Хранене и килца по време на бременност

  • 3 502
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 640
питай, ако имаш възможност, лично съм го гледала и ми стана странно. Може от суета да го говори, не знам.

# 46
  • Мнения: 198
Аз първите 4м не качих нищо.Но след това ме подгони страхотен апетит и вече съм качила 7  Embarassed Не мога да си позволя повече от това, защото последните 2 години преди да забременея напълнях с около 15кг  Shocked
Мъча се да наблягам на плодовете и зеленчуците, но покрай тях ми се дояжда и какво ли не още  Embarassed

# 47
  • Мнения: 198
Констанс, абсолютно вярно е за гимнастиката за бременни!!! Аз правя йога свеки ден и е фантастичен ефекта Flowers Sunflower

Аз също правя йогийски упражнения от скоро, малко трудно, защото не съм от най-грациозните и слабите бъдещи мами  Shocked и съм изключително доволна Grinning Гледам ги от една книжка, казва се "Да износим здраво дете с йога" препоръчвам ви я  Grinning След упражненията усещам как всичко ми се раздвижва, кръста спря да ме боли
 Sunglasses
Има и друга от същата поредица "Да родим здраво дете с йога", която също скоро ще си закупя  Grinning

# 48
  • Мнения: 195
Ани, супер си! Само така!!! Ако имаш въпроси или нужда от идеи - питай. От 5 години активно практикувам йога и мога без преувеличение да кажа, че ми се промени живота Shocked НЕ ТРЯБВА ДА СИ КЛЬОЩАВ, ЗА ДА ПРАВИШ ЙОГА smile3521

# 49
  • Мнения: 8 769
Това за Юлияна Дончева не е вярно.
Ммммдаааа....според интервю, което четох в някое от суетните списания, е била наддала 40 кг, които после свалила с разделно хранене, май (ох, не помня точно Embarassed, че беше отдавна, даже бяха изписали и диетката й...).

# 50
  • Мнения: 582
Всеки качва различно-чувала съм и за 5 и за 40кг. Винаги съм мислила, че човек трябва да яде колкото му се яде, като гледа да не прави груби нарушения при смесването на храните. Чудно ми е, че всички казват не яж сладко. Аз ям по много-това ми е слабостта, пък все съм слаба, поне в очите на околните (според мен съм си добре-172/52кг). Сега съм в 14г.с. и съм свалила едно килце май- мойта докторка не ме е мерила нито веднъж.

# 51
  • Мнения: 198
Ани, супер си! Само така!!! Ако имаш въпроси или нужда от идеи - питай. От 5 години активно практикувам йога и мога без преувеличение да кажа, че ми се промени живота Shocked НЕ ТРЯБВА ДА СИ КЛЬОЩАВ, ЗА ДА ПРАВИШ ЙОГА smile3521

Мерси, ще те питам ако имам въпроси  Grinning

Точно това и на мен ми направи впечатление, че са лесни упражненията /в тази книжка/ и всеки може да ги прави, а резултатът е толкова добър  Grinning

# 52
  • Мнения: 2 723
Аз в момента съм +22 Embarassed На всяка консултация ми се карат, че съм дебела, ама кво да правя newsm78
Не ми се мисли как ще ги свалям после Sick

# 53
  • Мнения: 32
При всяка бременост качването на килограми е индивидуално.
При мен през първата бременост започнах да качвам от петия месец и до края качих 30 Embarassed Embarassed Embarassed.Върнах си килограмите без диети и други подобни за 2 г.,а сега качвам още от първия месец и незнам колко ще кача  newsm78 надявам се да не са толкова много.

# 54
  • Мнения: 282
Това за Юлияна Дончева не е вярно.
Ммммдаааа....според интервю, което четох в някое от суетните списания, е била наддала 40 кг, които после свалила с разделно хранене, май (ох, не помня точно Embarassed, че беше отдавна, даже бяха изписали и диетката й...).
Аз го гледах това интервю преди година. Жената каза,че е качила 45кг и станала 90кг. После отслабнала с разделно хранене в продължение на година. Но с толкова пари как няма да отслабнеш - то не са били масажи, процедури в елитни студиа, лични треньори, скъпи мазила...То така и баба знае, защо да не се отпусне жената, докато е бременна?

# 55
  • Мнения: 7 186
Една моя приятелка качи 40 кг по време на бременност, при положение, че беше доста слаба и височка. Преди да забременее беше качила малко килца отгоре, а като забременя съвсем я удари през къра. Аз поне съм свидетел, че тя наистина ядеше ужасно много и си угаждаше с каквото си иска- пици, принцеси, сладкотии и какво ли още не. Направо се търкаляше по едно време. Даже не можеше сама да си епилира краката. Ужас. След това и трябваха около 2 години да си върне предишните кг. ooooh!

# 56
  • Мнения: 1 107
Аз качих 12 кг., но тъй като непрекъснато огладнявах, хапвах често по малко - мисля, че това помага срещу надебеляването. Но без да ми мигне окото се лиших от мазните и пържени храни, а шоколад набивах само в края на бременността, че много ми се ядеше  Embarassed
Играех и гимнастика за бременни до последния момент, но не мисля, че помага особено за килцата, натоварването е минимално.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 284
Аз пак първите 5 месеца качих 5 килограма по един на месец - от тогава ТЦ ни килце иначе бебчо си расте аз си ям по около 4-5 пъти дневно с похапвания на вафли, сладоледчета и подчета помежду им но няма голям ефект даже си се притеснявам това пък колко е нормално Confused

# 58
  • Мнения: 949
Констанс, абсолютно вярно е за гимнастиката за бременни!!! Аз правя йога свеки ден и е фантастичен ефекта Flowers Sunflower

Аз също правя йогийски упражнения от скоро, малко трудно, защото не съм от най-грациозните и слабите бъдещи мами  Shocked и съм изключително доволна Grinning Гледам ги от една книжка, казва се "Да износим здраво дете с йога" препоръчвам ви я  Grinning След упражненията усещам как всичко ми се раздвижва, кръста спря да ме боли
 Sunglasses
Има и друга от същата поредица "Да родим здраво дете с йога", която също скоро ще си закупя  Grinning
Благодаря,непрамено ще си ги купя!

# 59
  • Мнения: 398
При мен като за 30 седмица 13 кила отгоре не са много добре, нито много зле. В Канада съм, и тука ми сметнаха, че мога да кача максимум 18, но за всеки е различно - взимат ти параметрите преди бременността и смятат по някаква формула.

Бях при една диетоложка, безплатно, та тя ми каза много да не ям хлебни изделия, което за българите си е направо страшно. Та тука системата е следната. Имаш четири основни групи храни. Първата са тестените изделия. Може да се ядат от нея до 5 порциона на ден, което е 5 филии или 125 грама ориз - но за мен станаха по-малко. Чиния спагети пък е 2 порциона. тоест ти си решаваш какво точно от тази група да ядеш през деня, но е важното да ядеш поне 5 на ден. Втората група са плодове и зеленчуци, което е от 5 до 10 порции  на ден. Един порцион от тази група се равнява на един плод, или 250 гр салата, 125 мл натурален сок. Третата група са млечни изделия като от нея било най-хубаво да пия по 1 литър прясно мляко на ден, ако не поне 3 порции, което е 3 чаши по 250 мл пресно или кисело мляко. Месните продукти са 2-3 порции, което значи, че една порция е 50-100 гр месо. Вместо месо или вместо само месо, може да се яде и 1 яйце на ден, 250 мл зелен или стар боб , шепа ядки или 100 гр  сирене тофу.  Честно казано, струва ми се много да ядеш всеки ден дори и минимума от тези 4 групи. Та аз не го правя, но гледам да ям от всичко по малко, тоест да е разнообразно. И най-вече ми препоръча да не ям сладкиши, чипс и други храни без "хранително съдържание". А и много били полезни тези храни като корн- флейкс, но да се гледало марки, които имат повече фибри. Абе дивотии!!!

Сега пък за края на бремеността да съм яла храни с Омега 3. Имало го в рибата най-много, но тука продават и един маргарин, на който пише ,че е с Омега три. Имало го и в олиото, но от канола или в майонезата.

Но важното е да плувам, или да ходя на ден поне по 30-60 минути пеша.

Общи условия

Активация на акаунт