На вас смятат ли ви гостите?

  • 6 094
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 162
Това е друго да решиш сама да платиш за някой като решаваш че така е редно, но да ми пишат трети човек без изобщо да го обсъдят с мен това е глупост и аз им го казах, толкова съм ядосана, че не се стърпях, друг е въпроса че аз не работя и майка ми няма ангажимент да го гледа малкия а тя работи и къде идва къде не......, но не е там въпроса, въпроса е принципен - щом е на процент -на процент, щом е на човек- на човек, защото аз плащах по 20 -30 лв общ ток защото електромерите не отчитаха точно и се натрупваше много ток на общия(нямаме акт 16) и нищо не казвах ама нищо, защото го разпределяха процентно по изразходван ток, а сега май се подиграват с мен, дали защото сме на квартира?И как го решиха това че от 10 семейства само ние имаме гости?
За децата никой не плаща, има още 3 деца и никой не ги е сметнал, ако кажат ще платя за детето без проблем, но те се е##ват нещо май

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 22:54 от moni 81

# 16
  • Мнения: 11 680
Това ми напомня за преди много-много години. Бях студентка и хазяйката ни се опита да ни иска пари, за гостите, които идвали. Обяснението беше, че изтърквали стълбището  hahaha  Joy  Joy  Joy

На теб сигурно не ти е смешно. Отстоявай си позицията   bouquet

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О, наемателите здраво ги дерат, това май е обща практика. Радвам се е живея в 3 етажна къща и нямаме проблеми с комшиите. Много ми са странни тези събрания, домоуправители и т.н. Майка ми беше известно време домоуправител и само със сметки се занимаваше, събиране на пари и т.н. някой не искат да плащат или те размотават, после другите плащаха и за тях. Но по памет плащаха според квадратите на апартамента, а на чистачка на човек (като гостите не са ги броели, децата също. А тези които не живееха в апартаментите си не плащаха нищо, освен месеците в които идваха да живеят.
Не им се вързвай, устоявай си своето и ще се научат, че не могат да си правят гаргара с вас, само защото жилището не е ваше. Доста нагли съседи имате. Ама то навсякъде се намира по един алчен който да лъже и да краде от другите.

# 18
  • Мнения: 2 803
Просто не мога да се начудя, какви хора има! На твое място категорично бих платила за двама, в никакъв случай и майка ти. Naughty

# 19
  • Мнения: 8 999
Не давай обяснения и спри да плащаш допълнителната такса. Позови се на новия закон за етажната собственост, където ясно е указано, че за общите части /чистачка, стълбищно осветление, асансьор/ се плаща на член от семейството над 7 г. възраст. За деца под 7 г. не се плаща. За гости /ако не преспиват повече от 20 дни в месеца/ - също. Трябва да ти предоставят протокол от общо събрание на входа /мисля, че за приемане на вътрешен правилник се изискваше обикновено мнозинство присъстващи/, на което да се е взело такова решение.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Плащаш си за двама и толкоз.

# 21
  • Мнения: 4 965
Това е направо нагло (комшиите ти имам предвид).
Ние не плащаме нищо, но си представям ако плащахме - моите родители често минават по за кафе (понякога и всеки ден за по 20 мин.); имам няколко приятелки, които живеят наблизо и често отскачат в дните, когато съм вкъщи; баба ми идва поне 1-2 пъти в седмицата да види за малко децата; приятели идват за по кафе преди да излезем някъде (рядко идват гости за по-дълго, но ни вземат от нас); кумовете дори всяка Нова Година преспиват вкъщи; когато си идват от Гърция на гости, се е случвало кръстниците ми да се изсипят 5-6 човека да ни видят "по път". Че то трябва портиер да сложат, който да записва гостите в тетрадка...
Плащай си само това, което е по закон. За другото - не им се обяснявай, а им дай да го прочетат черно на бяло.

# 22
  • Мнения: 1 380
И при нас се смята за 3-ма, въпреки, че детето ми е под 3 годишна възраст.....
За роднини, които ни навестяват обаче пари не са ни искали....
Смятам, че е нагло домоуправителят да ви лъже по този начин.....

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
При нас нито гостите се плащат, нито детето.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние плащаме на брой души , като за деца под три години и хора , които не са целия месец тук - безплатно .

# 25
  • София
  • Мнения: 8 932
На никого от комшиите ми, пък и на мен, не би ни хрумнало да се дебнем, кой кога му идват гости. Плащаме само за членовете на семейството.

# 26
  • у нас
  • Мнения: 1 870
 Laughing Laughing Laughing когато ходех на гости на мъжа ми и мен ме бяха писали като член на семейството (уикенда оставах у тях, т.е. събираха се от петък вечер до понеделник вечер) и свекито се оплака че нещо са сметките за входа се повишила изведнъж Laughing Laughing Изкоментира се и нищо.
На следващия месец пак висока сметка и в тетрадката били записани 3-ма (т.е. и аз) Laughing Естествено тя попитала защо Thinking и домоуправителката и рекла "ми снахата  Laughing  вие сте си я прибрали у вас" ooooh! #2gunfire обаче свекито веднага я засякла че не и  държи сметка колко често идва дъщеря и и че като стана официален жител на входа тя сама ще и каже.
Да, ама ние се изнесохме Laughing

# 27
  • Мнения: 3 830
Глупости. Просто плащай само за двама ви и не се разправяй с дебили.
абсолютно съгласна! Ама не се карай! Просто плащаш за двама и без да си трошиш нервите!  Peace

 Peace

# 28
  • Мнения: 1 322
В нашия вход се плаща за дете над 12г.

# 29
  • Мнения: 1 376
Глупости. Просто плащай само за двама ви и не се разправяй с дебили.
абсолютно съгласна! Ама не се карай! Просто плащаш за двама и без да си трошиш нервите!  Peace
Ако живеех в блок щяха да ми таксуват още двама сигурно... имаме гости всеки ден  ooooh!

 

Общи условия

Активация на акаунт