За бебетата при изписване

  • 33 034
  • 238
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Бебето си е твое и ще си го облечеш както ти прецениш. А кошчето за кола е задължително, за него пък няма какво да се коментира изобщо. Хубаво е, че си отстояваш мнението и не й позволяваш да ти се меси.  Peace

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Моето бебе също няма да е с комплект за изписване!
А относно столчето- с какво иначе да го превозите до вас?- на ръце ли?  ooooh!

# 17
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Разбира се, че ще си облечеш детето както ти искаш.  Naughty Ама и нахални хора!  Crossing Arms Моите и двете бяха с комплект за изписване, но защото аз си харесах съответните комплекти, а не защото така е решил някой си. И да, бяха с пелена, но в случая става дума за една семейна реликва, която се предава от поколение на поколение и е просто традиция. Да не говорим, че е подарена от истински аристократи на баба ми и е неземна красота - от онези с брюкселските дантели и разни царски монограми. Но това пак беше по мое решение. Иначе и моето свеки първият път се опита да ми пробута някаква найлонова глупост, в която дъщеря ми щяла да е прекрасна и аз деликатно й намекнах да си я завре на тъмното място. Повече не опита да прави предложения. Mr. Green
За кошницата за кола пък изобщо няма да коментирам. В някои страни не изписват бебе, ако няма кошница - противозаконно е да се вози по друг начин бебе в кола. У нас опитваха в Токуда да въведат такова изискване, но незнам дали го направиха.

# 18
  • Мнения: 1 427
Много добре си си го намислила,хич не слушай кой какво ти разправя. Те самите комплекти за изписване са си точно това на практика -гащеризонче,блузка,шапчица,само дето са комбинирани в един цвят. Да не мислят,че му се облича задължително всичко което е в кутията.
А и на самото изписване бебето няма да е монтирано вече в столчето,нали? Предполагам,че столчето ще е предварително сложено в колата и там ще сте само ти,мъжът и бебето. Ако имат нещо против самото столче, покажи им Краш-тестове и какво става при пътен инцидент с бебе, държано на ръце. Мисля,че във V-box могат да се открият такива клипчета.

# 19
  • Мнения: 2 011
....
Истината е, че роднините си позволяват да се месят толкова, колкото самите вие им позволите.

Точно така.Затова покажи отсега на свекърва ти,къде й е мястото.Не може така да ти се налага.Тя си е минала по реда да гледа деца,това дете е твое и ти решаваш.

# 20
  • Мнения: 666
Тез свекърви няма ли да спрат да се месят #2gunfireДетенцето си е твое и няма да се съобразяваш с никой,освен със себе си и с баща му.Ако ви харесва с гащеризонче и блузка...так да е PeaceАз моята я изписаха с комплектче купено разбира се от свекървата и аз не бях във възторг(грозна работа беше ooooh!)
п.п.като се замисля има и хубави комплектчета..по летни мисля че бяха на aziz bebe(с животинки разни),но щом вече сте купили дрешки.
А за столчето..много ясно,че със столче..много по-удобно е Simple Smile Те навремето са нямали удобства и сега дават ненужни акъли #Cussing out

# 21
  • Мнения: 793
Вярно е че има хубави комплекти за изписване,но не знам защо си представям бебето ми облечено в това гащеризонче Blush  Повече ме издразни това че тя влезна тази сутрин в стаята и ми показа няколко бодита които е купила за бебето,и по едно време ми каза "АЗ харесах комплект за изписването" при което аз и казах че имам приготвени и панталонки и гащеризонче и блузка и чорапки,и тя каза че не може така.  #Cussing out

# 22
  • Мнения: 2 376
На нашата госпожица и купихме един страшен костюм на Зип-Зап ританки и сако, едно страхотно боди, и двете ги скъса от носене. Хем на същите пари хем несравнимо по-качествено и красиво от всеки комплект. Глупостта, която напрвих беше, че в торбичката бях сложила една пелена за всеки случай и тъпата сестра я уви в нея аз докато подписвах документите, съответно на всички снимки е пашкул  ooooh! . Столчето за кола е задължително, ако ще возите бебето в кола. Научете се да го монтирате в колата преди да сложите бебето вътре Simple Smile Ако возите бебето в градския транспорт също е по-безопасно. Може и просто да си го носите по улиците, ние така я разнасяхме госпожицата отначало. Номерът е да не стои повече от два часа в стола докато не стане на 4 месеца.
Леко раждане и здраво бебе!  За свекървата, кажи и че и уважаваш мнението, но ти харесва повече качеството на тези дрешки, това е по-безопасно и т.н. Не е нужно да се конфронтираш, първите дни с бебето, макар и най-хубавите в живота са и без досадна свекърва доста тежки. Погрижи се да не ти е опозиция на всичко.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
хоххохо - вие заедно ли живеете Simple Smile)))
очаквай тогава още много бисери Simple Smile

Britt - как го разнасяхте столчето по улиците....нашето поне беше толкова тежко, че аз едва го тътрех с бебо от колата до  вкъщи Simple Smile)))

# 24
  • Мнения: 1 427
Вярно е че има хубави комплекти за изписване,но не знам защо си представям бебето ми облечено в това гащеризонче Blush  Повече ме издразни това че тя влезна тази сутрин в стаята и ми показа няколко бодита които е купила за бебето,и по едно време ми каза "АЗ харесах комплект за изписването" при което аз и казах че имам приготвени и панталонки и гащеризонче и блузка и чорапки,и тя каза че не може така.  #Cussing out
Ама твоята свекърва много "серт" Laughing. Ще си имаш май ядове с нея. Може би, трябваше да се договорите предварително - щом настоява толкова тя да купи дрешките за изписването, ти само да и ги покажеш,тези които си харесала, а тя да ги плати.
При мен, сестра ми искаше да вземе комплекта, аз си го избрах и тя ми го купи.

# 25
  • Мнения: 6 001
бебето си е ваше ,ти ще си решиш,не позволявай да ти се налага.

# 26
  • Мнения: 793
Заедно живеем, и още 2-3 години ще е така  ooooh! докато не се пенсионира. И после отива на 70 км от Пловдив  Whistling

# 27
  • Мнения: 349
....
Истината е, че роднините си позволяват да се месят толкова, колкото самите вие им позволите.

Точно така.Затова покажи отсега на свекърва ти,къде й е мястото.Не може така да ти се налага.Тя си е минала по реда да гледа деца,това дете е твое и ти решаваш.

И аз мисля така  Peace

# 28
  • Мнения: 2 376
Angel_Dust, столчето беше 5-7 кг, бебето 2600, а таткото 1,95 бивш маратонец  hahaha  Joy Аз от вратата до колата, ако успеех да го пренеса без да почина 3 пъти, пак добре  #Crazy Мъжът ми обаче си обикаляше центъра на София, магазините със столчето в ръка.
Сега като отива бебето към 10 кг, аз си почивам на всяка крачка, а мъжът ми най-много до колата го носи Simple Smile))

lilcho13, да не вземе да остане да гледа внучето след две -три години ...  Whistling

# 29
  • Мнения: 666
Милата найстина много ядове те чакат.Ако продължи да настоява за комплекта и кажи,че вече дрешките с акупени и точка...аз в началото на моята и мълчах и почти ми се качи на главата.След голям скандал вече почти не си говорим..но при теб е друго живеете заедно.Е няма как ще изтраеш още малко.Тя свекито ако толкова и харесва нека го купи..пък ти и го обличай на малката в къщи WhistlingТрябва да покажеш на свекито,че ти и мъжа ти решавата за вашето бебе НЕ тя Hug

Общи условия

Активация на акаунт