БНД с алкохолна зависимост

  • 2 918
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
"Не мога да забравя това и мисля, че му дължа нещо. Не мога просто да избягам така. Все още не."

И аз така мислех, допреди едно известно време. Така с това мислене изкарах ... ами някъде 7 години. Промяна към добро нямаше, към лошо - да.
Съжалявам, че не съм предприела раздяла още тогава. Ама то всичко нали в името на семейството.

Това е мое мнение от мой личен опит.

# 16
Milenna, ето от това най-много се страхувам. Да не се окаже един ден, че съм пропиляла живота си. Обаче - все ми се струва, че проблемът на моя човек е в начална фаза и нещата могат да се обърнат към по-добро. ПОне така пише в дебелите книги - ако се отнасяш към някой с добронамереност и обич, той все някога трябва да прогледне и да разбере.

# 17
  • Мнения: 2 011
Milenna, ето от това най-много се страхувам. Да не се окаже един ден, че съм пропиляла живота си. Обаче - все ми се струва, че проблемът на моя човек е в начална фаза и нещата могат да се обърнат към по-добро. ПОне така пише в дебелите книги - ако се отнасяш към някой с добронамереност и обич, той все някога трябва да прогледне и да разбере.
Шом си решила да се  бориш се въоружи с търпение голямо и нерви безгранични!  Peace Дай си обаче някакъв срок , в който да прецениш дали нещата отиват на добре или на зле за да знаеш дали изобщо да продължаваш. Някои хора  така и не се променят , други си го налагат и  успяват - но важното  е че и той трябва да  осъзнае проблема и грешките си ! Борете се заедно  а не действай на принципа " И сам воинът  е воин!" - защото аз не успях - борех се само аз  ooooh!
УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ Peace

# 18
stelsi77, а сега по-добре ли живееш - имам предвид след като сте се разделили?

# 19
  • Мнения: 2 011
stelsi77, а сега по-добре ли живееш - имам предвид след като сте се разделили?
Признавам си ето:
Имах тежък развод но със щастлив край, чувствам се страхотно - още след развода се съвзех в името на детето .... Една година по късно се срещнах с един мъж , с който изживявам голяма любов вече повече от година и половина - живеем заедно  с детето ми и всеки ден се радвам на  обич, ласка и разбиране . Чак не искам да говоря за това  newsm78 ( че нали казват  - много хубаво не е за хубаво  newsm78) ДА- щастлива съм , че имам  страхотен мъж до мен, че двамата  с детето ми се разбират прекрасно. Имам това , за което съм мечтала - семейство!!!!! Защото преди ...уморих се да  се боря  сама - той не искаше да  приеме факта че имаме проблем , обвиняваше ме за всичко .... Дори след като подадох молбата  за развод имах  малко угризения - т.е. изпитвах  съжаление към него заради детето ...Но опитах заради детето ни да направя компромис и да се  боря ....Да ама НЕ. Пропилях   време и нерви , довлякох си болести които сега лекувам ....
Все пак добре  помисли плюсовете и минусите  ако имаш доста  повече ++++ ... опитай да  спасиш нещата! Стискам ти палци!  Peace Praynig

# 20
  • Мнения: 700
Нали знаеш за правилото какво е: вземаш един лист и го разделяш с една линия на две. От едната страна пишеш положителните неща, а от другата - отрицателните. Ама всичко честно и с ръка на сърцето. За себе си да си дадеш сметка. Ако положителните са повече, струва си да се бориш. Ако отрицателните са повече - зарежи тая работа.

При мене положителните бяха 3, а отрицателните над 15. И така като го видях написано, направо автоматично взех решението да го напусна.

# 21
  • Мнения: 2 011
Нали знаеш за правилото какво е: вземаш един лист и го разделяш с една линия на две. От едната страна пишеш положителните неща, а от другата - отрицателните. Ама всичко честно и с ръка на сърцето. За себе си да си дадеш сметка. Ако положителните са повече, струва си да се бориш. Ако отрицателните са повече - зарежи тая работа.

При мене положителните бяха 3, а отрицателните над 15. И така като го видях написано, направо автоматично взех решението да го напусна.
Знаеш ли Милена, и аз постъпих по същия начин - с  2 листа ... Има страшен ефект като го видиш!  bowuu

# 22
  • Мнения: 607
    Алкохолната зависимост е болест като всяка друга. И алкохолно зависимият  е не` лош` човек, той е просто болен. Някои се развеждат и  ги разбирам. Те имат право на свое щастие. Други остават заедно и се борят срещу това предизвикателство.
   Мисля си понякога ако животът ме постави пред тази дилема, какво ще избера!? Мисля,че ще остана със партньора ми,както и той не би ме изоставил , ако аз хвана някоя лечима(но неизлечима) болест.

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 09:42 от Танюшка

# 23
# 24
  • Мнения: 30
Старите хора са казали- Пиянството е до гроб, а курварството е до време. Помисли върху тази мъдрост и си дай сметка дали твоят мъж, който така обичаш не е и двете. Проблема с едното, да утешава с другото. Обикновено вървят ръка за ръка. Преосмисли живота си и си отговори на някои въпроси относно него, респективно - тебе. Така ще можеш сама да откриеш разковничето на твоя път, по който да вървиш. Дали да търпиш, защото го обичаш - не е за предпочитане, или да тръгнеш по нов- различен от неговия.

# 25
  • Мнения: 73
момичета, темата е от април, но интересно как ли са се развили нещата половин година по-късно....

# 26
  • Варна
  • Мнения: 141
Може би независима е взела своето решение и влиза под друго име в този или друг форум? Дано е щастлива.

# 27
  • София
  • Мнения: 589
Това е адреса в скаип на сбирките на ал-анон al.anon.bg.Доколкото видях вчера са имали сбирка.Може да ги потърсиш,това са хора които живеят или имат близки приятели или роднини с алкохолна зависимост.Могат да ти помогнат със съвети .Хора които са минали или вървят по този път.
Единсвеното което мога да ти кажа е ,че мъжа ти се чувства супер нещастен,защото ако е алкохолик тази болест не можеш да я контролираш въпреки,че всеки път си мислиш,че си по силен от нея.
Моя съвет е ,не го изоставяй след като е имало хубави моменти и го обичаш и промяната е настъпила следствие на алкохола.Но трябва да вървиш рамо до рамо с него в тази коварна болест.
Напълно те разбирам и знам какво ти е в момента. Tired
Обърни се към тези хора,ако си от София може и да отидеш на сбирките им които са всеки понеделник.
Не се предавай   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт