва да ми кажете как се пуска тема и някой път да се опитам да пусна. Бях на тържеството, мина супер но както винаги моят палавник беше малко проблем, не искаше да стои при децата и аз го взех при мен и доста лудува. Децата бяха супер и аз ги гледах с насълзени очи.
Макар със закъснение, искам да честитя на всички изминалите празници и рожденни дни.
Накратко да пиша за нас , напредваме лека полека. Чува доста добре , имаме доста думички, които не са точно изразени но си ги има.
Само някои букви ни се губят още като Д , Р  -малко по трудна може би и други букви . Опитва се да реди ,прости изречения като , оки няма (коте няма) мамо бай мопа (мамо дай вода) , много от животните ги знае , буквата Т- я има в някои думички в някои няма Татко е како . Гледам че повечето букви замества с К , спи е кики . Впрочем радвам се на това ,че вече работи при сурдопедагога , преди влизах с него и изобщо не искаше да я слуша . Сега го оставям и чакам навън и тя е много доволна , като си помисля колко месеца изгубихме , ако знаех че ще работи сам без мен още в началото щях да го оставя. Много съм натоварена и не мога да пиша често в темата, просто ми трябва спокойствие за да пиша а това рядко се случва. Мога да кажа , че коклеарния имплант наистина върши чудеса , разбира се че си има рискове , но това единствения шанс децата ни да чуят и да говорят ,да се реализират.

# 37
  • Мнения: 239
Честит Имен Ден на всички именници да са живи и здрави.  bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Здравейте всички! С малко закъснение честити празници на всички именници.
      Ние си позволихме малка почивка надалече, без никакви познати физиономии, пълна с кравички, козички, овце, и много, много зеленина и планини. Можело да се вечеря на ресторант, да се взима супа за в къщи, да не се пуска пералня всеки ден...
      С удоволствие ви съобщавам, че в речника на Венци присъства вече и "защо?". Е, първо беше "зищо", но след няколко повтаряния вече е правилната думичка. Даже вече дойде и първия труден въпрос: защо мама гледа така? А мама гледа така, защото се чуди дали пък днес някой няма да заспи малко по-рано...Но иначе всичко е наред, пожелавам ви приятен ден.

# 39
  • Мнения: 55
Гале, искрено се радвам за вас!  Grinning newsm44  Hands Clap
Дано и за напред има само добри новини! Hug

# 40
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   
   Тина, мерси, а какво става с Бори?

# 41
# 42
  • Мнения: 239
 Hug HugБраво на Венци много се радвам за него.  bouquet

# 43
  • Мнения: 55
Бори, да не казвам голяма дума, е добре! Много е привързан към мен и не мога да го оставя за секунда с някой друг. Това естествено много ме изтощава. Затова и вече рядко пиша, за което моля да ме извините!  Hug

# 44
  • Мнения: 199
Привет и от мен!
Бих искала и аз да се запиша във вашата тема.Мисля,че малкият ми племеник(6мес.) също има проблеми със слуха.Не мога да кажа много повече от това,защото сестра ми утре ще отиде до личната му лекарка за направление за подходящ специалист.Това,за което искам да ви помоля е да споделите на лични телефони на добри лекари,с който ще бъде добре да се срещнем.Попрочетох доста неща,от тези които сте написали в другите теми по въпроса и горе-долу се ориентирах какви са необходимите първи стъпки.Естествено ще продължа,докато не прочета всичко,но ви моля да споделите с мен някои имена и тел.Бяхме се настроили да ходим в Исул,но дали да не се "пренасочим"към ВМА?Записахме и час за някакъв специален преглед в Токуда,но май ще го отложим.Засега.Благодаря ви предварително!!!
Ако нямате нищо против ще ви пиша за развитието на нещата и ще разчитам на съветите и помощта ви! Мислех си какво ли е за една майка да разбере подобно нещо и в какъв ли "мрак" би потънала без безценната информация,която може да открие в сайтове като вашите...Момичета,браво на вас!!!
 

Общи условия

Активация на акаунт