За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим! - 5

  • 21 348
  • 479
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 793
Дами, благодаря за милото посрещане.Още веднъж си се чудя как съм изпуснала тази приятнан компания Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Да ви питам как се борите с фобиите? С позитивно мислене, споделяне с близки ил идруго Rolling Eyes
Аз се отказах да се боря - опитвам се да си приема фобиите и просто да работя върху това да стана по-хармонична и спокойна. Надявам се това да ми помогне да се освободя от фобиите.

# 16
  • Мнения: 957
За фобиите има есенции на Бах. Знам, че човек колкото по-добре се чувства в собствената си кожа, толкова изчезнат фобии и страхове. Да, позитивното мислене също помага Grinning Всичко може да помогне, ако завъртим ключето, което е вътре в нас! Hug

Доброто зависи и от ценностната система,мисля аз.На даден 4овек много добрини можеш да му направиш,но той да нехае и да не ги оцени.И от друга страна пък може нещо незна4ително от твоя гледна то4ка да направиш за друг 4овек,а той винаги като си спомни за теб да споменава с добро.

 Peace А дали когато някой не оценява стореното за него, това означава, че не е имал нужда от него? Сещам се за някои, които просят по улиците, но отказват закуска или хляб, искат пари...

*Nessa*   Peace Борбота доникъде не води... Когато постигнеш хармония, сигурно няма да се сетиш, че си имала фобии  Hug

# 17
  • Мнения: 957
Наскоро приятел ми писа, че ние - хората, можем да понесем много мъка, но сякаш толкова много щастие не ни е възможно да поберем в себе си.... И май е прав! Тъгата, мъката, болката - понякога дори по навик се приемат и съхраняват като нещо ценно, нещо нужно... А щастието? Някои се плашат, ако ги връхлети и търсят начин за бягство. Други си мислят, че не го заслужават /някаква грешка има - да ги сполети щастие/ и не го приемат, поставят бариера, затварят очи... Трети се опитват да го приемат, но им идва множко... Grinning

Замислих се също: Щом има нещо, което лесно да ни изхвърли в негативната крайност, какво може да ни изстреля също толкова лесно в щастливата крайност?

По-лесно и достъпно е да достигаме до щастието чрез другите - отвън то да ни връхлита. Малко са тия, които го откриват в себе си. И после могат да го раздават, защото когато идва отвътре - то е независимо от обстоятелства и ситуации, и е неизчерпаемо.

Бихте ли могли да понесете много щастие? Grinning

# 18
  • Мнения: 836
22 неоспорими закона на съвършеното здраве
Грег Андерсън

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=114  Heart Eyes

 Hug

# 19
  • Мнения: 3 641
Момичета, благодаря ви. Чувствам се добре в собствената си кожа, поне за сега.Нямам страхове за себе си, по-скоро за близките си.
В момента съм бременна и не мога да се оттърся от лошите мисли/ да не спре развитието на бебето и др../ Имам една неуспешна бременност и сега ми е свито сърцето.Вместо да съм спокойна и позитивна, напротив Confused Знам, че трябва да приемаме нещата такива каквито са и ако стане нещо е имало причина за него Rolling Eyes
Благодаря Ви,  споделяйки с вас вече сякаш ми става по-леко на душата Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 488
И аз да драсна в новата тема.Чета ви редовно,но не пиша,че незнам какво да напиша обикновенно.Има много материал,който сте дали и все още не съм изчела,но и не намирам много време.На Jeny искам да кажа,не се притеснявай мила,всичко ще е наред.Просто при първата бременност така ти е било писано да стане.
Четох в една книжка/не мога да цитирам автор не помня/,че душата си избира предварително,преди да слезе на земята какво да и се случи,това много ме обнадеждава.Аз имам чувството,че трябва да помогна на някой,но в какво и с какво още незнам.За
Замислих се също: Щом има нещо, което лесно да ни изхвърли в негативната крайност, какво може да ни изстреля също толкова лесно в щастливата крайност?
Любовта,или поне при мен е така  Wink

# 21
  • у дома
  • Мнения: 708
Щък, за рождената ни мисия ли става въпрос?

# 22
  • Мнения: 13 512
И аз да драсна в новата тема.Чета ви редовно,но не пиша,че незнам какво да напиша обикновенно.Има много материал,който сте дали и все още не съм изчела,но и не намирам много време.На Jeny искам да кажа,не се притеснявай мила,всичко ще е наред.Просто при първата бременност така ти е било писано да стане.
Четох в една книжка/не мога да цитирам автор не помня/,че душата си избира предварително,преди да слезе на земята какво да и се случи,това много ме обнадеждава.Аз имам чувството,че трябва да помогна на някой,но в какво и с какво още незнам.За
Замислих се също: Щом има нещо, което лесно да ни изхвърли в негативната крайност, какво може да ни изстреля също толкова лесно в щастливата крайност?
Любовта,или поне при мен е така  Wink
Toва го четох в "Ние сме ангелите"

# 23
  • Мнения: 13 512
Щък, за рождената ни мисия ли става въпрос?

Не то1но за мисията, а начините, по които да стигнем до реализрането и.
Че сами си избираме изпитанията и трудностите. Сключваме договор за тях. Душата си избира родителите, които ще и помогнат в научаването на съответните уроци, също така си избира държавата, соц. условия и т.н.

# 24
  • Мнения: 3 098

Че сами си избираме изпитанията и трудностите. Сключваме договор за тях. Душата си избира родителите, които ще и помогнат в научаването на съответните уроци, също така си избира държавата, соц. условия и т.н.
Aз съм убедена,4е е така.

По този повод,незнам дали съм го разказвала в тази тема,дъщеря ми винаги казва"Вие сте най_добрите родители за мен".Запо4нах да й обяснявам,4е се казва по друг на4ин,а не то4но така.Тя ми отговори,4е знае какво говори и 4е е знаела кои ще й бъдат мама и тати.Каза"Избрах най_доброто за мене".След това запо4на да ми обяснява,4е преди да дойде при нас,е била звезди4ка,така се изрази.Аз вярвам,но мислех,4е децата с времето забравят какви са били преди и каква е мисията им тук.Но явно новите деца са други. Heart Eyes

# 25
  • у дома
  • Мнения: 708
Maрица, и твоето е индиго, да?  Heart Eyes Peace

# 26
  • Мнения: 1 488
Не то1но за мисията, а начините, по които да стигнем до реализрането и.
Че сами си избираме изпитанията и трудностите. Сключваме договор за тях. Душата си избира родителите, които ще и помогнат в научаването на съответните уроци, също така си избира държавата, соц. условия и т.н.
Да,точно за това става въпрос.А относно децата,смятам,че те са по близо до нещата отколкото възрастен,дори и със сънищата си.Затова винаги изслушвайте детето какво сънува и никога не му казвайте,че си измисля.Майка дълго ме упрекваше,но чак сега след толкова години и толкова много литература изчетена осъзна,че е бъркала и,че аз наистина може да летя на сън.Преди това не ми вярваше.Хубав и изпълнен с любов ден ви желая  Hug

# 27
  • Мнения: 13 512
Майка дълго ме упрекваше,но чак сега след толкова години и толкова много литература изчетена осъзна,че е бъркала и,че аз наистина може да летя на сън.Преди това не ми вярваше.Хубав и изпълнен с любов ден ви желая  Hug
A сега , като порасна случвало ли ти се е да сънуваш,е летиш? Или тези итересни сънища останаха в детството ти?

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 5 492
Щък, като дете  често сънувах, че летя. Сънищата бяха много реални, а усещането беше твърде истинско. И като голяма ми се е случвало, но последно доста отдавна. Даже не помня кога.

Винаги се вслушвам в това, което ми казва дъщеря ми и голямо впечатление ми правят разказите и за въображаема приятелка, защото  понякога звучат като действително преживяни.

# 29
  • Мнения: 1 488
Да и сега летя на сън и други неща сънувам,но те са за някой друга тема,по скоро свързана със сънищата.Последният път даже казах на майка
"Летяла ли си някога?"
"НЕ!"
"Много е хубаво"
"Хе хе,това ми прозвуча,като опитай!"
Съжалявам, че мойте приятели не са на нивото на което съм аз от към четене поне на литература.Смятат,че малко съм изкукала,май е по добре да спра да опитвам да ги вкарвам в това което аз самата се опитвам да си обясня.
Лека вечер   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт