Екранизации по книги

  • 23 369
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 775
Of Mice and Men / За мишките и хората - Прекрасна книга, прекрасен филм Peace

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 311
Досега никога не се е случвало екранизация по книга да ми хареса, при положение, че вече съм чела книгата.  Grinning Пример: "Властелинът на пръстените" го гледах с невероятен зор.. Книгата е прекрасна  Heart Eyes С "Twilight" беше същото: филмът беше ужасен, книгата прекрасна.

Иначе за филми/книги, които не сте споменали се сещам за:
"Дракула" - Брам Стокър. Филмът е прекалено изкопиран вариант на книгата, някак си и двете не се получават дорбе. Sad
Jeffery Deaver - The Bone Collector. И книгата, и филмът са прекрасни  Heart Eyes
"Ерагон" - Кристофър Паолини. Книжката е приятна, лека, приказка... За сметка на това филмът е направен ужасно. Даже не го догледах до края.
В момента чета "Трейнспотинг" (Ървин Уелш), чак като я свърша мисля да изгледам филма.  Grinning
А някой чел ли е "The other Boleyn girl" (Philippa Gregory)? Филмът беше много добър, но още не съм попадала на книжката.
Също мисля да прочета и "The devil wears Prada", защото филмчето беше много сладко Grinning
Наточила съмс е и на "Fight club" (Chuck Palahniuk), "Girl, interrupted" (Susanna Kaysen)

# 47
  • Мнения: 1 114
Не видях да сте споменали  "Четецът" по романа на Бернхард Шлинк.

http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=165260&hit=1

# 48
  • Мнения: 789

Джон Стайнбек е велик.Всичко негово съм изчела. Peace

Бихте ли ми помогнали за една книга?Скоро гледах "Speak",сега искам да прочета и книгата,но не я намирам из нета(на български).Знаете ли сайт,в който мога да я намеря?

# 49
  • София
  • Мнения: 406
Другата седмица ще ходя до София и ако и там не я открия,ще се възползвам от твоето предложение,за което много благодаря  bouquet Hug

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Сещам се за "Колекционерът" на Джефри Дивър, във филма участва Анджелина Джоли и за трилогията на Борн на Робърт Лъдлъм, с участието на Мат Деймън.

"Зеленият път" на прочит е в пъти по-добър. От филма се разочаровах.

И виждам, че никой не споменава Томас Харис..."Червения дракон", "Мълчанието на агнетата", "Ханибал" ...

"Отнесени от вихъра" - Маргарет Мичъл, филма е стар, мноооого стар, но си понася чара.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 23:46 от AlexaS

# 51
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 775
AlexаS, зависи в какъв ред са били - ако си гледала първо филма, книгата определено не струва. Ако пък първо си чела книгата, то филма ще ти се струва лош. За мен "Зеленият път" като филм е в пъти по-добър от книгата, но пък съм пристрастна, защото Стивън Кинг за мен има две добри книги - "Мъртвата зона" и "Живата факла". Останалото е леко боза Embarassed

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
AlexаS, зависи в какъв ред са били - ако си гледала първо филма, книгата определено не струва. Ако пък първо си чела книгата, то филма ще ти се струва лош.

Може и да има такава зависимост. Първо четох книгата, след около две години бе филмирана. Чернокожия главен герой, не че беше лош, но ...семпъл, според очакванията ми. Аз не харесвам романите на Кинг, въпреки че съм прочела този и "То", случайно. Подобни измишльотини...

# 53
  • Мнения: 0
Четох "панаир на суетата" и много ми хареса  но филма ме разочарова."Властелина на пръстените " ми хареса , макар че и филма не бе точно по книгата . Кажете за поне един филм ,който да се придържа точно към сюжета на книгата , моля ви ! Sad

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
"Кръстникът", "Мълчанието на агнетата", "Разум и чувства", "Гордост и предразсъдъци" - всички те са направени точно по книгите. Има и други, но в момента се сещам за тези.

# 55
  • Мнения: 0
Благодаря   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 406
"Чакала" и филмите за "Борн" също,но те и като книги са по-комерсиални.

# 57
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Като искаме точно по книгата да е филма се посещам за телевизионната екранизация на "Майстора и Маргарита", но май с въображение да се "гледа" е по-хубаво.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 210
А аз се сещам за поредицата "Прокълнатите крале" на Морис Дрюон и съответно филмите по тях. Ако говорим за това, дали се придържат към сюжета - да! Иначе - книгите са по-добри  Sunglasses. Въпреки всичко, беше ми интересно и изгледах и филмите.
Също така съм фен на екранизациите по Агата Кристи, естествено и на книгите й.

# 59
  • Мнения: 4 916
А аз се сещам за поредицата "Прокълнатите крале" на Морис Дрюон и съответно филмите по тях. Ако говорим за това, дали се придържат към сюжета - да! Иначе - книгите са по-добри  Sunglasses. Въпреки всичко, беше ми интересно и изгледах и филмите.
...

Не знаех, че са филмирани  Hug
О Hugтивам да ги търся в замундата.






пп. Намерих Simple Smile

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 19:36 от argun

Общи условия

Активация на акаунт