Ето какво намирам аз като докумен за застраховка:
"Желая да бъда застрахован по договор за групова застраховка "Живот" Между кредибул и ЖСК БГ Имоти при условията и срещу рисковете описани в "Специални условия за групова застраховка "Живот" на получатели на потребителски кредити"
Самите Специални условия,клаузи и др.подобни ги нямам.Като се прибера вкъщи пак ще огледам документите...
Само, че аз тук не разбирам къде е името на баща ти ? И защо пък групова? Като трябва да е индивидуална. Трябва да се види самият договор - полица ,за да се разберат условията. Има вариант да е само живот и трайна нетрудоспособност, а може да има и включени заболявания.

Ами то това е на самото искане за кредит.Само се споменава че е запознат с усл. и че ги приема....Има и подпис,разбира се.
Най-после намерих полицата.От нея разбрах че се води групова застраховка,защото включва всички Кредитополучатели в България,като за всеки си има индивидуални     срокове(заедно с кредита).
Покритите рискове са:Смърт,в следствие злополука;заболяване;Трайна загубена или намалена работоспособност вследствие злополука над 60%;Трайна загуба или намалена работоспособност,вследствие на заболяване;Временна неработоспособност вследствие злополука или заболяване.Има и още няколко но те са за безработица и дрън-дрън.Като всички тези неща трабва да са настъпили по време на самата застраховка.
Ами от всичко прочетено и казано и т.н. разбирам че ако имаме достатъчно сили да се занимаваме,може и да видим някой лев.Имайки предвид сегашното финансово състояние на нашите мисля да търся правата на баща си до край.Единият кредит е за лаптоп на брат ми,а другият е за готварска печка и телевизор за мен.Баща ми си ги плащаше всеки месец,без да се оплаче нито веднъж.Искам сега аз да му помогна ако мога. Стискайте палци да има някакъв резултат.Идната седмица ще ходя до БГ Имоти да видим там какво ще ми кажат.После за тези от вас които ги интересува,ще напиша какво са ми казали.Благодаря ви много за оказаната подкрепа!  bouquet