Каква дограма имате и доволни ли сте от нея!!!

  • 47 280
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
Ние сме с дървена дограма от 4 г. и сме много доволни. Нашата е Сикотерм. Нямаме конденз и стъклопакета ни е с нискоемисионно стъкло.

# 91
  • Мнения: 78
Интересно кой ще поеме гаранционното обслужване на дограмата и кой ще отговаря за рекламациите!!!

Ако някой все още не е разбрал Алу пласт фалираха. Служителите във фирмата не са получавали заплати от месец септември 2009 г.


http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/03/04/868171_sobstvenikut_na_a … e_podal_molba_za/

http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/03/11/871368_sudut_naznachi_si … telia_na_dograma/

# 92
  • Мнения: 58
PVC на вайс профил.Преди 6 год. я поставихме и няма проблеми,конденз или мухъл.
К- стъклото се поставя за да задържа топлината от слънчевите лъчи в стаята но пък през лятото е възможно да се получи парников ефект.
Прозорецът които се отваря по принцип може да се преправи т.е ако знаеш каква марка е дограмата и намериш ф-ма която да работи в момента със същия профил,или пък фирмата която го е поставила.въпросното крило се сваля и му се сменя обкова.

# 93
  • Мнения: 1 889
 LaughingВаиспрофил и няма проблеми не вървят ръка за ръка.....да не говорим че в началото както казваш се предлагаха и с 1.2 усилител, за да излезне по-евтино.....след това сложиха 1.5 ама кел фаида като профила е слаб и крилата увисват за нула време, като се регулират са добре известно време след това пак увисват и вече няма оправия...

# 94
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 110
ПВЦ на Вива пласт. От 4 години е и нямам никакъв проблем, никога не е имало конденз, мухъл или нещо подобно. Много съм доволна.

# 95
  • Мнения: 63
Нашата е VEKA , много съм доволна.

# 96
  • Мнения: 19
Ние сме със Саламандър 5 камерна на Ника БГ. Много сме доволни - 5г не е мръднала дограмата и е една такава хубава, заоблена, абе красота... Някакво специално стъкло ни предложиха тогава и имам чувството, че намалихме много разходите за отопление, пък за това колко е безшумно да не говорим. Друго си е немското - добра инвестиция сме направили. като гледам как се оплакват наши приятели...какви боклуци само има на пазара...

# 97
  • Мнения: 0
PVC- профили на Алупласт, 5 камерна, фирма изпълнител-Пласт Маркет, сложихме я наскоро и все още нямам впечатления- конденз, мухъл. Но не сме много доволни монтажа. Дойдоха хора от фирмата, взеха размери, подписахме договора, изпълниха поръчката по-рано от деоговорения срок, но..... рамерите не са били много точни. от всички страни има по 10 и повече см пяна, а знам, че за да е перфектно поставянето трябва разликата между новата и старат дограма да е минимална. Т.е да има мн малко пяна за уплътнение.
Освен това про подписването на договора, представителите на фирмата обещаха демонтаж на страта дограма и извозването и. Дойдоха монтажниците, свалиха страта, поставиха новата и след като мажа ми ги попита : " страта дограма аз ли трябва да я изхвърля?" и те с учудени поггледи отвърнаха: " ами кой?"  Shocked Нямало такова нещо те да изхвърлят и извозват.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Trocal сложихме ние и сме доволни! Peace

# 99
  • Мнения: 22
от 5 години сме със пвц саламандър , мисля че от нея по - добра няма. нямам никакви оплаквания, няма конденз, стъклата са много добри абе никакви забележки

# 100
  • Мнения: 633
ние сложихме саламандър в спалнята. мисля, че петкамерен беше, стъклото обикновено /няма к-та и други екстри/. Само си го поръчах в цвят златист бук, защото бялата дограма много на офис ми бие. Сложихме вътрешна изолация на тавана, а след две години - външна на единствената външна стена на стаята. Изложението е изток, няма тераса. Никакъв проблем с мухъл, конденз и т.н. Нямаме радиатор в стаята /като купихме апартамента, беше свален и направо го качихме на тавана/. За отопление ползваме един малък маслен радиатор. През зимата го включваме не повече от 10-тина дни, въпреки че съм много зиморничава.  Е, през деня стои отворена вратата към коридора, но това е всичко. Накратко - много съм доволна.
А, и пропуснах да пиша, че стаята под нашата спалня не е обитаема, така че не ни топлят оттам. Laughing
В хола, който е много слънчев, избрахме друга тактика - реновирахме старата дървена дограма и я лакирахме в махагон. Стана супер! Там с пвц-та беше много сложна работата и затова предпочетохме този вариант.

# 101
  • София
  • Мнения: 714
Да споделя нашия опит. Сигурно половин година избирахме дограма.
Както много до тук са отбелязали, не толко дограмата, клокото стъклопакета е важен. Трябва да изолира стъклопакета, за да няма конденз. Но при всички видове специални стъкла се лишаваш от нещо, което би ти било необходимо/полезно в даден момент, особено ако сте с малки деца. За това решихме да сложим троен стъклопакет и пет камерна дограма. Дебелината на стъклата е различна 3,4 и 5мм. По този начин се получава по-добра топло и шумо изолация, без да се нарушава микро климата в помещението.
Другото много важно условие за една дограма е обкова. Много малко внимание се обръща на това от хората, но ако си с евтин обков все едно си дал парите ба вятъра. Ако не затваря добре, не изолира и т.н.
Сложихме дограма на Шуко с обков Шуко и троен стъклопакет. Живеем в нова кооперация, няма конденз и мухал. Имах известни притеснения есента, но сега съм сигурна, че това е най-добрата ни покупка.

# 102
  • София
  • Мнения: 770
И аз мисля вече един месец. Първоначално се бяхме засилили към Вайспрофил, но ни разубедиха. Сега съм се спряла на Трокал - 5к./обков Wink Haus/. Голямата чуденка ми е за стъклопакета. Има с тройно стъкло, съответно високоенергийно/бяло/ка и ка/бяло/ка.
1. Тройният стъклопакет не е ли много тежък?
2. Някой има ли първият вариант с високоенергийното стъкло? Притеснява ме, че много затъмнява, а ние имаме нужда от светлина.
3. Има ли смисъл изобщо от троен стъклопакет?
4. Удачно ли е високоен.стъкло за северните стай?

# 103
  • Мнения: 9 230
Синерджи стъкло си сложи по добро е от Ка !

# 104
  • Мнения: 47
sandrela, стъклопакета трябва да е с нискоемисионно стъкло /Sunergy, Ka/,. Бялото флоат стъкло , като стъклопакет е с големи топлинни загуби и вече според изискванията за енергийна ефективност не се влага при нови строителни обекти. Разбирам, че стаите са северни , затова най- добре двоен стъклопакет външно Sunergy/Ka вътрешно, така лятото няма да е топло, а зимата ще се задържа топлината вътре в стаите. Не се притеснявай за светлопроводимостта на такъв стъклопакет, само отвън ако го погледнеш има сив отенък, иначе отвътре си е почти прозрачно стъклото. Не знам дали е по-добре троен стъклопакет , определено при него звуко и шумоизолацията е по-добра все пак е по-дебел или двоен стъклопакет. Нека специалисти те посъветват по-добре. Лично аз съм заложил в къщи на 5 камерна PVC REHAU с двоен стъклопакет Sunergy/Ka и съм доволен.  И  задължително проветряване на стаите всеки ден поне мин.15 минути, защото дограмата запечатва и няма движение на въздух, а оттам започват да се появяват проблеми с конденз, мухъл и др.

Общи условия

Активация на акаунт