Отговори
# 60
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен момичета!
Като чета колко много от Вас вече усещат бебчетата се сетих да Ви кажа за бабините поверия относно първото движение и датата на раждане. Твърди се, че точно 5 месеца след като усетите първото движение на бебчо, то ще се роди.
Аз още не го усещам, въпреки че ми е трета бременност. По таблиците дават, че при втората бременност се усеща с 2 седмици по-рано от при първа и си мисля, че третата трябва да е с 2 седмици по-рано от втората.
Има и още нещо, което е от значение за усещането на бебето - дали плацентата е по предна или по задна стена на матката. Когато е по предна се усеща доста по-слабо даже и в по-напреднала бременност.
И аз съм станала много зиморничава и все ми е студено. Да се затопля вече времето, че и аз да се почувствам добре  Grinning
Иначе аз нямам никакви симптоми и неразположения от бременността и често забравям, че съм бременна. То и малкото торнадо не ми дава никаква възможност да се отпусна и да се поглезя малко.

# 61
  • Мнения: 1 107
Venera, хе-хе, ние имаме същия проблем- само аз искам да знам какъв пол ще е малкото Grinning Така, че ми даде много добра идея как да подходя...много ми е интересно обаче (като знам таткото колко е любопитен) кой първи ще скъса плика от тас Joy

Дами, ужасно ме боли глава и вече не издържам  Twisted Evil. Дали мога да изпия половин аналгин, това имам.
Досега не съм пила лексрства, но вече едва гледам...

в никакъв случай аналгин- той по принцип в много страни е забранен за продажба (не само на бременни)...до колкото знам парацетамол може в изключителни случаи....аз се опитвам да поспя като мога- помага при мен.

# 62
  • Мнения: 63
Здравейте мами дами!
И тук времето е хубаво, ама то пук 98% от дните е така. Слушах прогнозата за следвашия ден в колата и ужас. Следвашите дни ще е до 37-38 градуса. Е почна се. Аз не съм от зиморничавите, даже предпочитам да ми е хладно и как ще изкарам с корем в тия невъобразими жеги тук не знам. Само докато излезнеш от къщата и да се качиш в колата и вече си се изпотил 5 пъти. Добре че като се роди ще е вече нормално и приатно топло и ще мога да го размъквам с мен навсякъде.
По отношение на шофирането, по-големи идиоти от укашните няма! Трябва да си вкарат малко българи да им ги понабиват при засичания и тем подобни. Тук серед индийското население не се знае какво изначава мигач. Сменят си лентите както си искат, а тук са по 6-7 ленти в една посока и ограниченията са 80-100 км/ч. И като те засечат или нещо гледат като пукели напред, няма да ти се извинят или нещо да шпокажат смут. Егати и културата! Точно циганска. То такова нещо няма. На всичкото отгоре те може да им показваш и среден пръст, защото ако попаднеш на някой арабин се счита за ужасна убида и ще си имаш разправии с полицията.
Абе тва шофиране тук е ужас. Да не ви казвам, че тук книжка от България на признават и ме прашаха на шоф. курс и изпит! Инструктур един пакистанец, който не знаеше бъкел английски! Аз мисля, че го понаучих да кара тоя човек! Карах джипа до училището, паркирам и ходя на курмуване. Смях, смях. А иначе на изпита късат масово, за да си платиш нова такса. Срещнах хора скъсани по 10 пъти  Joy.
Малко се олях с тва курмуване.
По отношение на корема. И на мен ми личи. Само с по-закрито облекло не е очевидно. Качила съм 3 кила до сега, ама аз бях много слаба.
Айде приятен следобяд и по-полеко с карането Simple Smile!

# 63
  • Мнения: 99
По таблиците дават, че при втората бременност се усеща с 2 седмици по-рано от при първа и си мисля, че третата трябва да е с 2 седмици по-рано от втората.


Ааа недей така  Shocked в такъв случай кога ще се усети бебето ако е 6-та бременност примерно  #Crazy

# 64
  • Мнения: 103
Girl from Ipanema, благодаря ти. Аз съм на работа и няма как да поспя, но и аналгин няма да пия.
След малко свършвам работа и мисля, че разходката ще ме освести!

# 65
  • Мнения: 12
Vanirra, парацетамол си вземи. На мен доки като имах температура ми каза да пия нещо с парацетамол, така че знам, че това може.

# 66
  • София
  • Мнения: 48
Venera26 - това с плика с листчето е много сладко, ама не те ли гризе отвътре да го разкъсаш и на момента да разбереш??? Аз нямам грам търпение и чакам сега с нетърпение да дойде утре - пак сме на фетална при Димитрова и този път няма да стана докато се не види (аз хубаво си се заканвам, ама ако пак застане с гръб... да видим кой ще надделее).
Ема ходи на градина 3 пъти седмично по 3 часа, и много бързо влиза в час. Направо ме шокира с бързината която учи езика, що ли не вдявах на половина колкото нея. Mr. Green
 Сега поне съм сигурна, че искам да родя тук, защото мога да го направя напълно натурално. Peace

Ронка - има много експерименти, показващи че децата много по-лесно научават езици. Мозъците им не са толкоз ограничени колкото нашите... Аз, живот и здраве, ще запиша и моето дете на език още в детската градина.
А за натуралното раждане - и аз съм ЗА! Но нито съм си избрала израждащ, нито болница все още...

# 67
  • Мнения: 12
Може би е от времето, и аз от три дни се оплаквам от страшен главобол, ама ми е на моменти. Старая се да не му обръщам внимание или да легна да почина. Разходката също е прекрасна идея! Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 48
ох и аз да се оплача: от 3 дена заспивам супер трудно към 12-1ч. и се будя към 4-5ч. - пълен ужас!!! Спи ми се та две не виждам, а няма заспиване...
А на всичко отгоре от тази нощ май почвам да се разболявам - гърлото ме дразни  Sad
Сега съм на едни инхалации с лайка, мед и лимон и си мажа гърлото и носа с едно хомеопатично на Хималая... пък да видим

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 17:02 от radost_i_na

# 69
  • Мнения: 203
За всички работещи-айде ставайте работния ден свърши Whistling Wink

# 70
  • Мнения: 377
По таблиците дават, че при втората бременност се усеща с 2 седмици по-рано от при първа и си мисля, че третата трябва да е с 2 седмици по-рано от втората.


Ааа недей така  Shocked в такъв случай кога ще се усети бебето ако е 6-та бременност примерно  #Crazy
Стилисима, надявам се да не разбера  Wink
Иначе това усещането на движението на бебо през първата и втората бременност го прочетох тук: http://free.hit.bg/doctorgeo/Calend.html, а за третата бременност съм написала, че аз си правя такива изводи, а не че наистина е така.  Peace

# 71
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
E,някои сме до 22:00часа на работа:(,пожелавам на всички ,които са приключили работния ден, приятна почивка Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 197
здравейте всички!
ДесиХ2 тук съм, но предимно чета! Hug Rolling Eyes Peace Hug Hug
радвам се на всички хубави новини Hug
за себе си какво да кажа - бебенце още не съм го усетила, но не го мисля първа бременност, по дебеличка съм така че .... надявам се до края на май да мога и аз да се похваля с пеперуди в коремчето! Rolling Eyes другото в края на март Марков ни каза 95% мъж, днес бях на преглед - всичко е ок расте си детенце. Ковачева реши да се взира за пол, аз не и казах за прогнозата на Марков, и след половин час взиране на кофти машина, която изисква огромно въображение - мое мнение тя каза ''ми аз тука пишка не виждам пишка'' Joy Joy Joy та ще видим де явно ще сме 100% сигурни чак октомври Crazy да е живичко и здраво другото няма никакво значение Peace
желая ви весела и усмихната вечер Hug  bouquet Peace

# 73
  • Мнения: 958
Момичета, аз понеже имам много работа, днес се замислих...ами ние като сме толкова много народ при Ковачева, а представям си и колко други има, ако решим да раждаме едновременно, дали няма да стане весело Simple Smile)
Ох отивам си, почнах да мисля само глупости.
Лека вечер на всички.

# 74
  • Мнения: 1 668
Ква е тая работа до 17.20 бе хора... Искам и аз...
Ронка, аз като говорих с моя лекар за естествено раждане след секцио се разбрахме, че ако ще е естествено ще е без системи, упойки и т.н.
Радостита, аз съм така вече 3ти месец. За 3 месеца съм спала около 4 дни нормално - т.е. по 8 часа
MVinzens , аз пък останах с прекрасни впечатления от шофирането в Дубай. За 8 дни видях само 2 ожулени калника, а тука само на Цариградско в 6 вечерта можеш да видиш поне 10 леки катастрофи и това е добрия случай. Аз лично много се радвах на пакистанците и индийците, които караха такситата - едни такива маймуни с ръце до коленете, ама пък се понаучили да шофират. Евала. По-лоши шофьори от българите няма и по-лоши пътища от тукашните също, а това в комбинация е направо убийствено. Ама и няма как да е различно при положение, че става въпрос за курсове с по 20 учебни часа зад волана. Ако някой успее да стане шофьор за толкова да ми се обади...

Общи условия

Активация на акаунт