Има ли декемврийчета- 2003?

  • 8 736
  • 232
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 042
Здравейте, мами,
има ли тук и други бебенца родени декември 2003 година? Веднага се сещам за Зойка на Хрис...ама други незнам..
Хайде, майки, покажете се!

# 1
  • Мнения: 5 539
Тука сме!
Бебе Ева родена на 07.12.2003 Laughing

# 2
  • Мнения: 3 042
еее, знаех си че има още някой!
Съни се роди на 1.12, точно 3 кг и 52 см.
Вие как сте с манджите? Какво си хапвате?
Ходите ли по плаж? Ние вчера направихме сефтето. С 2 пръста Чико намазани, с шапка и по бански-памперс- първи китки на плажа в гумената лодка.

# 3
  • София
  • Мнения: 847
Има и още едно декемврийче - Стела, родена на 10.12.2003 - 3550, 50 см. Но тези мерки отдавна са зад гърба ни, сега е 8780 и 69 см - една истинска шишка.

Ще се опитам да добавя снимка - в клуб Бъдещи майки се справих, но тук нещо не мога да разбера откъде става номера!

# 4
  • Мнения: 1 809
Здравейте , декемврийчета!:55:

И ние сме родени през декември Wink
Бебе Хриси 24.12.2003

# 5
  • Мнения: 7 821
Има, има  Grinning  и Дани е роден на 09 Декември, 3,200кг и 50см. От скоро хапва солетки и се опитва да лази - търти дупе, но ако го оставиш за секунда най- вероятно ще го намериш на земята  Grinning . Голям е сладур, само вечер като си ляга си поплаква, че на шега се понаучихме да се приспиваме и сега ........  Grinning .
Блазе ви моренце  Grinning , Дани-банани ще го види догодина.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Хей и ние сме тук Grinning
Ellypr и моето момиченце е родено на 09.12.2003  Grinning Роди се 2850г и 49см и си остана мъниче.Сега е 6450 и 64 см.Ние също ще ходим на моренце ,след 20 дни(за което вече нямам търпение Grinning ),та се чудя как ли ще го понесем.Че и засега се очертава да сме повече от месец там.Иначе аз,започнах със захранването преди 2 седмици.Досега Елианна (Ели)беше само на кърма.И ние правим някакви смешни опити за пълзене.Само си вири дупето и се опитва да пълзи напред.И все съм на тръни,защото за нула време е стигнала края на спалнята.Имаме си 2 зъбчета,но ми се струва ,че и други се мъчат да излезнат,защото от време на време сме много кисели.При нас проблема е ,че много плачем на разходките с количката,едва ли има някой като нас Sad

# 7
  • Мнения: 5 539
Да допълня - Ева се роди 3,750 и 53 см. в 13.10 часа на 7.12.2003.
В момента тежи впечатляващите 8.240 по данни от 10 юни.
Опитва се да пълзи, ама пустото дупе много тежи и не може да го вдигне. Laughing
Зъби няма, но периодично се опитва да изкара някой - венчетата са все подути.
На плаж все още не е ходила, но мама редовно и прави евин плаж в количката. Laughing
Яде пюрета - зеленчукови, месни и плодови, а също така много обича пасирани плодове - банани, праскови, кайсии и т.н. Кашите много не ги долюбва. Голям фен е на попарата Laughing
Онзи ден се изтъркули от масата за повиване и падна на земята Embarassed . Изкарахме си акъла, но слава богу нищо и няма.
След 2 седмици тръгваме на детска кухня - как ли ще бъде?
Това е засега от нас. Laughing
Привет на всички декемврийчета и да пишете какво ново при  вас!

# 8
  • Мнения: 3 042
Съни, по данни от 16.05 е 8.150кг, 73 см.
Опитва се да пълзи , обаче или зацикля по средата или върви назад като раче-осмокраче Stuck Out Tongue
Иначе се върти навсякъде, пъргав е доста, ортопедът каза, че е много жилавичък и боен.
Ядем пюрета и каша следобед, попарка не сме пробвали, най-обича обаче плодовите пюренца- бананче, круша, кайсийки.
От зеленчуковите- картофче с морков, отскоро ядем и пуешко- пробвахме Хип с пуйка, картофи и царевица- много го хареса -изяде си цялото бурканче.
Направихте ли си изследванията на 6 мес?
Ние вече сме готови с тях и всичко ни е наред!
Целувки по всички бебешки дупета!

# 9
  • Мнения: 7 821
На 10 Юни бяхме 7 и 900 и 69 см. Направихме вече изследванията и са о.к. Иначе и ние хапваме пюрета, каша и от скоро и попара, но не я харесва много  Grinning .

# 10
  • Мнения: 3 042
Аз мисля да я прескоча тази попара и да давам нещо зърнено- каша(овесена, елда или нещо друго)
А слагате ли краве масло в пюретата? Мен ме е страх още с тия кравешки белтъци, иначе според педиатърката можело и прясно и кисело мляко, ама аз не се водя по нея.
Грах пробвахте ли вече? Ние имаме домашен, прабабата на Съни го изпрати за него специално и веднъж ядохме - май му се услади.

# 11
  • Мнения: 1 809
Забравих да кажа Embarassed
Хриси се роди 2,900 и 49 см.
Преди седмица беше 6,730 , а на см. не я мерихме ,понеже по-важно беше теглото й ,което намаля след херпангината. Sad Последно обаче я премерихме преди месец 68см  Wink
Не сме правили още изследванията пак заради това ,че беше болна.Сега в четвъртък, живот и здраве , ще ни сложат ДТК-то и полиомиелитната и тогава ще питам кога да й вземем кръв и урина.
Ядем от 3-ти месец зеленчукови пюрета (от скоро и 1/4 жълтък 2 пъти в седмицата), а от седмица ядем и месни .
Давам й , или по-точно правя опити да й дам попара, ама нещо не й харесва особено и прави едни такива смешни физиономий...
След обед три пъти седмично й давам и каша"Блевит" мноого е вкусна  Stuck Out Tongue
Лошото е че не желае да пие никакви сокове Sad Яде плодови пюрета , ама те дали заместват соковете?
Някоя от вас пробвала ли е бишкотите на Плазмон?

# 12
  • Мнения: 182
Здравейте и от нас! Преслав е роден на 12.12.2003г. Ядем почти всякакви видове зеленчукови пюрета, каша, попара разни сокчета и пюренца.Ние май водим класацията по шишкавост на 29.06 ни мериха 9,500 и70см. дълги. А ядем само през деня 5 пъти- знам че не е добре да е дебеличък,но за сметка на това е много подвижен и енергичен.Ние също се дупим в опити да пълзим.Относно бисквитите Plasmon слагам му по една във вечерното мляко 21.00 и закусва в 8.15 часа сутрин(без бисквита).Много са хубави и го засищат за ноща.

# 13
  • Мнения: 1 809
Ели ,благодаря !
Аз съм ги купила и сутринта мисля да ги пробвам , понеже тя мойта кукла си спинка по 10 часа и няма нужда вечер да й пъхам бишкоти в млякото май  Wink
А иначе ядем 4 пъти на ден.Не желае 5 какво да правя.От четвъртия месец сме така ( т.е. от както започнахме зел. пюре)  Confused Може пък за нея да е добре толкова , както и за твоето детенце пет пъти  Sunglasses  Нали всяко дете е различно все пак  Neutral Face

# 14
  • Мнения: 3 042
А тия бисквитки(бишкоти) имат ли захар?

Светлана, вие май водите класацията по зъбатост- цели 2 зъбчета! Да са ви бели и здрави! А за разходката- и ние много плачехме и след смяна на количката всичко се оправи- сега само седнал седи и наблюдава къде какво става- голям любопитко!

# 15
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
И ние спряхме да плачем като сменихме количката.
Давам масло и сирене, нямаме проблеми, но сме на адаптирано мляко и с кравешкия белтък сме се срещнали по-рано  Grinning .
Иначе сме на 4 и половина броя хранения, в 10 давам сок с адаптирано мляко малко, че иначе на обяд огладнява много рано.
Бисквити Плазмон давах на баткото, но му запушваха биберона и ги смених с 1 ч.л. каша за през нощта, а така да ги давам не ги харесвам, че много се омазват с тях.
Скоро ни изби първия зъб и сега е тръгнал втория. Като му давам лъжицата и драска по нея със зъбчето, което много го забавлява  Grinning .

# 16
  • Мнения: 3 042
Здравейте,
ние си нямаме още зъбчета, но май ще прокарат- нещо ми се гърчи напоследък и се буди нощем- тъкмо беше свикнал да спи до сутринта.
Значи тия бишкотки са мазнички? Е, ще ги пробваме и ние в скоро време, вече прескочихме безглутеновия период.
Какви каши ползвате? Ние харесваме Нестле-то, няма захар и са ни вкусни.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте
Явно Ели е най-мъничката в отбора Grinning Относно зъбките,мили майчета ,ако не кърмите не бързайте бебчо да си има зъбчета,че аз вече и ги опитах.Няколко дни ме хапеше доста солидно,ама мама ,като и се поскара и разбра,че не е редно Grinning Всички вие явно от рано сте започнали захранването.Ели досега е опитвала само оризова каша,каша от елда и картофено пюре,като захранването засега не върви особено успешно SadДобре,че засега(да чукна на дърво)имам кърма,та не се притеснявам особено от това,че не приема другата храна.А и не смятам да я насилвам.Предполагам,че нещата ще станат от само себе си.
Относно разходките и ние сме в нова лятна количка,позата вече ни е седнало положение,има възможност да вижда всичко около себе си,но не помага.Така е откакто сме тръгнали на разходка с количка и винаги когато тръгваме на разходка,аз съм под напрежение.Това много ме изморява и имам чувството,че никога няма да свърши.Като някакъв кошмар е.Дори вече нямам желание за разходки,ама се мъчим взаимно Sad
Целуваме ви всички с Ели Grinning
П.П.И дано не усетите как ще излязат зъбките на бебчетата ви Grinning

# 18
  • Мнения: 5 539
Здравейте отново Laughing
На нас ни откриха лека анемия /хемоглобин 107/ и сега пием едни кафеви капки май бяха Малтофер.
За попарата - в началото буба не щеше да я яде, докато не се изхитрих да и слагам вътре по 1 лъжица ад. мляко. Сега колкото и направя все не и стига, направо ще ми изяде ушите.
От кашите опитахме почти всички - Милупа, Хумана, Слънчо и Блевит. Най-много хареса плодовата на Блевит, но напоследък и правя за следобедното ядене 100 гр. каша+100 гр. плод пасиран.
А вие защо искате да давате бисквити, не се ли наддава много от тях Confused
И да питам нещо - дали мога да давам вече овесени ядки и  кисело мляко?

# 19
  • Мнения: 3 042
Бе, каква анемия?? Нашият хемоглобин е 103- в изследването пише- нормални стойности от 95 до 125...нещо не се връзва.. да не би всяка лаборатория да има различни стандарти?
А капките са Малтофер- и аз пих такива по време на бременността- мн са гадни.
А за бисквитите- ако нямат захар- няма да са калорични, пък и ние сме елегантни, така че не се плашим от надебеляване.

# 20
  • Мнения: 343
Здравейте!
Ще приемете ли и едно от първите януарски бебета при декемврийчетата? Embarassed  
Ние може да се похвалим с първа екскурзия  Laughing и първо тупване на земята. Cry

# 21
  • Мнения: 182
Ние също нямаме зъбки,но от доста време са ни побелели венците и много се лигавим Grinning. Но и не бързаме много.Забравих да отбележа, че приготвям на моя малчуган от време на време и грис(100гр.мляко краве и 100гр.вода-2чаени лъж.грис).Много го харесваме Laughing Ако не ви се дава кр.мляко може след като се свари гриста да се прибави от адаптираното мляко-по безопасно.Що се отнася до разходките това ни е любимото занимание,доста време сме навън.

# 22
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
mishka добре дошла!
От кашите най-харесваме на Хумана и Фризокрем, за съжаление от Слънчо се просрахме  Sad  Grinning . И аз слагам следобед пасиран плод, много ни се услажда. Не съм пробвала грис, а овесени ядки давах едно пюре на Хаме и там имаше, не е проблем, но те са разхлабващи, а Дани заради зъбките е склонен да ака доста, та не му давам.
Иначе пробвах кисело мляко, няма нежелателни реакции, но не прекалявам струва ми се рано да му сменям адаптираното мляко с кисело.

# 23
  • Мнения: 3 042
Светлана, да не би да и пече? Нали си имате чадърче? Защо не пробваш с играчки и разни пеещи дрънкулки, при нас помагаха преди като го имахме този проблем.
Малкото ми човече днес ме разсмя до сълзи- представете си кърмим се и то си играе с крачето, както си сучеше и изведнъж отпусна зърното и си налапа големия пръст на крака- направо уби рибата като си го засмука с кеф- глупачето явно си мислеше че и от там пуска мляко! Stuck Out Tongue
Иначе на обяд представляваме нещо такова-



а като се наспим - ето така сме-

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 823
Павлина,
Имаме си чадърче,както и използвам всякакви играчки ,нищо не помага.Явно Ели има някаква непоносимост към количката,която по никакъв начин не мога да си обясня.Като тръгваме за разходка е видимо весела,ритка си с краченца и дори си пее,но това поведение е до едим момент.Педиатърката и ми каза,че нейната щерка се е държала така до 1-ата си годинка,та много ме успокои Sad
А бихте ли ми казали повече за бисквитите,които вие давате на дечицата си?И как приготвяте попарата?Аз не ,че съм се засилила,да и давам,но да си имам информацията. Grinning
А Ели като суче,от време на време както ми държи зърното и започва да се обръща по корем,при което ми изпуска зърното и започва да се мръщи или пък редовно със свободната си ръчичка ми мачка другата гърда(не знам как ми улучва точно зърното и ареолата),ама с всичка сила и това докато я кърмя:D Голям терор ми нанася.Добре,че вече спря да ми гризе зърната.
Ние като се храним,се омазваме ,чак до косата и много обичаме ние да си държим лъжичката и да си чешим точно с нея .венците Grinning
Mishka,разкажи нещо и за твоето бебче.

# 25
  • Мнения: 343
Щом приемате и янурчета веднага даваме отчет:
бебе Хриси се роди на 01.01.2004г. като подарък за рождения ден на татко си 3кг. и 50 см. На последната консултация бяхме 7.200 и 64 см. Ние започнахме захранването преди седмица и все още не можем да се похвалим с някакви постижения.
В петък Хриската тупна на пода под зоркия поглед на баща си. Бързо се размина реването, но от тогава започна да се буди нощем и то с плач. Аз мисля че от падането нищо й няма, а този плач да е от зъби, ама не незнам. Те зъбите как започват? При нас се виждат малки белички зародишчета и дори са релефни, но венците ни са си супер - нито подути, нито зачервени, та не мога да си обясня този плач. Някакви предположения?

# 26
  • Мнения: 42
Здравейте....Имаме още едно декемврий4е-родена на 19.12.2003г.-тежеше 3.400кг и 51см. Похапваме си кашите и пюрета и сокове не оби4аме. Sad Ходихме ве4е няколко пъти на плаж намазани със  "sun block" със шапка и детска палатка.   grinning039 Опитваме се да лазим но дупето все още тежи. Зъб4ета нямаме  все още.... tooth  Засега 4ао на вси4ки 55

# 27
  • Мнения: 3 042
ето го и списъка:
Съни 1.12.2003  (Павлина)
Зоя 4.12.2003 (Хрис)
Ева   7.12.2003   (Лилита)
Дани 9.12.2003   (Ellypr)
Ели   9.12.2003   (Svetlana79)
Стела10.12.2003 (queenmabb)
Преслав12.12.2003(eli_vo)
Ерда    19.12.2003 (Kader)
Хриси 24.12.2003 (zvetizvetkova)
Анастасия 26.12.2003 (csg)
Хриси 1.01.2004 (mishka)


  party006 много моми, много нещо  party006
 Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower

# 28
  • Мнения: 42
Цитат на: Павлина
ето го и списъka:
Kader     19.12.2003 (Kader)

Дъщеря ми се казва Ерда  Stuck Out Tongue

# 29
  • Мнения: 3 042
веднага поправям Stuck Out Tongue

# 30
  • Мнения: 100
Има още едно декемврийче.Името й е Анастасия и е родена на 26,12,2003г.-3,000кг. и 48 см. Тя е подаръка на тати за Коледа и Н.Г.И най-вече подарък на моята майка(защото тя се роди на датата на майка ми).
  По последни данни от 14,06,2004г. тегло - 6,100 кг. и височина 64 см.(Май сме най-кльощавите от изброените дечица до тук).следващата консултация е на 19,07,2004г. та ще видим колко е наддала.
  Ядем абсолютно всичко с изключение на пасирани череши и вишни ,но соковете им ги обича.
  И ние можем да се похвалим с първата си екскурзия, до Русе (ние сме от Сф) и много и хареса.
  Нямаме все още зъбчета,но казват ,че колкото по -късно избият ,толкова са по-здрави.
  Правим опити да ходим в проходилка ,справя се добре и най-вече помага на мама-разчиства всичко по пътя си .

 Много целувки от мен и бебе Аси.

# 31
  • Мнения: 3 042
Ние се прибрахме от консултация- вече сме 8.550 и 75 см.
При нас отново няма полио- очаква се чак към края на август- закъсняваме с приема....
Вие как сте? Къде се загубихте?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 322
Ами така е! Който рядко влиза в нета пропуска такива интересни теми ....
Супер, Павлина! Мноооого "яка" тема!
Да разкажа и за нас: бебе Зоя се роди на 04.12.2003 г. в 10,55 ч. 50 см., 3,350 кг. По данни от последната консултация вече е 74 см. и 7,200 кг. и е едно малко лъчезарно човече.
За съжаление я кърмих съвсем малко - до края на 2-та седмица и то с добавка. От тогава е само на адаптирано мляко. Захранването го започнахме като навърши 4 мес. с картофено пюре. Сега си хапва по 5 пъти на ден през около 3,5 часа. Записахме се на детска кухня и се оказа, че там готвят мноооого по-вкусно от мама  Sad . Но пък за мен това е едно голямо улеснение. Важното е детенце да е доволно. Събота и неделя готвя аз, правя й разни зеленчукови пюрета и кашичка след обед. Попара още не съм й давала, но май вече трябва. Каня се да питам педиатърката. Разкажете как ги правите тия попари. Аз самата не ям и си нямам и понятие какво точно се слага  Embarassed
На разходки ходим най-редовно в Морската градина и малката Зоя там си е най-щастлива. За сега сме със зимната количка,  надявам се скоро да си купим лятна.
Зъби нямаме, но събитието ще е съвсем, съвсем скоро.
Ами това е май за сега. Дано успявам да се включвам по-често!
Целувки на всички бебоци!

# 33
  • Мнения: 3 042
ООО, Хрис, откога те чакаме да се включиш!

Сега ще ти препиша рецептата за попарата от книжката на проф. Трифонова, моята педиатърка каза да я почваме от 6 мес, аз обаче няма да му правя попари- ядем каши(Нестле, Блевит).

Попара със сирене и масло- 200гр

необходими продукти:
1 малка филийка леко препечен бял хляб или сухар
1 малко парченце обезсолено сирене
1-2 чаени лъжички захар
1 непълна чаена лъжичка краве масло
1 чаша гореща вода или шипков чай
начин на приготвяне:
Надробете в купичка хляба и сиренето(може и настъргано). Прибавете захарта и маслото. Залейте с гореща вода или шипков чай. Захлупете за няколко минути, за да се задуши хлябът. Намачкайте добре всичко с вилица или разбийте с миксер(пасатор).

Хрис, я сподели какви манджи готвят в кухнята Bulb да разнообразя на Съни менюто.
Вие направихте ли си последното полио или и за вас няма?

Ще помоля и другите майчета да споделят едно примерно дневно меню  Stuck Out Tongue

# 34
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Ние за сега приключихме с ваксините, за щастие не са ни забавили нито една. Този месец няма да ходим на консултация, че дофторката ни е на море.
За попарата - аз меля един пакет сухари в блендера и после като я правя само си сипвам от него, става по-хомогенна и по бързо се напоява с течността и набъбва.
Иначе ето какво ядем:
7:30 попара или мляко 230мл
10:00-11:00 сок-70мл. с 1,2 м.л. мляко
12:30 пюре – зеленчуково с масло, мляко и яйце (картофи, тиквички,моркови,лук,магданоз; зел.фасул, картофи,моркови,лук,копър; грах,картофи,моркови,лук,целина и др.) или месно пюре (заек,картофи,целина,домати,чушки,лук; пиле,ориз,домати,чушки,магданоз)
15:30-16:00 плодове пасирани,каша или плодове пасирани,бисквита,мляко
19:30-20:00 мляко 200мл.

# 35
  • Мнения: 3 042
Ellypr, благодаря ти за изчерпателния отговор. Grinning
Освен пилешко и заешко, може още и пуйка- тя е подходяща за нашата възраст.
Завиждам ви благородно за ваксината....ние ще си чакааааме.

# 36
  • Мнения: 5 539
Павлина, тази рецепта на проф. Трифонова е много относителна - какво значи малко парченце и каква по големина чаша се използва. Освен това не съм съгласна че трябва да се слага захар.

Ето и моята рецепта с по-точни мерки /сама я натъкмих, но е много успешна, ела да видиш какво ядене пада/:
4 филийки сухар от гръцкия, в червените опаковки
сирене изкиснато, колкото кибритена кутийка
масло около 1/2 чаена лъжичка /понякога слагам повече, не е фатално/
140 мл. вода с 1 лъжичка адаптирано мляко, затоплена

Сипвам водата с млякото при натрошените сухари, леко с пасатора и е готово. Получава се 200 гр. попара


А иначе нашия дневен режим е следният:
7-8 часа  -  адаптирано мляко ок. 200 мл.
11 часа  -  попара
14-15 часа  -  зеленчуково или месно пюре /зеленчуковото с 1/2 жълтък/
18 часа  -  пасиран плод 100 грама + 100 грама каша
21 часа  -  адаптирано мляко 200 мл.

И едно въпросче, което току-що ми хрумна: докога се дава мляко 2 пъти на ден? И кое млечно хранене остава последно?

# 37
  • Мнения: 3 042
e, рецептата я преписах дума по дума от книгата, аз попари не правя, ядем каши.
Уф, за млякото - педиатърката ми каза , че 1 годишно дете трябвало да пие 2 чаши мляко някъде. Ама ние сме .....ужасни, напоследък(явно от жегата яде по-малко, пропуска яденета(главно зеленчуковите пюрета-безмесните), или яде по-малко пюре и после търси гърдата и се криви и заспива като маймунче в мене Rolling Eyes
Днес на обяд яде, пък след обед не искаше пасираната си круша, която друг път омита за 2 сек.....зъбки ли, жега ли....
голям зор, вие как сте с апетита?

# 38
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас!

Ох, и нас много ни морят жегите и дай ни само да си цокаме. Въобще не виждам как ще успея да я захраня. Каквото и да се опитам да й дам тя ме гледа сякаш "Бууу, каква е тая гадост, я си ми дай млякото" А иначе знам че млякото се дава по 2 пъти до годинка и след това задължително една порция на ден.

Ние също много закъсняхме с полиото, досега имаме само един прием, надявам се другата седмица да има и да ни го сложат.

И аз да попитам нещо: от кога почнахте да давате суров плод или не се дава? и какъв е подходящ?

# 39
  • Мнения: 3 042
За суровия плод- аз давам пасиран ( ябълка, банан, круша, кайсия) след 6 месец. Тях ги яде с голямо удоволствие, само кайсията неще напоследък. Опа, забравих - банан с авокадо- много го хареса!

# 40
  • Мнения: 5 539
С апетита сме по същия начин, от пюретата яде по половин, а преди си изяждаше цяло. И на пасирания плод се мръщи няколко пъти. Не знам дали е от горещините или от зъбките.

Пасиран плод давам от отдавна вече не помня откога, поне от 4 месечна възраст, а банан по-отрано.

# 41
  • Мнения: 3 042
Ние до 5 мес и няколко дни бяхме само на кърма, затова всичко съм въвеждала по-късно.
Явно липсата на апетит е масово явление, олекна ми, вече се бях притеснила.... Sunglasses

# 42
  • Мнения: 7 821
И ние сме не особено добре с апетита, обаче Дани ми отказва млякото - вечерното. Яде, но след 140мл. го бутаме и е много неприятно.
Иначе за млякото, последно остава вечерното, моята приятелка го даваше до почти 2 г., но след вечеря, към 21:00ч. преди сън. Сутрешното отпада когато детето мине на 4 хранения, при всички е различно. Дани, например и сега е готов да мине на 4, но аз му бутам мляко в сока в 10:00 та да не ми се засичат много с баткото на обяд (не че не се засичат  Grinning ), ама да не е озверял за ядене  Grinning .
Иначе Вики беше от 5 м. на 4 хранения и ми отказа вечерното мляко рано, към 9м., замених го с бисквити с мляко (пак беше лятото).
Имам една книжка в която пише, че след година детето трябва да яде около 300мл. мляко за ден, като се смята млякото във всяко ядене.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте майчета,
Ние изобщо не се вписваме във вашите режими Grinning .Храня Ели през около 3 часа с кърма и само следобед и давам каша или зеленчуково пюре.Храним се през толкова часа и вечер.В скоро време смятам да започна да и давам и сутрин пюре или каша и обедното хранене да и го давам следобед.При нас захранването става много бавно и не винаги иска да папа друга храна освен кърма,защото и давам пюрето или кашата около 30мин след кърмене.Т.е.давам и от другата храна,колкото да се запознава с други вкусове и храни.Иска ми се поне 1 годинка да я кърмя.Така или иначе млякото си остава основна храна до годинката.
До скоро малко ме човъркаше това,че е толкова дребничка,но се оказа,че хемоглобина и е 132 и това съвсем ме успокои.
В полседният постинг ви бях питала за бисквитите ,които вие давате на бебенцетата си.Ще ми кажете ли марка и цена?
Ние с ваксините сме почти приключили,остана ни само 1 прием на полио ваксината.
А как спят вашите слънчица през деня?Ели като ,че ли започна да спи по по-малко-2 пъти за по половин час.Мислите ли ,че това се дължи на жегата.
И как сте със заспиването?Вие ли ги приспивате ,люшкайки ги или те си заспиват самички?Ние се приспиваме с мноооого люшкане понякога,но и често ми заспива на гърдата.
Ами това е засега от нас.Да нацелувате малките рожбички от мен и Ели Grinning

# 44
  • Мнения: 3 042
Браво Светлана, вашият хемоглобин е за завиждане! Само така!
Сега за приспиването- и ние се люшкаме така- че и вече натежава, което определено е мой проблем Rolling Eyes в баща си не ще да заспива, така че мама опъва каиша.
Вечер гледам да го приспивам на гърдата, като се нахрани и отлита към страната на сънищата, но не винаги се получава това Neutral Face , денем спинка така- сутрин се събужда към 9 часа, после заспива към 13 ч, спи към 2 часа и чак вечерта пак ляга.
През нощта не се буди по принцип да яде, от няколко дни обаче му никнат 2 зъба и се събужда с рев, не е гладен, не е жаден, явно иска да се гушка или го боли венчето.
Грамажът на другата храна( без кърмата) е просто нищожен- на обяд 125гр пюре- измервам го по бурканче Хип, а след обед малко каша или пасирани плодове.
Днес ще пробваме пъпеш!

# 45
  • Мнения: 7 821
За приспиването и ние го научихме да заспива докато яде, та сега се отучваме и вечер си поплаква ама ....
Аз от баткото си знам, че това е начина или аз поне не намерих друг, малко рев около месец всеки ден по-малко от предишния, че иначе ще се приспиваме до 3 години  Grinning .

За бисквитите, давам обикновени Адвенчър. Меля в блендера и слагам от тях, а и му давам да си яде сам, да се учи да дъвче.

# 46
  • Мнения: 3 042
Аз пробвах вече веднъж бисквити Плазмон, прехвалени...не те топят така бързо в устата, а залепват по небцето , малкият ги троши за секунди и ме хвърли в паника, да му бъркам из устата и да ги вадя на парчета.

# 47
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Павлина
Аз пробвах вече веднъж бисквити Плазмон, прехвалени...не те топят така бързо в устата, а залепват по небцето , малкият ги троши за секунди и ме хвърли в паника, да му бъркам из устата и да ги вадя на парчета.


Точно по тази причина не ги харесвам! Не виждам смисъл да ги давам аз не го храня с бисквити, а с другите се занимава, смуче ги, като отчупи парче то е малко и си го върти в устата дълго време и накрая като се разтопи го гълта.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 322
Здравейте отново!
Павлина, в кухнята не готвят кой знае колко разнообразно, но за сметка на това е вкусно и Зоя е много доволна, хапва си добре. Правят зеленчукови или пилешки супи (на мен ми се струват малко еднакви на вкус, но това е една друга тема Rolling Eyes )
Пюретата са всичките на основата на картофи с някакви зеленчуци (пипер, зелен боб, грах, тиквичка...) и месо (пилешко или телешко). Слагат сирене и жълтък естествено.
Десертът (аз го давам на следобедна закуска) е обикновено млечен кисел с някакъв плод.
Та това е.
А за ваксините какво да ти кажа - пълна каша. На последната консултация ни поставиха последната ДТК. Щяха да ни дават и полиото, но бебе Зоя беше леко разстроена и лекарката предпочете да не рискува. Ще видим следващия път дали ще има ваксина.....
И се обаждайте като ходите на разходки. Ние временно до края на август сме долугоре във вашия район, така че можем заедно с колата да ходим към Морската градина  Laughing

Това е за сега
Ще видим кога пак ще успея да вляза
Целувки

# 49
  • Мнения: 343
Здравейте момичета!
Искам да ви се похваля как хубаво си починахме през последните 3 дена. Ходихме на гости на моята баба, която има къща в Бояна и не знам как е строена тази къща, но вътре е такъв рай, толкова хладно, че Хриската и трите поредни дена е спала като заклана, а покрай нея и аз така  Laughing  Laughing  Laughing Такова нещо в къщи въобще не може да й се случи. Поне за малко се спасихме от жегите.

Във вторник ако има полио ще ходим на консултация и тогава ще се похвалим с мерки и теглилки.

А за заспиването ние освен на гърда нямаме заспиване или ако сме навън започва едно неистово цокане на палеца, ще си каже човек че това дете не е яло от както се е родило  Wink Залъгалката не я иска въобще, как ще се отучваме от палеца и гърдата просто не знам  Sad

Поздрави от нас с Хриси!

# 50
  • Мнения: 3 042
Мишка, виждам че и вие се кърмите- браво! И нашият отначало само ръцете буташе в устата, аз се заинатих и му слагах бибата, сега вече нито ръцете, нито бибата му са на дневен ред. С бибката само се приспива- то ще е голям зор да го науча да спи без нея Rolling Eyes не ми се мисли направо!
С тия ваксини гледам и вие си патите, лоша работа е наистина!
Хрис, радвам се че сте долу-горе в нашия район! Сигурно си ремонтирате къщурката през лятото, и ние сменихме малко тапетите в спалнята, че имаше поражения от зимуването Grinning
Добре че сте с кола, щото по автобуса си е цяла одисея и аз сама не се навивам да пътувам с него Cry , Слави заминава на ремонт на кораба тия дни и после и на плаване, така че време свободно има! Ще се чуем и разберем по телефона.

# 51
  • Мнения: 3 042
Здравейте, декемврийчета и мами,
как сте Confused:  Как ви се отразява лошото време Confused: Ние тук вече втори ден сме на по-хладно и мрачно време, при вас така ли е Confused:
В съседния форум мярнах една нова мама на декемврийче, искам да я поканя тук да сподели за своето слънчице Sunglasses

# 52
  • Мнения: 3 569
На моята женичка термина й е на 28.12.2004 г., така че и ние попадаме в групата Simple Smile

# 53
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Future pere
На моята женичка термина й е на 28.12.2004 г., така че и ние попадаме в групата Simple Smile


Future pere ние сме от миналогодишната реколта  Grinning  Grinning .

Здравейте, да се похваля Дани вече лази, бавно но славно върви подир розовите ми джапанки и като ги стигне иска да ги оближе, голям слях пада  Grinning . Само баткото не се смее, а дебне да не му се пипат играчките  Grinning .
Мъчи ни второто зъбче, голям рев пада понякога, и не спи добре особено през деня, за щастие.
Пробвахме риба и няма реакция.
А скоро ще ходим малко на село при моята баба с децата та чакам с нетърпение момента.

# 54
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Ellypr
Future pere ние сме от миналогодишната реколта  Grinning  Grinning .


Знам, но да си кажа Simple Smile

# 55
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Future pere
Знам, но да си кажа Simple Smile


 Grinning  Grinning  Grinning
Лека бременност и раждане на жена ти и весело и щастливо декемврийче ти желая!

# 56
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Future pere
Знам, но да си кажа Simple Smile


 Grinning  Grinning  Grinning
Лека бременност и раждане на жена ти и весело и щастливо декемврийче ти желая!


Благодаря ти... Дай Боже така да бъде Simple Smile

# 57
  • Мнения: 42
здравейте декемврий4ета. Ето това са последните резултати-ве4е сме 22 поунда/10кг и сме 29 ин4а/72см. Биха ни третите ваксини, минахме без пла4 и температура. Sunglasses  
Обогатихме ве4е менюто:Ядем всякакви плодове, пробвахме грах и зелен фасул прие го нормално. За попарките все още не бързаме  Wink Мисля ве4е да добавям месо към пюретата. А между другото интересува ме някаква рецепта за авокадо.
В4ера купихме паяk  /KOLCRAFT/  много сме щастливи, бягаме напред назад. Зъбки все още нямаме. Купихме и спален 4увал понеже нощем се върти и се отвива, сега нямаме го ве4е този проблем.  Laughing  Laughing  Laughing  поздрави и много усмивки Grinning  Grinning  Grinning

# 58
  • Мнения: 3 042
Здравейте пак,
рецепта за авокадо - Съни много го харесва - узрял банан и авокадо, трябва да пробваш в какво съотношение го харесва твоята госпожица, Съни го хапва с повечко банан и по-малко авокадо (2:1   банан:авокадо)

# 59
  • Мнения: 3 479
Цитат на: Павлина

В съседния форум мярнах една нова мама на декемврийче, искам да я поканя тук да сподели за своето слънчице Sunglasses






Тук съм.

Представям ви моето слънчице Матей. Роден е на 15.12.2003, в София, 4 кг, 52 см. Вече е едно много голямо момче, цели 9 кг. Мога да кажа, че е лесно за гледане бебе. Много е усмихнат, общителен и спокоен. Надявам се скоро да мога да си сложа и снимка, ама този номер още не съм го изучила.
Поздрави на всички бебоци и майчета от нас Grinning

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте майчета Grinning
Май отдавна не съм писала как са нещата при нас.Първо искам да поздравя Дани (на Ellypr),за новото постижение Grinning ,както и Kedar,за страхотните размери,които сте отчели Grinning При нас нещата общо взето са си постарому.Само дето Ели прави от около седмица опити да застане в стоика за пълзене,а последните дни е доста упорита.Тази сутрин(аз не можах да я видя Sad )направила първото си пълзене ,но назад.Та,очаквам може би до седмица,да е пропълзяла.Другото постижение,не знам дали за нея или за нас с тати е,че е от време на време заспива съвсем сама.Както си лежи на спалята,обръща се по коремче или настрани ,затваря очички и заспива.А до съвсем скоро,задължително искаше да я люшкаме,за да заспинка,като изключим заспиването на гърдата.Относно заспиванео,вашите бебчета заспиват ли по коремче?Аз мисля,че поне до годинката,бебецетата не трябва да се оставят да спят в тази поза.Вие как мислите?
Ние утре заминаване на почивка на моренце и може би,ко всичко е наред с Ели,е сме там около месец.Днес ще приготвям багажа и не мога да си обясня,как ще  събера,всичко ,което съм решила да взема.Стискайте палци всичко да е ОК ,за да останем повече време на чист въздух,че тук в София,сме се натровили вече.
Другото ,което се случи с нас и много неприятно е,че преди две вечери,докато кърмих малката,се търкулна,може би за секунда и падна от спалнята.Не знам дали ,защото бях сънена или защото Ели беше много бърза,го допуснах и беше просто отвратително.Аз веднага я гушнах и с тати,я успокоихме,но ви пожелавам,това никога да не ви се случва.Слава Богу,нямаше никакви последствия от падането.Да,ама чувството за вина ,все си ме гложди Sad А и ,колкото повече расте,толкова повече не понасям да плаче.Някак си докато беше мъничко бебенце приемах,като даденост плача и,но сега имам обяснение,за всеки неин плач,с малки изключения и като ме погледне тъжно тъжно,като зарони ония ми ти сълзи,как да да не ти се свие сърцето.
Ох,аз май много се отплеснах.Пишете как сте вие и бебешочетата ви.Павлина,какво стана със зъбчетата ви?Излезе ли ви и второто?
Целувки от мен и Ели и ви пожелавам да успеете да се възползвате най-добре от лятото и да си починете хубаво.Много ще ми липсвате.

# 61
  • Мнения: 5 539
Последните 2 дни бяха истински кошмар за нас. Ева два пъти падна, веднъж от масата за повиване, веднъж от леглото. Ходихме по болници, рентген, ехограф на главичката, 4 доктори я преглеждаха.
Слава Богу не откриха нищо тревожно но за всеки случай ни приеха за 24 часа в неврохирургия, понеже в деня след първото падане повърна и изобщо беше много отпусната и плачлива.
Не ми се пише повече за това. Направо не съм на себе си.
Детенце сега е добре, смее се, но е малко наплашена. Тези инциденти съвпаднаха и с период на никнене на зъби и не знаем от какво плаче.
Водихме я и на баба, да и леят куршум. Аз не вярвам много на тези неща но кой знае...
Моля ви пазете вашите бебета понеже вече са на възраст в която не се знае какво може да се очаква от тях!!!
Чувствам се адски виновна за това което се случи защото аз го допуснах. Дано всичко да е наред в близките дни. Не знам как бих си го простола ако беше станало нещо /или ако стане, то все още не се знае.../

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 823
Наистина е ужасно това ,което сте преживели.Разбирам те напълно как се чувстваш.На Ели това и беше третото падане и за трите пъти,все аз бях виновна. Cry Че и при първото падане ,Ели да е била най-много на 3 месеца.Падна по о4и и и се цепна устничката.Беше толкова безпомощна .Плаках заедно с нея.Дано тези случки останат само като лоши спомени  и оттук нататък да се радваме взаимно едни на други.Пожелавам го на всички от сърце. Grinning

# 63
  • Мнения: 3 042
Момичета, здравейте и от мен!
Мали какви страхотии се случват, пожелавам ви искрено повече да няма такива инциденти и се радвам, че красавиците са без поражения!
Ние със Съни сме добре, разхождаме се, събираме витамин Д и се сприятеляваме с разни бебоци из градинките.
Наскоро ходихме на гости на една госпожица и Съни много я хареса явно, все искаше да я милва по лицето( какъвто ми е нежен като меченце- хаха) трябваше да се намесвам навреме.
Новият хит удома са коричките хляб или резенчета краставичка, смуче и маже наред! Трябва да постилам с мушама щото стават големи поражения на дивана.
Майчета, вие вашите бебоци в столче за хранене ли ги слагате вече? Аз засега го държа щото много рипа и маже, ама тия дни се каня да купувам столче. Да се цивилизоваме и ние! Laughing
Да се похваля с 2 зъбчета! Едното по-голямо , другото проряза миналата нощ, така че вече хапем! Ама здраво хапем! Като порастнат целите обещавам да пусна и снимка на озъбеното Съни.
Хайде целувки за всички бебета!

# 64
  • Мнения: 7 821
.Здрасти,
lilita много съжалявам за неприятностите, които сте изживели с малката. Аз вече го оправям Дани на леглото, въпреки, че ме боли кръста няма начин, много бързо се обръща и тръгва на някъде
svetlana79 не се обвинявай и ти излишно, важното е, че децата са добре  Grinning , колкото и да е неприятно паданията на бебчовците ще зачестят, така, че спокойно, аз мисля, че колкото повече падат като бебета толкова по-малко ще падат като пораснат Поне опита ми с Вики е такъв, обезопасете къщата (ъгли, шкафове с опасни неща, контакти и др.) и ги оставете на земята.

А за спането по корем, е може и да не много полезно, но аз се отказах - Дани спи само така, дори да го обърна когато спи, докато изляза от стаята и той пак е по корем. Ако съм настоятелна се буди с рев и не заспива по друг начин освен по корем. Казват, че се изкривявали краката е на Вики са си прави пък и той спи само по корем.

Да ние се храним в столче, а и го оставям от време на време в него да си играе. Храним се и в кухнята в зимната количка също.

Ние имаме ново постижение тази сутрин се изправи в леглото сам  Grinning , за съжаление аз не го видях но тати ми разказа.

Чао от нас и весело изкарване на морето на svetlana79 и семейство  Grinning

# 65
  • Мнения: 3 042
Честити постижения!!!
Нас може да ни видите прави на решетката на леглото тук:
http://community.webshots.com/photo/162255217/162257170WPZRVU

Забравих да пиша за спането по корем Embarassed заплес, какво да се прави... та значи от няколко дни и Съни се върти като пумпал в леглото и целият чаршаф е омотан около краката му.Понякога го засичам по коремче, ама какво да се прави, не го разбутвам, че какъвто е киселяк заради зъбите, неща да се навирам да вълка в устата Laughing
Ако е инцидентно или отвреме навреме, не вярвам да има поражения.

# 66
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас!

Тя нали и нашата хубавица тупна веднъж на земята, та мога да си представя какъв ужас сте изживяли. Много е неприятно. Освен от тук нататък да се въргалят само по земята, аз друго решение не виждам.

Иначе ние ходихме на консултация и ни сложиха заветното полио. В София вече го има навсякъде, дано да има и в провинцията, за да се свърши с тази епопея. Но емоции не липсват. Сега нали трябва да дадем кръв и урина, та се борим с тези прословути пликчета. Не знам какво да направя. Да й го лепна ли докато спи? Аз досега пробвах сутрин като стане й го слагах, досега почти всяка сутрин ми напишкваше хавлийката, но сега не, та не  Imp Пробвах и без пликче, дебнах я с едно бурканче, но не иска това дете и това си е. Вие как взехте урина?

Ние също спим по корем от време на време. Даже първите пъти като се обръщаше и се стряскаше и започваше да плаче, но сега вече си спи без проблем. Аз не мисля че има проблем, ако не му е удобно на детето то само ще се нагласи.

Чао и целувки на всички!

# 67
  • Мнения: 7 821
Цитат на: mishka
Да й го лепна ли докато спи?


Здрасти,
Ами аз го лепнах на Дани сутринта след като го нахраних и го махнах чак в лабораторията и го дадох на лаборантката която изсипа съдържанието в чашка.
Накъде четох, че водили децата на гладно за кръв, но аз не съм правила това, заведох го към 10 часа, като предупредих, че детето е яло, за да знаят. Глада има значение главно за кръвната захар.
Дано съм била полезна  Grinning .

# 68
  • Мнения: 343
Цитат на: Ellypr
Цитат на: mishka
Да й го лепна ли докато спи?


Здрасти,
Ами аз го лепнах на Дани сутринта след като го нахраних и го махнах чак в лабораторията и го дадох на лаборантката която изсипа съдържанието в чашка.
Накъде четох, че водили децата на гладно за кръв, но аз не съм правила това, заведох го към 10 часа, като предупредих, че детето е яло, за да знаят. Глада има значение главно за кръвната захар.
Дано съм била полезна  Grinning .


това ме устройва напълно. Аз се чудех досега как ще решим въпроса и с яденето, защото ние сутрин ядем в 6, а всички около мен твърдяха че трябва на гладно. Ще направя като теб. Много ми помогна.  Благодаря!

# 69
  • Мнения: 3 042
и аз знам за на гладно
Наскоро правихме на Съни рутинните изследвания на 6-я месец.
Та за точно тия колектори на урина обърнахме квартала- аптекарките до една се кълняха, че такова животно няма!
Накрая се ядосах и отидох до Санита на центъра и го закупих това чудо- 1.70лв, май е унисекс, на нас действа- залепи се и се напълни добре.
Трик за моментално напишкване- слагате колектора и после включвате сешоара, от топличкото бебо се напишква за нула време- после от колекторчето в шишенцето и до лабораторията.
успех!! Wink

# 70
  • Мнения: 42
Цитат на: Павлина
Здравейте пак,
рецепта за авокадо - Съни много го харесва - узрял банан и авокадо, трябва да пробваш в какво съотношение го харесва твоята госпожица, Съни го хапва с повечко банан и по-малко авокадо (2:1   банан:авокадо)



Благодаря ти за рецептата непременно ще я пробваме  bouquet   bouquet   bouquet

# 71
  • Мнения: 182
Аз май нещо съм занемарила писането Imp Да се похваля днес ни се показа първото зъбче,а и другото до него идва. Що се отнася до ваксините всичко е наред. А аз съм от провинцията. Ние от една седмица се храним във столче - много сме културни само дето от време на време докато хапваме правим - бууу и познайте Laughing  Laughing  Laughing добре хапваме по едно бурканче ни е дозата. Пюрета всякакви обичаме. Но вчера и днес нещо спим неспокойно будим се през ноща и мърка вероятно зъбите. Брей това са първите а колко още има Cry Поздрави от нас с бебе Преслав!

# 72
  • Мнения: 182
Здравейте мами! Може ли да попитам някоя от вас прави ли опити за слагане на гърне или е много рано.Аз от една седмица се пробвам понякога налучквам подходящия момент. Навсякъде се препоръчва различна възраст, незнам. Вие какво мислите по въпроса. Целувки от Преслав!

# 73
  • Балчик
  • Мнения: 249
С малко закъснение и ние да се обадим. Бебе Райчо се роди на 30 декември 2003. Размери 4.300 кг. и 53 см. Сега сме на 6месеца и 22 дни и сме 8.300 и 72 см. Имаме две зъбчета от 5 дни които избиха много лесно.
На 4 кратно хранене сме, защото спим цяла нощ и в 6.30 не се будим за храна. Според лекарката било още рано да прескачаме това хранене, но нямам намерение да си будя детето щом спи и наддава. Само дето още имаме проблем с повръщането и все още чакаме да се успокои. Другото е, че още не можем да се обръщаме, но за сметка на това вече почти е готов със сядането. Ще се радвам да си пишем с наборчета и да обменяме информация.

# 74
  • Мнения: 182
Днес бяхме на консултация да ни мерят - тежим 10,150 и сме дълги 73 см. Утре ще го водим на Рибарица за първи път ще е със преспиване някъде. Дано му се отрази добре там на хладничко.

# 75
  • Мнения: 3 042
Здравейте декемврийски майчета и бебчета!
Първо добре дошла на Вемите и Райчо! Радвам се че се увеличаваме, май е време да актуализирам списъка. Stuck Out Tongue
Сега за гърнето - аз не съм правила опити- още му е раничко на Съни си мисля, все пак другите майки може и да са го правили, изчакай включване.
Приятно ви изкарване на Рибарица, да ви е хладнички и приятно спането!
А тук:
http://community.webshots.com/photo/162255217/165368366IxDwhq
можете да видите нашето зъбче(това е номер 1, второто още не е толкова голямо за снимка)

# 76
  • Мнения: 182
Видях зъбчето и при нас е същото но още не съм го хвахала в кадър - браво на теб. Да ще чакам и други мнения за гърнето. Много посдрави от Пресли на Съни!

# 77
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нека се запишем и ние  Grinning
Бебе - Илиян, роден на 15.12.2003г., 3,250кг и 52см, по данни от преди месец тежи 8,550кг и е висок 73см.
За храненето сме капризни, от пюретата харесва само на "ам-ам" и то не всички висове, та съм се принудила да ги правя домашни за разнообразие. И тях не винаги ги харесва. Любимо купешко му е тиква с картоф, а домашно коприва с картоф. Каши също не обичаме особено, но на Фризокрем хапва (никакви други не признава).От както мина на новото адапт.мляко Фризомел за след 6мес. и него не го хареса особено и го захраних с кисело мляко, сега ги редуваме. За щастие кис.мляко му се услади.
Попара ужасно мразим!!!Давам и масло и сиренце слагам понякога в пюретата и жълтък (но 1-2пъти седмично, че му втръсна).
Само за ядене пиша, но понеже сме капризни и ми е голям проблем. Иначе и ние се опитваме да лазим и връткаме дупе, понякога успява да се избута напред, ако има опора на крачетата. Обаче не иска да седи дълго време и не може сам, клатушка се налява, надясно...
Е, това е засега от нас  Grinning  Grinning  Grinning
Р. Р.   А, сетих се още нещо - нямаме си зъбки Cry

# 78
  • Мнения: 3 042
ето ги и нов списък! Добре дошли на новите бебчета! Heart Eyes
 
Съни 1.12.2003 (Павлина)
Зоя 4.12.2003 (Хрис)
Ева 7.12.2003 (Лилита)
Дани 9.12.2003 (Ellypr)
Ели 9.12.2003 (Svetlana79)
Стела10.12.2003 (queenmabb)
Преслав12.12.2003(eli_vo)
Матей 15.12.2003 (gal4e)
Илиян 15.12.2003 (PetiaK)
Ерда 19.12.2003 (Kader)
Хриси 24.12.2003 (zvetizvetkova)
Анастасия 26.12.2003 (csg)
Райчо 30.12.2003 (vemite)
Хриси 1.01.2004 (mishka)



  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet  

  Nature Sunny   Nature Sunny   Nature Sunny   Nature Sunny  Nature Sunny

# 79
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Понеже беше станало въпрос за столчета, само ще напиша, че ние си взехме преди седмица и оттогава цапането е значително по-малко. eat  Преди това падаше голямо мазане Simple Smile

# 80
  • Мнения: 343
Цитат на: Eli_vo
Днес бяхме на консултация да ни мерят - тежим 10,150 и сме дълги 73 см. Утре ще го водим на Рибарица за първи път ще е със преспиване някъде. Дано му се отрази добре там на хладничко.


Ние в началото на месеца ходихме на Копривщица и направо не се разбра, че има бебе с нас. Планинският въздух така и подейства, че е спала като къпана, дори едната вечер като заспа в 7 аз очаква да си се събуди и да яде в 9, както обикновено, но се наложи да ставам да я будя рано сутринта, защото гърдата ми се беше напълнила, а тя си спеше, ли спеше. Та мисля, че на малкия ще му бъде супер.

Ние успяхме да си направим изследванията, точно както Ellypr ме посъветва. Специално питах лаборантката, за това дали трябва на гладно и тя каза да не си мъчим децата. Отразява се на кр. захар и левкоцитите, но малко. Хемоглобинът ни е 119 и май е доста добре  Grinning

Ето най накрая малко снимки и от нас. Това е на Хриси първата екскурзия, но тъй като там са само павета най вече татко я носеше на кенгуру.
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=vie … 867&ran=10971

Поздрави от нас с Хриси!

# 81
  • Мнения: 3 042
Мишка, много ви е добре хемоглобина, мда! Браво! Вие от четвъртия месец ли сте на зеленчуково пюре? А снимките не се отварят - давай публичния адрес и ще стане Stuck Out Tongue .
Някой друг да сподели опит със столчетата за хранене?

# 82
  • Балчик
  • Мнения: 249
И аз се опитах да сложа моя син на гърнето, но не се получи. Първо той протестираше и се дърпаше, а и не знам защо, но чурката му все оставаше отвън. Замислих се, че ако реши да се изпикае ще подмокри пода. Гърнето ни е хубаво на Чико с висока облегалка на гърба, но не можем още да се закрепим и затова реших да отложа опитите засега.
А за столчето все още нямаме, но чакаме баба свеки да дойде утре на гости( все още не ни е виждала защото е в чужбина) и да изяви желание да му го купи. Така, че все още само гледаме модели. Засега това е от нас.

# 83
  • Мнения: 3 042
Цитат на: vemite

А за столчето все още нямаме, но чакаме баба свеки да дойде утре на гости( все още не ни е виждала защото е в чужбина) и да изяви желание да му го купи. Така, че все още само гледаме модели. Засега това е от нас.


Браво, браво! Баба свеки си знае работата - кое си си харесала?
Аз се ориентирах към дървените, които после стават и за по-големи деца (на ниска масичка със столче).

# 84
  • Мнения: 100
Здравейте отново.
Да се похвалим и ние с последните си данни,но май пак сме най- мънички.Бяхме на консултация на 19.07. и Анастасия тежи вече 6,850кг. и е висока 66см.Започна да хапва и попара.Вси още си нямаме зъбки,но ни мъчат.Опитва се да пълзи но и тежи дупето и не се задържа дълго време.Иначе в проходилката е царица ,помага много в разхвърлянето.
Днес ме изненада.Бьх я оставила седнала в креватчето й да си играе и отидох до кухнята да й налея вода.Когато се върнах ,тя беше изправена и ядеше решетката отгоре.Като ме видя започна на друса дупето и се хилеше, и издаваше много странни звуци,сякаш ми казва - "мамо виж какво мога".Съответно първата ми реакция беше да взема фотоапарата,и вече е отснета с първото си самостоятелно изправяне.След това веднага се обадих на тати да му кажа новината.
За сега това е от нас.
Целувки от нас.

# 85
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Поздравления за изправянето на малката принцеса!!!
Ние още не можем да седим самички, драпаме нагоре, драпаме, но не можем да се вдигнем и решаваме, че е по-лесно да си вдигнем крачетата. Най-новият номер е, като си свалим чорапа (защото чорапите и ританките си ги сваляме сами отдавна  Grinning ) да го обърнем наопаки и да почнем да дърпаме нишките - много са интересни  Grinning
И браво на баба свеки, наш`та се прави на ударена  Confused

# 86
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Супер е момента на първото изправяне, даже ми се струва по-емоционален от първата крачка, защото в повечето случаи е пълна изненада  Grinning .
А за гърнето, и ние не бързаме. Баткото го запознах с този уред към 9-10 месец и така мисля и с Данито да направя. Няма за къде да бързаме, така или иначе памперса ще се маха най-рано края на следващото лято, така че има време.
Аз писах за столчето, ние се храним в него, приятно му е, удря с ръчички по масичката и страшно се забавлява.

# 87
  • Мнения: 100
Забравих да ви кажа ,че ни направиха първите изследвания и са много добри. Хемоглобина и е 125 - което е много добро.

Целувки от нас.

# 88
  • Мнения: 343
Цитат на: Павлина
Мишка, много ви е добре хемоглобина, мда! Браво! Вие от четвъртия месец ли сте на зеленчуково пюре? А снимките не се отварят - давай публичния адрес и ще стане Stuck Out Tongue .
Някой друг да сподели опит със столчетата за хранене?


Ние започнахме захранването на 5,5 месеца и чак сега ядем по цяла порция и то само картоф, морков и тиква. Скоро ще почнем с кашата, но не незнам - ние сме малко нисички и едни такива дундавки да не вземе да нашишкавее, че знам че не е полезно.

За снимките  Embarassed  Embarassed  Embarassed Ето пробвам пак:
http://community.webshots.com/user/mi6kka

Ние като най-мънички от групата (нали се присламчихме към декемврийчетата  Laughing ) все още нито седим добре, нито се изправяме, пък да пълзим хич не ни е по сърце. Но има време. Днес забелязах, че долният венец леко се е подул, та най-скоро може със зъбче да се похвалим.

Приятно изкарване на уикенда!

# 89
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ами аз също бях харесала този вариант и затова на моята племенница преди 3 години го подарих. Сестра ми обаче не е доволна изобщо. Каза, че цялото столче се е разглобило и разлепило по сглобките направо на трески. Наложило се е да го ремонтират основно два пъти. Така, че за сега съм се ориентирала към същият вариант, но от пластмаса и метал. Едва ли е по-здраво, но ще пробвам.

# 90
  • Мнения: 3 042
Здравейте пак!
Мерси много за инфото за столчетата, вече съвсем се обърках Confused ще го решавам после, засега се храни в мен, мисля да го пробвам в кошчето от зимната количка, което го ползваме за шезлонг, може и да му хареса вътре да хапва. Дано само да не омаже целия кош, че като му дотегне пюрето и почва да бърка в лъжичката и да се маже по лицето.
Мишка, видяхме ви, много сте кротички, щом още седите в кенгуруто! Stuck Out Tongue Нашият бяс отдавна го изхвърли от употреба това съоръжение! Laughing  Laughing
Хайде целувки на всички бебешки дупета!

# 91
  • Мнения: 3 042
Уф, здравейте пак! Естествено забравих да кажа нещо на Петя- виж, мила, за яденето помага да го оставиш сам да си гризка бисквитка, краставичка, хляб, сухарче, парченца пъпеш или нещо подобно.
Успех!

# 92
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Страх ме е да не се задави  Rolling Eyes но то си е време да го пробваме вече. Само ще издебна и татко му да си е в къщи, че сама наистина ме е страх  Embarassed
Аз да се оплача, нас ни пипна летния вирус. От два дена е болничък, имаше температура, но нея бързо я смъкнахме с нурофен, ама от вчера се появи едно разтройство - ужас  #Crazy А той милият по принцип е със запек и като почна да се изхожда толкова много пъти  Embarassed  Embarassed  Embarassed  горкото не знаеше какво става, само гледаше опулено и плачкаше като го заболи коремчето. И сега освен разните му прахчета, оризова вода и т.н. яде само няк`ва лечебна храна, която уж става и на мляко и на каша, но е ужасно лепкава и на него хич не му харесва. Едвам я яде от шише, но е мъка, то шишето само се запушва  Sob  Sob  Sob
Майчета, много си пазете бебоците от този вирус, че е страшно!!!

# 93
  • Мнения: 3 042
Бързо оздравяване, мила, че този вирус много е страшен наистина!
А за задавянето и мен ме беше страх, ама има си техники - удряш по гръбчето и хапката веднага излиза.
Първо му избери нещо твърдо, което не може да отхапе, само ще го смуче, Съни така правеше.

# 94
  • Мнения: 17 407
Privet ot bebe Niq, rodena na 29.12.2003.Ima 2 zyba,qde bez problem ot kuhnq, sutrin i ve4er e na karma. Ponqkoga stava nervna na razhodkata,a kato q sloza da sedne, zapo4va da lapa i blize koli4kata.Togava pyk az se iznervqm,prosto ne sedi spokoino.
Ne znam kakvo da pravq.

Celuvki za vsi4ki

# 95
Bebe Yana se rodi na 23 Dec 2003 , 3kg i 50 cm.
4estno da vi kaja dosega takova bebe kato neq ne sam vijdala
Strahoten jivak e. Ve4e me e strah da q ostavq kydeto i da e bilo, osven v krevata i prohodilkata. Ponqkoga spi v koli4kata, ama ve4e padna 2-3 pyti ottam...  Shocked [/img]

# 96
  • Мнения: 3 042
Добре дошли на новите бебчета - дамите отново превземат!
 55  55

# 97
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте  Simple Smile
Леле бебе Яна как така пада от количката?!?Седеше ли? Аз си мислех, че моето синче е повратливо, но ние не сме чак така Wink
А бебе Ния яде количката като нас  Smile  Илиян още не може да седи хубаво и се клатушка, но ако го сложа седнал в количката се накланя напред и захапва преградката, ужас  Simple Smile

# 98
Бебе Яна падна като се събуди и тръгна да си излиза сама от количката... А количката ни е на ХАУК... така че представете си картинката Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 042
Здравейте отново и от нас! Sunglasses
Днес ходихме на консултация, да се похвалим с нови мерки и теглилки- вече сме 9кг и 76 см. Има и друго за хвалба- яденето вече не е мъчение за бебо - от 1-2 седмици има чувствителен напредък  Wink вече хапваме по едно 190 гр пюре на Хип, въведох и телешкото месо и Съни омете бурканчето за нула време без да се дърпа нито веднъж! През ден мама му готви зеленчукови пюрета и супи, тях също ги папка с апетит eat , ех, че съм доволна от момчето! Смятам тия дни да го заведа пак в лабораторията за кръвна картина  doctor да му видя как е хемоглобина, дали се е качил от 1 месец месо и жълтък Confused дано да има подобрение. Grinning
Снимки скоро не съм правила, ама сега с бабата подръка е голям кеф унас- мога да си свърша всичко без да се притеснявам за него, да живеят бабите!!!!  Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
Замисляме и плаж  sport027   grinning039 , ама пустото му променливо време, много дъжд падна напоследък.....
Скоро ходихме в Метро, да Съни вече има и първия камион Laughing почва се серията автомобилен парк  car003  Laughing  Laughing
друго, друго.....ами не се сещам друго, вие сте наред! Wink

# 100
Днес вече ни изби долно зъбче, а тия дни чакаме да се появи и другото зъбче отдолу  Stuck Out Tongue . Само дето за 5 мин. не стоим мирно Grinning

# 101
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Днес ходихме на консултация и сме вече 8 500 и 71 см. Малко сме забавили растежа, но Дани е като пършинг - лази и се изправя постоянно  Grinning . С баткото се гонят по коридора и е голяма лудница в къщи  Grinning .
Спряха ни вит. Д поне до зимата.
Имаме два долни зъба, но явно са тръгнали горните, че започна да се буди нощем  Sad  Sad , дано да излязат по-бързо.
Ходихме на село с децата и беше голям купон, ако се изключи това, че бебчо е като залепен за мама. Чудя се как ще го оставя на баба, че да отидем на моренце.
Имаме вече списък с първи бели - ако някой си e оставил обувките отвън любимо ни е да ги пробваме на вкус  Grinning , изяде запалката на баща си и дръпна бейбифона за кабела - добре че оцеля и разбира се обожава да пипа "важните" неща на батко  Grinning .
Опитва се да се придвижва с ходене покрай мебелите , но не особено успешно.
Чао от цирка  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 102
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ние бяхме в болница, миличкият беше повърнал и се задави, ужас  Sob ! Но вече сме си в къщи и всичко е наред. Та нашите размери са 9,300кг. и 74,5см.
Мили майчета, исках да ви питам - на всички ли бебетата ви могат да седят сами? Защото Илиян още не може самичък - клатушка се наляво, надясно и трябва да е подпрян на нещо... А всички ли имате зъбки? Ние само се лигавим, чешаме и нищо  Cry

# 103
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ние бяхме в болница, миличкият беше повърнал и се задави, ужас  Sob ! Но вече сме си в къщи и всичко е наред. Та нашите размери са 9,300кг. и 74,5см.
Мили майчета, исках да ви питам - на всички ли бебетата ви могат да седят сами? Защото Илиян още не може самичък - клатушка се наляво, надясно и трябва да е подпрян на нещо... А всички ли имате зъбки? Ние само се лигавим, чешаме и нищо  Cry

# 104
  • Мнения: 7 821
PetiaK, много съжалявам за неприятностите, които сте преживели и се радвам , че всичко е свършило  Grinning .
Ами Дани седи сам, но като се умори и той се клатушка и климва на някъде, но се подпира на ръка, почива и сам си сяда отново.
А за зъбите не се притеснявай има време, а и казват, че колкото по-късно избият толкова по- здрави ще са.

# 105
  • Балчик
  • Мнения: 249
Да се отчетем и ние. Днес ходихме на консултация и мерките ни са 8.500 и 72 см. Наддали сме 200 грама за 20 дена, но см. са си същите. Сложиха ни и последната хепатитна ваксина, така че до годинката само ще ни теглят и мерят вече.
  Почнахме да се задържаме вече в седнало положение, но сме нестабилни и след няколко минути се започва клатене като пате и пада. Обаче за учудване на всички ( дори и лекарката ) все още не можем да се обръщаме по корем и гръб. Иначе ако му помогна малко се обръща лесно, но сам стига само до една страна и не иска повече.
  Имаме два зъба отдолу от 20 дни, но днес ни казаха, че до 3-4 дни ще избие и горен. Много сме нервни и искаме само на ръце или в проходилката. Само, че в нея прави много бели. Вчера дръпна от секцията едно каренце върху което имаше две рамки стъклени със снимки. Резултата беше счупени стъкла и вече прибрахме всички карета и покривки. Имаме и друг голям проблем. Имам много цветя в къщи и малкият е направо запленен от тях. Grinning . В момента в който го сложа в проходилката той като пършинг отива до тях и докъдето стига започва да дърпа и мачка. Не знам как ще ги опазя.
  Ние на почивка няма да ходим, защото сме си на морето и си правим разходки покрай него всеки ден когато времето е хубаво. Така, че ни остава само да се надяваме на повече слънчеви дни.
  Преди 2 дни тате ни заведе до Аквапарка на Златни пясъци. Беше супер. Grinning  Grinning . Каката не излезе от водата, а бебо спа 3 часа на всичкия този шум. Мама само гледа и снима. Бебо го топнахме малко във водата, но се уплаши и се разрева. Догодина вече ще сме за там.

Това е от нас. Весели разходки и почивки на всички майчета и бебета. Целувки от мен и бебе Райчо.

# 106
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас!

PetiaK големи неприятности сте преживели. Дано по-скоро ги забравите.

То ние няма с какво да се похвалим  Sad  нямаме си зъби, не пълзим, дори не се опитваме, досега само се въртяхме от корем по гръб, но и това вече ни мързи да правим, не ядем добре, едвам й давам пюрето и кашата. Всъщност тя започва да яде с голям апетит и само след 2-3 лъжички си стисва устата и край, но пък е много весела и игрива. Много се закача и по цял ден се смее. Още не седи стабилно, но се опитва и такива муцки прави, много е смешна.

Имаме и малко нови снимки ако ви се гледат:
http://community.webshots.com/album/173121053NexvIm
Дано пак не съм объркала нещо  Embarassed

Целувки на всички бебоци!

# 107
  • Балчик
  • Мнения: 249
Много сте хубави Grinning  Grinning  Grinning . А и каква коса имате. Направо сте готови за панделки. Целувки от един голям мъж Simple Smile .

# 108
  • Мнения: 7 821
Цитат на: mishka
Имаме и малко нови снимки


Голяма сладуранка! Да ти е жива и здрава!

# 109
  • Мнения: 343
Благодаря момичета за пожеланията.

# 110
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сладурана и колко дълги къдрици!?! Пък и как послушно си е седнала на люлката  Simple Smile Моят юнак и за секунда не иска да застане мирен  Wink

# 111
  • Мнения: 182
Здравейте! Ние да се похвалим този месец колко тежим,ами имам чувството че ще счупим кантара на лекарката 10.800 на ръст 76см. А си ядем съвсем нормално не се тъпче,не го насилвам когато не иска.Нормално ли е?

# 112
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В границите на нормите е за ръста си. Иначе е по-едър от възрастта си, но и моят син е така. Преди седмица беше 9,400кг и 75см, но това след един месец боледуване, първо 2 седмици разтройство, после някакъв вирус, пи антибиотик, от който въобще нямаше апетит и не искаше да яде. В резултат саламчетата по краката му се стопиха, бузите изчезнаха, а дупето провисна  Wink . Обаче сега е добре и си похапва, от оня ден го гледам пак бузи е заформил   Grinning .
Мисълта ми беше, че ако не беше боледувал и ние щяхме да сме около вас на килограми, а и той определено не яде много, но не пропуска хапване. Не се притеснявай, някои бебчета просто растат по-бързо, като проходят, всичко се нормализира  Simple Smile .

# 113
  • Мнения: 3 042
Уф, аз да се пооплача ни пипна някакъв летен вирус със симптоми висока температура и червено гърло. Виках даже и Бърза помощ по нощите, вдигна 39 градуса, много се уплаших Shocked
Сега сме на Аугментин и от него пък хванахме разтройство, уж започнахме отрано с Ентерола, ама на, не ни отмина. Cry
Добрата новина е, че Т поспадна и вече бебо живна и е по-игрив. Пък и бабата мед сестра ни е на гости Wink , така се чувствам по-сигурна, че положението е под контрол.
Желая на всички бебочета да ги подмине летния вирус и да са здрави!

# 114
Zdraveite,
I dyshteria mi e dekemvriisko dete - rodi se na 26 dekemvri 2003, 21.37h:)Simple Smile
Sega teji 6900, 70 cm, mnogo pylzi, dori se opitva da zastava na kolene, no malko i teji dupeto;)
Inache izgovaria mnogo srichki: dadada, mamamama, bababa, nenene:)

# 115
  • Мнения: 3 042
Алинка, а как се казва щерката?
Ние също сме на фаза бабаба, дядядя, мамама.

# 116
  • Мнения: 343
Момичета, нашата малка мишка все още не пълзи, и зъбките ги няма, започвам вече да се тревожа. Знам, че това с пълзенето не е задължително, ама ... Confused  
Иначе с мерките вървим все нагоре - преди 10 дена 8300 и 67 см. И тя мамосва и бабосва наред  Simple Smile

# 117
  • Балчик
  • Мнения: 249
И ние да се обадим. Павлина дано скоро да се оправите и да сте пак весели и усмихнати Laughing .
  А сега и за нас малко. Преди десет дни бяхме 8.500 и 72 см. Качваме по много малко, но иначе си изглеждаме пухкави. Имаме още два зъба отгоре и сега открихме колко е интересно да ги тракаме и скърцаме. Започна и доста да хапе когато се опитам да му намажа венците. finger . Долните зъбчета избиха много лесно, но за сметка на това горните много ни измъчиха. То бяха кривотии, реване и за капак силно зачервено гърло и кашлица които минаха само с антибиотик. Сега вече сме добре и ходим с проходилката навсякъде. Белите са ни в кръвта и постоянно съм след него. Добре, че каката е в къщи и ми помага много.
  Имаме една голяма страст - цветята. Като терминатор е из целия апартамент. Само да стигне до тях и дърпа и събаря саксиите. Вече три успя да ги разкраси (дърпа и къса листата). Не мога всички да ги кача на високо и сега съм заградила из къщи. Като някое бойно поле с барикади сме. Само си мисля ако пропълзим какво ще е.
  Това е сега от нас. Целувки на бебоците.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте майчета и от нас,
Доста време ни нямаше,но ето ,че най-накрая се завърнахме Grinning Много добре ни се отрази моренцето на мен и на Ели,дори почерняхме.Поздравявам всички майчета за успехите на малките палавници и се надявам,че ако има още болнички,бързо ще оздравеят.Все още не знам,колко сме наддали за 2 месеца,но утре сме на консултация и ще ви съобщя.Имаме си вече 6 зъбчета,които излезнаха без особени проблеми,освен първите 2,когато една седмица,беше доста неспокойна.Седим стабилно и дори много ни харесва да седим.Няколко пъти вече се изправя сама на крачета,но не пълзим,освен ,когато искаме да докопаме нещо,за поредната беля.С паяка обикаляме целия апартамент.Много е усмихната и непрекъснато си бърбори нещо.И ние казваме ба-ба,та-та,ма-ма,да-да,ня-ня.Кърмя я още около 10-ина пъти на денонощие и два пъти през деня и давам от другата храна,която приема общо взето с ентусиазъм,с някои изключения.Много е любопитна и много обича да наблюдава преминаващите покрай нас автомобили,когато се разхойдаме.Може би заради това е ,вече по-спокойна по време на разходките.Дори заспиваме без да мрънкаме.Дано,все така продължи,че вече се бях отчаяла,че вечно ще се носим и ще тикам с това и количката,а малко или много си тежи дребка.Ами това е от нас.Нямам търпение да разбера утре колко сме пораснали,макар,че си мисля,че няма да е много.И най-хубавото е,че вече няма нужда да се люшкаме,когато и се приспи,а тя си заспива ,когато суче от мен.
Нацелувайте съкровищата си от мен и Ели.Ще чакам с нетърпение някои от новите ви подвизи  Grinning
П.П.Павлина как е Съни?

# 119
  • Мнения: 182
Колко сте приказливи, ние все още само ба-ба, бу и други нечленоразделни звуци издаваме. От няколко дни се изправя сам в леглото и е много щастлив. Grinning  Grinning Още сме си с двата зъба други няма признаци.

# 120
Dyshteria mi se kazva Alexandra Simple Smile
Veche pylzi navsiakyde, doakto rabotia na komputyra - tia se mushka navsiakyde. Dori ot 2 dni se nauchi da zastava na kolene i da se opitva da lazi..Simple Smile

# 121
  • Мнения: 3 042
Здравейте пак, токущо се връщам от контролен преглед, вече Съни е здравичък, спираме антибиотика. Stuck Out Tongue
Лошата новина е че имаме да се справяме с разстройство и гъбички в следствие от антибиотика Sad , сега ще се мажем с Дактарин, Нистатин не можах да намеря никъде, бил спрян от производство или нещо подобно ме уверяваха аптекарките. Разликата в цената на 2-те е големичка ама важното е Съни да се оправи!
Някой има ли опит с Дактарина? Колко дни да се подготвя психически ще трябва да се лекуваме с това чудо? Ех, значи, бебенцето никога не е имало гъбички и тъкмо си мислех че ще ги подминем, ама на- имаме си цяла колония в устата. Cry
Гласим се за гостуване при баба му.
Целувки на всички бебовци и беборанки и здраве да ви пожелая малки сладурковци и спокойни нощи! Stuck Out Tongue

# 122
  • Мнения: 343
Павлина, когато Хриската имаше млечница, лекарката ми каза да си мажа и зърната, за да не си прехвърляме гъбите само насам-натам. Тя нямаше много и бързо се оправи - 3-4 дена мазане, но само аз така си мислех. Като спрях да я мажа и след седмица отново. Та хубаво е след като видиш, че му е минало, да го мажеш още няколко дена.
Успех и дано по-скоро се оправите!

п.п. аз не бях много редовна в мазането на зърната, но нямах никакъв проблем

# 123
  • Балчик
  • Мнения: 249
И ние имаме в устата едни бели точки по вътрешната страна на венеца. Имам съмнения, че са гъбички, но сме на преглед чак на 7.09. Малко ми е странно откъде ги имаме. Ние отдавна сме на изкуствена храна. Антибиотик пихме преди 10 дни заради силно зачервено гърло, но тези точици са поне от месец. Само три са отстрани на венеца(където трябва да са кътниците, но не знам дали са точно гъбички. Ще трябва да изчакам до 7, защото лекарката ни е в отпуска. Да попитам само някой знае ли дали ще има проблем да изчакаме една седмица. Дали го дразнят в устата тези неща(ако е гъбички).
За Дактарина - аз съм го ползвала само при ангина на каката и за 7-8 дни го спряхме. За гъбичките не знам. Дано скоро да се справите и с това.

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте отново
Надявам се ,че всичките ви проблеми вече са се разрешили и Дай Боже да са ни все здравички дечицата Grinning Преди малко се върнахме от консултация.Оказа се че за 2 месеца сме качили 750 гр и сме порастнали с 3 см,т.е.сме 7200гр и 67 см.Много съм щастлива.След кърмаческата стачка,Ели си наддава сравнително добре.А и сега ,когато и е хубаво,когато се разхождаме с количката,се чувствам и аз много щастлива.Това е засега от нас.Целуваме ви всички Laughing

# 125
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте!!!
Ние пък днеска се върнахме от село, бяхме при дядото и бабата на мъжа ми. Обаче да ходиш някъде с бебе се оказа голямо приключение, малкият луди ни направи   Shocked , а бяхме само за 4-5 дни  Confused . Иначе още не седи стабилно сам, лекарката каза, че било, защото му е дебело дупето и тежи  Wink . Опитва се да лази, но му е трудно и се придвижва с превъртания, а като легне по коремче почва да се набира и да се надига на ръчички - като за лицеви опори  Wink .
Въобще не вика нито мама, нито друго, само разни писукания, "ам-ам" и най много "мам" да каже, но дотук  Cry .
И зъбки още нямаме, само го мъчат, всичко се пъха в устата, венците подути, лиги много, но зъби - не...
Дано скоро ви настигнем със сядането и лазенето  Wink .
Целувки на бебоците!!!

# 126
  • Мнения: 1 809
Лелеее, колко отдавна не съм писала Embarassed Цели 9 страници  Rolling Eyes
Дано всички бебоци са здрави отсега нататък и ние-техните майки да сме по-спокойни и да им се радваме Sunglasses

Да си дам отчета и аз Wink
Миналата седмица ходихме на консултация-резултат: тежим 8.040 и сме 73 см. дълги .
Биха ни 3-тата ваксина ДТК и полио-миелитната(капки).
На следващия ден Хриси вдигна Т, опитах се да й дам "Калпол", но го повърна, заедно с обедното месно пюре  Sad , след което сложих свещичка в дупето( за 0 време я свалихме), а също и вечерта, преди сън.
Седмица преди това имахме гъбички на дупето и ходене по дерматолози...Но всичко мина с "Клотримазол" и вече сме добре(пу-пу)
Зъбки все още нямаме, но всичко завира в устата и с голямо настървение си чеша венците, та чакаме скоро да пробие зъбченце   Rolling Eyes Косата и вече става за шнолки и аз й слагам , за да не ни питат "момченце ли е?!", Shocked  при положение, че гледам да я обличам все в розово   Rolling Eyes
Опитва се да лази, но по-скоро е като малко паленце на 4 крака. Laughing  Застава на ръце и колене , клати се известно време напред-назад , и след това  със засилка се мята напред.Много е смешна, ама ние с баща й пляскаме с ръце   Hands Clap и казваме"Бравооо"  и тя е много доволна  Stuck Out Tongue
Напоследък казва предимно "ма-ма", а  "та-та" мнооого рядко.
Баща й пък ми  казва  "...тя не казва мама, а ам-ам..., така че не се възгордявай толкова  Laughing "


Това е от нас!
Пишете вие как сте  Grinning
[/i]

# 127
  • Мнения: 343
Имаме си зъбче!  Stuck Out Tongue

Ей така изневиделица, без особени симптоми, вчера ни се показа първото долно зъбче  Laughing

Пожелавам и на другите бебоци безпролемно израстване на зъбките!

# 128
  • Мнения: 1 809
Браво! Честито зъбче!
Дано всичките ви зъбчета да се покажат безпроблемно  tooth , да бъдат здрави и бели Stuck Out Tongue

# 129
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честито зъбче! Всичките да ви пораснат ей така изведнъж без болки и други неприятни симптоми  Grinning .
А ние вече сядаме сами  Grinning . Както се притеснявах, че не може да седи самостоятелно или да се изправя да седне сам, от вчера взе, че седна сам и иска само да седи. Лежеше си по гръбче и като се засили - хоп и седна, много бяхме щастливи с таткото (че се бяхме поуплашили  Sad ).
Дано и на нас скоро ни пробият тези зъбки, че много го мъчат. Цвети, вас ви питат дали е момченце, когато я обличате в розово, мен пък ме питат момиченце ли е, когато го обличам в синьо - дори бибероната му е в синьо и пелената, която съм постлала в количката - направо побеснявам от тези хора  Simple Smile .
Чао и целувки на бебчетата!

# 130
Здравейте,
бебе Александър се роди на 08.12.2003г.в 7.40h. сутринта- 2,850 и 50см. Последно тежахме 9,450 и 69см. на 07.07.На консултация сме в сряда и ще драсна новите мерки. Иначе ядем всичко и си храниме по 4 пъти на ден от два месеца. Не пълзи, но прави опити; има 5 зъбчета и ака на гърнето. Обикаляме с проходилката цялата къща и много "подреждаме". Вече успя да види морето, Перперикон, Бачковския манастир.

# 131
  • Балчик
  • Мнения: 249
Днес бяхме на консултация. Вече сме 9кг(+0.500) и 74 см(+2). Ваксините още преди месец ги свършихме и сега само ни теглят и мерят. Понеже имаме проблеми с тестисите ни пращат на детски хирург във Варна. Казаха, да отидем в Детска хирургия, но не знам при кого. Ще пращам моят мъж до там за да уговори час с някой доктор, защото не сме от Варна и не искам да се разхождам напразно. Ако можете да ми препоръчате някой ще съм Ви много благодарна.
  Иначе сме добре. Имаме 4 зъбчета и скоро май ще чакаме следващите два. Ходим с проходилката и седим, но още не се изправяме в кошарата, а само се обръщаме нощно време по корем и след малко започваме да хленчим. С тати ставаме по 5-6 пъти да го обърнем, защото не може сам и хленчи на сън. Започнахме от кухнята да взимаме вече някои манджи които стават за нас. Много ги харесахме и може би затова наддадохме повече от друг път.
 Засега това е от нас. Целувки на бебоците от нас.

# 132
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте, пак от нас!
Днес най-накрая ни биха последните ДТК и Полиомиелит. Бебчо е добре, дори не вдигна температура (пу,пу,пу). От другия месец тръгваме на кухня, днес взехме бележка от лекарката, че всичко е наред. Мериха ни, въпреки че от преди нямаше месец, тежи 10кг (+ 600г) и е висок 77 см (+ 2 см). Този път лекарката не ни каза, че е наднормен, сто пъти попита на кой приличал да е толкова едър, аз и казах, че съм била много едро бебе и дете и тя най-накрая миряса, само каза "хм, гени" (иначе от втория месец на всяко мерене все дудне, че бебчо бил дебел, наддавал много и т.н.). Още си нямаме зъби и не вика "мама", но дано скоро и това да стане.
Това е от нас, целувки на всички декемврийчета (и януарче  Simple Smile )!!!

# 133
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
А ние сме качили само 300 гр, но Дани не се спира лази, изправя се ходи около мебелите, пак лази, но за това пък сме пораснали с 3 см  Grinning . Още не казва мама или тате, но вика айде-деде, дай-дай-де  Grinning  и куп нечленоразделни. Като му се карам и му казвам НЕ се сърди и ми приказва зад гърба  Grinning , обяснява се буболечката.
Още не съм го слагала на гърне, нещо не ми се занимава  Embarassed  и с това.
Избиха му и горните два зъба, докато беше на гости на баба, та не съм усетила дисконфорта.
Поздрави

# 134
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ехо! И ние сме декемврийчета - цялото семейство. Голям майтап Laughing
Бебе Кристиян се роди на 25 Дек. в 1:50. Голям образ е. Прави опити да ходи. Вече яде почти всичко позволено а дори бяхме и на кухня докато гостувахме на баба му в Бургас.
Другата седмица ще купуваме гърне, че май доста закъсняхме.
Иначе е голям артист: преструва се ,че кашля, за да му обръщаме внимание  Grinning  
Поздрави и целувки от нашата фамили за всички набори Laughing

# 135
Вчера бяхме на консултация: 10.300кг. на 73.5см. Трябваше да ни сложат последната Полиомиелит, но имаше температура 38 градуса. Дано е било заради  шестото зъбче, което проби днес. Притеснено ми е ,тъй като е вдигал от зъб най- много 37.3, а нощес стигна до 38.4.

Дано при вас пробиват без температурка и без рев Stuck Out Tongue

# 136
  • Варна
  • Мнения: 322
Здравейте наааай-после и от нас. Отново.
Вече сме си удома с голямата придобивка - РС.
Ще се опитам да дам пълен отчет, но и да пропусна нещо няма да се сърдите, нали?
До скоро имахме голям проблем с едно упорито разтройство. Повече от два месеца бебе Зоя беше с разтройство, което не се повлияваше от нищо. То не бяха Ентероли, Смекти, лечебни Хумани, диети - не помага и това е. Сега вече е добре, но (да си кажа честно) и аз не съм сигурна точно какво беше. Дали заради зъбките или от киселото мляко - не зная. И което беше интересното - това разтройство не й се отразяваше въобще! Наддава си нормално, не я боли коремче, не е отпаднала....
Сега се храним 4 пъти на ден. Сутрин започнах да давам попара, на обед - пюре, след обед - десерта от детската кухня, а вечер - мляко.
Проблемът ни са зъбките. Като гледам Аника как се хвали със шесто зъбче..... Ние си нямаме нито едно. Венците са подути ужасно. Слага всичко, което й попадне в устата и се опитва да ги чеше настървено. Понякога плаче много жално, друг път направо пищи и се успокоява само като й намажа венците с Калгел. Слава богу, че поне това помага.
С придвижването се справяме доста добре. Пълзи навсякъде и само търси опора да се изправи. Скрила съм всичко, което може да достигне. Цветята ми са вдигнати на високо (дано да оживеят зимата). А самото изправяне й е страшно забавно. Това ни пречи вечер да заспиваме нормално, а ако се събуди през нощта се забавлява да ни гледа нас със таткото как се ядосваме и ама ужасно ни се спи....
Другото ни голямо (поне според мен) постижение е, че ходим с голям успех на гърне, а и успяваме доста често да уцелим момента.
А да, щях да забравя - ще правим кръщене на 25 септември. Вече си имаме официална рокля с дантелки. Много е забавна.
Ами май това е засега.
И нали вече си имам нет у дома ще се включвам доооста по-честитчко.
Целувки от мен и бебе Зоя

# 137
  • Мнения: 182
Здравейте и от нас! За сега няма много нови неща около нас. Само дето лазим бързо бързо и правим опити да се набираме по мебелите, само с тези двата зъба отдолу сме горните са побелели но никакви ги няма! На консултация не сме ходили. Това от нас за сега!

# 138
  • Варна
  • Мнения: 322
Здравейте!
Да се отчетем с новите ни мерки и теглилки. Вчера бяхме на консултация и бебе Зоя е вече 8,100 кг. и 71 см. С разтройството се оправихме най-после. Продължаваме да се борим със зъбките. Е, не точно да се борим, но ги чакаме с нетърпение....
Къде се изгубихте всички? Как са вашите бебоци?!?

# 139
  • Мнения: 182
Здравейте от нас! Вчера бяхме на консултация тежим 11.250 честно казано притеснявам се вече. Педиатърката каза че е добре просто е по набит. Много е подвижен постоянно лази...
Целувки от нас с Пресли!

# 140
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ами то при нас няма нещо ново. Ние сме на консултация чак на 12.10. Последно бяхме 9 кг. и 74 см. Храним се от кухнята, спим добре, а и вече имаме пето зъбче от една седмица. Шестото и то е на път, даже днес вече се очаква. Бяхме малко поразхлабени 3-4 дни, но това е от зъбите, защото ги вадим пре 5-6 дни дявете. Същото се случи и с горните две.
Вече се обръщаме от гръб по корем и обратно( при нас нещата малко се движат със закъснение), но за изправяне в кошарата не иска и да чуе. Когато аз го изправя се държи за решетката и си подскача, но сам не се изправя. Иначе в проходилката е цар. Най обича да ходи на кака си в стаята. Но през деня тя е затворена(каката ми е първокласничка) и той горкия седи и вика пред вратата. Мисли си че е вътре и вика да му отвори. Сега това ни е най-новата страст - когато някой е вътре в стаята, а той е от вън започва да блъска проходилката във вратата и вика за да му се отвори. Ако му отворят си слага най-блаженната усмивка и се шмугва вътре за секунди.
Много обичаме да ни пеят( особенно зайченцето бяло). Така обикновенно го успокоявам като плаче и е раздразнене. Колкото и да реве, щом запеем с каката се започва един смях и подскачане на място( един вид си танцуваме Grinning ) и така се успокоява.
Това е от нас с бебе Райчо. Целувки и усмивки на вапите сладурковци Grinning  Grinning  Grinning .

# 141
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте и от нас  Grinning . То и при нас всичко става по-бавно само на тегло и ръст сме напред, има време до следващата консултация, но вчера го премерих на дължина (че пак нещо ми укасяват дрешките) и е 78см - +1см за 2 седмици. Вече купувам дрехи за двегодишно, че както расте има неща, които е облякъл само 2-3 пъти и край  Sad . Иначе не лазим добре, не седим добре, не говорим и нямаме зъби. Седим само в количката и столчето, така ако го оставя, поседи малко и се метне назад. Най-обича да лежи, да си вири краката, да се преобръща непрекъснато и да се опитва да лази (само назад) или да застане на коленца и ръчички и да почне да върти дупето, а ние с тати да му викаме "Браво!" - това е любимо. В проходилка доскоро не щеше много, но ния бяхме купили една ... то тя му беше ниска, краченцата свити и една лека, той като се отблъснеше, проходилката литваше нанякъде (на два пъти за малко да се преобърне)- умирах от ужас да не се удари в някой ъгъл. Пък и бебчо поседи в нея двайсетина минути най-много и не иска повече. Вчера ни донесоха една друга, съвсем различна - тежка, стаблна и по-висока - екстра му е и на Яни като му хареса, забрави дори че трябва да яде (а той никога не забравя папането  Wink ). Сега вече ще мога спокойно да го оставям да се "разхожда". Днес ще ходя да го записвам на кухня, ей сега отивам да мия бурканчета и да ги чегъртам от лепилото  Imp . Дано му хареса...
Един въпрос - от кога почнахте да давате на бебоците по-едро смляна храна? Защото Илиян не ще и да помирише нещо, ако не му е пасирано. Хапва, почва да кашля и да се дави и отказва категорично да го яде с рев (дори и да му е любимо на вкус), той и по-късно се захрани де, голяма мъка беше... Сега почнахме да му даваме от ръка коричка хляб или малки парченца сирене, така му харесва, но с лъжичката не ще. Не знам, нещо да ме посъветвате?!

# 142
  • Мнения: 5 539
Здравейте и от нас!
Отдавна не сме се включвали Grinning
Вече сме на 9,5 месеца и имаме 4 зъба. Останалите също напират да излизат и Ева постоянно чеше венци, буди се по 6-7 пъти на нощ, не знам дали ще има край  това будене. За сметка на това по цяла сутрин спи.
Кухнята я прекъснахме временно, защото покрай зъбките стана капризна и спря да я яде. Сега наобед /по точно към 2-3 часа/ си хапва пюре или от това което съм готвила за нас, ама пасирано. Досега е яла пиле с картофи, пуле с ориз, леща, пълнени чушки, пилешка супа - все мое производство. Така дори ми е по-лесно отколкото да ходим до кухнята, просто слагам подправките в яденето след като отсипя нейната порция. Grinning
Засега Ева се придвижва из къщи пълзейки. Все още не се е усетила че може да се хваща за мебелите и да се изправя, макар че като и подадеш ръка за секунда е на крака. Толкова е подвижна че не мога да я облека или да сменя памперса спокойно, все се върти. Струва ми се че мрази дрехите и пеленките си Confused
Много ми е сладка и смешна като тръгне да пълзи и постоянно си бъбри нещо, просто няма начин да пълзи мълчаливо Laughing . Любимата и поза е по корем и надигната на ръчички. Дори нощем като чуе някакъв шум се надига така инстинктивно без да се буди.
Вече казва баба, папа, мама, а когато е гладна - мам-мам, мам-мам Laughing
Когато и кажем "Дай целувка", дава ама само с устни, без ръчичка.
Когато е много доволна и щастлива, върти глава наляво-надясно с бясна скорост, чувала съм че и други бебета го правят. Дори като и кажеш:"Върти главата" и започва да я върти Laughing  Laughing  Laughing
Наскоро купихме първите буйки, уж за прохождане, ама в момента ги ползваме повече за гризкане. Не знам какво да правя, много лесно ги събува. Уж са най-малкия номер а са и широки около глезена и ги изритва. Нали е мадама, явно има тънки глезени! Laughing Вие ползвате ли вече обувки?

Поздрави на всички декемврийчета и техните мами!

# 143
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас! То и при нас новото са само мерките 8500/71. Все още само си седим на дупето и това е. Обожава да подскача в бънджито. Даже като види, че й го слагаме започва да ръмжи и пищи, та чак се разтреперва от зор. Буди се по 2-3 пъти на нощ, може би е заради зъбките. Засега имаме само 2 отдолу. И тя яде всичко пасирано. Пробвам от време на време само да го намачквам, но отказва категорично и много драматично - започва да кашля, да се дави, плюе го и прави едни физиономии. Дори попарата си пасираме, въпреки че според мен парчетата не са чак толкова големи, а и са си мекички.
Ох, щях да забравя да се похваля. Вчера малката госпожица се беше разплакала, а аз си сгъвам прането и не и обръщам много внимание. И тя както си плачаше ме гледа, протяга ръчички да я гушна и ми хлипа "маму" съвсем съзнателно и целенасочено. Та май вече ме мамосаха. Grinning

# 144
  • Мнения: 3 569
Ние пък очакваме декемврийка 2004 Wink

# 145
  • Мнения: 5 539
Цитат на: Future pere
Ние пък очакваме декемврийка 2004 Wink


Ами... като се роди ще ви приветстваме с "Добре дошли" в клуба на декемврийчетата Wink  Wink
А засега маминка да си почива повечко, че ако съдя по себе си сигурно вече почва да и натежаваааа Wink

# 146
  • Мнения: 3 569
Цитат на: lilita
Цитат на: Future pere
Ние пък очакваме декемврийка 2004 Wink


Ами... като се роди ще ви приветстваме с "Добре дошли" в клуба на декемврийчетата Wink  Wink
А засега маминка да си почива повечко, че ако съдя по себе си сигурно вече почва да и натежаваааа Wink

Точно така Simple Smile , натежава й, а и не всяка нощ успява да се наспи. Малката ще се окаже някоя купонджийка. Нощно време настава истинска веселба в корема на майка й. Все по-тесничко й става и не спира да се върти, протяга и прочее Simple Smile

# 147
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Future pere
Ние пък очакваме декемврийка 2004 Wink

Пу,пу - всичко да е наред! А колкото до нощното беснеене в корема и при нас беше така - в 3 и в 5.30, бяха любимите часове за ритници, бокс и т.н. Но аз като станех и като се натъпчех добре, синчето мирясваше и аз (и татето де) пак заспивахме. Ама какво да ти кажа, той и сега нощна птица го раздава  Wink .

# 148
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: mishka

Ох, щях да забравя да се похваля. Вчера малката госпожица се беше разплакала, а аз си сгъвам прането и не и обръщам много внимание. И тя както си плачаше ме гледа, протяга ръчички да я гушна и ми хлипа "маму" съвсем съзнателно и целенасочено. Та май вече ме мамосаха. Grinning

Честито "маму", сигурно е голяма радост да го чуеш... Моят юнак вика само "ам-ам" и най-много "мам", а аз повтарям "ма-ма" до изнемога, той ме гледа, гледа и почва да прави брррррр, ръсейки плюнки навсякъде  Sad .

# 149
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: lilita
Здравейте и от нас!
Наскоро купихме първите буйки, уж за прохождане, ама в момента ги ползваме повече за гризкане. Не знам какво да правя, много лесно ги събува. Уж са най-малкия номер а са и широки около глезена и ги изритва. Нали е мадама, явно има тънки глезени! Laughing Вие ползвате ли вече обувки?


Ами ползваме....., но с не по-голям успех от вас  Sad И на нас всички са ни големи, изсухляме си ги за нула време, а после си ги хапваме сладко, сладко. След тях идва ред и на чорапите.... И така в хладното време си седим с голи крачета, защото не мога да измисля нищо, което да се задържи на краката. На терличките отдавна им "хванахме цаката".... незнам...

# 150
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте Grinning
Ние също отдавна не сме се включвали.Преди около месец Ели беше 7200 и 67 см.На консултация сме след 2 седмици. имаме 7-о зъбче и 8-ото и 9-ото ги очакваме съвсем скоро да пробият.Отдавна седи стабилно,лази навсякъде само да я оставя да го прави и непрекъснато се изправя на мебелите,особено,ако има нещо апетитно за лапане.Много ми беше смешна вчера,когато откри как да си отваря вратичката на гардероба,сигурно 5-10 мин.само това правеше Grinning Явно си хареса откритието,особено възможността да разрови в гардероба,но като и кажа"Не Ели",тя се обръща към мен,поглежда ме сериозно и се отказва да направи белята.Редовно като се изправи и докопва козметиката ми (и тази на тати),но като и кажа няколко пъти "не" и разбира,че не трябва да прави тази беля.Разбира се ,понякога не ме слуша и просто я дръпвам от съответното място.Преди няколко дни пък се учеше как да пада.Като се хващаше за дъската ,която е до спалнята и съвсем преднамерено падаше на дупето си .После пак се хващаше и пак падаше и така поне 10-ина минути.Всичко това придружено с крясъци и пъхтене.Също редовно като се хване за раклата и тупка с ръчички по нея,ама като барабанче.Тогава е много доволна от себе си.Не спира да се смее.В общи линии,това е новото около нас.Целувам ви всички Grinning

# 151
  • Варна
  • Мнения: 322
Здравейте!
Ние в събота направихме кръщене на Зоя. Всичко мина доста добре с малки изключения, но те бяха по независещи от нас причини Wink
ето тук можете да видите някои от снимките. Все още не са всички, но ми обещаха скоро да ми дадат и останалите.
А тук са най-новите ни снимки. Днес една приятелка беше на гости с фотоапарата си и направихме бърза фотосесия....
Целувки на всички бебчовци от нас с бебе Зоя !

# 152
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Да ви се похваля - имаме си ЗЪБЧЕ!!! Най-после проби първото ни зъбче, снощи мъжът ми го напипа. Горкият толкова се мъчеше, ама още си драпа из устата и само чеше нещо  Rolling Eyes , явно и другите са на път... Ние толкова се зарадвахме и викахме браво, а малкият се оглежда и се чуди за какво го хвалим  Grinning , накрая почна да се смее.
И ние купихме буйки 18 номер, той е за 17, но Колев и Колев нямат такъв номер и тия сега са му големшки. Но пък като ги закопчая, то крачето му е по-широко и няма събуване, опита се младежа много старателно да ги свали, но като видя че не става се отказа  Wink . Ама тия буйки хич не топлят, с терлички му бяха по-топли крачетата, сега хем слагам дебело чорапче... Може би трябваше да вземем зимния вариянт, тези дето са с вата отвътре, но знам ли че така ще застудее...

# 153
здравейте и от нас, мили майчета.ние се родихме на 17,12,2003г - елица и момчил на 9месеца мерките ни са 9,200кг на 10,800 и двамата сме 73см.режима ни е следният

6,30-7,00 ставане
7-7,30 попара -180гр
9-9,30 сън 1час приблизително
11,00 супа от кухня с  местно и зеленчуково пюре - 200гр
12,30 сок-70гр
13-13,30 сън 1час
14,30 плодове с извара и кисело мляко на хаме-200гр
16 плодово пюре - 70гр
16,30 сън 1час
18,00 каша фризокрем със 1жълтък-200гр
20,30 баня, аптамил 3 с бисквити-200гр и сън

по цял ден сме навън, защото живем в къща във провинцията/какво ще правим следващите 4-5 месеца с дъждовно;снеговито време незнаем/.спим много неспокойно още от раждането. дано като поникнат зъбите се оправим. елица има 6зъбчета;момчил-2

целувки на всички бебета и мами

# 154
  • Мнения: 3 042
Здравейте мами и бебоци!
Ние сме на гости при свищовската баба. Отсъстваме от Варна и ще се позабавим още даже, чакаме си таткото от плаване. За протокола- вече сме 9 650 гр и на см ни изкараха по-ниски от предния път Laughing хихии, тия педиатри в Свищов са големи смешници! Иначе имаме хрема, която отива на подобряване.
Проблем се очертава нощното заспиване, реве за песни и люлеене, нищо не помага Imp
Майчета, давате ли някакви имуностимулатори или витаминни сиропи вече? И въобще смятате ли да давате?
Извинявам се за телеграфния стил, нямам време да прочета всички предишни мнения Embarassed
целувки на всички бебоци, с нови зъби и прочие постижения!

# 155
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте пак от нас Grinning . Вече сме с 2 зъба, вторият изби 1-2 дена след първия, ама още го мъчат тези венци...
Днес бяхме на консултация и сложиха последната ваксина за хепатит - при Яни всички ваксинации много се забавиха. Тежи 10,500 и е висок 78см. Мериха го на големия кантар, ма той като седне, нали е дълъг и не може да се събере, увисва си крачетата до земята, ама не можело така - голям смях.
От 3 дни е на кухня и го мъчат страшно колики, май ще почваме пак Саб, а ако не помогне ще спрем кухнята. Лекарката мисли, че слагат подправки в манджите - много гадно...
В къщи луда ме прави, нали излизаме само за малко в тия студове (че тук вали и вее страшно), а той свикна все навън - ужас! Кисел е, хленчи ... как ще е зимата - не ми се мисли... На вас как ви се отразяват по-редките и къси разходки?
Е, това е от нас, целувки на бебоците!

# 156
  • Мнения: 7 821
Здравейте и от нас  Grinning .
Ужасно ми се отразява липсата на излизане, в къщи е ад под небето и двамата дивеят, скучаят, мрънкат, не е за разправяне. Само да спре да вали и да не духа много и пак ще сме на вън, няма как.
Не съм водила Дани на консултация още, че не мога да сколасам, но ще питам педиатъра за някакви витамини. На Вики давах Киди, ще видим за Дани какво ще ми препоръча. Давате ли Вигантол?
Имаме 5 зъба и половина  Grinning  Wink  буди се нощем, трудно заспива, но удържам фронта.
Яде банан на парчета и си ги взима сам, много е смешен докато успее да си ги набута в устата, голямо мацане пада, но това е половин час спокойствие  Wink . Лази из къщата и се опитва да ходи, качва се по дивани и легла, но след 2 падания се научи да слиза с дупето, а не с главата напред.
Ами това е от нас.
Желая ви слънчеви дни  Grinning .

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 35
Привет! Захари се роди на 12.12.2003 в 22:12!!!
Роди се 3,450 и 52 см. Сега е завидните 10,600 и 77 см!!!!

# 158
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: dkmd
Привет! Захари се роди на 12.12.2003 в 22:12!!!
Роди се 3,450 и 52 см. Сега е завидните 10,600 и 77 см!!!!

Добре дошла в клуба!
Ще чакама Павлина да се включи, че да обнови списъка на декемврийчетата  Laughing

# 159
  • Балчик
  • Мнения: 249
И ние седим от няколко дни в къщи. Вече бесовете го хванаха. Но ще трябва да свикваме, че при нас зимата е много лошо времето.
  Във вторник бяхме на консултация и вече сме 9.600(+0.600) и 75( +1) см. Следващия път и ние сме на големия кмантар. След консултацията бяхме на бебешки рожден ден (1годинка). Голям майтап беше. Бяхме се събрали десетина деца и майки в едно заведение. Всяко дърпа по нещо и мрънка. Някой ходи, друг се опитва да пълзи, ние и рожденника бяхме с колички, но ги ползвахме само за малко. Голям купон, само дето повече от 1-2 часа не се издържа. На някой му се спи, друг е гладен, трети нервничи заради зъби, абе шоу Grinning  Grinning  Grinning . А и всички бяха на възраст от 8 месеца до година и половина. Ще види живот и здраве при нас как ще е, че вече наближава.
  Забравих да кажа, че вече сме със 6 зъба. То май само с тях можем да се похвалим. Иначе нито се изправя в кошарата, нито пълзи, нито се придвижва по мебели. Като го подпрем на нещо  седи изправен, но не се придвижва, а само подрусва дупето. Иначе се пуска и седи прав за около минута, и след това решава, че може да тръгне и залита да пада.
  Това е от нас. Целувки на всички.

# 160
  • Мнения: 343
Здравейте и от нас с Хриси!
Най-накрая малката маймуна се научи да се изправя в кошарата. На всичкото отгоре това не й е достатъчно и веднага взе и да я обикаля. Те крачките й са още като на пиян морков, но има време, ще се научи Grinning Но това пък създава проблем, че постоянно иска да е права и то да я държим. На нас времето не ни пречи и само да понамалее да вали и веднага духваме навън. Аз се вкочанясвам, я тя една топличка, весела...
Зъбите са ни само 2 и вече за месец и половина са пораснали само на половина. Венците не са й подути, така че не очакваме скоро други. Тя спи добре. Понякога се буди, но бързо заспива пак. Аз все още я кърмя сутрин и вечер и да ви кажа не знам как да се справя с млякото, имам много, та чак и проблеми ми прави.
Последните ни мерки (може и да съм ги казвала Embarassed ) са 8500/71.

Това е от нас. Дано по-скоро да се оправи времето, за по-дълги разходки. Grinning

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 35
"Лази из къщата и се опитва да ходи, качва се по дивани и легла, но след 2 падания се научи да слиза с дупето, а не с главата напред."

И Захари така - след няколко полета се научи да слиза с дупето. От вчера обаче като чуе музика и започва да танцува Grinning

# 162
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Добре дошла dkmd, твоето синче май единствено ни настига по мерки  Grinning .
Иначе витаминозни сиропи още не даваме, те не се ли дават след годинка? Пък той Илиян добре си похапва  Wink . За Вигантола педиатърката каза да давам по 1 капка, два пъти седмично (сега като няма вече слънце). Иначе фонтанелата му се е затворила, но нали расте бързо...
Синчето хич и не се изправя, лекарката вика да го стимулирам. Е как да го стимулирам, като той отскоро се научи да седи стабилно. Вече не ще и да лази, откакто го сложихме в проходилка - край. С проходилката вършее и "разтребва", представям си като проходи какво ще е...
Исках да ви питам за обувчиците - ние сме с буйки, но в тоя студ трябват някакви други. Дали да вземем зимния вариант на буйките или някакви по-топли обущета, или ботушки? Вие с какво ги извеждате?

# 163
  • Мнения: 7 821
Цитат на: PetiaK
Вие с какво ги извеждате?


Здравей,
Извеждам го с топли високи обувки, с които и ще прохожда, живот и здраве  Grinning . Имаме и ботушки, но едва ли ще ги обувам, че много е трудно на малко дете да му набуташ  Grinning  вътре крака особено с дебело чорапче.
Чудя се за вкъщи какви пантофи да му купя  Rolling Eyes , това ми е проблема, че докато лази всякакви по-стабилни ще му пречат, но напоследък Дани много ходи около мебелите. Тези дни ще пообиколя да видя какво има по магазините. За съжаление всичко, което до сега съм видяла не ми харесва  Sad . Все някакви вълнени пантофи, а от Вики съм забелязала, че такива платове много му потят краката и му е по-студено.

# 164
  • Мнения: 182
Ехо dkmd ние също сме на 12.12.2003 в 21.30 часа!
Да кажем какво ново оклоло нас тези горни зъби прозират но не искат да излизат и само го мъчат и спи неспокойно пробужда се с рев. А от няколко дни има лека хремичка и трудно диша с нослето. Вие в това лошо време по колко време ги разхождате малките аз само за 10 -15 мин дали не е малко. Лазим и се изправяме навсякъде и се сдобиваме с нови сининки от поредното падане, много е непредпазлив. Това за сега! Поздрави от нас с Пресли!

# 165
  • Мнения: 3 042
Ние отново сме на линия и сега започвам да пиша какво ново при Съни.
Първо - имаме си вече 6 зъба, последните 2 пробиха с голям зор и нощни събуждания, ревове и чудо.
Второ- вече направихме първите си самостоятелни крачки, за прощапулник ние раничко- няма да се справи да гони питката.
Иначе добре вършее навсякъде- пипа, лапа, събаря, минутка спокоен не седи това момченце. Пълзи, сяда, става - голямо движение пада!
Хапваме се добре, Хм ни вече е 119!!! За моя най-голяма радост.
Друго, друго.... тия дни ще слагам нови снимки в албума, ама сега съм много заета покрай пътуването и нанасянето.
Целувки на всички бебета, поздравления за новите мами в темата. Сега отивам да обновявам списъка.

# 166
  • Мнения: 3 042
Съни 1.12.2003 (Павлина)
Зоя 4.12.2003 (Хрис)
Ева 7.12.2003 (Лилита)
Дани 9.12.2003 (Ellypr)
Ели 9.12.2003 (Svetlana79)
Стела10.12.2003 (queenmabb)
Преслав12.12.2003(eli_vo)
Захари 12.12.2003 (dkmd)
Матей 15.12.2003 (gal4e)
Илиян 15.12.2003 (PetiaK)
Елица 17.12.2003 (teri)
Момчил 17.12.2003 (teri)
Александър 18.12.2003 (anika)
Ерда 19.12.2003 (Kader)
Яна 23.12.2003 (loona79)
Хриси 24.12.2003 (zvetizvetkova)
Кристиян 25.12.2003 (logo5ka)
Анастасия 26.12.2003 (csg)
Александра 26.12.2003 (alinka)
Ния 29.12.2003 29.12.2003 (beep)
Райчо 30.12.2003 (vemite)
Хриси 1.01.2004 (mishka)



  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet  

  Nature Sunny   Nature Sunny   Nature Sunny   Nature Sunny

# 167
  • Варна
  • Мнения: 322
Включвам се с нови данни за "статистиката" Wink
Зоя е вече 8,400 кг. и 72,5 см. Не са много, но нали все пак е дама...
Продължава да няма зъби, но за сметка на това усъвършенстваме изправеното положение. Вече доста дълго се задържа права, без да се подпира, но все още не се престрашава да се направи крачка. Иначе като се държи за пръстите ми е много смела. И изпитва голямо удоволствие да ходи по този начин. Само че мен ме боли кръста... Cry
И е много музикална. Като чуе музика започва да върти дупето, да маха с ръчички, да "пее" (разбирай вика, но силно се надявам да скоро да разбере разликата  Embarassed )
Та това е засега.
Целувки на всички!

# 168
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ох, имам си един проблем дето ме тормози. Още не се е забелила пишата на моя хубостник. Вие мами на момченца до къде сте я докарали. Притеснява ме това, че след баня като дърпам крайкожието и той се хили много доволно, а и вече много се заиграва с нея докато е гол и е на гърнето.
Иначе тия горни зъби ни побъркаха. Първо имаше разстраойство, а сега през уикенда вдигна 39,7 температура. Добре, че се оправи, а и на единия зъб му видяхме връхчето. От първи ноември сме на кухня, а след нова година с Божията помощ тръгваме на градина и двамата. Предложиха ми работа в една частана градина и той ще е с мен.
Хаиде споделете про вас какво става. Поздрави и целувки на всички.

ПП: Мислите ли вече какво ще правите на рожденните дни и какви подаръци ще вземете за хлапетата?

# 169
  • Мнения: 3 042
Здравейте, майчета!
Хрис, Съни и той се заиграва по мелодията на адреналинките- тръска дупе и се смее- явно му харесва музиката. За да го зарадвам и аз се кълча с него, големи аеробики хвърляме из дома.
logo5ka, и аз съм работила в частна градина и го обмислях този вариант - с бебо в моята група, ама незнам дали ще се справя.... Все пак то ще ми вика "мамо", незнам дали ще бъда достатъчно обективна и безпристрастна към него. уф, труден въпрос!
А за рождените дни- мислим! И то много- ние нали сме първи- още на 1 декември. То се пада сряда и мисля на дена на събера кръстницата с нейното бебе и една друга приятелка с бебата. А иначе семейно -баби и дяди ще дойдат чак събота-неделя. Само незнам какво меню да правя, всички бебета са по-малки от Съни, тоест няма да са за торти(не че Съни ще яде от нея Simple Smile
освен да се заредя с плодове и тях да предлагам, голяма ми е чуденка! Давайте идеи!

# 170
  • Мнения: 3 479
Айде и ние да се присъединим. Матей е 11.5 кг, 77см, голяяямо бебе. Има си само едно зъбче. Много е добричък. Иска да го водим да ходи за двете ръчички и отказва самостоятелно ходене по мебелите и пълзене. Иначе казваме чао, мама, тата, гугу (на гълъбчетата), бау (на всички кучета, котки и др. подобни животни), показва колко е голям, боц, пляска с ръце и май това е всичко. От 10 дни сме на кухня. Супата не я ядем, на кремчето добавям плодово пюре, а на второто имаме променлив успех, но мисля че напредва. Обича да слуша дискове с детски песнички и да подрусва дупе. Естествено любимите му игри са си чисто мъжки - бръмчи с количките и рита топка и вика гооо (значи гол). Ами това е.
На въпроса за забелването - нашата докторка ни го забели два пъти, веднъж на 3м и веднъж на 4м и каза само да го мием от време на време. Забелвай го по - малко всеки ден, без да насилваш нещата. Ако след месец няма никакъв видим резултат попитай докторката си дали трябва да го водиш на хирург.

# 171
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Павлина:

Цитат
А за рождените дни- мислим! И то много- ние нали сме първи- още на 1 декември. То се пада сряда и мисля на дена на събера кръстницата с нейното бебе и една друга приятелка с бебата. А иначе семейно -баби и дяди ще дойдат чак събота-неделя. Само незнам какво меню да правя, всички бебета са по-малки от Съни, тоест няма да са за торти(не че Съни ще яде от нея  
освен да се заредя с плодове и тях да предлагам, голяма ми е чуденка! Давайте идеи!


Мисля си, че почерпката май ще е основно за мамите, а на дечковците може да предложиш прясно изцедени сокчета и киселчета Laughing

# 172
  • Мнения: 10 257
Цитат
Още не се е забелила пишата на моя хубостник. Вие мами на момченца до къде сте я докарали. Притеснява ме това, че след баня като дърпам крайкожието и той се хили много доволно, а и вече много се заиграва с нея докато е гол и е на гърнето.


Включвам се и аз към статистиката. И бебе Вики на 14.12. ще стане на 1 годинка. Та и ние сме със същия проблем. До никъде не сме я докарали със заголването. По-точно донякъде сме я докарали. Моя пък не дава да му правя въпросните процедури и реве. Иначе като вземе да се дърпа ще я откъсне като го къпя че напоследък даже и като му сменям памперса. Какви са тези изблици не знам. Иначе имаме 6 зъба от как стана на 6 месеца и оттогава сме в застой. Прави опити за вървене но още не смее без упора. А от това пълзене ми побеля главата. Катерене и слизане от леглата са ни най-големия хит. Няма местенце непреровено, няма нещо ненагризано, а с играчки не се заиграва грам. Просто никакъв интерес-дай му шишета, кашони, капачки. Още сме на фаза биберони, не иска да се научи от чаша да пие. Направо я мрази. Какви ли не видове сменях, неще и неще. Сокове и вода също грам не поема. Иначе си е яшничко. Напоследък взех да му давам и от наще манджи. Добре му се отразяват. И за акането да кажа 2 думи. Не знам дали е нормално, но след всяко хранене свършва работата. Направо по 4-5 памперса на ден смянам и така ми е писнало. А за гърне не му се чува още. Та такива неща с нас. [/quote]

# 173
  • Мнения: 7 821
Здравейте и от нас,
Дани също прохожда  Grinning , смело се пуска и върви по няколко крачки после тупва на дупето и продължава лазейки. Има 6 зъба. Хита на сезона е хвърлянето. От известно време каквото хване и хайде да го хвърли, направо е опасен с новите си умения, защото понякога предметите са си доста тежички, и естествено никой не може да предположи по каква траектория ще литнат и къде ще се приземят  Wink . Много приказва, но само мама си го разбира  Grinning  или си въобразява  Wink .
Напоследък не яде вече с апетит като преди, хапва колкото да се позасити и хайде опити да излезе от затвора на стола да вършее из къщата.
Мъжкото достойнство при нас е забелено. Logo5ka, ако се притесняваш попитай педиатъра, мисля, че ще свърши работата, успех.
Приятен ден.

# 174
  • Мнения: 3 042
Днес вече за 3-ти път излизахме до кварталната градинка без количката- просто Съни не иска да стои вътре и само се борим. Вървим лека, полека, за ръчичка съм го хванала, нали и без това нямам бърза работа. На гърба една раница, така и двете ми ръце са свободни за бързо реагиране. Събирахме листа, зяпахме кучетата(много обича да ги наблюдава). Люляхме се на люлките, абе миряса малко!
Пишлето е забелено, мъжът ми се справи с това.
Нали си спомняте, че имаме едно надуваемо чудо за игра, е смятайте снощи как двамата с него сме скачали вътре, луд смях, само за снимка бяхме, ама нямаше кой да ни снима.
Добре дошла на Вики75- моята стара познайница от чата- Бочко съм бе! ще се сетиш!

# 175
  • Мнения: 182
Здравейте и от нас! Ние пишлето го забелихме поне така изглежда, опити за ходене не правим само лази навсякъде и се изправя по мебелите, хапва добре понякога му давам от нашата храна когато е без подправки всякакви и му харесва Wink В това хубаво време киснем много на вън. Бърбори по цял ден нещо си там, зайграва се с играчките понякога доста добре оие Wink Този месец още не сме се мерили но другия вторник ще се отчетем. За сега това се сещам! До скоро! Целувки от нас с Пресли!

# 176
  • Мнения: 10 257
ZDrasti be Pawlina-Bochko kyde sa wsichki nikoj niama waw foruma>Kolkoto pati wliaza wsichki sa se izparili, a ot starata kompania nikoj ne e ostanal Confused

# 177
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ние сме на консултация на 09.11. Последно като ни теглиха бяхме 9.600 и 75 см. Не пълзим, не можем да се изправяме до седнало положение а камоли до право. Иначе ако аз го изправя стои прав без упора 1-2 мин. После пада на дупе. Придвижва се полека по мебелите, но само надясно. Наляво не иска. На кухня сме от 6 месеца и вече сме свикнали с нея. Имаме 6 зъбчета и от няколко дни май идва седмото( усеща се по кривотиите).
  Пишлето ни го заголи хирург като бяхме на 5 месеца, защото се възпали. Сега при всяко къпане го забелваме и той умира от смях. Ние имаме друг проблем. Не са ни се спуснали тестисите и като ходихме на преглед преди 4 месеца казаха, че след годината ще ни изследват във Варна. Така, че чакаме годинката.
  За рожденният ден вече мислим доста често. Още повече , че през десетина дни сме по детски рожденни дни на наши приятелчета от компанията с която излизаме на разходки. Днес даже сме на парти пак. На 3 и 7 ноември също. Изобщо тренираме. Оглеждаме как е и събираме опит. Нали сме изтърсаците за годината, та ние ще сме на финала за тази година. Общо взето се правят сандвичи или хапки, солети, бисквити, бебешки сокчета и безалкохолно за майките( и друго по желание), солети и т.н. Има и торта за радост на рожденника и другите хлапета , която се изяжда от майките.
  Това е от нас. Ще се отчетем пак като ни премерят. Целувки от Райчо и от мен.

# 178
  • Мнения: 3 042
Момичета, как се оправяте със забраните? Съни определено си мисли, че си играем като му кажа "не", въобще не се трогва, аз го казвам с по-строг тон- нъц- нашият ми се хили насреща и пружинира.
пък някой път направо ме проверява, знае че е забранено да пипа контактите(с предпазители са, ама все пак), отива при тях, посяга с ръка, гледа ме и се смее. Чака да му кажа "Не". уф, това човече!

# 179
  • Мнения: 17 407
Ми при нас НЕ-то не помага също. Понякога плясвам ръчичките или дупето, щото много зверски хапе, но си мисли, че играем.

А сега за рожденните дни да ви питам: Мислите ли, че е подходящо да се канят деца на тяхната възраст? Все пак на 1 година са малки още, дали ще разберат за какво става дума? Представям си я лудницата от сега.

# 180
  • Мнения: 3 042
Цитат на: beep
Ми при нас НЕ-то не помага също. Понякога плясвам ръчичките или дупето, щото много зверски хапе, но си мисли, че играем.

А сега за рожденните дни да ви питам: Мислите ли, че е подходящо да се канят деца на тяхната възраст? Все пак на 1 година са малки още, дали ще разберат за какво става дума? Представям си я лудницата от сега.


малее, за хапането забравих! И мен ме хапе, не като го кърмя ами като го гушна и хайдеее то ме охапало по рамото, по ръката - където свари! Може би милото си мисли, че това са му целувките....
А нашите гостенчета ще бъдат все по-малки от Съни, нищо няма да разберат естествено, ама нали е бебешки рожден ден и бебета трябва да има. Както писах по-горе - отделно бебета и майки, отделно роднините.

# 181
  • Мнения: 3 042
Цитат на: vici75
ZDrasti be Pawlina-Bochko kyde sa wsichki nikoj niama waw foruma>Kolkoto pati wliaza wsichki sa se izparili, a ot starata kompania nikoj ne e ostanal Confused


няма време за чат с това чудо-ходещо и пълзящо, все на тръни седя и като заспи -  по задачи ходя.

# 182
  • Мнения: 7 821
Няма да правя детски рожден ден за Дани. Тази година един на баткото с хлапета дето вдигнаха цялата къща на главите си, ми стига  Twisted Evil . Всичките бяха по-големи от Вики и го научиха на доста простотии. Бабите и толкоз  Grinning . Догодина, живи и здрави, хем по-ще разбира, не че и от тогава ще му остане някакъв спомен  Wink .
И ние сме така със забраните. Все едно не става за него въпрос, никакво внимание. А ако се утиши за малко, със сигурност пипа нещо забранено като ключовете на печката  Shocked . Изхвърлих си цветята на стълбите  Cry , много им беше мераклия да ги прекопава и само го дебна каква дивотия ще измисли.

# 183
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
"НЕто" е обречена кауза. Вече казвам не и плясвам ръчичката, а след това го отмествам и разсейвам с нещо друго. Спок така препоръчва. Ако казвам само не, той ми се хили доволен и си мисли, че бъзик си правя.
Абе давате ли чай на вашите хлапета и слагате ли му захар.

# 184
  • Мнения: 17 407
Цитат на: logo5ka
"НЕто" е обречена кауза. Вече казвам не и плясвам ръчичката, а след това го отмествам и разсейвам с нещо друго. Спок така препоръчва. Ако казвам само не, той ми се хили доволен и си мисли, че бъзик си правя.
Абе давате ли чай на вашите хлапета и слагате ли му захар.


Давам лайка, шипка, със захар.

# 185
  • Мнения: 3 042
аз правя лайка и шипки за попарата, без захар

# 186
  • Варна
  • Мнения: 322
Това със забраните е голяма забава. Една от най интересните игри на Зоя. Викам "НЕ" - тя се хили. Ще има "пет-пет" - тя се хили още повече и ме имитира как размахвам ръката  Rolling Eyes Няма как... още известно време ще е така.
Захар не слагам освен в киселото мляко.

А за рождения ден направо съм съм в чудо. На мен ми се иска да направя детски рожден ден. Малко тъпо ми се вижда всички да седнем да си празнуваме, а малката нищо да не разбере от цялата работа. Но всички около мен ме разубеждават. Че била малка и, че така или иначе нищо нямало да разбере.... може би догодина...и разни други подобни аргументи  Embarassed
А пък аз си мисля, че (въпреки че няма да го запомни) това ще е едно ново и (надявам се) приятно изживяване... Не знам...

# 187
  • Мнения: 343
Ех, гледам, че се обсъжда темата за рождения ден. На мен това ми е малко болна тема. Нали и нашият татко е на 01.01., досега един рожден ден не сме празнували като хората. С посрещането на новата година рождения ден остава на заден план. Всички я са се напили, я изморени, не щат и да чуят на 01. пак на купон. И хем го знам това и аз пак на 01 взех че родих. Какво да измисля, за да може детето да си има празник за рождения ден, а не няколко дни по-късно?

п.п. А пък ние сме болни  Sad  с много червено гърло и висока Т. Дадоха ни антибиотик и сега сме целите в пъпки. Следобед отиваме пак на лекар да ни кажат какво да правим.

# 188
  • Мнения: 3 042
ООО, малкото шушонче е болничко! Желая ви бързо оздравяване! Пиши после като си дойдете от лекарката.

И нашият тати има рожден ден близо до Съни- тати на 30 ноември, а Съни на 1  декември, все ми се струва, че и тука ще става "3 дни яли, пили и се веселили". Особено като довтасат баби и дяди Laughing

# 189
  • Мнения: 343
Чак днес намирам малко време, за да кажа, че сме добре. Обривът ни почти мина. Гърлото е още червено, но Т нямаме. Малко ме е яд дали не избързахме с този антибиотик.

# 190
  • Мнения: 3 042
Радвам се за малката! Браво, победихте болестта! За антибиотика - нормално е да се чувстваш така - и на мен не ми беше леко да давам антибиотик ( 2 пъти досега Cry ), имах чувството, че тровя детето си, ама все пак нали лекарите са за това - да преценят дали действително бебето има нужда от него. Първият път като го отложиш, мале как ми се накара лекарката - до бронхит сме щели да стигнем и тн, рев вкъщи, ужас! Е, вече не подлагам на съмнение нищо от нея, само питам - при кои обстоятелства е нужно и докога трябва да изчакам за подобрение. Все пак антибиотиците са нужни, стига да не се прекалява с тях!
Моля, Веер като лекар doctor  да внесе яснота по въпроса

Тази нощ малкият големи изпълнения ми прави - нощни събуждания, от 3 до 6 будуване, какво ли не опитвах - не ще да спи човечето.  1countingsheep Дали няма да е от смяната на времето? Сигурно още не се е настроил на зимен режим...  1crib

# 191
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Павлина
Радвам се за малката! Браво, победихте болестта! За антибиотика - нормално е да се чувстваш така - и на мен не ми беше леко да давам антибиотик ( 2 пъти досега Cry ), имах чувството, че тровя детето си, ама все пак нали лекарите са за това - да преценят дали действително бебето има нужда от него. Първият път като го отложиш, мале как ми се накара лекарката - до бронхит сме щели да стигнем и тн, рев вкъщи, ужас! Е, вече не подлагам на съмнение нищо от нея, само питам - при кои обстоятелства е нужно и докога трябва да изчакам за подобрение. Все пак антибиотиците са нужни, стига да не се прекалява с тях!
Моля, Веер като лекар doctor  да внесе яснота по въпроса

Тази нощ малкият големи изпълнения ми прави - нощни събуждания, от 3 до 6 будуване, какво ли не опитвах - не ще да спи човечето.  1countingsheep Дали няма да е от смяната на времето? Сигурно още не се е настроил на зимен режим...  1crib


Ако питаш за антибиотиците- не са чак толкова страшни!Ползата е по-голяма от вредата в повечето случаи, особено ако се изписват след антибиограма.Но понякога пък няма време за антибиограма и  се изписват широкоспектърни. По правило при хрема и червено гърло не се изписва антибиотик, но повечето лекари включват, ако има висока температура.

# 192
  • Мнения: 17 407
Щерката и тя се буди нощем напоследък. Или пък се събужда в 4- 5 сутринта. Все крива, все и се спи Confused

# 193
  • Мнения: 3 042
Веер, мерси! Точно такива широкоспектърни ги предписват - Аугментин, Оспамокс. Лошото е, че последният път лекувахме гъбички в устата от Аугментина - не ни предупреди по-рано да вземем мерки и да ги изпреварим.
По принцип нашата педиатърка е казала, ако до 3 дни с Т(над 38.5)  няма подобрение - антибиотик!

# 194
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Павлина
Веер, мерси! Точно такива широкоспектърни ги предписват - Аугментин, Оспамокс. Лошото е, че последният път лекувахме гъбички в устата от Аугментина - не ни предупреди по-рано да вземем мерки и да ги изпреварим.
По принцип нашата педиатърка е казала, ако до 3 дни с Т(над 38.5)  няма подобрение - антибиотик!


Да,  Аугментинът наистина има такъв страничен ефект, също и разстройство. Иначе нашата педиатърка и тя така процедира.

# 195
  • Мнения: 3 042
да бе, как можах да забравя за разстройството! Ужас!!!

# 196
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте и от нас  Simple Smile . Ние сме на консултация чак след 2 седмици, но днес го мерих на дължина и е вече 79см (+1см), за килограмите, не знам, сигурно сме вече към 11кг...
За антибиотиците и нашата педиатърка така процедира, 3 дена висока Т и други симптоми и дава антибиотик, защото се опасява, че доста грипозни състояния много бързо прерастват в пневмонии например...
За пишките - много се смях... Ние ходихме на хирург, още през 2-рия месец, явно ни е било много затворена и лекарката ни прати, оттогава нямаме проблеми. Но като я опъвам вечер при баня и той много особено се подсмихва, радва и гледа с "влажен" поглед  Embarassed . А колкото до дърпането, опъването и т.н., при нас почна през 6-тия месец, продължи 2-3 месеца и вече му омръзна, понякога докато е в коритото, подръпне нещо, но не е като преди  Wink . logo5ka, ако не му се оправи скоро, поискайте от педиатъра ви направление за хирург и той лекичко ще я опъне и ще я оголи, ще му мине на детето за 2-3 дена... Иначе чай отделно не му давам, но слагам в попарата (защото вече ми яде попара, преди не искаше) чай от липа.
При нас проблемът е, че не иска да се изправя сам. Прави разни опити в креватчето, дупи се, набира се на ръчички, но още не е успял сам, за ходене и дума не може да става. Лекарката ни плаши, че вече трябвало да "прохожда" като го държим за ръчички и ние сме доста притеснени...
Не иска и да лази, може само назад, но бързо му омръзва. Иначе в проходилката вършее и "разтребва". Прави "боц", "пляс-пляс ръчички" - дори се чува пляскане  Wink , "дай пет" и за "дай здрасти" подава ръчичка за ръкуване. "чао,чао" упорито отказва да направи, като ако го направи, маха и с двете ръце  Laughing . Вместо това, като му кажеш "кой е ку-ку" и върти ръка като за ку-ку  Grinning . Танцува засега само махайки с ръчички (нали не се изправя) и целува много смешно, отваря си устата и докосва с устни - и това е, няма мляс  Laughing . Има гъдел и много се смее.
Другият ни проблем е че не говори. Само "ммммм", "ъъъъъ", "ам-ам", "брррр"-и фърчат лиги навсякъде и разни писъци и писукания... "Ма-ма" вика само когато реве, едно протяжено "Маааа-маа", спре ли да плаче, край - няма "мама", не знам кога ще се научи  Sad ...

# 197
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Я виж ти досега не бях виждала темата и затова не сме се записали. Бебе Деница родена на 5.12.2003г.-3750кг. и 50см. В момента сме на 11м. без 3 дни! Grinning  На последната консултация преди месец беше 8580кг. и 71 см. На консултация сме след 1 седмица и ще напиша по-нови мерки. От 1-2 дни ходи много усилено и от време на време се пуска и сама. А вчера на площадката като взе една детска количка за кукли и почна да си я бута сама без да я държа Shocked  Та може скоро да правим прощъпулник!  Hands Clap Е набързо написах нещичко а по-късно като намеря време, че бебче се събуди ще прочета това -онова!
Поздрави на всички връстничета!

# 198
  • Мнения: 3 042
Ирка, добре дошла! Да ти е жива и здрава Деница!
Ние днес ходихме на консултация doctor , 79 см и 10 кг, на големия кантар сме вече! goodscale  
Пиете ли още Вигантол? Ние продължаваме с 2 капки дневно.
А давате ли някакви витамини или имуностимулатори? Нашата педиатърка каза, че засега нямало нужда и детето само трябва да си изгради имунитет. За витамините беше по-склонна да приеме. Чудя се какво да правя Rolling Eyes  Embarassed май засега няма да купувам витамини, ще хапваме сезонни работи и така ще караме. feeding
Нашият тати го очакваме след около 10 дена!!!  family Да видим какви подаръци ни е донесал- хиххиих  Gift

# 199
  • Мнения: 7 821
Здравей Ирка,
Стават все повече декемврийчетата  Grinning .
Нашата педиатърка каза цяла зима да му давам по 1 капка Вигантол и освен това да взема от витамините Киди да изпие едно шише, но за сега не съм купувала. При нас лошото е, че Дани хич и не пие сокове, а и не яде много пресни плодове, общо взето признава само банани  Sad . Не че баткото яде много де, все едно гледам тинейджъри, а не бебета  Wink , дай им сухо.

# 200
  • Балчик
  • Мнения: 249
Здравейте майчета и бебоци. Днес бяхме на консултация. Мерките ни са 10.800( +1.200) и 76(+1). Шашнах се и аз и лекарката. Взехме да наддаваме главоломно. Когато беше 5-6 месечен и трябваше да наддава повече той правеше по 200-300 грама, а сега когато трябва да прави по толкова той започна да качва повече. А се храни съвсем нормално. Единствено вечер яде малко повече(250 мл. мляко). Сутрин сме на попара от 2 сухара. На обед от кухнята само манджата или супата. Когато е супата слагам половин сухар, а когато е манджата ядем без хляб. Следобед сме на десертчето и вечер на мляко. И така до сутринта и попарата. Междинно се случва да изяжда 2-3 обикновени бисквити и 10-тина солети за целият ден. Така, че не разбирам как наддаваме толкова. Предният път качихме 0.600 а сега цели 1.200. Вярно, че сме височки, но все пак незнам другият път какво ще е eat .
  Иначе нямаме кой знае колко постижения. С паяка цял ден тичаме из къщи, за ръце много обичаме да ходим, но все още не можем да се изправяме сами седнали и прави. Не пълзи, но застава на 4 крака и започва едно клатене напред назад. След това започва да предвижва краката, но за ръцете не се сеща и навирваме дупето. Също ако го сложа да стои сам прав седи, но усеща, че никой не го държи и започва да крещи и търси опора в нещо, но го е страх да се предвижи. По мебелите се подпира ако го изправя, но не се придвижва.
  Иначе показваме чао с ръка и пляскаме за браво. Също много обичаме да ни пеят и танцуваме. На говор сме стигнали до дай, нененене, айде, тати и някакво подобие на мама, но само като плаче. Май стана много дълго ама съм още ошашавена.
  Това е засега от едно пухкаво бебе и неговата майка. Grinning . Целувки.

# 201
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте! Grinning
Ние днес бяхме на консултация и новите мерки са 9.040 кг. и 71см. Дени вече лази и то както си трябва на ръце и колене и се изправя. Само чака да се докопа до нещо и вече е права. Ходи като се държи за предметите а и прави опити да ходи и самичка. Аз Вигантола не съм го давала от пролетта насам Пробвах два-три пъти ама тя се върти и немога да й го капна в устата. Чудя се дали да й го капвам във водата! Вие как го давате?

# 202
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Аз го капвам в първата лъжица с попара сутрин. Иначе не бих могла да го дам, а във водата, на знам той я пие цял ден  Rolling Eyes .

# 203
  • Мнения: 3 042
Аз съм го свикнала сутрин с шишенцето преди смяната на памперса, зяпвам му насреща с уста и той си знае урока- зяпва и капвам вътре 2 капки. Та така го давам.
Иначе за попарата - правя я от 4 сухарчета, от тези на Голдис, че иначе не му стига eat . Аз редувам - овесени ядки, елдени ядки, попара - така на 3 дена. А за след обед вие какво давате освен кисел? Исках да го пробвам на Хаме кашите - ябълка с нещо си, ама яде само ябълка с бисквити, другите - нъцки. Май ще си купуваме Хипп, или ...давайте идеи! Stuck Out Tongue  
Имахме проблем с приема на плодове, сега вече ги яде, ама много пръцка от тях, по цяла нощ се върти, май не му понасят...и много се разхлабва - ака по 2-3 пъти дневно Toilet , ама не е разстройство.
Извинявайте за миризливото пояснение Embarassed
Иначе му купихме търкало  Stuck Out Tongue Winking Eye , дрънкащо, което се бута и голяяяям кеф! Не дава на никой да го бута, реве и се тръшка за него  Stuck Out Tongue Winking Eye . Зор голям! Косичката му е много пораснала  Hands Clap , замислям се за фризьор, ама да не го окепазят баш сега преди рождения му ден... Rolling Eyes та май ще отложим  cook .
Иначе, както знаете вървим! Много се смее, обича да се закача с децата hug , да се люлее по люлките 1swing , напира и на пързалката yes .
Наскоро ходихме до Метро, та автомобилният парк се увеличава!   car003 имаме си вече едно Ауди купе.
целувки на вашите бебоци!

# 204
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте  Simple Smile !
За храната, сутрин сме на кисело мляко с бисквита, или попара, или "макао" с адапт.мляко. Мисля скоро и кус-кус да му дам. Попарата му я правя с 3 сухара (от малките) и 150мл чай + другите екстри.
Обядът е от кухната - половин бурканче супа с малко хляб и второто. Ако му е вкусно си изяжда всичко  Grinning
Следобед, преди ядеше каша, но вече не иска. Сега му правя грис, кисел от нишесте с плод, качамак, овесени ядки, а напоследък давам кремчето от кухнята, като прибавям към него малко овесени ядки (нали все ми е със запек  Sad )
Вечеря - 180мл адаптирано мляко.
Вигантола го давам в лъжичката сутрин на закуска, пълня малко от лъжичката със закуската и капвам отгоре капчицата, преди го давах с млякото (но пак в лъжичка).
Имаме си вече 2 автомобила играчки (железни и здрави  Grinning ) и един слон-люлка...

# 205
  • Мнения: 3 042
забравих да ви кажа, че вече имаме нови снимки.

# 206
  • Мнения: 5 539
Здравейте и от нас!
Вече станахме на 11 месеца и с нетърпение очакваме първия рожден ден Grinning  Засега се очертава да няма бебешко парти, само бабешко Laughing , май така ще е по-добре за рожденичката.

Храним се 4 пъти на ден.
Сутрин - 5 сухара на попара
Обед - готово пюре или домашно /сега пак ще тръгваме на кухня/
Следобед - каша с пасирани плодове
Вечер - мляко с 1 л. каша

Вече имаме 5 зъба и още един се опитва да пробие.
Казва мама, баба, папа. Ма-ма означава както мама, така и храна Laughing . Па-па са всички кучета, котки и други животинки, а ба-ба е всичко останало. Laughing
Продължава да се вози права в количката и да не иска да спи навън, макар че днес успях да я излъжа да дремне 1 час.
Когато сме на разходка постоянно подвиква на хората и се смее на висок глас, и все ни спират да и се радват. Изобщо голяма закачка е! Grinning

Вигантол отдавна не пием и не знам дали изобщо ще пием пак. Нашата педиатърка ни го изписа само когато имаше нужда за ок. 2 месеца.

И ние сме големи почитатели на люлките - голям рев пада когато дойде време да си тръгваме от детската площадка.

Целувки на всички бебоци!!!

# 207
  • Мнения: 343
И ние днес бяхме на консултация и да се отчетем: 8900 и 73см.

храним се 4 или 5 пъти, зависи как ни тръгне от сутринта. Попарата я ядем от 3 сухара. На обед пюре - я се правя на готвачка, я тичам до магазина. За след обяд напоследък сме на печена тиква с мляко. Аз много обичам, а и те я продават до нас и си я купувам топла, топла.
Смятам да я записвам на кухня от другия месец. Ще видим.

Най-новото е, че вече ходим, хванати за ръчички. До оняден въобще не си местеше краката, днес вече тича и само това иска да прави. Направо не си завиждам на кръста. Май ще й купуваме каишка като за кученце.

И ние си имаме няколко колички, които много харесваме и един камион, който пее, свири, има си багажник и ни е много интересно да си пъхаме разни неща вътре и да ги вадим, и да ги пъхаме и вадим и...

Целувки на бебоците!

п.п. днес беше последният ден, в който я кърмих. имам проблеми и се наложи да ми спрат кърмата. Мъчно ми е.

# 208
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Момичета, гледам много коледни теми във форума, та да ви попитам... Какви подаръци ще купувате/подарявате за рождените дни и после за Коледа?
Цитат на: mishka
...п.п. днес беше последният ден, в който я кърмих. имам проблеми и се наложи да ми спрат кърмата. Мъчно ми е.

Мишка недей, тя бебка е вече голямшка, виж колко време си я кърмила  Simple Smile , щом има проблеми - не бива...

# 209
  • Мнения: 3 042
Мишка, не се терзай, мила!   friendship  spoko  Знам, че ти е мъчно за кърменето, но щом се налага.... Целувки на малката госпожица! Hug
за подаръците, аз съм приготвила дъъълъг списък! Хихих
та значи за рождения ден  cook  и Коледа още не съм ги разделила кои подаръци кога, ама и това ще се избистри!  Gift
 Arrow фотоалбумче photo
 Arrow книжка с готини приказки  umnikuu  (за началото на по-сериозната библиотека book )
 Arrow колело  car003 , от тези без педалите, по-скоро за бутане и учене да ходи стабилно
 Arrow голяма плюшена играчка babydust7  ( не съм решила още каква)
 Arrow украса за празниците  party006   Party Time  - гирлянди с надпис Рожден ден, разни балони и тн
 Arrow червена боя за тяло  redecoration  - да направим принтове на ръчичките и крачетата в дневника му

ще купя и много ленти за снимки photo

# 210
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Дени сутрин хапва попара с два сухара или кус-сус със сиренце. На обяд папка второто от кухнята или супата със 1 сухарче. Следобед - десерта от кухнята или аз й правя нещо-овесени ядки, ядки от елда, грис, плодово пюре с бисквити, кисело мляко с бисквити, мнооого рядко каша. Дени много харесва кашите на Хаме и ги папка с удоволствие! Често в десертите й слагам някакъв плод -банан, ябълка.
 Simple Smile

# 211
  • Мнения: 3 042
Да се похвалим - имаме си ново зъбче!  tooth  tooth  tooth
7-ми номер вече! Аз пък се чудя защо се кривял тая седмица нощем 1crib  1countingsheep , пък то какво било!
Днес на закуска feeding  се бялна и го разконспирирах. Wink

# 212
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честито зъбче на Съни  Grinning . При нас са си още само двечки.
Иначе Илиян, най-накрая се изправи сам (нали не искаше да се изправя, даже ходихме на невролог). Оня ден той си беше в креватчето, аз подреждах гардероба с гръб към него и като се обръщам той станал, хванал се за решетката и клати дупе. Толкова се зарадвах и веднага тичам да се обадя на тати. Много се притеснявахме, въпреки че невролога каза, че всичко е наред с бебето, а ние с таткото сме "неврозни"  Rolling Eyes , все пак каза и че сигурно по-бавно ще се изправи 11-12мес., пък щял да проходи чак към година и 3-4мес.  Shocked (`щото бил по-едър и дупето тежало  Grinning ). А дано не чакаме толкава, че се притеснявам все...
В сряда бяхме на консултация и на килограми не е наддал 10.500, ама на големия кантар, пък той не отчитал 300-400 грама. И на ръст сме си 79см, спря да расте като гъбка  Grinning , преди дърпаше по много и на ръст и на тегло, но явно вече се нормализира. Сега чакаме празниците, идващата седмица нашият тати има рожден ден, другата аз, после Яни, после Коледа и т.н.

# 213
  • Мнения: 7 821
Браво на Илиян  #Milti  #Milti , а мама да не се притеснява излишно  Sad  Wink . Супер емоция е първото изправяне, според мен даже по-голяма от първата крачка, защото някак винаги си изненадан. Честито  Grinning !

Честито зъбче и на Съни  Grinning .
Дани за сега само чеше венците и седи на 6 зъба.

Момичета да ви попитам какво мислите за кръщенето? Чудим се с таткото дали да не го направим на рождения ден, с един куршум два заека.

Поздрави от нас с Дани и Вики.

# 214
  • Мнения: 3 042
честито изправяне  на Илиян!  #Onfire  #Milti  #Onfire  #Milti  #Onfire  #Milti
Ние здравата ходим и "подреждаме" всичко наред, дърпа покривки и пр. Чете т.е. яде книжки, голям е разрушител.
Купихме и ново търкало за прохождещи, кръстихме го Терминатора, защото по шум конкурира багер Mr. Green
За кръщение не сме мислили, май няма да правим такава церемония. Thinking

# 215
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нашето кръщене сме го планирали другото лято и сме се уговорили вече с кръстника  Wink . Той учи в Германия, но лятото си идва. Не ми се щеше зимата или есента, защото е по-студено, а нали се събличат бебенцата. Ето, миналия месец бяхме кръстници, попа уж каза, че ще измият само крачетата на бебето, обаче като дойде време за ритуала, реши да потопи цялото дете. И като почна да го полива... вярно, водата топла, вярно, в църквата не беше студено, но все пак, навън беше, а косичката му мокра... От друга страна нашите приятелчета (на Яни приятелчетата  Grinning , те са по-големи от него), почти всички са правили рожден ден и кръщене заедно (ала през лятото)- хубаво е двата празника накуп  Thinking ...

# 216
  • Балчик
  • Мнения: 249
И ние ще правим кръщене през лятото. С голямата дъщеря беше същото. Тя е родена февруари. За малкия сега ще направим само рожден ден, защото ме е страх да го събличаме в това студено време. А и лятото ще чакам баща ми и сестра ми да дойдат на гости и тогава ще организираме кръщенето. Свекърва ми каза, че ще гледа да дойде и тя. Извън страната е, така че ще гледаме да нагласим нещата на всички да им е удобно.  Иначе е по-удобно да се съберат и двата празника наведнъж, но мен ме е страх от студа.

# 217
  • Мнения: 3 042
да се похвалим newsm44  newsm44  newsm44  newsm44 , Съни вече ходи на фризьор, поплака си малко - защото го караха да стои мирно, пък той хич не обича. Опасявах се да не го окепазят преди рождения ден, ама напротив - сега прилича на едно малко момченце  bowuu , вече не е бебенце. Вземахме си едно кичурче и ще го сложа в дневника му. Малка, мека, бебешка косица.  1stroller
Как ви тече подготовката за рождените дни? Ние сме под пара! #Crazy  Thinking

# 218
  • Балчик
  • Мнения: 249
Браво на вас. Герои сте. Ние засега си подстригахме само бретона, че ни влизаше в очите. Мама се направи на фризьор, че за два кичура нямаше смисъл да ходим. Ама като се сетя с каката какъв зор, рев, дърпане и убеждаване падна първите няколко пъти, направо не ми се мисли.
 За рожденния ден ние имаме още време. А и най-вероятно баща ми и сестра ми с децата няма да могат да дойдат от Пловдив, че няма големи почивки по Нова година. Ние ще ходим на 12.12 там за 3 дни, но няма да е удобно да празнуваме. Така, че най-вероятно ще съберем само свекър ми и зълвата със зета + някои приятели. Все още само умувам, че имаме повече от месец. А и чакаме първо Вие да се похвалите с празник и торта.

# 219
  • Мнения: 3 042
Vemite, какво става с уролога? Кога ще идвате към Варна?

# 220
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте! При нас празниците вече започнаха, вчера нашият тати стана една година по-стар, сега през почивните дни ще се точат гости (за почерпушка  Laughing ). На 2.12 пък съм аз, за Яни има време чак на 15, после Коледа  Grinning . Бях се уплашила, защото детското "ми" парти беше пред провал. Децата изведнъж изчезнаха, никое не излиза, а за едното подразбрах, че е на село. Реших, че и другите са заминали и се очертаваше партите да е само с Илиян и още едно детенце  Sad . Ама съм се лъгала, тук са си били децата, така, че а сега всичко е наред. Мисля да има балони, шапчици, свирки или някакви пищялки  Confused: , разни лакомства и да е около един - два часа - тъкмо да обърнат къщата наопаки  Laughing . Чудя се за тортата готова или аз да я майсторя  Thinking . Пък с бабите и дядовците ще е стандартно, хапване, пийване и т.н.
Илиян нещо се разболя, добре че вече му минава, че имаше опасност да почнем антибиотик (добре, че педиатърката ни поизчака). Май аз го простудих  Embarassed . Нали да го закалявам и сме си навън, няма студ, няма мраз. Хубаво, то детето му харесва, не му е студено, обаче при нас вият едни ужасни ветрове (кварталът ни е кофти, винаги духа) и явно от вятърът настина... Сего му понамалих разходките  Simple Smile ...
Целувки на всички бебоци!

# 221
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ще трябва първо да оздравеем, че сме болни. От една седмица се точим с една пневмония и лекарства. Днес следобед сме пак на контролен преглед. Миналия петък личната лекарка ни даде направление да влизаме в болница, но завеждащата детско отделение каза да си отиваме, че не сме толкова зле, пък и на мен хич не ми се влизаше. Имам първокласничка и не знам как щяха да се оправят само с баща си като той е по-цял ден на работа. Засега май се оправяме, ама да видим какво ще каже лекарката. Така, че като оздравеем ще говоря с нашия хирург. Той каза, че трябва да сме на годинка, така, че ще видим кога ще ни прати. Поне разбрах къде е детска хирургия и ми казаха имената на двама специалисти. Ще използвам, като идвам до Варна, да проверя с какви часове за преглед са ( работното им време ). Целувки на Съни и да сте здрави за рожденният си ден.

# 222
  • Мнения: 3 042
Да оздравявате, ей! Стига болести doctor ! Нашият пумпал дано да утрае здравичък до рождения ден, ( пък и след това, де) Praynig
Нашите гости почват от тази събота и неделя, за 1.12( баш датата  ura   Party Time   ura ) засега едното поканено бебенце се оказа, че е болничко и май ще празнуваме без него. Бабата пристига на помощ, че иначе по магазините newsm71  не става да се ходи. Naughty  Satisfied
За подарък му взехме един ксилофон да дрънка и да се весели, както и много топки, веднага ги пръсна под леглата и под масите  Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye
взехме и боички  redecoration  да му направим принтове на ръчичката и крачето в дневника.
Чакаме и сняг Nature Snowman , че да се отъркаляме и да направим един снежен човек Nature Snowman . Ама, мечтиии Thinking
Днес - утре ще го снимам с новата прическа да ви го представя  bowuu   bowuu   bowuu

# 223
  • Балчик
  • Мнения: 249
Моят мъж иска да му вземем робот. Виждал бил ходещи и светещи, които говорят. Така, че ще идвам до Варна и за подаръци, но по-късно. На 10.12 заминаваме за Пловдив при дядо и леля и може да намерим и там.
  Павлина направо ти завиждам, че има кой да ти помага за празника. Аз мога да разчитам само на тати, който е зает почти цял ден, а понякога и събота и неделя. Добре, че имам една баба комшийка, че понякога и го оставям за половин час ако се наложи да отида по спешност някъде. Пък и да свиква с нея, че напролет се връщам на работа и тя ще го гледа. Тя гледа 2 години и каката.
  Весели празници и много подаръци за Съни.

# 224
  • Мнения: 3 042
eй, го на бобъра! Обнових му снимката #Milti  #Onfire  #Milti

# 225
  • Мнения: 7 821
Ама той си е вече голямо момче ,
много е сладък.

# 226
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ех че ви се радвам като ви чета постингите. И нас вече ни тресе предрождена треска, а като си помисля, че само преди година бях с корем до шия и не мога да повярвам как си мина времето. Та аз вече си нямам бебе имам си детенце Rolling Eyes
Ние сме болнички нещо - хрема и кашлица, но Слава Богу без температура. Май е от зъбите, че нещо трудно излизат. За сега сме с 2 и 1/2. От това и апетита и съня му много страдат, но той ще се справи.
Много ви моля дайте ми идеи за подаръци, защото лелите искат да ни дадат пари аз да му избирам Confused Става въпрос за сума от 50лв, на сестра ми съм решила какво да и кажа да му вземе. Нали ми е коледарче май тази година ще го минем с по един голям подарък за двата празника, но не....няма да правя такива лоши неща. Embarassed
Павлина, твоя наистина много е пораснал. Сладур и половина (нали е морски)

# 227
  • Мнения: 3 042
Здравейте момичета,
чак сега имам време да пиша как мина рождения ден,  party006   Gift  бебешкото парти. Щото ние не сме приключили - днес и утре бабешко и дядешко парти Mr. Green
Та значи събрахме се в сряда, от бебетата дойде само малкият кръстник- Йоан. Двамата със Съни едвам си поделиха играчките Hands Fist , нашият рожденик не ги изпуска от поглед! Търкаляха се по земята, играха с колелото (подарък от кръстниците), ритаха балони, хапаха ги, смяха се момчетата. Сервирах им банан eat , че тортата още не е за тях.   party023
Свещичката я духахме двама със Съни, беше много впечатлен от пламъка. Снимки photo  още не съм качвала, нямам време, само 1-2 май...
Днес-утре събираме дяди и баби и партито продължава с пълна сила #Milti  #Milti  #Onfire  #Crazy  #Crazy  #Crazy станах вече разногледа - честно! Хайде до скоро Sunglasses

# 228
  • Мнения: 1 080
Ya az i tuk da se vkliucha ama niamam kirilica v momenta ta shte davam s latinicata: Az sam mama Mari i sam mama na bebe Dobromir roden v Sofia na 20.12.2003g. v bolnica Sv. Anna v 7.52 sutrinta.

# 229
  • Мнения: 10 257
крайно време беше и ние да се включим - то и аз 2 рожденни дни глася на тати и на бебо,но на бебо е по важен. еееех като се сетя преди 1 година каква бях.....ние няма много с какво да се похвалим освен с много зъби. вече имаме 12 зъба 4 от които кътници. все още не върви Cry , а пълзи и то много упорито. май няма да е скоро вървенето. иначе си ходи на градина и се кефи много чак не му се тръгва вечер. все още никакви играчки не го вълнувато освен кашони и празни шишета, книжки до толкова до колкото да ги накъса. и ние сме малко болнички та сега уж се пооправяме. и така. това е от нас.

# 230
  • Мнения: 3 042
момичета пишете вече в новата тема, че тази стана много огромна Sunglasses
ето го линка  Arrow
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11807

# 231
  • Мнения: 10 257
Здрасти бе Павлина, скоро се бях сетила за теб и се утрепах да ти търся е-мейла(бе на Бочко търсих, бе на Павлина) да ми драснеш как се развива детенце, понеже се сетих че дребусите бяха на една възраст(просто не се сетих за други мами от съшия период). Та как да е де. Аз много рядко влизам вече понеже работя, по-точно влизам само да попрочета. Гледам че за нашия набор вече почти не се пише. Моя дребус вече е 13кг, 80 см висок, яде всичко(по-точно нищо). Егати ужаса дето настана. А не беше такъв. Не знам дали се сещаш като ви разправях като се беше тъкмо родил каква ламя беше. Не слуша изобщо, бели прави колкото си ще, бой яде пак по толкова, нищо не помага. Пръста си смуче от упорито по упорито. На гърне упорито отказва да сяда, като редовно се изпикава от вън. За акането пак проблем-стиска се и докато не сложим памперс не ще да ака. КОсата му подстригахме предната седмца и позаприлича вече на момче, но като че ли още по-бесен стана. За играчки забрави. Никакъв интерес към нищо. От 1-2 месеца му е кеф да рисува по-точно да дарска навсякъде, но и то е ден до пладне. Не знам така ли е при всички, но аз определено в чудо съм се видяла. Дали ще отмине тоя период някога. Ами той както е тръгнало и калпазанин се очертава в училище да е . Кошмааааар.

# 232
  • Мнения: 10 257
ееее къде си пратих отговора а той къде отиде, извинявайте.

Общи условия

Активация на акаунт