Как бихте постъпили на мое място?

  • 6 223
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 975
В описаната ситуация - точно в името на децата - щях още след първите 2-3 г. да ги хвана за ръчички и да си тръгна.
Липсата на амбиция семейството да е самостоятелно, да изгражда дома си и да "гледа в една посока" ме ужасява...
Peace Ако сега те унижават съпруга ти и родителите му,утре и собствените ти деца ще започнат да го правят.

# 16
  • Мнения: 58
Сама жена, с две деца - не е лесно.
Първосигнално всички ще кажем, че най-добре е да се отделиш от мъжа си, който не те уважава, както и от неговите родители, но всичко опира до пари, за съжаление.

Не е ли по-лесно да говориш с мъжа си и да му кажеш всичките си болки и притеснения? След като те ревнува, значи изпитва все още нещо към теб? Защо не му предложиш да се отделите от неговите родители?

Според мен, първо пробвай да разрешиш проблема, ако не става, тогава да търсиш други алтернативи.

# 17
  • Мнения: 259
Хубаво е да се опиташ да убедиш съпруга си да отидете на квартира,да се отделите  от родителите му.Иначе не виждам как човек може да изтърпи докрай униженията,за които говориш.Те явно злоупотребяват,държат се с теб като с даденост.Я се стегни,купувай си дрешки,гласи се и им покажи,че си човек с достойнство.И  че ако не те уважават,ти не си длъжна да ги търпиш.Но и помисли на кого можеш да разчиташ-на приятелка,на родители.Защото с двете деца ще ти е трудно.Но както казваш-си млад човек и животът ти не бива да отминава в унижения и слугуване.Напротив-трябва да си уважавана,задето си им родила две деца.Покажи им го.Не се давай!Късмет!

# 18
  • Мнения: 2 563
Ако ще си ходиш, направи си план и внимателно се подготви. Спестявай пари, изгради си някаква мрежа от приятели и познати, които ще ти помогнат, потърси стабилна работа и т.н. Не действай импулсивно.

# 19
  • Мнения: 192
Не ми е посягал физически, но психическият тормоз е също достатъчен и смачканото самочувствие.
Живеем безинтересно-почти никъде не ходим-говоря за почивки и коренна промяна на обстановката. Само ме обвиняват, че съм лоша домакиня, но не ми помагат особено. Ходя и на работа. Децата са малки. Гледат ме с укор, ако си купя някоя нова дрешка, а съм все още млад човек. Не мога да си помисля да се почувствам дама-облечена,поддържана, с маникюр, уважавана, обичана и ухажвана. Искат да съм Пепеляшка.
Същевременно господинът е и ревнив. Не си позволявам да изляза на кафе с приятелка. По тази причина нямам вече и приятелки. Непрекъснато съм с децата в свободното им от ДГ време, а той ме обвинява, че ги неглежирам. Те са чисти, нахранени и в добро настроение.
Не съм си представяла семейното щастие по този начин и като се замисля тези условия са ненормални за живот за мен-борба да бъда натикана в ъгъла, но да работя и да нося пари.

Ами какво да ти кажа - според мен е време да помислиш за себе си миличка... което не означава непременоо разводи и изнасяне.... просто си намери любовник....

# 20
  • Мнения: 2 361
  И аз мисля, че трябва да се опиташ да го спечелиш за каузата. Ако видиш, че не се получава тогава да обмислиш самостоятелен план. Да си вдигнеш шапката като сте гаджета е едно, съвсем друго е когато имате две деца.

# 21
  • Мнения: 2 013
Не бих останала!
При всичко,което си изброила отдавна да съм си сабрала багажа,взела децата и хванала пътя.
Ако моя мъж се държи така,не бих прекарала остатъка от живота си с него.
Не вярвам и дъщеря ми да израсне щастливо с родители,които не се обичат,и се карат.Е,да ще живее с баща си,но живот ли ще е?
Имала съм такова детство,знам какво е,родителите ми и до днес са заедно,но връщайки се назад,не бих допуснала тя да изживее моя живот.Развода би бил по-малко травмиращ.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не бих останала при такъв мъж. Щом не се чувстваш добре с него, защо трябва да се жертваш заради децата? Ами като пораснат и всеки си хване пътя, а твоя живот е на никъде, тогава какво правиш? Желязото се кове докато е горещо, като изтървеш момента, всичко отива по дяволите. Имам предвид, че докато си млада имаш възможност да намериш човек за теб, като станеш на 60 трябва да си търсиш дядо колкото за компания. И най важното, че това не са празни приказки, ами нещо преживяно. Майка ми цял живот е търпяла какво ли не и сега стои самичка, щото тати отиде при друга. Това и е единствената грешка и не бих я повторила, както съветвам и теб да не го правиш

# 23
  • Мнения: 2 757
Намери си любовник с перспектива, а не само за приятна компания и за кревата. Това ако наистина няма къде да идеш и кой да ти помага с децата. Лека полека си уреди бъдещето с любовника и заживейте заедно когато стане възможно. Казвайки, че не обичаш мъжа си, от тук натам е безсмислено да се разсъждава как да се отървете от свеки и т.н. др варианти за семейно съжителство. Като гледам и той теб не обича. За всички ще е добре. Не виждам този брак как без взаимна любов може да бъде спасен. Съжалявам

# 24
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
Децата го обичат, а и той тях. Това ме възпира, но аз не живея добре с този човек, а и няма изгледи да сътворим нещо за тези деца.
  Трябва да намериш възможност  да поговориш със съпруга,ама съвсем нa сериозно какво те притеснява във връзката ви. Всеки може да ти дава съвет,но когато се стъмни-всеки си влиза в своята къща,в своето легло и ти си оставаш насаме с проблема. Най е лесно да си тръгнеш,но ти намери причини за да останеш-отново и отново помисли.За децата са нужни и майка,и баща.

# 25
  • Мнения: 4 380
Не ми е посягал физически, но психическият тормоз е също достатъчен и смачканото самочувствие.
Живеем безинтересно-почти никъде не ходим-говоря за почивки и коренна промяна на обстановката. Само ме обвиняват, че съм лоша домакиня, но не ми помагат особено. Ходя и на работа. Децата са малки. Гледат ме с укор, ако си купя някоя нова дрешка, а съм все още млад човек. Не мога да си помисля да се почувствам дама-облечена,поддържана, с маникюр, уважавана, обичана и ухажвана. Искат да съм Пепеляшка.
Същевременно господинът е и ревнив. Не си позволявам да изляза на кафе с приятелка. По тази причина нямам вече и приятелки. Непрекъснато съм с децата в свободното им от ДГ време, а той ме обвинява, че ги неглежирам. Те са чисти, нахранени и в добро настроение.
Не съм си представяла семейното щастие по този начин и като се замисля тези условия са ненормални за живот за мен-борба да бъда натикана в ъгъла, но да работя и да нося пари.

Ако децата сега, когато са малки вече те гледат с укор за дрешки, представи си какво ще бъде когато навлязат в пубертета. Те много добре чувстват кой командва в къщи, и уважават него, заставайки на негова страна. Ако не се махнеш, ще загубиш един ден и децата.

Всички сме единодушни да се махнеш, но преди да го направиш, трябва добре да обмислиш и да го направиш умната.

# 26
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
" Всички сме единодушни да се махнеш, но преди да го направиш, трябва добре да обмислиш и да го направиш умната. "
 
А ще може ли да ви открие ВСИчКИ,когато остане на пътя с две деца.Лесно е да се дават съвети,ама гледам никoй не е оставил адреса си!!! newsm78????????
 
 

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 02:34 от JFR

# 27
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ако децата сега, когато са малки вече те гледат с укор за дрешки, представи си какво ще бъде когато навлязат в пубертета. Те много добре чувстват кой командва в къщи, и уважават него, заставайки на негова страна. Ако не се махнеш, ще загубиш един ден и децата.

Мисля, че тя няма предвид децата, а свекърите.

# 28
  • Мнения: 4 380
Ако децата сега, когато са малки вече те гледат с укор за дрешки, представи си какво ще бъде когато навлязат в пубертета. Те много добре чувстват кой командва в къщи, и уважават него, заставайки на негова страна. Ако не се махнеш, ще загубиш един ден и децата.

Мисля, че тя няма предвид децата, а свекърите.

И така да е, в такава обстановка, няма да мине много време, и децата ще почнат да го правят.

# 29
  • Мнения: 4 380
" Всички сме единодушни да се махнеш, но преди да го направиш, трябва добре да обмислиш и да го направиш умната. "
 
А ще може ли да ви открие ВСИчКИ,когато остане на пътя с две деца.Лесно е да се дават съвети,ама гледам никoй не е оставил адреса си????????
 

Затова казвам да го направи умно и да премисли как и къде ще отиде.

Общи условия

Активация на акаунт