Коликите вече отминават ФЕВРУАРЧЕТАТА на килца наддават

  • 12 244
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Ох,ще ви изям бебоците Hug

Толо,Бетунга
,давате ли си момите за снахи? Mr. Green


Аз я давам, ама Насето или Гошето ще трябва да се разберат с батковците й, че те от сега нещо са я завардили  Joy
за гащичките - споко  Peace слушай си ортопеда. Geia  много готин въпрос е задала  smile3501
Ето още две снимчици, но мамите със слаби сърца да не ги гледат!
http://media.snimka.bg/2724/011703047-big.jpg
http://media.snimka.bg/2724/011703021-big.jpg
Нашия тати не можа да си познае гарджето от колажчето на първа страница  smile3555 припозна се в четири бебчета и накрая отряза: - Ми то нашето не са го сложили  #Silly

# 31
  • Мнения: 356
Ох,ще ви изям бебоците Hug

Толо,Бетунга
,давате ли си момите за снахи? Mr. Green


Сега кажи как да обясня на Белослава,че сватятя ни отсвири вече и си търси други снахи? Joy

Абе да ви кажа и ние не сме ходили на ортопед  newsm78 Педито каза,че нямало нужда,всичко било наред с крачетата и въобще да не го мисля,хм  Thinking

И Белослава не се обръща още.И по корем не обича да стои.
Нашия тати не можа да си познае гарджето от колажчето на първа страница  smile3555 припозна се в четири бебчета и накрая отряза: - Ми то нашето не са го сложили  #Silly

hahaha Joy hahaha

# 32
  • в гората
  • Мнения: 25
При нас също се завърнаха гадните колики Rolling Eyes

 И при нас с пълна сила, въпреки капките.  Tired

# 33
  • Мнения: 356
Ето да ни видите с новия сукман.Облякли сме го върху ританките ама искахме само пробваме дали ни става  Wink

# 34
  • Мнения: 40
naiema и сукманчето и маникенката са много готини  Hug
Фокси сетих се  Rolling Eyes я попитай твойта снаха - да не е станала дистрибутор на ортопедични гащички  Joy

# 35
  • Мнения: 236
И ние днес спим като къпани, не ревем, хилим се и сме много послушни.
Днес за първи път изведохме Яна извън София - ходихме до вилата на дядо й на 45 км от София. Спахме на чист въздух 3 часа. Пулихме се по боровете и лалетата, изобщо голямо преживяване беше за бебето.
Напоследък имам чувството, че не иска да я гушкат чужди хора/различни от мен, баща й и баба й/, като я дам, наддава такъв кански рев...възможно ли е наистина да разбира, че аз съм Мама?!?
Ние се обръщаме плахо настрани, ако "терена" е с лек наклон или е леко хлъзгав.
А колики не са ни мъчили много време вече, да чукна на дърво, разминахме се с 10-15 дни колики май.
Autmnsphere, радвам се, че с Биокил изтрепахте цялата паплач Grinning

# 36
  • Мнения: 236
Оф, забравих да питам нещо. Напоследък заради енергичното лапане на ръцете, се замислям да дам биба. но се чуда дали с биба няма да създам вреден навик. С мъжа ми имаме спор дали бибата ще замести смукането на ръчичките. Има ли някоя мама, която има моя проблем, биберонът измества ли интереса на бебето към ръцете?

# 37
  • Мнения: 356
При нас не!Дори никакъв интерес няма към биберона,въпреки,че аз се опитвам да и го пробутам вместо ръцете.

# 38
  • Мнения: 61
Напоследък заради енергичното лапане на ръцете, се замислям да дам биба. но се чуда дали с биба няма да създам вреден навик. С мъжа ми имаме спор дали бибата ще замести смукането на ръчичките. Има ли някоя мама, която има моя проблем, биберонът измества ли интереса на бебето към ръцете?
Действително, смукането на ръцете е един изключително полезен навик, далеч по полезен от бибата.  Mr. Green

Без простотии: Танто за кукуриго е да ти кажа, с тази разликата, че едното се израства, а другото може да остане за цял живот (смукането на пръст или кокалче на сън), поне така ми каза моята педиатърка. Но ако ву зимате биба, ме вземете ХУБАВА биба (Авент, Нюк - нещо такова). То не че ще стане от раз, бибата да знаеш не е панацея някаква, трябва много упоритост и да си готова да те гръмне откъм гърба (бебока, не бибата). На Краси фазите му са палец - показалец - палец и показалец - опит да си яде палеца на крака... А биба има от както е роден.

Извинявам се за нахлуването... била съм сбъркала темата... нищо де... ще изляза на пръсти.

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 22:22 от Иники

# 39
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен Simple Smile

При нас няма нищо интресно... Още веднъж се задави малката, пак я обръщахме... Вече я храня само легнала и поне по 2 пъти поред от една гърда... чак днес имам лееееко подобрение откъм количество, т.е. няма да ми се пръснат бомбите, а още не съм се цедила.
С татето нещо се сдърпахме сутринта заради малката, но ни мина...
Безкрайно ме е яд, че баш тая седмица той беше почивка, а врмето се скапа и не ходихме никъде.. Сега за празниците ще работи Sad
по много теми още ми се щеше да се включа, но нещо ме мързи...

Много поздрави от малката бузка на всички момиченца и момченца от февруарския отбор.
Правете си срещи по-често, за да гледам снимки и евентуално да имам по-голям шанс да накарам милото да ни докара при вас Simple Smile

Хубава вечер Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 2 508
Ооо, mama_pettty, на мен бибата ми е безценен помощник! Използваме я рядко, но когато реве, а нямам време да го успокоявам или когато искам бързо да заспи, залъгалката е най-доброто! Иначе за ръцете - сигурно би успяла да го залисаш, Йойо поне като му натикам бибата, е като дрогиран, нищо друго около него не съществува. Но това с ръцете е друго, то е изследване, развиване, не мисля, че трябва да го спираш, аз лично се кефя Йоан като си мляска ръцете, но това става 1-2 пъти на ден, за по 4-5 минути.

Много ти благодаря, че ме светна за Биокила, направо им разказах играта и е безвредно!

# 41
  • Мнения: 140
betunga май и ние ще си имаме скоро зъбки, така каза таткото Laughing Почесал и венците с бибата и нашата заспала. На мен честно казано, не ми се вярва и ми се струва мн рано за зъби, но както казват времето ще покаже...
На ортопед и аз не сам я водила. Предишната ми педиатъркаказа, че било рано като ходих ан 1- ва консултация и я питах.
Новият и доктор тук в Сливен още не сам го питала.
Фокси за такива гаши за първи път чувам, мн се разсмях Joy
Бибата я давам, само ако реве истерично без причина или се мъчим да я преспим. Като я дърпа и е уморена, мн бързо се унася Flutter Flutter
Тук съм качила едно клипче, как нашата мома общува с една кравичка от възглавницата си, който иска може да я види Flutter
http://vodoleika.multiply.com/video/item/16/SNC00452.mp4
Приспах малката и татко и. Сега чакам пералнята да спре и мусаката си да извадя и лягам да спинкам Mr. Green
Лека и спокойна нощ! Two Hearts

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 16:56 от kamelllia19

# 42
  • Мнения: 2 784
Айде и аз да се запиша. Днес откакто съм станала чистя, пера, гладя и т.н. Направо каталясах вече. Чакам да заспи каката, че още се лигави и е будна и се трупясвам. Малката днес е най-послушното дете, както винаги. Само дето сигурно се чуди, защо мама не и обръща внимание както друг ден. В 21.30 я накърмих и я оставих в креватчето и тя си седя тихичко, докато по едно време заспа. Преди малко мъжо каза, че била будна, гледкала си рибките от въртушката. Чакам да ме привика по някое време.
Пети, разбира се, че познава. Познава те от самото си раждане- само теб. Подушва те, познава гласа ти. Както казва майка ми, в първите месеци целия свят на бебето се върти около мама.
Ние също не сме ходили на ортопед. Каката я водих за пръв път на 6 месеца, сега беба вероятно също на толкова.
Направо ме е страх от следващото посещение при педи. Ралица пак ми се струва, че много е наддала. В момента носим дрехи за 6-месечни и сме на път да ги израстем. Rolling Eyes
Лека нощ от мен!

# 43
  • Мнения: 649
И аз да се разпиша в новата тема, че с това време и нея ще изпишем за нула време.

Ние два дни не сме се прибрали - навън на разходки, на гости при братовчеди, екстра ни беше.
Но днес Йоан е адски неспокоен. Това във въздуха дето приспива вашите бебоци явно го няма в района Слатина-Студентски  Wink
Сега по време на баня така се разрева, че нищо не можа да го успокой 15 минути.

Момичета сега имам ново притеснение.Имам опасение, че Йоан е развил алергия към белтъка на кравето мляко.
В понеделник мислим да навестим педито въпреки че консултацията ни е чак на 8-ми.
В момента кожата на Йоан е цялата изпръхнала , на люспи и се бели. Замених му козметиката на Мустела с тази на А-Дерма. Последната четох навсякъде , че е доста добра особено в случай на дерматити и изключително чувствителна кожа. Вече трета вечер мажем, но подобрение никакво. Знам , че това не е панацея и не може да подейства веднага, но поне малко от малко да го беше облекчило.
На места кожичката му е толкова суха, че чак се разранява  Cry

Уж и млякото, което му давам е хипоалергенно, но освен върху джоба ни, върху детето не оказва влияние.  Confused
Чак зле ми става като се сетя, че пак започваме едно обикаляне по лекари и т.н.

Ако наистина има алергия се надявам с това да обясним вечно нервното му и кисело състояние. Казаха ми, че при изразена алергия се разранява лигавицата на стомаха и детето трябвало да се наблюдава и от гастроентеролог.
Стискайте палци всичко да се окаже една фалшива тревога  Praynig

пишката аз не мога да я забеля. При него кожичката не иска и да помръдне. Но всеки път като ходим при педката, тя я гледа , казва, че всичко е ок и че трябва да изчакаме още докато започнем да действаме.

обръщане - моето дете се обърна за първи път преди повече от месец.
Но напоследък тъй като сме много кисели не искаме да седим нито по коремче, нито да вдигаме главичката, а от там няма и как да тренираме обръщането. Иначе допреди този период , това ни беше редовния номер.

autumnsphere радвам се , че на Йоан пишлето е ок и че изтрепа всички гадинки

смукането на ръце аз му позволявам да си смуче ръката, но не и палеца. Подкрепям autumnspehere че това е един доста полезен на този етап от развитието им навик. Така децата ни опознават ръчичките си, а чрез тях и света около себе си.
В статията, която autumnshere ни пусна даже пишеше, че трябва да стимулираме бебето по-бързо да опознае ръцете си като му хванем ръчичките, погалим с тях личицето и после му ги поставим пред очичките.

момичета нещо бульовчето ми се губи напоследък и най-вече след темата за захранването и сокчетата. Надявам се скоро да се включи отново при нас.

Лека и спокойна от нас с Йоан

# 44
  • София
  • Мнения: 311
И моята сладурана спа цял ден - явно е от времето.
За ортопедичните въпроси - бяхме при мн. готин доктор. Нямаме проблеми, след месец пак да ходим, че ядрата още не били изцяло формирани, но да правим разчекващите упражнения. Аз казах, че правя масаж и гимнастика, но това било педиатрично, а той говорел ортопедично:) Така че чекна бутчетата, не ми пречи. А за гащите - в Бг не се препоръчват без доказан проблем.
Да питам мамите, които дават ХА млека сами ли решихте да са хипоалергенни? Аз 10 пъти питах докторката дали и ние да минем на такова, че беба все има пъпки, суха кожа и т.н, но тя е категорично против. Иначе ме праща на дерматолог, който все кремчета с кортикостероиди предписва. Тоест искам да пробвам ХА Хип, ама не смея. Кажете как ви се отразява.
Чао от мен.

Общи условия

Активация на акаунт