Необходимо ли е да сме прями,откровени

  • 4 219
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
Най-лесно ми е да съм откровена, но гледам да се съобразявам с човека пред себе си. Има хора, на които знам, че с прекалена отровеност не помагам, напротив - рискувам да ги забия още повече в земята. А и не е речено, че винаги съм права. Rolling Eyes
Затова за тежки истини обикновено не избързвам или търся заобиколни думи.

# 16
  • Мнения: 15 619
Не винаги казвам, каквото мисля. Няма такава необходимост. Особено когато знам, че човекът отсреща не е готов да чуе моето мнение.

# 17
  • Мнения: X
Не влизам в безсмислени битки.
Не се опитвам и да превъзпитавам възрастни хора.
Не мисля,че моето мнение е единственото правилно,за да го налагам.
Ако даден човек не е в моята паралелна вселена,както каза Аня Пенчева за Ивайла,просто не общувам с него...
Лесно и просто.И спокойно.
Нямам нужда от усложнени емоции. 

# 18
  • Мнения: 2 448
Абсолютно винаги казвам това,което мисля! Ако човек не може да понесе истината за себе си или чуждата гледна точка,значи нещо му куца!

Хайде сега , и с кое право си мислиш, че истината за мен ще ми я кажеш ти? Или пък аз да си мисля, че казвам истината за някого.  Laughing
Мога да споделя мнение, ако ми е поискано, но без да ангажирам.
Другото е простотия.
Абсолютно откровена и честна съм само към себе си, а към хората, които най много обичам съм най внимателна към поднасянето на "моята" истина.
Аз пък мисля,че ти изобщо не схвана за какво говоря!
Истината е не винаги мнението на даден човек към друг. А и аз казах истината или чуждата гледна точка...можеше да прочетеш какво съм написала преди да се ежиш...


А в това истината за себе си какво влагаш?  newsm78
Ти знаеш истината за някой друг по добре, казваш му я и той не я приема и от там следва, че нещо му куца?  Laughing
Това е смешно. Никой не е длъжен да приема чуждата гледна точка, какво остава пък за истината за себе си от друг. Спокойно може да не се съгласи и това не означава, че нещо му куца.  Wink

# 19
  • Мнения: 2 401
Не знам дали е необходимо, но не харесвам лицемери и мекотели. 

# 20
  • Мнения: 824
защо се определят ,като лицемери и мекотели  ,тактичните и мили хора Thinking

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
защото все по-често чувам,че трябва да сме ''честни'' и винаги да казваме на хората какво мислим,та се питам наистина ли е хубаво да казваш какво мислиш ,на кого му е нужно ,без да ме е питал ,да разбере какво мисля за него.А и да ме пита не мисля,че аз ще съм този ,който ще го характеризира и защо се смята за лицемерие ако си премълчиш.
Кажете аз ли съм много внимателна ,че винаги обмислям да не обидя някой или да го засегна ,или така е редно

Право, куме, та в Очи" за мен е поведение на родения нагъл грубиян.
Наранявайки насрещния той просто се опива от чувството си за
въображаемо  превъзходство.
В живота си се съм се сблъсквала многократно с такъв тип хора, нещо
повече - живея почти 20 години с такова чудо. Когато го атакуваш обаче
по неговата система изведнъж става чувствителен и наранен. Какъв е
изводът - всички сте го направили.
Моята категорична позиция е, че не е нужно да нараняваме излишно
когото и да било особено когато няма явна провокация.
Блага дума железни врати отваря.

Мама 123, моето искрено мнение покрива твоето от цитата.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 10:43 от Иванка Тръмп

# 22
  • София
  • Мнения: 17 283
Винаги ужасно са ме дразнели хора, които мноооого се гордеят с това, колко са честни и си казват всичко в очите и не им пука, че хората не ги харесват. Баси простотията е това.
Ако бременната ми приятелка е качила много килца и ме пита дебела ли е, ще й кажа, че е красива, а не че е слон.
Ако детето ми ме попита дали картинката му е хубава, ще му кажа, че е най-хубавата, макар да не разбирам какво е нарисувал.
Ако мъжът ми направи изненадваща романтична вечеря, ще му кажа, че е прекрасна, въпреки че може да не ми хареса как е сготвил.
Да твърдя, че не ми пука дали ще нараня хората и че това дали могат да приемат истината, си е техен проблем, за мен означава да съм ужасна егоистка, на която й пука само за себе си. Много мразя такива хора, особено когато парадират с това.

Сега видях мнението на Иванка Тръмп - точно такова е и моето  Peace

# 23
  • Мнения: 1 967
Ако ти поискат мнението - да, необходимо е да си прям, според мен. Обикновено мнението ти се иска, за да помогнеш, тогава наистина е нужно да се кажат нещата без много заобикалки. Разбира се, внимателно /ако мнението ще нарани/.

Но...
Ако никой не те пита, е супер тъпо да кажеш на някой "АЗ мисля, че за ТЕБ е най-добре това и това..."  ooooh! За съжаление има такива хора...  Tired

# 24
  • Мнения: X
Не се възприемам като лицемерна,само защото не ми харесва да наранявам хората.
Не ми харесва например как еди кой си възпитава детето си,просто моите разбирания са други.Но това не е моя работа.Общуваме си добре ,уважаваме се и всеки сам решава.Защо това да е лицемерие?Може чоят начин на възпитание да не е правилен...

Не ми харесва как се облича синът ми,но той е почти на 20 години...има правото сам решава.Защо да съм лицемерна,като го оставям сам да си харесва дрехите,дори и според мен да не му стоят добре...Нали той се харесва...

Мога да дам още много примери.Това за мен са безсмислени битки,от които няма смисъл.С нищо не допринасят за по-добри взаимоотношения,само изострят обстановката.И нищо фатално не зависи от това.Защо тогава да си усложнявам живота?!

А и както Бърди е казала,такива хора са малко егоисти.Не може да не ти пука как се чувстват хората около теб и да ти е добре.Поне аз не мога.  

# 25
  • Мнения: 796
Най-лесно ми е да съм откровена, но гледам да се съобразявам с човека пред себе си. Има хора, на които знам, че с прекалена отровеност не помагам, напротив - рискувам да ги забия още повече в земята. А и не е речено, че винаги съм права. Rolling Eyes
Затова за тежки истини обикновено не избързвам или търся заобиколни думи.

това е и моето мнение. По принцип целя да съм открит човек.... но между това да си прям и това да си грубиян в чиста форма според мен има разлика. Винаги съм  целяла  да изкажа мнение, и правейки го се стремя  да не засягам, защото моето мнение не е меродавно  Но , разбира се,   зависи от ситуациятаи от хората срещу мен...

# 26
  • Мнения: 2 401
защо се определят ,като лицемери и мекотели  ,тактичните и мили хора Thinking

Това, което тактичните и мили хора премълчават, страхувайки се да бъдат "лоши", се насъбира и наслагва в душите им, и периодично експлоадира по най-невероятни начини.
Щото няма хора, които да са нонстоп позитивни и добронамерени, които да харесват всички. Има добри актьори.

# 27
  • Мнения: X
Не става въпрос за това според мен.Ако някой ме настъпи,няма да мълча.
Става въпрос за постоянна прямота,от която според мен няма нужда.Ако казвах всичко ,което ми е на сърцето,наистина нямаше да имам приятели.   Simple Smile     Защото идеални хора няма!   
Всеки има трески за дялане,това значи ли ,че трябва да му ги навираме в лицето постоянно?! 

# 28
  • Мнения: 958
Има разлика между тактичност и лицемерие.
От една страна ако видя приятелка, с разкопчан цип ще и кажа, на чужд човек надали.
ако мъжът ми ме попита, дали ризата му пасва с панталона, ще му кажа истината.
От друга страна Бърди е дала много добър пример, винаги че поощря детето си, независимо дали рисунката му е хубава или не.
Аз лично реагирам според зависи от ситуацията, и то само за близките хора, чуждите не ме интересуват особено.

# 29
  • Мнения: 15 619
защо се определят ,като лицемери и мекотели  ,тактичните и мили хора Thinking

Това, което тактичните и мили хора премълчават, страхувайки се да бъдат "лоши", се насъбира и наслагва в душите им, и периодично експлоадира по най-невероятни начини.
Щото няма хора, които да са нонстоп позитивни и добронамерени, които да харесват всички. Има добри актьори.
Това се получава само, ако премълчиш, преглътнеш проблем, който те засяга. Търпението не ми е толкова безгранично.
 Обаче доста често спестявам гледната си точка по въпроси, които не ме касаят и за които знам, че не мога да съм от полза, а само ще нараня ако си отворя устата.

Не се самоопределям като тактична.

Общи условия

Активация на акаунт