спят ли на нощтна лампа децата ви?

  • 2 246
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 706
не мога да се реша да спим на тъмно с бебка,все се каня да опитам,но пък сега ни никнат зъбки и понякога се буди нощем и си мисля като се събуди и е тъмно няма да може дори играчките в кошарката си да види  нито нас и дали няма да се уплаши и да ревне? Сега като се буди понякога си гледа играчките,повърти се малко и пак заспива и затова ми е толкова трудно да реша. Моля,споделете при вас как е!

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 18:01 от Valy

# 1
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Моите и двете от първия си месец си спят без проблем в собственото легло, заспивайки на нощна лампа и музика, след което аз спирам музиката и изцяло загасям осветлението. Не съм имала проблеми. Е, будили са се в периода на колики и когато се хранехме нощно време, но това не го броя. Ако детето ти е свикнало да спи на някакво, макар и минимално осветление, а в момента е в период на зъбоникнене, май не е добре идея да правиш промени. Опитай, но ако видиш, че това я притеснява, прекъсни и остави за друг момент. Peace

# 2
  • Мнения: 374
Някъде около шестия месец мисля, че беше, когато започнах да гася нощната лампа, но едва след като си легна и аз. Само, че да кажа, че моята дъщеря до ден днешен не спи в нейното креватче, а се гушкаме на спалнята и дори да се събуди, аз съм винаги до нея, така че проблеми нямаме Peace

# 3
  • Разград
  • Мнения: 518
Нощната лампа им свети до към 5-тия месец, след което я включвах/м при необходимост  Peace. Моите и да имат играчки не се заиграват, а се изправят на кошарата и започват да реват докато не стана  Thinking

# 4
  • Мнения: 567
Към 4-я месец спрях осветлението. Започна да се буди доста често и реших да спирам тока. Все още се кърмим през ноща, но аз така и ставам да я взимам и пускам  леко тока. Можеш да пробваш една вечер Grinning

# 5
  • Мнения: 9 814
 ooooh! Дъщеря ми още спи на нощна лампа. Просто пропуснах момента да я загася. Tired

# 6
  • Мнения: 2 376
От третия месец спряхме нощната лампа, защото се установи, че когато е тъмно се буди по-рядко. Също така очите ми, след като се адаптират, нямам проблеми да я виждам. Тя откакто пропълзя пък си идва сама в нашето легло и играчките си намира.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
На 8 месеца ти е вече детето, отдавна е трябвало да го свикнеш да спи на тъмно. Сега ще ти е доста по- трудно.
Моето никога не е спяло на светната лампа.

# 8
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми никога не е спала на ноЩна лампа. Не знам какво е правила като се събуди нощем, предполагам , че си е заспивала и без да види някой от нас. Така или иначе нейното легло е по-ниско от нашето и при най-добро желание не е могла да ни види.

# 9
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми никога не е спала на нощтна лампа.Оставям и вечерта преди да заспи леко приглушена светлина докато заспи и след това гася .

# 10
  • Мнения: 1 650
Само първата нощ слевд изписването от болницата спа на кварцова лампа.

# 11
  • Мнения: 542
ние оставяхме телевизора да свити и до сега но не имало проблем и да е тъмно!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Моята дъщеря никога не е спала на нощна лампа през нощта. В първите месеци заспиваше на нощна лампа и след това я загасях. Вече заспива на тъмно - гасим лампата и лягаме.

# 13
  • Мнения: 1 053
И мен много ми беше много трудно да се реша.Бебка е на 1 месец и половина и ве4е спим на тьмно.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 19:49 от @lex

# 14
  • София
  • Мнения: 633
И при двете никога не сме спяли на нощна лампа.От първият ден си спят на тъмно.

# 15
  • Мнения: 4 434
Никога не е спал на нощна лампа.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 11:43 от Sis*4e

# 16
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Да. От раждането, до сега.
Но, най-вече заради моето удобство - през нощта се буди, търся биберона, водата, завивам я...

# 17
  • Мнения: 275
Не. Смятам, че не е най-добрият вариант нощната лампа.

# 18
  • Мнения: 2 111
На мен ми беше по-удобно да спим на нощна лампа,защото ставах често да я завивам,обръщам,да й дам биберона.Откакто започна да спи по-спокойно и да си намира сама биберона на 7-8 месеца ,спим на тъмно.

# 19
  • Мнения: 9 776
Само първия месец оставях нощната лампа, и то заради мене Laughing. Оттогава спим на тъмно. Единствено ми се наложи преди десетина дни да оставям пак, защото бебето много кашляше и се давеше, скачаш всеки път и по-бързо действах на светло.  На тъмно като че ли по не се събужда.

Съветът ми към авторката е да опиташ да спите на тъмно и тогава ще видиш дали има проблем. Ако детето се стряска и се плаши, продължавате на светло. Няма да стресираш детето я Naughty.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 217
не, само първата нощ така спа, после светвах нощна лампа като се събудише и трябваше да го преобувам, накрая се оправяхме на тъмно....

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ние все още спим на лампа,но от известно време  и мен ме спохожда идеята да я гася

# 22
  • София
  • Мнения: 2 007
не, само първата нощ така спа, после светвах нощна лампа като се събудише и трябваше да го преобувам, накрая се оправяхме на тъмно....
И ние така. Поне сега не ака по 100 пъти през нощта. Още го кърмя поне 2 пъти нощем, но не паля лампи, за да не се разсъня.

# 23
  • Мнения: 8 999
Моите деца никога не са спали на изкуствена светлина. През нощта е тъмно, през деня в стаята им е полумрак /спускам щорите/. Дори ги кърмех на тъмно, за да не си въобразят, че времето за сън е свършило и купонът започва.

# 24
  • Мнения: 180
Дъщеря ми само първата седмица след като се роди спа на светната лампа,от тогава на тъмно.  Peace

# 25
  • Мнения: 2 131
Моят син заспива на нощна лампа, но като си легнем ние я изгасям.
Но пък в стаята нямаме плътни завеси, а на улицата има осветление, та не е непрогледен мрак вътре.

# 26
  • Мнения: 2 447
От самото начало спим на включен телевизор.Сега обаче ми прави вшечатление,че сина ми заспива само когато го загася.

# 27
  • Мнения: 2 015
Да. От раждането, до сега.
Но, най-вече заради моето удобство - през нощта се буди, търся биберона, водата, завивам я...
Peace
Вече и аз не мога на тъмно и какво толкова.Понякога заспивам на включен телевизор.

# 28
  • Мнения: 346
От 4-ия месец сме на тъмно,но й трябваха 2-3 вечери докато свикне.

# 29
  • Мнения: 7 201
не, само първата нощ така спа
Peace И сега е така,светвам я докато заспи-после я гася.

# 30
  • Мнения: 1 512
От първият месец спи на тъмно.Сега когато се буди нощем просто ставам,светвам лампата,давам бибата и като заспи гася.

# 31
  • Мнения: 1 706
много ви благодаря момичета за съветите,по-скоро за мое улеснение спим на светло заради биберона,но ще опитам на тъмно. Страхотни сте и много бързи с отговорите!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 23 102
Поне до момента малката спи на тъмно. За улеснение оставям да свети лампата в коридора, а вратата на спалнята - леко открехната  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 1 185
Спяхме на лампа до 5 месец! След това я загасих и след 9 месец го отделих в друга стая!

# 34
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Никога не е спала на лампа , винаги на тъмно.

# 35
  • Мнения: 1 740
Не, спи на тъмно.

# 36
  • Мнения: 9 451
Нужно ли е всяка седмица да отговаряме на едни и същи въпроси.Защо не пробваш с търсачката?Отосно въпроса ти-да на нощтна лампа спи.

# 37
  • Мнения: 2 013
Отначало спеше на нощна лампа,а от месец спи на мишката на лаптопа (която свети от всякъде).
На тъмно не смея,защото тя се буди нощно време за бибата,много шава и се върти и не мога да я виждам.

# 38
  • Мнения: 46 553
Никога!

Нужно ли е всяка седмица да отговаряме на едни и същи въпроси.Защо не пробваш с търсачката? ...

 Peace

На тъмно ли спят бебетата ви?
На нощна лампа или на тъмно?

# 39
  • Мнения: 221
Не,спят на тъмно

# 40
  • Мнения: 641
Нужно ли е всяка седмица да отговаряме на едни и същи въпроси.Защо не пробваш с търсачката?Отосно въпроса ти-да на нощтна лампа спи.
и аз това се питам
защо се пълни форума с еднакви теми с различни заглавия? Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 587
В началото спеше на тъмно,но веднъж реши че има голям бръмбар в стаята и започнах да й оставям светната нощна лампа.Сега сама си я гаси когато легне.

# 42
  • Мнения: 2 677
От втората вечер у дома спи на тъмно.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 529
На тъмно. От 4-ия и месец, горе-долу.
Дотогава оставях нощната лампа, ама заради мен си, за да мога непрекъснато да се пробуждам и да поглеждам дъщеря си, дали всичко е наред  ooooh!
Много се шашках тогава   Cry

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
От раждането си до миналата седмица бяхме на много слаба светлина , от тези , които се включват директно в контакта.След това от светлината на бебефона.

# 45
  • Мнения: 1 192
След родилния дом за малко спяхме на светло,после светвах само като шумне -в повечето случай спеше,дори да се е събуждал не ревеше(стигнах до извода ,че в тъмнината не смее да се обади и пак заспива,почти никога досега не е плакал през нощта,но беше малък и спеше в кошарата,защото ме беше страх да не го смажа докато спя-на няколко пъти мъжът ми ме е спирал да го направя smile3544 GrinningСлед 4 месец някъде го взехме при нас заради кърменето и си спим на тъмно.Вече спряхме нощем да се кърмим,но като се събуди давам биба(залъгалка) и моментално е заспал...
Сега ни чака отучване от спането при нас,ама като го няма,нещо ни липсва в леглото-няма кой да се катери по нас,да ни сритва,или ръга в реберата newsm32

# 46
  • Мнения: 929
Никога не съм оставяла лампата да свети. Винаги съм мислела, че не е правилно и че като свикне да спи на светло после трудничко ще свикне да спи без осветлението.

# 47
  • Мнения: 6 274
Не, никога не са спали на нощна лампа...

# 48
  • София
  • Мнения: 1 139
Отначало спахме известно време на нощна лампа,по-скоро за мое удобство да хвърлям по едно око като се пробуждам нощем.
След това светвах нощната лампа само като трябваше да кърмя.
Вече се оправяме на тъмно,по-точно използвайки светлината от уличното осветление,което влиза през прозорците Laughing

# 49
  • Мнения: 2 960
 Категорично не NaughtyОт самото начало в стаята на бебо е изгасено.Ако/като се налага да се прави нещо -на много ,много дискретна нощна лапма.
Сега е вече голям ,на цели 2 год. и сам казва/нали си знае ,че на тъмно се спи/:Гаси лампата мамо,гаси!!! Joy

# 50
  • Мнения: 258
Аз лично мисля че така се създава някво чуство за ред и време и детето и кодато е тумно не е време за игра или каквото и да е...не сме спали на лампа и без това от уличното осветление е достатъчно светло.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 535
Не  Naughty
Когато се събуди, а той поне 2 пъти още се буди да яде  Rolling Eyes пускам за малко  Peace

# 52
  • Мнения: 1 103
Не моите не спят батко е по-голям и спи сам ,а малката спи при нас без лампи съм ги свикнала да заспиват.

# 53
  • Мнения: 3 695
Пише се "нощна", а не "НощТна"!!!
Изреченията се започват с главна буква!
Моля пишете грамотно!

Да, моето спи на нощна лампа.  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 39 812
Отчасти тази тема се припокрива с На тъмно ли спят бебетата ви?
Цитирам 1вия пост
Аз оставям нощната лампа да свети през ноща.Но прочетох в 'Как приспивате децата си',че някои от вас гасят лампата и остават  бебето да спи така.Ако това е във вашия случай,откога започнахте да го правите,от раждането ли?

Общи условия

Активация на акаунт