От какво зависи какви пари взимате?

  • 4 202
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 490
Ами започни да работиш на частно за повече пари. И ти ще си по-доволен, че и жена ти.
По-скоро бих казала- за такава работа- такива пари, а не обратното.

Да бе, да не съм луд да ходя да работя на някой гаден частник капиталист и да ме сбърква от работа. Така съм си добре - опъвам се по цял ден на кожения си стол, получавам си накрая на месеца заплатата, не мисля за нищо... Какво повече може да желае човек. Е вярно заплатата мизерна ама все пак е сигурна.
На жената ако не и харесва че получавам малко пари да ходи да си търси някой с повече пари - да не съм я вързал с въже за мен я...

бе щом ти е кожен стола надали ти е чак толкова мизерна държавната заплатка.

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
при нас т. нар. ДМС зависи от близостта с шефа. моето не е много голямо... но, поне заспивам вечер спокойно.

# 17
  • Мнения: 212
при нас т. нар. ДМС зависи от близостта с шефа. моето не е много голямо... но, поне заспивам вечер спокойно.

Какво да кажа аз като шефа ми е мъж. Ама важното е че и аз заспивам спокойно Simple Smile

# 18
  • Мнения: 589


Пък има и друго - за толкова пари толкова работа. Ако искате държавните служители да ви работим повече ще отделяте повече пари за нас от данъците си. Иначе за мизерната държавна заплата - толкова ...
Много се извинявам, ама никой не те е набутал насила на ТАЗИ точно работа! Като си я захванал-ще я работиш както трябва, колегата ти- също.Заплатата ви може и мизерничка да е, ама познавам много малко държавни служители, които са се отказали доброволно от държавната службица, все пак тя дава определени други облаги-полезни познанства,властчица някаква и т.н...така, че не понасям държавен служител да ми се оплаква, че и да ми набива рефрена: "за толкова пари..." Ай сиктир!Човек винаги има право на избор, но като го направи, не е нормално да изкарва другите виновни, че сметката излиза крива...На който му се работи за пари-търси, намира и изкарва, без да се притеснява от вида на работата.Навремето един художник и един инженер захвърлиха мижавите си службички и се хванаха да събират смола в едно горско стопанство, понеже искха пари, а не "авторитет" и спокойствие...
 По темата- на каквото си изкарам съм...и каквото мъжо даде  Wink

# 19
  • Мнения: 899
Твърда заплата и хонорари. Колкото изпиша, толкова, има си схема за ценообразуване - мога по-малко статии да направя ако искам, но обикновено се налага да са повече  Laughing.

И няма нужда да скачате като ощипани госпожици, Борис се шегува.

# 20
  • Мнения: 589
И няма нужда да скачате като ощипани госпожици, Борис се шегува.
Абе майтап, майтап, ама... Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 2 132
Не работя!Пари изкарвам от наеми!

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Първа опция за мен, но си търся работа с втора опция - тя най-добре ме устройва.
Засега обаче оставам на държавната си службичка, че частниците много нестабилни и съкращават.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отг.: друго.

# 24
  • Мнения: 4 965
На допълнителните работи - каквото си изкарам - т.е. ако и когато имам време и колкото работа свършва.
На основната работа - 2 месеца твърда заплата, а всеки 3-ти твърда заплата + твърди бонуси + допълнителни бонуси, зависещи от свършената работа през 3-те месеца /колкото повече, толкова повече/. Ако пътувам повече през месеца, има допълнително заплащане. Парите за празниците /всички/ и за 13-тата заплата също зависят от свършената работа като размер. Отделно са социалните придобивки. За протокола, службата е държавна и няма нищо общо с мизерията.

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В момента не работя, гледам наследника.
При последната ми работа, взимах толкова колкото изработя и работех за себе си.

# 26
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Каквото изкарам...парите ми зависят от свършената работа,отнетото време и др.компоненти

# 27
  • Мнения: 3 405
Устройва ме твърда заплата + процент.
Но най-много ще ме устройва, ако аз сама съм си шеф. Хич не съм любител на примки около врата Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 317
Сега съм на твърда заплата + процент.
Устройва ме на този етап, макар че процента ми зависи от продажбите, а те нещо за момента са в застой  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Твърда заплата и твърди бонуси. Имахме по едно време една шефка, която се опита да въведе размер на бонусите, зависещ от количеството и качеството работа, но не просъществува дълго Laughing
За едната чест рАботим Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт