Проблем с дупето!

  • 1 951
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 543
Избиването на зъбките не причинява обриви  Peace

Ооо, причинява и още как! Ела да я видиш моята като избива зъбът на какво й прилича дупака, а след 2-3 дни - нищо, всичко пъпчоци изчезват като на магия.

pamuk, при моето дете се беше получило подсичане при смяна на козметиката. При това второто кремче не беше по-лошо от първото, но просто бебешката кожа явно си беше свикнала с едно. И всеки път, когато не съм имала под ръка нейното кремче, като пътуваме например, ако забравя да го взема, за 2-3 дни се обриваше дупето. Имаше и гъбички веднъж, точно от жегата се беше спарила, но лятото, изписаха ни точно промивки със смрадлика и крем Универтан. Но ти недей да си правиш експерименти с промивки, като е билка не значи, че е безобидна за бебето. Моят съвет е да пробваш като начало де върнеш старата козметика и при първа възможност да водиш детето на лекар, той ще прецени дали е обикновено подсичане или нещо по-сериозно. Бързо да се оправяте!

# 16
  • Мнения: 222
Пробвай да смвениш памперсите, както и другите са те посъветвали. При нас имаше ефект. Пробвах какви ли не, докато намеря точните. Сега сме с канбебе, доволна съм. можеш да пробваш да го намажеш с дефламол, на моят син и това помогна много. той е за изгоряло по принцип, но много помага.  Peace За картофите незнам дали биха дали реакция, но надали.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На нас ни излезнаха пъпчици от памперси Памперс.Използвахме ги доста време и като излязоха ги спрях без да променям нищо друго и всичко се оправи.Не преварявай зехтина и не мий всеки път с гелове и сапуни.Успех.

# 18
  • Мнения: 5 026
Наръси дупето с хума.Смени марката памперси,ако се съмняваш в тях.

# 19
  • Мнения: 65
Ходихме на лекар. Причината си остава неясна, но да, каза, че е възможно да стане внезапно... Предписа Тридерм, но ние не сме почитатели на такива силни лекарства и решихме да опитаме за ден-два нещо по-натурално: направих отвара от лайка+малко сода; смених памперсите и стои гола много дълго. Сапуни, гелове и прочее козметика не използваме. Резултатът е налице  Grinning !!! Дупето се оправя! За 1 ден! Просто ми трябваше диагноза, за да знам как да действам и да не се окаже нещо по-различно от подсичане. Явно е станало от жегите.
Благодаря на всички!

# 20
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние пък пореди време имахме проблем с дупето само че от мокри кърпички,взех някакви неизвестни от Кауфланд защото нямаше други и после си бих главата smile3511 .Мазахме с Фуцидин и повярвайте ми помага доста и то от няколко мазания само Peace

# 21
  • Мнения: 2 447
И аз мисля че би могло да е от жегата или пък от крема който си сменила.Не вярвам да е от картофа-щеше да има и по телцето.За марката памперси също не мисля че е-все пак я ползваш вече 6 месеца.Радвам се че вече се оправяте вече

# 22
  • Мнения: 188
Опитай с други памперси! Не чувам за пръв път от теб че някои бебчета се обриват от тази марка, въпреки че на нас понася добре! Явно е въпрос на кожа! А можеш да се консултираш и с кожен лекар.

# 23
  • Мнения: 1 650
Значи, кремчето на А Дерма е прекрасно и едвали причината е в него. От картофа също не ми се вярва, защото щеше да има обрив и другаде. Най- вероятната причина май са памперсите. Кремчето на Мустела за подсечено дупе е мн. добро.

# 24
  • Мнения: 542
не трябва да се мие дупето постояннно със сапун,дори и бебешки той изсушава кожата!при нас помагаше стоенито по голо дупе и бочко!

# 25
  • Мнения: 1 650
не трябва да се мие дупето постояннно със сапун,дори и бебешки той изсушава кожата!при нас помагаше стоенито по голо дупе и бочко!
Така е за миенето. Мие се с сапунче само ако е наакано.

# 26
  • Мнения: 275
При нас помогна Canasten.

# 27
  • Мнения: 134
 За всякакви подобни проблеми винаги ме е спасявало само едно кремче,което си купих като бяхме в България:protective cream BABY TAN.Измивам много добре дупенцето на беба с чиста вода и намазвам обилно.Лошото е,че немогат да си кажат какво ги боли...мамините!!

# 28
  • Мнения: 2 015
Смени памперсите и оставяй детето повече време без него през деня, мажи с крем и всичко ще оправи.

# 29
  • Мнения: 641
Пробвай да смениш памперсите и мокрите кърпи.
Аз мазах със "Sudocrem"и всичко отмина.Препоръчвам го на всички.
Прави чудеса с бебешката кожа.
От както го използвам нямам проблеми с дупето и въобще с цялото тяло на Алина.

Общи условия

Активация на акаунт