моля даите ми съвет как да разширя едни обувки....

  • 6 006
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
взех си обувки от естествена кожа,но направих грешка и не си залепих лепенки,защото вси'ки обувки не са ми удобни от на4ало и сега няма как да ги обуя,защото мн ме боли....с ракия ли,с оцет ли с какво да се опитам да ги оправя          Praynig Praynig Praynig       bouquet

# 1
  • Мнения: 230
имало сега някакъв спрей днес една продавачка ми казаза разширяване на обувки, незнам дали е истина или  Twisted Evil 
иначе спирт или ракия обуваш с дебел чорап и ги разхождаш из къщи 2-3ч  Twisted Evil

# 2
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Да има спрей и има ефект от него - продават го в Кауфланд - аз си взех  на Lustro имаши е на други фирми, но тъйкато нямах много доверие си взех по ефтинджоса.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 785
Така ще си играете много време - занесете ги на обущар. Там ги слагат на калъп съответно с нужните спрейчета и след 1-2 дена ви ги връщат готови. Аз по цял ден шляпах с напоени с какво ли не обувки из нас, обаче да ви кажа ефектът беше незадоволителен - така, че аз съм за обущар  Peace

# 4
  • Мнения: 3 729
Aз също шляпах из нас с напоени с какво ли не обувки.Мобилизирах и майка ми и сестра-ми понеже носим един и същ номер.Никакъв ефект. Занесох ги на обущар,също без ефект.При това само на ширина са ми малко тесни и се усеща като стоиш с тях поне половин час.Ужас!

# 5
  • Мнения: 4 785
Аз имах едни дето нищо не ги спаси - ти знаеш ли какво е да ти спрат кръвообращението чак догоре на крака?  #Cussing out Ужас някакъв. Даже да седиш на стол, обут в тях не ставаше  Crazy

# 6
  • Мнения: 454
А този спрей, за обувки от всякакъв материал ли става или само за кожени? Имам едни платнени, нещо като плата на кецовете, които са страхотни, но са ми леко малки и искам да ги оправя.

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 09:41 от Velesa

# 7
  • Мнения: 1 418
А дали всички обущари разпъват?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 131
 и при мен има същия проблем....ще опитам със спрея

# 9
  • Мнения: 3
Нвремето баба ми разширяваше обувки без спрей или обущар...

По здрав найлонов плик се пъха в обувките , после се пълни с вода -да изпълни цялата обувка и след това във фризера да замръзне ... ако са по тесни да се направи няколко пъти...


 Hug

# 10
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Ами на спрейчето пише - за разширяване на тесни обувки и като по добро действие да напръскаме обувката и чорапа

# 11
  • Мнения: 2 388
На калъп при обущар. За един ден стават удобни.

# 12
  • Мнения: 77
A aз да попитам защо си купувате неудобни или тесни обувки?  newsm78 Нали ги мерите в магазина - ако ви стяга или убива, не купувайте!
Това ми напомня на пазаруването в магазина на майка ми! Идват жени, с мъка се напъхват в по-малък номер дънки и казват "Аааа, ще ми стане, аз съм на диета"  ooooh!

Иначе и аз мисля, че разтягане при обущар е най-сигурно!

# 13
  • Мнения: 454
Ами не винаги можеш да разбереш, дали едни обувки са ти удобни, от едно мерене в магазина. Понякога е необходимо да повървиш известно време с тях, за да го разбереш.

# 14
  • Мнения: 385
Ето още една подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239975.0
Аз си разширих наскоро едни обувки като ги напълних с мокри вестници и ги замразих във фризера за час-час и половина. После ги обух с дебел чорап и ги носих в къщи един ден. Сега са супер-удобни Peace
Щом обувките ти са от естествена кожа няма как да не се разширят Peace

Общи условия

Активация на акаунт