Ваксини, бити на деца, родени в края на 70-те години?

  • 10 398
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Извинявам се, че не писах какво стана, просто не ми дойде на ума, че някой ще се заинтересува.

Ами нищо не се случи. Размина ми се.  Grinning Чаках три седмици да ми стане нещо, ама така си и останах с чакането. Преди около месец получих и резултатите от лекарските изследвания, които веднага си направих след тази случка. Явно съм била ваксинирана в крайна сметка, защото имам имунитет срещу всички шарки, не само срещу рубеолата. Много практични са тези ваксини, особено за такива като мен, които никога не са карали каквато и да е шарка като деца.  Party

# 16
  • Мнения: 1 120
На мен ми се вижда странно как  ще имаш имунитет да речем срещу варицела, при положение че срещу нея ваксината не е задължителна сега и едва ли е съществувала по наше време (70те), а пък казваш че не си карала всички шарки. Къде и какви изследвания си прави?

# 17
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Патенце, не съм изненадана, ама изобщо даже от това, че не си се разболяла. Също така съм сигурна, че не ваксината те е предпазила от заразяване.  Peace Радвам се, че имаш имунитет към всички шарки. Съвсем чистосърдечно предлагам преди "заиграване" на тема "Имунитет от ваксини и от прекарани болести", потърси малко информация. Не се ограничавай само с пускане на тема в някакъв форум или просто отговор на, меко казано, наивно питане за отдавна отминали времена.
Мога да подскажа... Потърси си инфо колко време държи имунитета от поставена ваксина и колко процента защита гарантира същата тази ваксина... 

Общи условия

Активация на акаунт