алергии към моливи за очи

  • 2 897
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Има ли някой с подобни проблеми? В който и магазин да го спомена ми се блещят, за първи път чували.  От поредния молив, който купих Лореал, очите ме сърбят адски.  Два пъти си легнах без да го изтрия и на сутринта не можех да си отворя клепачите, бяха залепнали. Има ли и други с подобни проблеми, препоръчайте читава марка, моля.

# 1
  • Мнения: X
Както на спиралите,така и на моливите за очи(поне на повечето,които съм виждала),има надпис,че са анти-алергични,подходящи за хора,които употребяват контактни лещи и т.н.Просто гледай за такъв надпис,като си купуваш  Peace

# 2
  • Мнения: 764
Винаги съм се чудила как може да се спи с грим , още повече на очите.....

# 3
  • Мнения: 2 229
Е, ти пък като си с алергии, как може да си лягаш, без да сваляш грима. Naughty
Не мога да ти помогна с конкретни марки, но защо не използваш сенки, вместо молив? С навлажнен апликатор и тъмни сенки, става почти като молив. А от вътрешната страна на долния клепач, изобщо не слагай..

# 4
  • Мнения: 2 401
Винаги съм се чудила как може да се спи с грим , още повече на очите.....

Случва се .. понякога. Спирала не ползвам изобщо, така, че не е голяма трагедия.

# 5
  • Мнения: 1 418
Пробвай на Ейвън,ако има проблем поне може да го върнеш...

# 6
  • Мнения: 2 229
Уау, с алергии, последната марка, за която бих се сетила, е Ейвън...
По-скоро някой по-висок клас, не че е гаранция, но можеш да тестваш преди това..

# 7
  • Мнения: 1 418
По-висок клас не предполага,че е напълно безопасно.
Понякога и молив от 1лв. може да свърши работа.
Просто предлагам.

# 8
  • Мнения: 2 229
Да, де, и аз това казах за скъпите - не е сигурно, но е по-вероятно. Simple Smile
За хубав ефект - и евтин може да върши работа, но като се има предвид цената, със сигурност не са използвани само безвредни и непредизвикващи алергични реакции, съставки..

# 9
  • Мнения: 1 418
То вече в нищо не може да си сигурен...за съжаление.

# 10
  • Мнения: 764
По-добре пробвай от скъпите марки, според мен там ще намериш. Ейвън,Орифлейм итем подобни- не.

# 11
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
   Трябва да се внимава.В повечето евтини продукти има съдържание на олово,което е опасно.Докато се радваме,че пестим от едно,то парите отиват за друго(по лекари).Англичаните имат една поговорка-"Не съм достатъчно богат,за да си позволя да купя евтина стока".
А доколкото за Avon i Oriflame   са най-последното нещо,което може да избереш в случая.

# 12
  • Мнения: 372
На мен също някои моливи и сенки за очи ми дразнят и лютят на очите (особено водоустойчивите!) - и направо ги изхвърлям Confused
Моливите, наричани Khol (кол), са на основата на въглен и май са по-меки и по-неагресивни към кожата - опитай с такива, повечето марки имат khol-моливи Peace От по-достъпните марки такива има на Bourjois, Max Factor... На IsaDora видях, че има моливи Kajal, които също като khol са по-меки от стандартните моливи. А има и моливи специално за вътрешния контур, които също би трябвало да са по-нежни, за да не дразнят окото.
От по-скъпите марки khol-моливи май имат Dior, Guerlain...

# 13
  • Мнения: 64
А има и моливи специално за вътрешния контур, които също би трябвало да са по-нежни, за да не дразнят окото.
От по-скъпите марки khol-моливи май имат Dior, Guerlain...
Я кажи нещо повече за тези моливи! Аз все още не мога да си намеря молив, който да издържи повече от 3 часа на вътрешния конрут на очите. Само Guerlain за сега се приближават със сухата им очна линия обаче пак пада след няколко часа.

# 14
  • Мнения: 2 229
Ами Kohl са специално за вътрешната част на окото - аз съм използвала на Буржоа и се нанася супер, но при мен пада след половин час. Тука много момичета, обаче, са доволни и при тях е траен, така че трябва да пробваш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт