Мирамар - Обзор или Сол Несебър

  • 5 192
  • 31
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Миналата година в активния сезон почивахме на Мирамар и се прибрахме с отлични впечатления.
За следващата почивка ми се щеше въпреки това да сме по-на юг, та като разглеждам смятам,че Сол Несебър Бей и Маре отговарят на стандарта на Мирамар. Та в тази връзка моля ако някои има впечатления и от двата хотела нека сподели къде е по-добре, както и защо.
Ще чакам с нетърпение  newsm03

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не съм била в Сол Несебър, но съм била в Мирамар.
Като гледам несебърския хотел не е на плажа, което за мен беше водещо условие при избора на морски хотел.
Просто е несравнимо това да си на брега на морето и да си на 100 м. от него.
Иначе изглежда добре.

# 2
  • Мнения: 342
И моята дилема е между тези два хотела.Пуснах запитване до Съни турс и за двата,плучих офертите и сега съм в голяма чуденка.Имам още няколко дни за да реша и да резервирам ако искам да ползвам отстъпката и още се мотая.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 541
Ами направи си списък на плюсовете и минусите на двата хотела. Зависи кое е приоритет за теб.
Качеството на базата и услугите според мен са на едно ниво. Оттам нататък:
1. Сол Несебър има невероятен парк за комплекса, Мирамар няма.
2. Сол Несебър е в близост до Несебър, ако ти се иска да се разходиш, Обзор не ми е особено атрактивна дестинация.
3. И, най-важното за ходене на море, според мен-плажът. Плажът пред Мирамар е точно пред хотела, огромен, но пък почти винаги духа вятър и морето става дълбоко буквално с 2 крачки. Сол Несебър е на височината над плажа, слиза се по стръмна стълба, плажчето е малко (почти като собствен плаж на хотела)и съм се чудила, ако вземат всички да идат на плаж от трите хотела, къде точно ще опънат тела, но обикновено е почти празно, затова пък чисто, тихо, плитко и със ситен пясък. И за двата хотела чадър и шезлонг на плажа се плащат отделно.
Аз между двата предпочитам Сол Несебър, особено с малко дете, по-закътан е. Мирамар ми идва някак "открит" и ветровит. Сега по майските празници ще проверим дали горенаписаното е все още вярно, че то знае ли се  Grinning

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 08:49 от jul

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 145
jul, благодаря ти много за споделеното мнение. Ще се радвам отново да го чуя след проверката по време на майските празници.

# 5
  • Мнения: 342
Ами точно по-тези причини които си описала съм в чуденка.Първоначално се бях ориентирала към Несебър ама кой ме кара да чета в темата за Мирамар WinkТам момичетата са толкова впечатлени от хотела че аз започнах да се чудя.Снощи писах имейл и със запитване и до хотела.Мирамар имам впредвид.Много бързо още сутринта получих отговор.Цената е същата като при Съни турс ,НО отстъпката от 10% важи до 31.05 а не както при агенциите до 30.04.Това при 100% предплата

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Не сме ходили в Мирамар , но в Несебър Бей  бяхме миналото лято. Много ни хареса .  grinning039

# 7
  • Мнения: 4 915
Има ли някой собствения сайт на Сол Несебър?
Блазни ме близостта до парк и до Несебър.

# 8
  • Мнения: 391
Ами направи си списък на плюсовете и минусите на двата хотела. Зависи кое е приоритет за теб.
Качеството на базата и услугите според мен са на едно ниво. Оттам нататък:
1. Сол Несебър има невероятен парк за комплекса, Мирамар няма.
2. Сол Несебър е в близост до Несебър, ако ти се иска да се разходиш, Обзор не ми е особено атрактивна дестинация.
3. И, най-важното за ходене на море, според мен-плажът. Плажът пред Мирамар е точно пред хотела, огромен, но пък почти винаги духа вятър и морето става дълбоко буквално с 2 крачки. Сол Несебър е на височината над плажа, слиза се по стръмна стълба, плажчето е малко (почти като собствен плаж на хотела)и съм се чудила, ако вземат всички да идат на плаж от трите хотела, къде точно ще опънат тела, но обикновено е почти празно, затова пък чисто, тихо, плитко и със ситен пясък. И за двата хотела чадър и шезлонг на плажа се плащат отделно.
Аз между двата предпочитам Сол Несебър, особено с малко дете, по-закътан е. Мирамар ми идва някак "открит" и ветровит. Сега по майските празници ще проверим дали горенаписаното е все още вярно, че то знае ли се  Grinning
И аз мисля, че първите две точки са минусът на Мирамар, верно, че комплексът ни беше достатъчен и ако е хубаво времето спокойно можеш да си стоиш там, но ако не е - няма къде да се разходиш. До Обзор отидохме само веднъж и не съм впечатлена, даже изобщо. Другото, което ми липсваше е парк, или поне малко зеленина да имаше. Но всичко останало е на ниво и много ми хареса - стаите, храната, обслужването и плажа.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 541
Има ли някой собствения сайт на Сол Несебър?
Блазни ме близостта до парк и до Несебър.

http://www.solmelia.com/solNew/hoteles/jsp/C_Hotel_Description.j … om=SolNessebarBay

# 10
  • Мнения: 11 746
В Мирамар бяхме през 2007г. с двете деца, тогава на 1г. и 3г. Хотелът е страхотен, храната беше превъзходна. От тогава сигурно има и много подобрения. Не ми хареса това, че бяхме единствените българи. Освен нас имаше още едно семейство. Другото беше, че басейните нямаха подгряване на водата, но и това не е болка за умиране  Wink Казано с две думи страхотно беше.

За това лято вече направих резервация за Сол Несебър Бей, последната седмица на юни. Ще следя темата за вашите отзиви  Hug

Засега в плюс отчитам това, че Несебър е наблизо и ще има къде да се разходим. Все пак Обзор не е кой знае каква атракция  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 401
Гледам много ги хвалите тези хотели. Аз от  десетина и повече години не стъпвам  на южното черноморие през лятото, заради гадните вируси, които ги няма на север.  Вие нямате ли такива проблеми?
А какви са цените, защото не виждам нищо обявено на сайтовете.
Пп. Тоя Сол Несебър е уникално грозен като го гледам по снимките..  Shocked  потресаващо направо.

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 19:26 от минзухар

# 12
  • Мнения: 11 746
Тази година Сол Несебър Бей 4 човека (2 възрастни, 2 деца на 3г и 5г) 22-27 юни, фамилна стая с изглед море (две стаи свързани с врата) ол инклузив 1234лв.
В Мирамар преди две години пак четиримата, но в една стая, изглед парк-море, 888лв.

Пък вирусите с тия бебетии имам чуството, че все след нас ходят  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 018
Току що се връщаме от Сол Несебър Маре. 55лв на ден за 4 нощувки. Общо взето сме доволни. Персонала е много любезен, всеки ден почистват стаите.
Има огромен парк с детски площадки, алеи за разходка. Баскетболно игрище, плажен волейбол, тенис на корт - още ме боли ръката от мускулна треска, тенис на маса, билярд, мини голф.
 Плажа е на 20 стълби надолу. Явно е имало буря, малко преди да отидем и имаше доста водорасли на плажа, но един местен с когото се запознахме на мостчето каза, че собствениците се грижели доста добре за плажната ивица на хотела и по време на сезона се почиства редовно.
Разходихме се до Несебър /пеша е на 20 минути път/. Е, гледките зад хотела и до Несебър не са много красиви - тук строеж, там дупка... Препоръчвам, да си вземете стая с изглед море.
И от храната сме доволни с малки изключения. Имаше всеки ден 2 вида супи. Риба - задължително, агнешко, свинско, телешко... Десертите на мен не ми допаднаха, но то си е въпрос на вкус.
Лошото е че няма топла връзка от Сол Маре към закрития басейн, в който така и не се топнахме. В Маре има един много мъничък - като гьолче. Говоря за закритите. Откритите са големи, но и студени за това време на годината.
Огромна дискотека.
Видях и детски аниматори /подбираха дечурлигата/.

Ами това е, ако те интересува нещо по-подробно питай.  Peace

# 14
  • Мнения: 836
Не съм доволна от престоя си в Сол Несебър Бей.
Единствено паркът му е ценен, според мен.
Иначе, комплексът представлява грозна, грандоманска сграда. Навсякъде по коридорите става невероятно течение. За да отидеш до фитнеса или до по-големия вътрешен басейн, трябва да прекосиш цялата тази безумна, километрична постройка (понеже се намират в частта Сол Несебър Палас). По-екстремното е после, като се връщаш обратно по същия лабиринт, както си вир-вода. Храната - много зле. Единствено, това, което не беше приготвено в тяхната кухня ставаше за ядене. Ресторантът досущ като соц. столова. В стаите - захабени кърпи (добре, че винаги си нося наши), счупен гардероб, входната врата зее.
Евтино, набързо скалъпен и с ужасно обслужване хотел, в който никога не бих се върнала.


ПП. Как щях да забравя - посрещат ви с думите "Няма свободни места на паркинга (който, впрочем е платен). Оправяйте се."

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 18:16 от Силви_

Общи условия

Активация на акаунт