Поръчахме си слънце ,дали ще ни огрее * ИСПАНИЯ за срещи все още си мечтае

  • 11 739
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 0
Честит имен ден на малката и голяма Гери, на Гого на Габи и на всички други, които имат повод за празнуване!
Амига, честит рожден ден , с малко закъснение, на твоя пораснал прекрасен син!
Цвети, Ада, какви са тия болести? Вие сте силна жени, по-бързо ги побеждавайте!

Момичета, да не забравите днес, да се люлеете на люлка за късмет!

Целувки!

# 241
  • Мнения: 1 271
Гери, Да ти е живо и здраво името и ти покрай него!Много късмет и лебоф! По късно ще ти звъннем, не можа да чуеш тази сутрин Рая какво ти пожела...  Crazy

Амига, Честито на порастналото ти момче, на патерица!   bouquet

# 242
  • Мнения: 1 271
Честито на всички именници от темичката, знайни и незнайни.
Честит имен ден на Гери на Ада!Д е все така жизнеродостна!
Честит имен ден на Гого на Габи, много късмет и любов!
Честит имен ден на Жорката  на Павката30, да ти е жив и здрав и много късмет!

# 243
  • Мнения: 17
Момичета,затова ви обичам без да се познаваме добре.Знаех,че ще ме разберете и затова ви обясних всичко.Незнам каква е тази настинка,но още кашлям като за световно.Много благодаря на silrai ,тя ми каза да пия портокал с мед Kissing Heart .Но кашлицата не ми спира,може би защото съм пушачка,незнам.А мойта нова работа беше за 2 седмици rotfImao Режехме чушки в един алмасен и вчера ни казаха,че няма повече рабора.Много ми е гадно,защото несъм свикнала да си седя в къщи. Но да минем към веселата част да са ни живи и здрави имениците.Не ги изреждам по имена защото сигурно ще изпусна някой.

# 244
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Момичета, ето ме и мен най-накрая  Grinning. Завърнахме се благополучно от нашето пътешествие в понеделник през нощта,но вчера не можах да стигна до форума от оправяне на багажи, пране на дрехи, чистене и от сорта домашни задачки  Crazy.
 Разгледах снимките и клиповете, после ще сложа и моите, но общо взето са подобни на вашите.И аз си мисля, че срещата този път мина доста добре .Е, поизневери ни малко времето, но и в кафето не ни беше зле  Grinning.Радвам се, че ви видях отново, че се запознех с Вени, Искра, Рали 78, Мария  Hug.И от мое име благодаря на Искра, че си беше направила труда да отиде рано и да запази маса, иначе не знам какво щахме да правим в това време  ooooh!.
 Всичко беше много добре, всички се бяха постарали много .Ние като пристигнахме масите бяха  наредени, месото опечено,абе организацията нямаше грешка  Peace.Наистина имаше доста храна и което остана си го поделихме. Аз после си опитах от всичко, да знаете  Wink.
 Радвам се много,че ви е харесала толкова крем питата, съжалявам само, че толкова ви накарах да чакате за рецептата, но сега веднага ще я пусна  Peace.

 Вес, голям майтап това със самолета   Joy. Докато го четох  щях да падна от стола ,направо си е за мистериите на Cuarto Milenio  Mr. Green. И добре дошла отново  Hug.

 amiga, Честит рожден ден на твоето момче   bouquet. Да ти е живо,здраво и все така хубаво  Hug.

 Карчита, честито и на твоя мъж   bouquet. А ти голяма майсторка си станала на тортите  Peace.

 Анет,Силрай, съжалявам много, че не можахте да дойдете на срещата .Е, поне с Анет ще се видим скоро на Руидера  Wink.

 Val ,съжалявам много, че ти се е провалила работата за събота и неделя, но така пък ще можеш да дойдеш на Руидера  Wink. Хайде, този път нямаш извинение  Grinning.

 Мимки, Мими, искрено се надявам, че и вие ще успеете този път .Много ми се иска да се видим  Hug.

 Вивиан, радвам се, че сте добре на родна земя  Hug. Ще чакам да пишеш повече и да разказваш  Wink.

                                                     крем пита
                            
                                   ( Пиша ви я така, както я имам от майка ми.Мерките са малко абстрактни, ама се надявам да не ви е проблем  Grinning )

                        Половин пакет кори за баница се запичат с едно пакетче масло ( българско-125 гр. Wink ) до розово.
                        Приготвя се крем от 1 л.прясно мляко, 6 суп.лъжици брашно ( аз сложих 4 ), 6 жълтъка, 10 суп.лъжици захар и ванилия.
                        Кремът се изсипва върху корите.
                            Разбиват се 6 белтъка с малко захар ( 7-8 лъжици,може и повече ). Иасипва се върху крема вече поохладен.
                        Слагат се орехови ядки и се запича на слаба фурна, само на горен реотан.


  Сега малко обяснения  Grinning.Разстилате добре, равномерно корите в по-голяма тавичка-около 26 см.Отгоре се нарязва маслото на малки парченца.Пекът се докато порозовеят хубаво, може леко да се препекът.Кремът го правя, както се прави ванилов крем- загрява се млакото (без една чаша, която отделяме) със захарта на котлона до завиране .Разбиват се жълтъците с брашното на кашичка и се добавя по малко мляко, от това което сме отделили .Тази смес се прецежда през цедка,за да стане идеално гладка.Добавя се към горещото мляко на тънка струйка като непрекъснато се бърка .Оставя се да позаври, като се бърка,за да не загори .Това е добре да се прави на слаб огън и да поври няколко минути. Накрая се добавя ванилията. Докато е горещ кремът се излива върху корите .Разбиват се белтъците със захарта много добре, това е много важно, за да не се разводни после .Веднага се изсипва върху охладения крем,за да не спадне .Слагат се ядките и в фурната да се позапече  Peace.
 Дано да съм обяснила добре, ако нещо не е ясно питайте  Rolling Eyes.

  Честит Гергьов ден, момичета и момчета(за тези, които надничат във форума  Wink Laughing)! Честито на всички именници   bouquet !. Аз отивам да слагам някоя агнешка мръвка във фурната, че да замирише къщата  Mr. Green.

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 15:52 от saby

# 245
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ мили мамчета, домъчня ми много за вас, не съм писала доста време, то е защото сега и ние го минаваме тоя пуст грип, и то във всякакви форми, първо на Дани му тръгнаха сополите, на всичко отгоре и някакви пъпки, ади да не изпадам в подробности.....

Герипетрова и другата Гери, честит имен ден!
Габи, честито име на синът ти!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ИМЕННИЦИТЕ - БЪДЕТЕ БОРБЕНИ В ЖИВОТА, ЗА ДА ПОСТИГАТЕ ЦЕЛИТЕ СИ!!!

Досега не съм споменавала, но не ни бройте в списъка за селския туризъм, иначе идеята много ми допада.

СНИМКТЕ СА СТРАХОТНИ, трябва още такива да си направим  Wink


ГОРЕЩИ ПРЕГРЪДКИ НА ВСИЧКИ  Hug  Hug

# 246
  • Мнения: 350
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ С ИМЕТО НА СВ. ГЕОРГИ И ПРОИЗВОДНИ! НА ГЕРИТО, НА ГЕРИ. П НА ГЕРИ НА АДА, НА ГОГО НА ГАБИ, НА САМАТА ГАБИ И НА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ КОИТО НЕ СЪМ СПОМЕНАЛА! МНОГО ЗДРАВЕ ВИ ПОЖЕЛАВАМ И МНОГО КЪСМЕТ И ЛЮБОВ!

# 247
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И от мен честит празник на всички именници, да ви е живо и здраво името! Много щастие и приятни преживявания!   bouquet Hug


И да кажа една новина (като добра клюкарка  hahaha) - нашата Алест е избрана за преподавател в българското училище във Валенсия Sunglasses, така, че който иска да си записва детето - вече имаме връзки там  Mr. Green Повече подробности ще каже тя, ако реши  Whistling

# 248
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
честит имен ден на всичките ни именници,желая им  дълголетие и късмет

# 249
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
Привет
ето ме и мен, честито на всицки именници, със здраве да си носят името
браво на алест (пиша този пост повече от два часа)
за руидера списък допълвайте и поправяйте с преспиване
гери 2 + 1/2
рали 2+1
анетт 2+1+2x1/2 (ох аз съм с две кучета, приятелката ми ми отави и нейния пес, до средата на другия месец е при мен на пансион, весело е у дома, алекс сега тормоси две кучета вмести едно)
tony_ta 2
без препиване
саби 2+2
мимки?
мими?
вес?
вал?
Ще взема пресни заленчуци и продукти за тарта де кесо, кажете още какво да взема

# 250
  • Мнения: 1 818
Благодаря ви,момичета за поздравите ,от мое име и от името на Гого   bouquet Почерпете се  Hug ....



Честит Гергьовден на всичките ни именици ...ГериПетрова,Герито,Гери на Ада   bouquet  bouquet  bouquet

Вес,добре дошла  Hug
Вивиан,желая ти да запазиш ентусиазма си на българска земя за по-дълго време  Hug
Амига,да ти е жив и здрав Валентин ! Да е умен,красив и богат !  bouquet

БРАВО на Алест bouquet

Да оздравяват болничките по-бъро !

Днес бяхме с Додо на очен преглед .Има астигматизъм .Дясното му оченце е по-зле от лявото  Sad Ще слагаме очила и не знам как ще ги търпи ...

Отивам да забъркам една тортичка ,Крем питата на Саби /Сабиbouquet благодаря за рецептата / ...а агнешкото за вечеря ще го правя.

 Hug Hug Hug
 



# 251
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Габи сложи яденето , аз да сложа студетана бира Simple Smile


ГериПетрова ,Герито ,Гого (Габи ) 4естит имен ден на вси4ки ви !
Честит имен ден на вси4ки  празуващи ! (ако съм пропуснала някого )

мерси за поздравите - Гери  е на екскурзия ,  а после ще излеме да по4ерпим приятел4етата и  за имения ден Simple Smile
Саби мерси за рецептата , намерих аз в нета нещо но 4аках да я пуснеш ти - твоята е проверена и оценена ! успяли сте и да поплажувате (поне аватара ти това казва Simple Smile ) как изкарахте ?
за Алест си мислех наскоро  и се 4удех къде из4езна ! Вес като я 4уеш да я поздравиш и дано е успешно на4инанието ! . като няма при нас бг у4илище силно обмислям моята Гергана да я запиша в руско(тук в Мурсия има неделно такова ). Иван разбира се хи4 не е навит Simple Smile ..ама това ще е като поотрасне , сега още не се справя с българския , та какво и остава 4-ти език да у4и .

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 15:50 от АдаДеспейнада

# 252
  • Мнения: 259
4естит имен ден на вси4ки празнуващи. Желая ви много здраве, Щастие и любов. А на малката принцеса Гери безгрижно детство Hug Hug Hug
Анет аз не съм сигурна дали Ще вземем малката с нас. Говорехме си с нея и като разбра 4е няма да има други де4ица на нейната възраст, нито игра4ки, нито любимите и канали и заяви 4е Ще остане с баба и дядо си. Но Ще следя списъка и ако видя 4е има пове4е деца Ще я вземем.
Саби аз така и не опитах крем питата и сега ме е много  #Cussing out, но Ще си запиша рецептата и Ще я пробвам. Виждам 4е сте успели да отидете на плаж  Party, дано сте си изкарали добре. Сега запо4вам да броя дните до следващата среща.
Габи 4естит имен ден, както и на Гого. Като си представя каква вкусовия Ще приготвиш 4ак на мен ми поти4ат лигите, а аз не оби4ам агнешко  Rolling Eyes.
Ада как си мила, няма ли да ти минава тази настинка. А Гери какво полу4и за празника, сигурно е много Щастлива 4е има санто.  bouquet
Оставям ви и отивам да полегна.

# 253
  • Мнения: 1 248
Честито на всички именници от мен. Hug Hug Hug
И разбира се специално на Гери на Ада. Весел празник и много подаръци  bouquet

Саби успя да ме изкушиш...извадих едни кори, да видим ще успея ли да я докарам питата...

Анет, поемам и предавам щафетата със списъка:

С преспиване:

Geripetrowa  2
Tony_t           2
Rally_y           2
Anett             2+1

Без преспиване:

Вес               2
Saby             2+2

Това са засега сигурните, очакваме допълнително да кажат Вал и Габи..., Мими ако преценят че са по добре Praynig  И разбира се, ако някой още реши да се включи Hug

Вес, Саби, за неделя (17.05) ли оставяме официалната сбирка?  Hug

Анет за носене, първо Гери трябва да потвърди ще може ли да вземе месо...Ако вземе двайсетина кг., ще си разделим парите после между четирите семейства (тези които ще сме с преспиване). Останалите да донесат кой каквото прецени, както на последната сбирка, ако сте съгласни, разбира се.

Аз мисля да взема (подлежи на промени и добавки Wink):
1 стек (двайсетина ) бира, 4 л.кола, фанта, 2л. сокове ...
Ще направя към 2 кг. пилешки шишчета, и ще купя сладкиши някакви, 2 пити (хляб),  2,3 консерви мариновани патладжанчета,  уиски,  вино и сидра Laughing ...ми засега това е. Лед мисля да си купим там от селото. Thinking

Рали, има магазин в селото, но е тип селски Laughing...каквото има, това.  Няма кой знае какъв избор, предпочитам да си напазарувам от Меркадоната, че си знам нещата.

Дреболийки които не трябва да забравяме:
*пласмасови чинии, чаши и прибори (там имало, но не знам колко и в какво състояние),
*въглища (също имало 1 торба, но надали ще ни стигне)
*салфетки, клечки за зъби Laughing
* касетофон, или нещо пеещо hahaha newsm78

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 17:25 от tony_t

# 254
  • Мнения: 1 248
Саби, хубаво половин пакет кори, ами другата половина какво да ги правя? Thinking Може ли да сложа целият пакет? Crazy
A ядките смлени ли?
Отивам да правя, пък ако не стане, ще ми направиш за руидерата Mr. Green

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 17:40 от tony_t

Общи условия

Активация на акаунт