ЮНЧЕТО в корема на мама му отеснява и в изходна позиция се завъртява!!Тема №54

  • 14 934
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • Плевен
  • Мнения: 862
Запис и от мен в новата тема. Ей, много пишете, аз на почивки ставам и чета, ама още не мога да наваксам.

Кари, Лопедиум непременно! Казвам ти го от личен опит, и моята беше с такъв вирус, а мен като ме хвана и за 3 часа 6 пъти в тоалетната на вода изкарвах всичко. А от това започват контракции, даже е възможно и разждане. Никакъв компот от дренки или оцет не ми помогна, а обикновено ми действат. Но с този Лопедиум за 2 ч. го прекъсна разстройството.

Успех на Лейла днес на прагледа, чакам добри новини  :love

dnd11174 да ти е жив и здрав  рожденника

Минди, дано всичко да е наред, но и да е така, единствания проблем е, че се налага секцио, а ти така или иначе така ще раждаш. Затова няма от какво да се притесняваш.

Аморе, и аз те мислих с тия земетресения, много гадно с тия психози. Добре, че нямаше нищо все пак.

Нана, ами добре е да се подготвиш, ако нямаш сега контракции. Аз  ще се мажа с крем Авент сигурно, но чак като родя, че сега ме е страх, без туй не спират тези контракции. А като знам колко ми се бяха разранили зърната преди, ч
ак ме беше яд защо не съм ги мазала предварително. Ама това със слътцето е хитро.

Мариета, и аз съм с едни бели петна по кожата, а на 3 места са червени, люпеши се, трябва да е някоя гъбичка или лишеи, ама докторката отказа да им обръщаме внимание, че всички противогъбични препарати били противопоказни за бременни, та и аз се чудя какво да ги правя. Личния ми каза, че било срив в имунната система (той като няма отговор за нещо и все това казва)

Хайде усмихнат, слънчев ден от мен!

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 17:05 от anyto

# 76
  • Мнения: 639
nana7504, това не го бях чувала - "да излагам гърдите си на слънце и въздух по час на ден". Хубава гледка ще да е било  Wink.
Представям си - отиваме за риба в събота и аз невъзмутимо се събличам да се попека. Или си излизам на терасата, взимам си столче и си сядам срещу отсрещния блок ...  Joy

Не ми се обиждай - нито те иронизирам, нито е да не ти вярвам - просто наистина не бях чувала преди за това (коооолко още много имам да уча!), а и ми стана весело!  Peace

# 77
  • Мнения: 136
Абе май при самото излизане на бебето не боляло, болезнени са контракциите. Аз вече почти на 99% съм решила, ако малкият се обърне и раждам нормално, да слагам упойка. На героиня не ми се прави. А и както акушерката в МД каза: хората са измислили безболезнен метод, няма нужда от излишни геройства  Peace

Ама и другите да кажат де.

# 78
  • Мнения: 50
Мерси за отговорите
Абе аз знам, че не става само с козметика, но със сигурност козметиката допринася за добрия вид на кожата.

честно казано, така ми се тича вече! времето е страхотно за тичане, преди тичах всяка сутрин (или всяка втора), и ми липсва...С това коремче как да тичам?! дано да имам време да тичам после (без количката, имам предвид - ще я връчвам на таткото, докато аз направя няколко обиколките Grinning)...Ех, мечти!

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2
Охоо somebody - добрутру, вече щях да ти звъня, щото те няма във форума. А аз като ти казвах, че ме ваща шубет, ти ми се смееше. И няма как да неболи дали по време или след това се тая, ти като видиш бебчо и сичко ще забравиш.  Hug

# 80
  • Мнения: 46
Amorevole, разбира се, че няма да се обидя! И на мене ми е смешно още повече, че ние живеем на втория етаж, а аз се бях разсъблекла на терасата, така че представям си каква гледка съм била от отсрещните тераси по високите етажи Joy Обяснението на доктора беше, че така зърната загрубяват на ветреца и слънцето без да е необходимо да се търкат, обтриват и тем подобни. Но наистина мнения по въпроса всякакви

# 81
  • Мнения: 24


Мен вече  взе да ме хваща шубето за нормално раждене  и преди го бях споменала, ще видя какво ще измисля докрая, не искам да ме боли докато раждам, което няма как да бъде избегнато- тези от вас които са раждали нормално с упойка, абсолютно нищо ли не боли, като излиза бебето???!! newsm78

Предният път раждах нормално с упойка и нямам никакви лоши спомени. Мисля че я слагаха на 5-6 см разкритие. Дори не усетих болка, когато ме резна, за да излезе главата или рамената, вече не помня. Така че спокойно. След това не съм имала нито гадене, нито главоболие.

# 82
  • Мнения: 78
Хайде и аз да се запиша в новата тема.
Gydelichkova, аз съм раждала нормално два пъти, като първият път без упойка, вторият със и наистина мисля, че науката напредва и няма защо да се мъчим. Аз си усещах съвсем ясно напъните и слушах, когато ми обясняваха какво да правя и как да се напъвам. Не съм усетила никакви контакции и болки. Много е важна предполагам дозировката. Постъпих в боницата с изтекли води в 12 вечерта и дори имах време да се наспя и сутринта към 8 да родя. А за първото раждане без упойка не ми се мисли...беше кошмарно и от болка нямах идея как да се напъвам,  само крешях, а то май не трябва да викаш, тъй като губиш сили и не се напъваш добре.
С две ръце дъм за епидюрал, стига да ти я постави добър специалист.

Да споделя и една неприятна случка от днес. Пуснах си сутринта урина по препоръка на моя лекар, тъй като имах проблем с бъбреците и ми показа, че имам белтък и глюкоза в урината. Направо откачих. Следобяд отидох в друга по-свястна лаборатория и повторих изследването и за голямо успокоение се оказа, че нямам нищо. Не мога да разбера как може в две лаборатории и два различни резултата. #2gunfire

# 83
  • Germany
  • Мнения: 2 027

И на мен така ми се спортува, аз тае бо играех и много ми липсва. Дано намеря време и сили след раждането и пак да си го  почна. Май всички днес сме били на ЖК Simple Smile И аз ходих, всичко е ок и при мен, и при бебешока. Разбрахме се и за болничния, който при мен започва чак от 13 май, имам още време. Пита ме друг преди това не искам ли, но аз се чуствам супер тези дни, дано до края да е така. А за печенето на  терасите, аз всяка година си се пека на нашата само по долнище, но ние сме на последен етаж и си имаме висок парапет,а и няма блокове срещу нас Sunglasses И мен започна да ме хваща шубето от раждането, но при нас такива екстри като упойки няма...Абе аз искам да няма много раждащи с мен и да е през деня, за другото все ще се справя, май е късно да се отказвам Wink Решила съм даже, за да не се отпускам, на есен да си направя тату на глезена, за където всички ме уверяват, че много ще боли, но аз си мисля че след раждането едва ли.

# 84
  • Мнения: 3
 и  мен днес ме пратиха на кожен за петнат дето ги имам .....докторката каза че са повърхностни.....и ще ги лекуваме чак като спря да кърмя ......аз се бях притеснила защото ги имам и по гърдите .......не били заразни....а не слизали по аеолите.......и не били опасни а беба........

днес ми звънна една приятелка от Пазарджик и те ще си имат 2 бебче октомври много съм щаслива за тях........

утре пак ще ходя в болницата.......да ми следят кръвното.......най-интересното е че като си го меря в къщи е нормално.......а там нещо го вдигам..... smile3518

И аз бих дошла на борисовата срещичка ....вземете ми пишете кога е........

# 85
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен
Ние също бяхме на преглед оказа се че нашата мацка от сега ще е стройна като татко си, заела е перфектна изходна позиция само че ще се раждаме със секцио няма как да е друго .Аз също по едно време се бях шашнала с това раждане и болката  като знам каква съм паника , и днес като казах ще искам пълна упойка док ме погледна много странно.За възстановяването май при всеки е различно понеже когато бях в болницата имаше едно момиче което беше родило предния ден със секцио и нямаше никакви проблеми,кърмеше го сменяше му памперса ходеше си нормално, каза че само първите няколко часа след упойката е усещала болка а една, моя приятелка която роди нормално с два шева досто време ходи като зомби със много силни болки.
При всеки е индивидуално, дано при нас да е по лекия вариант без много болка newsm53за да може бързо бързо да излезем с количките навън
А има хора които се губят след празниците дано всичко тях да е наред

# 86
  • Мнения: 4
Михайлова  , аз родом съм от Разград и там наистина всичко е доста по-евтино... Ще разчитам на мама да накупи подаръци за бебка като се роди, че аз незная кога ще имам възможност да пътувам
   За възстановяването след раждането и аз мисля постоянно, че нещо не се харесвам напоследък  smile3511 мисля да ходя да тичам сутрин (преди го правех редовно), а пък таткото да гледа малката полувин час, след първото кърмене сутрин... а освен това имам велоаргометър в спалнята, мисля и него да карам... еееей, че хубаво ми беше преди, с таткото ходихме заедно на фитнес... то може пак да ходим 2-3 пъти в седмицата, пък свеки ще гледа малката...(едно от предимствата, че живеем с нея thumbsup ) Абе общо взето имам голямо желание, ама всичко с времето си

# 87
  • Мнения: 1 475
Момичета, трябва да ви се оплача, откакто съм излязла от болницата значи за има няма 11 дена съм качила 4 кг, това ме шокира, аз така ако продължавам до края ще стигна 100кг, като табуретка съм- нищо не ми става, а пък и много ми се яде, по цял ден нещо похапвам ooooh! newsm45 smile3511, не мога да се спра!

И най-голямата ми болка- утре си продавам/ще дойдат да го вземат/ билета за Depeche mode, разума в мен надделя, беба е по-важна от Дейв и компания- а си бях избрала едно от най-хубавите места, но просто заради болките ми в корема, заради силния звук няма да отида!! http://www.youtube.com/watch?v=5bsXOcK9_Cw ще се наслаждавам на новия им албум само от нета smile3518 smile3518 smile3518

# 88
  • Мнения: 16
Здравейте мамчета! Отдавна не съм писала- върнах се на работа за малко, попътувах, в общи линии натоварена програма имах напоследък. Хич да ви кажа не ми хареса- натоварих се и понеже бях оставила малкия при наще и не беше при мен много ми липсваше, много се будех нощем и си го търсех и идеята че ще си почина без него се оказа вятър работа.
Все още удържам фронта и не се знае пола на бебока, макар че таткото горкия рие с копитце и много му се ще да разбере. Не че за някой има значение, просто от любов към информацията.
Нашия бебчо също още не се е обърнал или поне не беше като го гледаха за последно.
За подготовката за гърдите- аз моите ги подготвях и то с обтривания и т.н., което не значи че после в началото докато кърмех не ме боляха, но пък не са се разранявали и разни такива. Пък може и да няма връзка- мисълта ми е че аз ги подготвях.
За възстановяването- раждането си е сериозна работа и няма как да не се натоварят...онези части, говоря за естественото раждане. Както и за останалото прага на болка при всички е различен. За секциото не знам, надявам се и при второто раждане да не науча- просто си е операция и няма как!
Никога не съм спортувала, но честно казано много ми натежа и тази обездвижеост ми идва нанагорно, та с две с малка разлика се надявам налято хубавичко да се раздвижа!
Стискам палци на всички със скорошни прегледи и хубава седмица!

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Ето ме и мен след работния ден! Simple Smile
И аз си мислех, че Франческа ще се появи днес  Rolling Eyes Дано всичко е нред.
За болката при раждането - и аз мисля, че болят само контракциите, а самото излизане на бебето, не боляло, даже ти олеквало. Така са ми обяснявали други мамита минали по тоя път.
За изследванията - на мен първия път ми пуснаха Васерман и за Хепатит. СПИН и на мен са ми давали. Сега пак ли трябва да ми пускат Васерман? Да не ме върнат от болницата ако няма изследване за СПИН? Аз на 07.05 трябва да отида да си взема болничния, тогава дали ще ме преглеждат и ще ми пускат изследвания, или това зависи от лекаря?
КатеринкаМ и аз не съм ходила при джипито. Незнам трябва ли? Аз си взех направление в началото от нея и си ходя при АГ по ЗК. Това ми е ЖК. И от тогава не съм ходила при нея. Трябва ли?
Май щях да пиша още нещо, но забравих Embarassed
После може да се включа пак.
dnd11174 да ти е жив и здрав рожденика и много да те слуша и да те радва.
Добре дошла и на новата мама с близнаците Hug

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 18:18 от ninand

Общи условия

Активация на акаунт