До кога използвахте бебешка козметика?

  • 1 780
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
Редовно до 2г, после от време на време.

# 16
  • Мнения: 4 406
всяка вечер мажа тялото

# 17
  • Мнения: 346
Ползвам само олио и то по-интензивно първите 1-2 месеца,че кожата й беше като на гущер.Сега слагам кремче за леце,защота кожата й не е свикнала на слънцето още и стои малко груба.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Мажа го по принцип с лосион за тяло на Бюбхен.От няколко дни съм спряла,но може пак да почна.Чудя се още...

# 19
  • Мнения: 1 103
Ние ползвахме Бюбхен до около година и половина

# 20
  • Мнения: 397
Благодаря ви момичета,
явно много зависи от кожата на самото бебче, винаги съм си мислила, че по-дълго трябва да се маже бебчето.
Таткото е бил прав, но като се роди младежът той ще си каже  Laughing

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
До втората година. После или много рядко бебешка/ детска козметика, или никаква.

# 22
  • Мнения: 2 587
Олио не съм ползвала - ползвах тоалетно мляко до към втората годинка.

# 23
  • Мнения: 1 305
Аз мазах малката след баня първите няколко месеца после спрях, сега я мажа само ако има нужда.

# 24
  • Мнения: 27 524
Още ползвам за Криско - кремчета за лице, за дупе, лосиони за тяло, за ръце, шампоани и сапуни.
Но никога олио  Naughty Това е отврат и е гадно за кожата.  Close

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
За олиото съм съгласна- дерматолог ме посъветва да мажа детето само с мляко за тяло и изобщо да не използвам бебешко олио. същото му беше мнението и за преварения зехтин( който аз също не харесвам като алтернативна козметика).

# 26
  • Мнения: 27 524
Зехтин може евентуално да се ползва, но никога преварен и само при новородени и при много суха кожа, иначе е излишен.
Аз Криско го мажа, защото е със суха кожа и не знам алтернатива за деца, освен бебешката козметика  Thinking Всъщност тя може би е бебешка, но и детска  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 44 225
все още ползвм...нямам намерение да спирам.....
вие що не почакате бебето да се роди, да стане на 18 месеца...пък тогава спорете.....
с олио обаче никога не съм и не бих мазала.....омазнява и запушва порите, на кожата й трябва хидратиране обаче...лосиони, млека, хидратиращи кремове са по-добрият избор.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 789
Записвам се да следя темата, защото ми е полезна и интересна Hug

# 29
  • Мнения: 3 485
И с двете си деца, включително и аз самата - само и единствено студено пресован НЕПРЕВАРЕН зехтин за тялото. На каката лицето зимата със крем, когато има нужда, разбира се. И трите сме с памучна кожа.

(за инфо - поне при нас - едно време каката се обрина още от първото мазане с олио на Джонсън)

А по темата - зимни бебета са ми - и двете докъм края на лятото, тоест около 9-10 месеца

Общи условия

Активация на акаунт