Вече се родиха АПРИЛските овнета, ред е на мъничките телета!

  • 15 919
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 132
Едната ми гърда е с много силен дебит и като е препълнена сама тече на струйки с невероятна скорост. Оливат се целите, давят се.
Това го играем и ние. Днес успях да й измия очите обилно. Simple Smile
И понеже преди това спомена за прилика с бременна в петия месец - когато ходих до кабинета на доктора да ми махне конците една от пациентките ме пита след колко време ще раждам.  Mr. Green Сега съм с една идея сантиметри по-харна.

Асе, и аз мия с малко Бочко-веро преди да стерилизирам.
За прането - пера всичко, защото обикновено в рамките на деня се оказва изпонавръщано.    
Вчера се извеждахме (ние нея и тя нас) делово за консултация. Доста й хареса. Задремуца в колата, в кошницата се кокорчеше.  Simple Smile
За миенето при смяна на памперс - до онзи ден правехме стройна организация по пренос на коритце и вода за миене, за да не я нося за плацикане в банята. Сега понякога замествам някое измиване с кърпички и й наблюдавам дупето да не би да я възпаля.

# 256
  • София
  • Мнения: 12 300
  Дена изпуснала съм явно, но напоследък рядко успявам да следя цялата темичка. Ако може напиши въпросчето отново. Ако е нещо свързано със запек или подобни неща, определено голяма част от храната която ядем влияе, днес точно дори неонатоложката която води лекциите в МД за обучението по кърмене, сподели какво се случва с всички дечица, които майките им ги кърмят, като дойде сезона на черешите и всеки носи на родилките  Simple Smile Ако е ставало въпрос че не влиее много, то е пряко за количеството кърма, тоест ако се храните достатъчно с малко по-голям прием на храна и достатъчно течности, плюс нужната стимулация на гърдите, това е напълно достътъчно за количестовто кърма което ще произвеждат гърдите ви. Ако обаче се наливате с лактогонни чайчета и лактогонни храни, но няма достатъчно стимулация на гърдите тогава лактацията със сигурност може да не е достатъчна. Разхлабващи храни обаче действат почти сигурно в известна степен и на бебетата, както и газообразуващите. Дори цвета на кърмата може да се промени, от някои оцветители например.
  За силната струя, днес писах на Жабче. Съветите при този случай са да се кърми в пози в които гравитацията е в полза на по-малка струя, тоест майката да е легнала и бебето почти отгоре да суче. Или футбулната поза. Помага да изцедите съвсем малко в началото докато мине първата силна струя от която бебето се дави и тогава да дадете на бебето или ако суче в момента в който усетите слизането на кърмата, нежно да го отделите, да изчакате да намалее струята и да го върнете на гърда. Постепенно нещата се нормализират, както и възможносттите на бебетата да се справят с по-силната струя. Най-добре е да пробвате първо с гравитацията  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 14
Здравейте милички влизам набързо защото съм малко притеснена искам съвет.

Малката Ави е запечена от няколко дни и мн се мъчи милата Sadправим клизма и се изаква после пак нищо и все се свива и напъва.Не знам от какво е.храним се смесено малко кърма и после давам адаптирано мляко/Нан на Нестле/не и давам Еспумизан защото знам че запича още повече.Какво да правим просто не знам а мн ми е мъчно да я гледам как се свива и да и правим клизма Sad
Вие как сте с ходенето по голяма нужда?

# 258
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
първо искам да поздравя всички с техните бебчета и да ви пожелая да бъдете много щастливи заедно!!!
Искам и да се похваля  с нашата дъщеря Боряна, която се роди на 12.04. с манекенските мерки 3300 и 50 см. Ние от една седмица сме си вече вкъщи, но досега не можах да се организирам да вляза и да се похваля, сега ми предстои дълго да ви чета и да се опитам да вляза в час с обсъжданите теми. Иначе бебка е прекрасна, много добра, само дето има колики и въпреки Инфакола малко поревава, но се надявам бързо да минат. Храним се само с кърмене и пълним памперса по 5 пъти на ден Laughing
За раждането няма да влизам в подробности - започна нормално, но след повече от 24 часа контракции, от които 12 часа много силни и накрая се наложи секцио.  Изключително съм благодарна на екипа, но подробности ще пиша в темата за Тина Киркова.
Лека вечер на всички, а на мамите които още са в очакване - късмет!

# 259
  • Мнения: 137
Мария_ благодаря  Hug

anel23 Честита ти принцеска да ти е жива и здрава  Hug

sharlot дано до понеделник бебчето да реши да излиза  Praynig а ако се наложи предизвикване дано всичко да мине нормално  Hug

# 260
  • Мнения: 521
sharlot дано стане преди понеделник.И аз съм като теб - ако не стане в понеделник съм вътре  Rolling Eyes.
Като попрочетох гледам сте вече на съвсем далечна вълна от мен-бебешкореалистична  Mr. Green ,а аз още се чудя дали тези контракции в момента са истински,понеже ме боли все едно ще ми идва ама са съвсем поносими и си трая  Rolling Eyes .ще взема да тропна едно хоро вече белкем стане работата  Laughing

# 261
  • Мнения: 8
Здравейте милички влизам набързо защото съм малко притеснена искам съвет.

Малката Ави е запечена от няколко дни и мн се мъчи милата Sadправим клизма и се изаква после пак нищо и все се свива и напъва.Не знам от какво е.храним се смесено малко кърма и после давам адаптирано мляко/Нан на Нестле/не и давам Еспумизан защото знам че запича още повече.Какво да правим просто не знам а мн ми е мъчно да я гледам как се свива и да и правим клизма Sad
Вие как сте с ходенето по голяма нужда?

Ами и ние сме на малко кърма и повече АМ.Нямаме проблем с изхождането, даже понякога ака и по два пъти дневено.Незнам до колко има значение , но ни е се хранам с Нутрилон 1. Hug

# 262
  • София
  • Мнения: 12 300
  Велвет като нищо са си контракциики всъщност  Heart Eyes  Mr. Green
  Ще взема да си прибера телефона до възглавницата да не изпусна смс-а, освен ако не станеш нахална и не ме събудиш напрово с новината  Mr. Green

# 263
  • Мнения: 3 211
Aila, ти ли беше пуснала линка с филмчетата за правилата на д-р Карп?
Ако си ти, да питам ти дали си ги прилагала?
Много искам да избегна капките Sad

И също искам да те питам какви храни трябва да избягвам, за да не предизвикват колики? Чета противоречиви неща и не знам на какво да вярвам.

Силви, запек се получава при всяка смяна на АМ. Затова не е добре да се сменя, да не би да си го сменила?

# 264
  • Мнения: 8
Здравейте мили майчета!
Прегръщам всички вече обебили се ,а на очакващите късмет и успех!

Брилиантин ,Жи жи жи  Hug Hug :hug

Много ми е мъчно ,че нямам постоянен достъп до нет и изпуснах целия бебевалеж.
Но мислено съм все тук.
Сега услиено стискам палци на Мара Каси Hug Hug Hug

Иначе ние с бебе Борис сме ок.За 1 месец сме наддали 800 гр и 7 см. ... от сега дърпа елегантен младеж.
Колики има умерени.И аз започнах да давам Инфакол ,ама особени подбрения не виждам.На нас ни помага като ,че ли повече преварена вода с малко индийско орехче.Давам го като чайче ...Пробвахме и чай Бебезан ,но Борис го повръща.
Като споменах повръщане и ние сме в отбора на културните  Mr. Green, и ние не се оригваме.В резултат на това или леко връщаме или се започва кихане и хълцане.Последните две ,бебоците правят с цел освобождаване от излишния въздух ,така ,че нищо опасно или страшно.
Вече си излизаме спокойно на разходки ,все още из квартала.
Относно храненето - естествено и на поискване. И аз като Олче имам дни ,в които не го свалям от циците ,ама свещенодействието кърмене изисква жертви ,а и съм безкрайно убедена ,че жертвата си заслужава.

Хм ,май само това се сещам да напиша за сега.Искам толкова много неща да напиша и като седна ги забравям.
Целувам ви всички и ви гушвам.
Убедена съм ,че всички преживявате най-красивия сън - приказното ежедневие на опознаване с малките си рожбички.
Гуш!

# 265
  • Мнения: 182
Добро утро!
Честито на Брилиантин  и Жи жи жи  ,да са ви живи и здрави бебоците!

Да ви се оплача,моя Емко целия е в пъпки,по лицето има най-много,по-тялото тук там!Чудя се дали е нещо от кърмата,да съм яла нещо  newsm78 или просто си се чисти.Спомням си че и каката имаше такива ама беше някъде към месец и нещо.

# 266
  • Мнения: 3 211
desi054224, и Вики е в пъпки. Първо имаше с бели връхчета по носа, а сега са й като обрив по носа, мустака и брадичката. Сегашните са от претопляне, има същите и на коремчето, където й слагах затоплена торбичка против колики.
А как се бели кожата ooooh! Но нека да изчисти всичко и да й стане хубава кожичката Heart Eyes

# 267
  • София
  • Мнения: 12 300
  Вери Найс не не съм, защото засякох статията и филмчето вече когато каките бяха големи. Въпреки че съм използвала доста от нещата без да знам. Когато бяха най-неспокойни просто ги кърмех гушнати в мен, така че не можеха да шават, и леко ги полюлавах като им викаш шшшшшшш. Общо взето обаче използвах основно кърменето за успокояване. Тук някъде във форума си има темичка за петте правила на д-р Карп и там сигурно пишат майки които са ги ползвали. Вчера се запознах с една такава мама, която каза че при баткото например повиването много е помагало, докато сега при бебенцето шшъткането силно прекратява рязкия плач, но не обича да е повита. Доколкото съм разбрала пробваш комбинация от няколко докато не се успокои бебето, във филмчето сравнително добре са ги представили нещата.
   За коликите май сме обсъждали нещата и връзката с кърмата. Аз не спазвах никаква специална диета, но внимавах да не прекалявам с храни, които по принцип водят до стомашен дискомфорт. Всъщност всичко е индивидуално и няма общи правила, това което може да повлияе на моето бебе, изобщо не е задължително да окаже някакво влияние на друго бебенце. За съжаление най-сигурно става с метода на пробата и грешката, дотогава просто ограничавай газообразуващите храни, както и всичко в кутия, заради различните Е-та, оцветители и тн, които също преминават. Поне първите няколко седмици разбира се, на майките обикновенно натуралните сокчета не им влияят, но на бебенцата често оказват влияние например. Фреш е по-добрия избор в случая  Simple Smile

# 268
  • София
  • Мнения: 231
По  въпроса за  храните ,които ядем  и  дали  влияят  чрез  кърмата  на  изхождането  на  бебето  ще  споделя ,че   няколко  дни  ядох  коприва на  каша (любима  ми  е )  и  бях  запечена  и  аз  и  бебка . Пробвах да  изям  две  големи  круши  и  имаше  ефект  и  при  мен  и  при  нея.
Пъпчици  има   и  Каролина  по  личицето ,но  мисля , че  по-скоро  са  от  наболата  брада ,която  поддържа  баща и - постоянно   я  мляска  и  гуши  Heart Eyes .
 Аз  не  се  отказвам  да  се  научи само  на  гърда  и да  спря  да  се  изцеждам и  да  я  храня  със  изцедена  кърма  от  шише .И  поради  тази  причина  виси  на  гърда  от  7  часа  като  предпочита   обаче  силиконовите  зърна  (моите  се  прибират  от  топлината  веднага  и  тя  не  успяв  да  ги  засмуче  Sad ) . Сега  заспа  със  цица  в  уста и  цялата  омазана с мляко  ,много  е  сладка  Heart Eyes .Аз  не  смея  да  я махна и  само  съм  си  придърпала  лап  топа  поне  да  си  чета  разни  неща .И   в  този дух  да  попитам - грешно ли е  да  я  оставям  да спи  на  гърдата  ми  ,като   отвреме  на  време  се  събужда  и  засмуква  по  малко ?

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 11:17 от Kafenceto

# 269
  • Мнения: 137
Здравейте мамчета  Hug
Току що се връщам от запис на тоновете и преглед за разкритие. Тоновете са добри, щийката на матката била високо, нямало грам разкритие и изобщо никакви признаци на раждане  Confused Преносвам вече 2-ри ден и ако до петък не съм родила се уговорихме да ме вземат в родилното за предизвикване  Rolling Eyes А така исках днес вече да гушкам бебчето  Heart Eyes

sharlot, velvet_s милички пожелавам ви до утре да сте с малките бебчовци и да не се налага да ви предизвикват раждането  Praynig Hug

някой знае ли какво става с Яна дали е родила вече  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт