Пушат ли гостите ви у вас?

  • 13 019
  • 378
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Ама аз нещо не си представям следното. Имаме повод за повече гости примерно 10 човека. И всички са пушачи. Терасата ни е малка. И какво ще им кажа?! Ако ви се пуши на няколко човека едновременно ходете на групички да пушите,ама не повече от 3ма човека,щото няма място за повече. И ако искате да се включите в нашия разговор проблема си е ваш,щото се пуши само на терасата #Crazy
Разбирам непушачите и ми е ясно,че не искат да им се опушва къщата...ама не може винаги да си гониш гостите на терасата....

# 16
  • София
  • Мнения: 10 331
Абе, не знам и аз.
Нашите приятели не са пушачи, с изключение точно на две мацки. Те обаче сами си хващат пепелника и си отиват на терасата. От родителите също проблеми не очаквам - свекър ми и свекърва ми и у тях си не пушат вътре, па камо ли у нас при Фнучето.
Майсторите дето ни работеха три месеца бяха станали като част от семейството и понеже отвисяваха у нас по десет-дванайсет часа започнаха да си припалват и вътре. Все пак няма да спират да работят на всеки петнайсет минути да бягат да пушат, я!

На мен цигарен дим на открито не ми пречи. Нито в кафе, нито в заведение, нито по улицата или на съседската тераса. Ама чета, че има проблеми и от това.

# 17
  • Мнения: 3 453
Ама аз нещо не си представям следното. Имаме повод за повече гости примерно 10 човека. И всички са пушачи. Терасата ни е малка. И какво ще им кажа?! Ако ви се пуши на няколко човека едновременно ходете на групички да пушите,ама не повече от 3ма човека,щото няма място за повече. И ако искате да се включите в нашия разговор проблема си е ваш,щото се пуши само на терасата #Crazy
Разбирам непушачите и ми е ясно,че не искат да им се опушва къщата...ама не може винаги да си гониш гостите на терасата....

Отговарям ти за себе си. Пушачка съм. Пуша на терасата, гостите - също. Терасата ни е малка. Нямам твоя проблем, поради няколко причини:
 - в домът ни влизат само изключително близки хора. Повечето не пушат.
 - винаги така организираме нещата, че да не посрещаме повече, от 3, максимум 4 души едновременно. Правим го, защото сме на мнение, че човек не може да обърне внимание на повече души за една вечер.  
 - за специални поводи, изискващи по-голям брой гости - каним ги някъде навън.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 355
Хм, като се замисля, изглежда почти всички, които са ни идвали на гости, са непушачи. Или ако са, са се съобразявали, понеже ние не пушим. Сами предлагат да излизат на балкона и аз хич и не ги възпирам. То и пепелник вкъщи нямам Rolling Eyes

Като цяло мразя да ми мирише на цигарен дим, майсторите категорично гоня. Ако някой гост ме помоли обаче да изпуши една цигара вътре, няма да мога да откажа. Ама като се роди детето ще имам оправдание  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 029
Пушим в кухнята. Когато се пуши - абсорбатора е пуснат.  Не се опушва почти. Да, остава миризма, но изчезва бързо. Не каня 10 човека, нямам къде да ги събера. Обикновено се събираме 3-4 човека, от които половината пушат. В останали стаи НЕ се пуши изобщо.
И мен ме е страх от минзухар  Mr. Green

# 20
  • Мнения: X
Ама аз нещо не си представям следното. Имаме повод за повече гости примерно 10 човека. И всички са пушачи. Терасата ни е малка. И какво ще им кажа?! Ако ви се пуши на няколко човека едновременно ходете на групички да пушите,ама не повече от 3ма човека,щото няма място за повече. И ако искате да се включите в нашия разговор проблема си е ваш,щото се пуши само на терасата #Crazy
Разбирам непушачите и ми е ясно,че не искат да им се опушва къщата...ама не може винаги да си гониш гостите на терасата....


Точно след едни такива гости прекратихме пушенето вкъщи. Навсякъде миришеше на цигари, та не се дишаше после поне 2-3 дни. Купувахме спрейове и ароматни свещи и все ми се струваше, че гадната миризма си стои. Не, благодаря. Зачитам човешките права, но не смятам, че пушенето е такова.

Между другото, сега се замислих и че повечето ни приятели вече не пушат. Надявам се че за тези, които пушат, излизането на терасата не е чак такъв проблем. Освен това отдавна не сме канили повече от 2-3ма души наведнъж вкъщи. По такива поводи се събираме в заведение.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...ама не може винаги да си гониш гостите на терасата....

ти ще кажеш   Twisted Evil Twisted Evil
Всички - вън. Мисля даже и на балкона да не ги пускам...

# 22
  • Мнения: 212
Ама аз нещо не си представям следното. Имаме повод за повече гости примерно 10 човека. И всички са пушачи. Терасата ни е малка. И какво ще им кажа?! Ако ви се пуши на няколко човека едновременно ходете на групички да пушите,ама не повече от 3ма човека,щото няма място за повече. И ако искате да се включите в нашия разговор проблема си е ваш,щото се пуши само на терасата #Crazy
Разбирам непушачите и ми е ясно,че не искат да им се опушва къщата...ама не може винаги да си гониш гостите на терасата....

Отговарям ти за себе си. Пушачка съм. Пуша на терасата, гостите - също. Терасата ни е малка. Нямам твоя проблем, поради няколко причини:
 - в домът ни влизат само изключително близки хора. Повечето не пушат.
 - винаги така организираме нещата, че да не посрещаме повече, от 3, максимум 4 души едновременно. Правим го, защото сме на мнение, че човек не може да обърне внимание на повече души за една вечер.  
 - за специални поводи, изискващи по-голям брой гости - каним ги някъде навън.
а бе,предполагам,то и аз си говорех за себе си!
Ами в нас също идват само близки хора. Но примерно тая година баща ми навърши 50 и покани всичките си приятели. От тях само 1 човек не пушеше...всички други-като комини. Но не може да ги изгоним на терасата. Завиждам ви,че каните максимум 3-4 човека Wink
Ам иначе когато съм в приятеля ми. Тогава и аз изтерясвам. Абсолютно всички ( с изключение на приятеля ми пушим) и като се съберем 10-15 човека става мазало в хола. Прозорци,врати-всичко е отворено и пак е димна завеса. Обикновенно тогава аз излизам да пуша на терасата,че дишането е трудно. #Crazy

# 23
  • Мнения: 6 029
Casual_girl88, за големи поводи с много хора предпочитам заведенията  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 508
Пушачи сме, но пушим на балкона, и гостите също излизат там, ако им се пуши. Така е вече трета година, и е много по-добре в сравнение с миналото, когато у дома вонеше на умрели лисици.

# 25
  • Мнения: 3 453
Casual_girl88, за големи поводи с много хора предпочитам заведенията  Wink
Това първо и второ - сега не си в позиция да определяш правилата. Подразбрах, че живееш при родителите си. Когато имаш собствен дом, ще имаш право да решиш, дали да се пуши вътре или не.  Peace

# 26
  • Мнения: 6 029
_Hope_, на Casual_girl88 говориш, нали. Че се стреснах в първия момент  Laughing

# 27
  • Мнения: 212
Casual_girl88, за големи поводи с много хора предпочитам заведенията  Wink
Това първо и второ - сега не си в позиция да определяш правилата. Подразбрах, че живееш при родителите си. Когато имаш собствен дом, ще имаш право да решиш, дали да се пуши вътре или не.  Peace

И аз предпочитам да сме навън. Но не всеки път може да си го позволим финансово.
Второ-Абсолютно си права,че ще решавам,когато имам собствен дом,но не мисля и тогава да гоня гостите си навън. В крайна сметка и аз съм пушачка и моя приятел ми се сърди,като съм у тях и излизам да пуша на терасата....

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз не си позволявам да пуша вътре. Зиме и лете съм си на балкона. Гостите вече знаят - с цигара само на терасата.

П.П. Добре, че нямам комшия/комшийка като Минзухар.

# 29
  • Мнения: 3 453
На нея, разбира се!  Ти покрай тоя страх от минзухар, направо паранояса. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт