Поръчахме си слънце ,дали ще ни огрее * ИСПАНИЯ за срещи все още си мечтае

  • 11 767
  • 308
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 271
Здравейте и от мен.Горе-долу се стабилизирах от грипа и ей ме на.

Мими, как е Лъчи?Дано не боли вече много!  Praynig Поздрави от нашето за вашето семейство-специални.
Вал, нямаш проблеми(отговарям ти на ЛС-то  Laughing  ) , обаче ти казах, че пратката само да стигне до мен, за другото нямаш грижа  Naughty Много си сладка на снимките  Heart Eyes И с Алекс сте цяла картинка-голям сладур е!  Crazy
Саби, и тричките сте много красиви!  bouquet
Ох, още щях да пиша, обаче минават постоянн все познати през нас, все едно съм обявила, че съм излекувана по радиото  Crazy Но пък така е весело  Party

# 76
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
хола Laughing
НОМАДКА,ами аз както и някои от майките сме родили тук.Аз лично нямам много наблюдение от тях като специалисти,понеже раждането мина за няма и 2 часа,нито съм имала усложнения нито ниЩо.Но,като условия и хигиена беШе добре,храната съЩо.Предлага ти се постоянно сок,заради кърменето,сменят се чарШафи и ноЩниците по 2 пъти на ден GrinningБебето ти го дават оЩе като се роди,когато те изместят за наблюдение на количката,и веднага се закърмя.А,като родих ме изкараха с количката в коридора и по високоговорителя са викнали близките ми да ни видят Heart EyesСлед това в стаята детето е до теб,на мен ми казаха че аз когато реШа да си го преобувам и храня WinkХубавото е че таткото вижда бебето веднага,освен ако не си пожелала да присъства на раждането.
Относно захранването,да ,следвах тяхна схема и нямаме  никакви проблеми.ОЩе кърмя,но захраних на 4 месеца с безглутенова каШа.На 5 с плодово пюре,после зеленчуково .От педиатрите,нямам много наблюдение,понеже нямаме да чукам на дърво засега никакви пробблеми LaughingЕми това е от мен,нека и други разкажат Hug
Момичета,аз предлагам да не вземате свинско,че с тоя грип newsm78
Ние Ще имаме зъбче Heart EyesНаболо е ,даже неразбрах кога е станало.Оня ден Ели ми захапа пръста и неЩо ме убоде JoyА вчера ако знаете какво ми направи няма да повярвате LaughingУж ме целува,а аз в полусънно състояние не и обръЩам внимание и като ме засмука по врата,сега имам синъо JoyА сега иди обяснявай кой ми го е направил,че баЩа и беШе на работа Rolling Eyes Laughing
Сис,браво на теб че си по добре,няма ли да идвате все пак baby_neutral
Саби,Мимки  Hugна куклите,много са хубави Heart Eyes
Мимки,Ники май директор Ще я правим newsm78
За всички неспоменати  Hug

# 77
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
НОМАДКА за моето раждане какво да ти кажа, секцио, бързо без усложнения, бебето в момента в който ми мина упойката и ме свалиха в стаята  ми го дадоха, не съм сменяла памперси правеха го санитарките, нали не можех да ставам, захраних много късно, на около 5 и половина месеца безглутенова каша (в млякото), на около 6 и половина 7 месеца плодово пюре, но пак с мляко, че не го искаше с лъжица и чак около 8ми месец зеленчук, заместих цяло хранене още по  късно, но не искаше детето и това е, аз не го насилвах и сега ми прави номера, като иска мляко се прави, че му се спи, като изпие биберона и става от леглото, луди фенове сме на млякото, може само с мляко да живее, не му е нужно сруго
внелина честито зъбче, дано и другите така без усетно ги изкарате, моя син по съшия начин като ме ухапеше разбирах, че става нещо в устата  му, а за усмуканото така ше кажеш малката била  Joy

# 78
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
мерси,анет,дано така ги изкарва Hug
аз само да доуточня за НОМАДКА,заЩо захраних рано....понеже мойта хубавица спря да наддава.Може би и аз Щях да захраня на 6 месеца,кърма си имам и до днес,но детето е злоядо и много трудно се храним и сега Twisted EvilТя си търси цицата и това е Joy
а ето и да ме видите Laughing    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=350403&pid=11875040   това се казва  txtloves

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 17:29 от venelina81

# 79
  • Мнения: 350
Мерси момичета за хубавите думи за Никол, та тя снощи не ме остави да спя до посреднощ, точно преди да заспи се задави и аз я изправих и тя като взе да повръща като фонтан, то милото като се уплаши рев успокоихме се малко, и реших да я преоблека, да не стои мокра, преоблякох я и наново взе да връща, така още 2 пъти какво и беше станало не знам, но едвам се успокоихме, та и мен си преобличах и чаршафи сменях, сигурно и е дошло тежко от храната не знам, но днес пък цял ден ми мрънка и не се отделя от гърдата, предполагам че коремчето и е още раздразнено и не иска да яде. newsm78 Сега като че ли е по добре, спи вече 2 часа без да мръдне, а снощи спа върху ми, а да понеча да се преобърна и започва с рев.
Сисе радвам се че си вече здрава. Hug Как са твоите хали?
Номадка и аз родих тук, не мога да сравнявам бг раждане с испанското защото ми е първо и я родих тук в Испания, някои майки се оплакват от обслужването, други са доволни, при мен беше средна работа. Хубава беше болницата обстановката също добра, понеже бях със секцио не видях веднага дъщеря си но след 2 часа в реанимация, я зърнах, чакаха ме с тати в стаята, през цялото време беше с мен, само сутрин ми я взимаха да я изкъпят и ми я връщаха, сменяха ни чаршафи и ни даваха бодита за да преобличаме мъниците, памперси, въобще всичко от което се нуждаеш. Е само отношението на някои от сестрите беше кофти, но се преживява някак. А дали да гледаш детето по бг или по испански начин всяка майка сама си решава, ние продължаваме да сме на кърма, сякаш не мога да я откъсна от мен особено напоследък.  Колкото до захранването съм се съветвала с майка ми, може би съм допуснала много грешки не знам то времето ще покаже и се учи човек цял живот, за някои неща съм слушала и испанските доктори, тъй че не мога да кажа че съм я захранвала изцяло по бг или по испански начин, съобразявала съм се със детето.
Вени честито ви зъбче! tooth И мен ме е хапала, само че по устната уж ме целува пък като забие зъбчето става страшно. Joy Ето миналия ден и мазах венците с гел и като си заби зъба в кутрето ми изпищях от болка, а тя като се уплаши и като ревна , чудо е голямо. hahaha А дали доктор ще стане не знам то времето ще покаже, така съм си решила да не я насилвам за нищо, това което тя пожелае да работи, и да учи това да е, не искам да насилвам детето си, както майка ми едно време ме караше да уча, това което не ми бе по сърце.
Надя за удрянето и никол удря и скубина поразия, е после ме гали, но после пак започва да скуби, та това си е някакъв период предполагам, дано да мине бързо. newsm78

# 80
  • Мнения: 1 248
Здравейте момичета, влизам набързо да ви помоля да кажете последно кои от вас искат каса рурал за 16/17.05 на Руидера.
Днес звънях да търся къща и на две места ми казаха, че за средата на май са заети, така че трябва да побързаме. Peace
Засега за преспиваме сме аз, Raly и ГериП.  Вариантите са тези:

http://www.turismoruidera.es/index.php/alojamiento-rural/casa-rural-pernales
цена 120 евро, 4 двойни спални

http://www.turismoruidera.es/index.php/alojamiento-rural/casa-rural-pernales-ii
цена 150 евро 3 тройни спални, 1 двойна, две бани

На мен като разположение първата ми харесва повече Wink
Утре ще взема да направя и аз един списък и да започваме да се подготвяме. newsm78

Също си мисля, че ако всички сте съгласни, може би ще е по удобно да направим сбирката в събота на 16.05, защото тогава ще разполагаме с къщата, в неделята най късно до 12.00 трябва да я освободим. Казвайте Hug

# 81
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Здравейте моми4ета Hug.МНОГО ви благодаря за хубавите думи....еххххх колко хубаво зву4и Hug Hug Hug Hug

Мимки,много ти е сладко малкото 4ове4е Peace,да ти е живо и здраво  Hug

Аз исках да ви изненадам на 1.05 оба4е няма да стане.По4вам друга работа и петьците,сьботите и неделите Ще работя.А освен това и вторник ,сряда и 4етвьртьк сьЩо Ще работя но на друго място Party Party Party
Та така....

И най_важното......днес ходих на фризИОР #Crazy,мисля си 4е поне 10 години ве4е няма да стьпя на такова място.Не стига ,4е предиШните ми изгориха косата ,ами днес отидох да се подстригвам и  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #CrazyЕ подстригаха ме Crossing Arms.....Сега косата ми е горе долу до уШите Shocked.АЗ която винаги сьм била с дьлга коса,направо ми се пла4е като се погледна Cry Cry Cry Cry Cry
Хайде оплаках се.......сега отивам да спя Confused

# 82
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Вени,4естито ви зьб4е Wink.
Силрай4е, Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Анет Hug Hug

# 83
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте, момичета
аз пропуснах 2-3 темички. Не можах да ги прочета всичките, но снимки на Вал и Рози, и другите дето ги спрягахте не видях. Явно предвидливо сте ги махнали вече. Нейсе.

Великднеската среща се е провалила, като се има впредвид какво беше времето, но сега заформяте първомайска. Ама далече ми идвате бе.

Ние сме добре, този месец много празници ни се насъбраха, че се омързилихме малко, но пък времето не позволи да идем на кой знае какви места. Нищо ново покрай нас, на работа сме, че това вече стана за хвалене.

Вал, натоварено ще ти е орариото, кога ще почиваш, кога ще имаш време за Алекс. Пуснете ги тия снимки на лични поне да ги видя.

Мими, Карчита, колко са ви порастнали госпожиците, да са ви живи и здрави. На мен вече ми се иска една нена, ама таткото се дърпа нещо, а и казва, че момичета не правел, та....

Митето свикна с детската градина и даже му е приятно. Е, правим пазарлъци сутин дали да ходим или не.  И малкото бг думички, които знаеше вече не ги употребява. Ние го питаме на бг той отговаря на испански и с каква интонация и акцент го говори, малеее. Утре имаме среща в Сентро социал да ни разясняват за новата учебна година, че нали от есен, с песен сме на еколето. Да видим как ще го съвместчваме с орариото ни.

Момичета почнахте ли с подаването на декларацион де рента 2008? Аз понеже никога не съм подавала до сега  Blush да питам как става. Опитах да поискам борадор по интернет не ми разпознава НИЕто. Ще се ходи на хестор. На една колежка 1000 евро са й върнали миналата година. Могат ли да ти върнат повече IRPF oт колкото си платил през годината? Спомням си, че миналата година Рали и Марица май сам си я правихте с някаква програмка свалена от страницата на Асиендата. Сега има ли такова нещо?

Анет, как си с работата, за какви интервюта пишеше в един преден пост. На същата работа си, нали или си почнала нещо друго. То сега не е за мърдане на никъде.

Вивиян, как е настроението? В БГ ли сте вече. Попрочтох за частна клиника нещо пишеше. На сестра ми една приятелка от Германия си дойде в БГ и забременя и роди там второто си дете. Та й споделяла, че тук (в БГ) си плащала и пак не получавала това което безплатно получила в Германия като раждала първото си дете.

Габи, как сте? От първата тема, която изпуснах прочетох един твой пост който ме озадачи, но предполагам е било нещо временно като пролетното време.

Прегръщам ви момичета, ще гледам да бъда по-редовна!  Hug

# 84
  • Мнения: 13
Venelina 4естито ви зъб4е,да излизат вси4ки така по "търли4ки"както се казва без да ги усетите Hug

Val душицо,4ак толкова ли е зле(косата)?Ще видиш колко бързо Ще свикнеш с новия имидж 4470 Много работа,пък малко по4ивка Thinking нали знаеш, 4е работата никога не свършва?

При мен неЩата малко се усложниха и сигурно Ще трябва да си взема "нео4аквана ваканция" от едната работа,заЩото не мога да я комбинирам с практиката newsm78Ще  разбера утре,не 4е Ще ми дойде зле малко по4ивка ама нали вси4ко опира до пари4ки...

nomadka аз не съм много доволна,от педиатър до педиатър разлика има,слушала съм ги за много неЩа,ама и за много не съм Blush(сменила съм 2 педиатърки).За кърмене в болницата никаква инфо,ама никаква newsm78(то и аз не можах да запо4на веднага ,заЩото детенце беше в кувиоз,заради лекарска грешка)Захраних го на 4,5 месеца(по собствена преценка) с пуре от морков,хареса му и продължих да му давам докато не замених изцяло едното ядене.
Лека ноЩ Hug Hug Hugза вси4ки

# 85
  • Мнения: 1 461
Гери моята половинка полу4и смс с някакъв номер за борадора  влязохме в нета въведохме този номер и така обработвахме документа но се затруднихме и си записахме сита през нета за 5 май , но с тези неща половинката е по наясно от мен  Blush

Вал много съжалявам че са те подстригали късичко въпреки че аз си мисля че пак си хубава  Hug

Венелина честито ви зъбче  Hug


Мимки и Мая беше така минала седмица 3 вечери подред ми повръщаше на фонатни след като заспи нашият педиатър ни изписа PRIMPERAN solucion след третия прием спря да повръща


Номадка аз аахраних по тукашната система пристигнах тук когато малката беше на 5 месеца до 6ия месец бяхме само на кърма дори педиатъра тук ме поздрави че правилно я захранвам , на 6 месеца дадох безглутенова каша на 7 месеца дадох зелен4уково пюре , на 8 месеца попара и въведохме сиренцето на 9 месеца плодово пюре

# 86
  • Мнения: 1 271
Вал, не съжалявай, тъмо ще ти порастне още по красива  Flutter
Герито, на мен ми дойде Борадора по пощата и като видя, че дължа 1200 евро направо превъртях.Сега документите са при хесторката и чакам само на мъж ми борадора и ги внасям за поправка.Мисля, че не е възможно да ти ърнат повече отколкото ти е IRPF , на нас миналата година ни дойде с минус 3 500 евро, ама като ходихме до Асиенда ни намалиха тази бомбастична сума с хилядарка, ама пак не беше лошо де...  Naughty Най-добре адвокат да си ги гледа документите  Simple Smile
Мимки, връщах се назад да дочета...Абе големи екшъни, голямо чудо при вас е било.Нагушкай Никито от нас и много да я пазиш  Heart Eyes Голяма красавица е станала  Heart Eyes
Вени, Венелинче, айде сега оправдания....Кой знае къде си ходила и сега детето ти било виновно.....  Twisted Evil  Сега сериозно-от една седмица си ходя с посинена ръка, защото мойто чудо ме щипе, до откат и после да ме целувала...  Crazy Голяяяяяма любоФ са тия деца-първодай да те осакатим пък после ще те цункам да ти мине...  Twisted Evil Таа, вярвам ти!  Crazy
Честито ви първо зъбче-все така безпроблемно да ги изкарва!

Номадка, аз какво да ти кажа-моето диване се захрани само на 4 месеца с едно кебапче, та от тогава е на каквото докопа извън своето меню  Crazy И аз вече незнам по коя система съм я захранвала!  newsm78 То аз вече съвсем изгубих дирите и на методиката, по която я гледам, ама...найсе....От лекарите си съм доволна, нямам грижи с тях.В болницата беше добре-самостоятелна стая с всички удобства, минават на 40 мин да те проверят...Абе не ми се тръгваше от там... За разлика от Бг болницата, когато раждах голямата...  Sick Смърт!

# 87
  • Мнения: 409
Здравеите.Вал и аз сам така мила Embarassed малко е изгоряла а последния пат ме постригаха касо и  каде е кадрева  ужас Sad ,пла4и6е ми се.тук има хубави коси вземи си една сас клипсове и няма да усети6 кога 6те порасне Peace http://perfumes-cosmetica.shop.ebay.es/items/Extensiones-y-Colet … p3286Q2ec0Q2em282 .Гери появи се ду6ата днеска си мислех за вас .И моя сутрин са едни пазарлаци ooooh!,4е няма градина ве4е а му харесва,ние сме болни на антиботик е милия това гарло неговото ме побарква.Днеска полу4ихме писмо пада ни ипотеката с 230 евро наи после бе6е станала 4удови6на.Вени 4естито заб4е тази снаха 6те посини моя синковец бре Joy,тои де е бели4ак.Ами това е мацки утре пак цунки страхотни сте Hug

# 88
  • Мнения: 87
Номадка, аз какво да ти кажа-моето диване се захрани само на 4 месеца с едно кебапче,
Laughing Laughing Laughing
Това ми хареса. да ти е живо и здраво детето и на всички ви, които ми обърнахте внимание. Сякаш най-подробно и човешки във вашата тема, дали защото са доста българите в Испания и сякаш не губят чувство за общност...но това е друга тема. Ще наминавам ако имам време да ви чета още. Хубав ден със слънце ви желая!

# 89
  • Мнения: 259
Герито ето от тук можеш да си свалиш програмата http://www.aeat.es/wps/portal/Navegacion2IyD?channel=f6662a0049b … menu=2&img=14. На същата страница можеш да поискаш среща за да ти я направят и е безплатно. Аз миналата година си я из4ислих сама, но си запазих среща и там ми я направиха наново. От мен един съвет щом и двамата работите правете си индивидуални, 4е ина4е е ще ви изкарат да плащате със сигурност.
Кар4ита, Саби, Мимки много са ви сладки децата,   love001, да са ви живи и здрави.
Вал сега знам защо не съм те познала, помислила съм те за дете  Hug, много добре изглеждаш. А за косата какво да кажа, мен по принцип ме подстригват добре, но на Ния един път не и подстригаха бретона равен  #Crazy, явно не им се отдава много тази професия на испанците. hahaha
Рози 4естито ви намаление на ипотеката, охххх, с какво нетърпение го 4акам и аз нашето, но ще трябва да по4акам още 6 месеца  Tired, дано само се задържат нещата така, 4е да не увели4ат еурибора в последния момент.
Венелина 4естито първо зъб4е. Аз ще ти повярвам за слу4ката, защото и на мен ми се е слу4вало, но на мен ми го направи котката ни докато спях. ooooh!
Тони аз пак да си кажа 4е ние ще дойдем. Дори обмисляме варианта да тръгнем в петък ве4ер и да преспим при едни приятели в Албасете и да продължим в събота към обяд.
silrai радвам се 4е си по добре.
На вси4ки които не съм споменала  Hug Hug Hug. Отивам да работя, 4е ми останаха 3 седмици и после ваканция  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт