За и против детето да се кръщава на баби и дядовци

  • 16 137
  • 315
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
И моят син е кръстен на себе си, който иска да си кръщава-да си роди.

И с моя син е така  Peace

# 16
  • Мнения: 202
Теова също беше една от причините да не го кръстим на някой дядо защото както казва zllate едни и същи имена в рода си се въртят до безкрай.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 884
Според мен не става въпрос дали трябва или не трябва децата да се кръщават на баби и дядовци,разбира се,това всеки сам си решава!За мен обаче е проява на уважение да се спазва традицията,особено ако става въпрос за хубаво българско име, и не виждам нищо лошо да се достави малко радост на хората,които са ни отгледали!С моя мъж все още работим по въпроса за бебе,но твърдо сме решили детето ни да носи името на моята майка,ако е момиче,или на неговия баща,ако е момче.Взели сме това решение с един поглед,както се казва,защото явно и двамата така чувстваме нещата.И двете имена са много благозвучни и си имат празник в календара,какво по-хубаво Peace

# 18
  • Мнения: 2 448
На баба си е кръстен моя син и името ми харесва.
Дядото е сърдит, че не е на него, ама не ми харесва неговото име.

# 19
  • Мнения: 7 474
А много ми е интересно защо свекърите винаги претендират да е на тях,
другите баба и дядо по-малко важни ли са Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 12 666
Харесва ми тази традиция. Да се продължи родът. Хенри Джеймс Едуард ІІІ.
Лабрадор, честито.
Пък снахичките ясно, че няма да са съгласни. Нали трябав да са на въпреки.

# 21
  • Мнения: 2 175
Аз също съм "За" традициите - особено ако са с хубави звучни български имена..
Синът ми е кръстен на свекър ми..

Лабрадор, да ти е живо и здраво лабрадорчето!

Шъ са черпим ли.. Embarassed

# 22
  • Мнения: 494
Аз я намирам за хубава,тази традиция,стига да няма натиск от нечия страна. Като почнат да се изявяват претенции,да се размахват пръсти,сърденици и караници,то тогава за мене се обезсмисля всичко. След всички такива разправии,как ми кажете родителите да си кръстят детето на "хубавия и достоен" човек?!


Лабрадоре
,да ти е живо и здраво синчето!Да расте умно и щастливо дете,с прекрасно детство,а вас да направи горди родители!

P.S.Ама ти кво правиш тук ве човек?Бягай да празнуваш и не забравяй да ни почерпиш!

# 23
  • Мнения: 194
А много ми е интересно защо свекърите винаги претендират да е на тях,
другите баба и дядо по-малко важни ли са Crossing Arms

Щото мъжа е по - важен от жената Mr. Green Whistling Outta Joint

За дъщеря ми избрахме име, коети ни харесва и това, че почва с буквата на баща ми е чисто съвпадение. Никой не се е сърдил за нищо.

# 24
  • Мнения: 2 448

Лабрадоре[/b],да ти е живо и здраво синчето!Да расте умно и щастливо дете,с прекрасно детство,а вас да направи горди родители!

P.S.Ама ти кво правиш тук ве човек?Бягай да празнуваш и не забравяй да ни почерпиш!

Почерпката и поздравите са тук.   Simple Smile

# 25
  • Мнения: 224
Аз също намирам традицията за хубаво нещо, стига да не се кръщава на болен, починал и т.н.
Дъщеричката ми е кръстена на свекървата - не че се зарадва особенно.....
Сега с второто ми е много трудно да избера име - много искам да е на мама, и като че ли ми е гузно, защото каката е кръстена на родата на мъжа. Не знам дали нашите ще се сърдят ако е кръстено на "себе си", но аз бих била удовлетворена от избора си - мое мнение Peace

# 26
  • Мнения: 593
Аз съм пас.

Кръстих си детето на свекървата,  по традиция.
Но всеки си решава за себе си.

Люсито, защо не пуснеш една анкета, за да се види съотношението между ЗА и ПРОТИВ?

# 27
  • Мнения: 21
Синът ми е кръстен на себе си, никога не сме имали и спор дали трябва да бъде кръстен на някого.
Нито от едната страна, нито от другата, някой е имал претенции.
И така трябва и да бъде.

# 28
  • Мнения: 2 723
Големият ми син е кръстен на баща ми.
Не заради някакви традиции, харесвам името и винаги съм си мечтала детето ми да носи това име.
Бяхме решили как ще се казва още преди да се роди, когато го видях за пръв път останах изумена колко много прилича на баща ми.
Малчо е кръстен на себе си.

# 29
  • Мнения: 263
Аз смятам, че няма нищо лошо в тази традиция освен две други традиции идващи с нея:
1 Традиция бабите и дядовците да принуждават родителите да я спазват. Та ако детето не се кръсти на тях да следват сърдитни, фасони и т. н.
2 Традицията родителите, на които детето не е било кръстено да са сърдити. Т. е. ако се кръсти на родителите на майката родителите на бащата да се счетат за смъртно обидени.

Моето дете е кръстено на свекърва ми и въпреки, че името безкрайно много ми харесва никога няма да спра да се чувствам изнудена за това име. Още далеч преди да забременея ми беше обяснено (пред майка ми) на кого трябва да се кръстят бъдещите ми все още не запланувани дори деца! Никога няма да спра да го повтарям и ще го навирам под носовете на свекърите ми този факт!

Общи условия

Активация на акаунт