Защо една жена не желае да ражда...

  • 72 215
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 1 262
Tук дали има и един човек, който да е разбрал какво имах предвид?  newsm78 Направо не знам защо се хабя.  Laughing Всеки си възприема нещата през ноговия светоглед и в крайна сметка всеки остава неразбран.
Та в случая имах предвид друго - живеех такъв живот заради който нямах достатъчно време да се занимавам с момчета и т.н. Да не говорим и че не ме влечеше. Единствено съжалявам, че изобщо започнах да го правя. Животът ми не беше лек тогава, но проблемите ми допълнително се усложниха като почнах да се занимавам с мъже. Сега ако се върна назад, никога не бих започвала. И ако се разделим със сегашния ми съпруг, ще сложа точката веднъж - завинаги. Въпреки че и преди него мислех, че съм я сложила, но винаги нещо се случва да ме накара да сбъркам пак.  Laughing
А не възприемам сегашния "нормален" модел на поведение на тийнейджърите, жените и изобщо цялата разпуснатост и безразборния секс и т.н. Но за хора, които ги влече, тези времена са добре дошли. Просто аз не съм от тях.
А за индивидуалността вече няколко пъти е подчертана и в предните постове - пак няма кой да чете.

# 1 381
  • Мнения: 3 736
Аз разбрах основно, че дълбоко съжаляваш за начина, по който се е развил животът  ти, което е кофти. Пожелавам ти да си наредиш нещата както ти е най-добре. Peace

# 1 382
  • Мнения: 1 262
Да, това е така. Благодаря за пожеланието, но ще видим дали ще стане това.  Laughing

# 1 383
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 205
Аз разбрах основно, че дълбоко съжаляваш за начина, по който се е развил животът  ти, което е кофти. Пожелавам ти да си наредиш нещата както ти е най-добре. Peace
И аз така го разбирам и ти пожелавам същото.  bouquet

# 1 384
  • Варна
  • Мнения: 289
T.e. да разбираме, че съжаляваш и за това, че си родила дете?
Лекомислено е да се роди дете ако нещо те е съмнявало по отношение на желанието да станеш майка.
Ето за това зачеването и раждането на дете трябва да са мнооого добре обмислени  Wink. Това не е шега, и да кажеш, ами сори,чао не ми допада....А е много, много жалко и за теб и за детето да искаш да не си го имала, и да смяташ че би била по добре без него.
Живота ни се развива така както си го наредим в 99%.Аз също съм допускала много грешки и съжалявам за много неща в живота си, но детето ми не е едно от тях.Беше добре обмислено и желано, финансите, заетостта, умората и всичко останало не ми бяха изненада, очаквах ги и ги осъзнавах .И въпреки това бях и съм щастлива че го имам. За мен е това е нормалното усещане на една майка.

# 1 385
  • Мнения: 3 736
Пак черно-бяло. Мисля, че не познавам майка, която в някакъв високонервен момент да не си е помислила "Защо ми беше да раждам!". Мисълта минава и заминава, но хората сме сравнително сложни създания, способни на смесени чувства към едно или друго нещо, включително собственото ни дете.

# 1 386
  • Варна
  • Мнения: 289
Ир, права си, но тук не става дума за някакъв изнервен момент, а за осмислено съжаление за нещата които са се случили в живота включително и детето.Поне аз такава представа добих.

# 1 387
  • Мнения: 3 736
Ахилеа каза, че си обича детето, но че ѝ е било по-добре преди него. Поне аз така разбрах. Мисля, че много хора се чувстват така, просто малко си го признават. Затова е толкова важно едно подобно решение да се осмисли, както казваш. Simple Smile

# 1 388
  • Мнения: 1 262
Хаха, колко интересен човек се оказах - няколко страници подред да се нищи моята особа, какво съм искала да кажа, права ли съм или не съм, имам ли право на това или не, мислила ли съм или не съм.  hahaha

# 1 389
  • Мнения: 314
Пак черно-бяло. Мисля, че не познавам майка, която в някакъв високонервен момент да не си е помислила "Защо ми беше да раждам!". Мисълта минава и заминава, но хората сме сравнително сложни създания, способни на смесени чувства към едно или друго нещо, включително собственото ни дете.

Ами явно наистина не познаваш, но има такива майки.  Peace
Аз познавам доста /и съм една от тях Flutter/.

Но, за съжаление  Confused, познавам и майки в другата крайност - многократно, гласно изричат съжалението си.

И така и така почнах да пиша, да изкажа мнението си: без да се обиди никой - забелязала съм, че единствено жените - егоисти не искат да раждат  Confused

Последна редакция: пт, 13 апр 2012, 02:10 от mama&sladurana

# 1 390
  • Мнения: 3 736
Ами явно наистина не познаваш, но има такива майки.  Peace
Аз познавам доста /и съм една от тях Flutter/.


Откъде знаеш? Това, че не споделят всичките си мисли, не значи, че не им минават. И обърни, моля, внимание, че говоря за повече или по-малко мимолетна мисъл, не някакво трайно чувство на съжаление.

Това за егоистките е особено любопитно наблюдение. Аз пък намирам, че доста егоисти се размножават, да не говорим, че самият акт на размножаването може да се приеме за особено егоистична проява - "Толкова съм ценна, просто трябва тази ценност да пребъде!"

Хаха, колко интересен човек се оказах - няколко страници подред да се нищи моята особа, какво съм искала да кажа, права ли съм или не съм, имам ли право на това или не, мислила ли съм или не съм.  hahaha

Ми ти ни сподели съкровените си мисли, кво очакваш.  Mr. Green

# 1 391
  • Мнения: 1 262
ИрПуц,ти си един мислещ човек - това качество се среща много рядко. Замисляш се над неща, над които много хора не се. И познаваш различните проявления на едно нещо.
А за съкровените мисли - брях, как ли пък не. Нали все някъде трябва да изхвърлим душевните си отпадъци?!  Mr. Green За да живеем в мир със себе си.
Хайде сега очаквам още поне 2 страници - дъра-бъра-дъра по повод на провокацията.  Mr. Green

# 1 392
  • Мнения: 3 736
Уф, как ми разби поетичния плам, бе!  Mr. Green За прочистването от боклук обаче си напълно права.

# 1 393
  • Мнения: 314

Откъде знаеш? Това, че не споделят всичките си мисли, не значи, че не им минават. И обърни, моля, внимание, че говоря за повече или по-малко мимолетна мисъл, не някакво трайно чувство на съжаление.

Това за егоистките е особено любопитно наблюдение. Аз пък намирам, че доста егоисти се размножават, да не говорим, че самият акт на размножаването може да се приеме за особено егоистична проява - "Толкова съм ценна, просто трябва тази ценност да пребъде!"


Защото сме си говорили на тази тема и с едните, и с другите.
Сега искаш да ми обориш мнението ли?!?  Rolling Eyes

Няма значение мимолетна или не - досега не ми е минавала.

# 1 394
  • Мнения: 3 736
За трети път ще кажа, че не всички хора споделят всичките си мисли с всичките си приятели, дано така да съм по-ясна. Не е нужна обилна пунктуация, за да кажеш, че си уверена в нещо. Просто не споделям тази увереност.

Общи условия

Активация на акаунт