2г- не яде- отслабва?

  • 2 765
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
здравейте,
 Педиатърката препоръча Перитол( много силно възбуждал апетита) и след него Саностол. Някой ползвал ли е Перитол? Какъв му е вкусът, че моята каквата е капризна.... Ще купя и двата, но ми се искаше да чуя отзиви за първият!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей!
Перитол-ът е противоалергичен сироп и не бива да се злоупотребява с него  Peace
 Наистина съм чула, че е помогнал на доста дечица, но не бива да се дава често .

# 17
  • Мнения: 4 514
Аз също бих те посъветвала изцяло да махнеш всякакви 'боклуци' от менюто - вафли, шоколади, бонбони, както и да има часове за хранене на цялото семейство. Детето може да седи до вас, без да се храни, но да има порция и за него. Не я насилвай и не й бутай в устата (предполагам, че на тази възраст вече сама се храни?) - ако тя реши, нека сама си вземе. В промеждутъците м/у храненията може да оставяш само плодове на достъпни за нея места, без да й ги пробутваш насила, но в никакъв случай бисквити, вафли и т.н.
Успех, дано й се възвърне апетита скоро.  Peace

# 18
  • Мнения: 431
здравейте,
 Педиатърката препоръча Перитол( много силно възбуждал апетита) и след него Саностол. Някой ползвал ли е Перитол? Какъв му е вкусът, че моята каквата е капризна.... Ще купя и двата, но ми се искаше да чуя отзиви за първият!
На Давид беше изписан Перитол,но не за повишаване на апетита,нямаше такъв ефект(и този сироп).Давах го около месец по препоръка.Спрях го,защото не видях някаква полза...както и от повечето подобни,всъщност  Rolling Eyes .

# 19
  • Мнения: 118
здравейте,
 Педиатърката препоръча Перитол( много силно възбуждал апетита) и след него Саностол. Някой ползвал ли е Перитол? Какъв му е вкусът, че моята каквата е капризна.... Ще купя и двата, но ми се искаше да чуя отзиви за първият!

Явно си е до човек повишаването на апетита. При мен лично - определено апетита се е вдигал от Перитола. Ама наистина за първи път чувам да го предписват точно за това. На мен години наред са ми го давали като противоалергично средство

# 20
  • Мнения: 255
За Peritol  ако искаш поискай още 1 мнение но мисля че не е редно да се използва страничния ефект на дадено лекарство като основен... Аз лично бих взела само втория сироп..
А иначе засега нямаме проблеми с храненето нито с бебо нито с каката но сме минавали през периоди когато ядът по малко...

# 21
  • Мнения: 1 103
Аз съм давала Саностол и мога да кажа че имаше някакво подобрение .

# 22
  • София
  • Мнения: 44 106
Добре де - кръв и урина пуснахте ли все пак????

# 23
  • Мнения: 2 960
Трябва все пак да има причина за това безапетитие.
А иначе за  Саностола -щерката от малка е страшно злояда,на моменти наистина живее на фотосинтеза.Този Саностол никак не и е повишил апетита.
За другото илачи  Peritol  не съм чувала да се дава за апетит.Консултирай се наистина с добри специалисти .

# 24
  • Мнения: X
Нормално е да изгуби някакво тегло ако е във фаза на неядене, въпросът е да е здравичка. Доколкото разбирам е здрава? Направи изследвания и ако всичко е ОК, аз на твое място не бих се тревожила. Най-вероятно е фаза, която ще премине от само себе си. По мои (признавам странични) наблюдения прекомерното фокусиране върху проблема с неяденето после води до разиграване на цели домашни театри всеки път когато детето трябва да се храни.

Аз лично не бих давала сиропи за повишаване на апетита, още по-малко този противоалергичния, който се коментираше. От моя гледна точка ако детето не яде това или е временно, или е симптом за нещо по-сериозно. А според мен лекуването на симптома може само да усложни откриването на същинския проблем. Сподели какво казва лекаря ако вече сте се срещали  Hug

# 25
  • Мнения: 668
Аз го имах наскоро този проблем.Колкото и да е смешно всичко му спрях и млякото на нестле също,всички вафли и какво ли не.Почнах го с саностол и само давах когатто е часът за ядене,останалото бяха плодове.За една седмица всичко мина.Оказа се в по късен етап,че може би това ни е повлияло от изкарване  на зъбче,но не сме сигуни понеже той не дава да се гледа вече.

# 26
  • Мнения: 1 547
И двете ми деца минават постоянно през периоди на ядене и неядене. Миналото лято синът ми беше останал живи мощи, сега е дъщеря ми, но не ми е хрумвало да им стимулирам апетита със сиропи или пък да ги изследвам - щом са здрави и играят, всичко е наред. Оставям ги на мира, не ги преследвам с паници манджи, по принцип съм ограничила боклучавата храна до минимум - винаги е въпрос на време отново да започнат да плюскат като невидели.  Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 2 686
... не ми е хрумвало .... да ги изследвам - щом са здрави и играят, всичко е наред.

Тук не си права! И моят син беше здрав и си играеше, но проблемът все пак излезна в резултатите. За мен беше странно, защото винаги се е хранил добре, с качествена и разнообразна храна, но нашата лекарка ни обясни, че анемията не е проблем само на злоядите деца. Даже доста по-често те нямат проблем с дефицит на желязо.
Нещото, което ме накара да се усъмня беше, че никога, ама никога не сме имали продължителни периоди, в които да е отказвал категорично храна. Да, при почти всяко детенце се случва - я зъбче, я просто период... но ако преди не е имало никакви проблеми с храненето и изведнъж такива се появят и не отминат за по-продължителен период, за мен определено се касае за проблем, който не задължително е сериозен и свързан непременно със здравето на детето, но все пак проблем! Свидетел съм и на други подобни случаи.
На мнение съм, че абсолютно винаги трябва да се подхожда сериозно към всяка нетипична промяна у детето. Естествено, в доста случаи сигурно се касае за нещо безобидно. Но за сметка на едни елементарни изследвания да се рискува здравето на детето и просто да се чудим с какво да го натъпчем, че да прояде, ми се струва безотговорно!

# 28
  • Мнения: 339
Ние също сме на периоди от по месец или два, сега лятото предполагам съвсем ще му се намали апетита Sad . Пробвала съм всякъкви начини на предлагане на храна и ограничаване на боклуци (който така или иначе не яде), но ефект няма. Спирала съм да го гоня и моля да се наяде с надеждата ,че сам ще си поиска, но след 3-я, 4-я ден вече неиздържам и пак се почва пазаренето ooooh!.Ядем по 30 мин. докато гледа някое любимо детско  ooooh!
Искам да отбележа, че на нас Саностола хич не ни действа за повишаване на апетита, а тъкмо обратното. Щом го почнем и на втория ден отказва да яде. Досега съм му давала Ескимо-Кидс (рибено масло и омега 3 мастни киселини) миналата пролет и сега от началото на годината пак го взехме. Има някъкъв ефект, мисля че е добър сиропа (по-скоро е олио) и малкия си го пие. препоръчвам го Peace .

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
Педиатърката препоръча Перитол( много силно възбуждал апетита)...

Пусни си търсачката за Перитола преди да го дадеш на детето си. Аз го направих. Не само че не бих дала препарат за алергия при липса на апетит на детето си /надявам се, че твоето е над 2 години/, заради страничните ефекти, които по-често се проявяват при по-малки деца... просто ще си сменя педиатърката.  Naughty

Изследванията няма да навредят и биха показали ако има здравословен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт