17 ПЛЕТКИ от пролетта

  • 49 822
  • 309
  •   1
Отговори
# 90
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Мисля че беше 6лв за 100гр.

# 91
# 92
  • Мнения: 1 523
Драги ми господине,честит рожден ден!Желая ти много здраве, щастие, любов и  късмет  Hug



# 93
  • Мнения: 0
Драги ми господине, честито и от мен.   cook   cook

Момичета, много  сладки детски нещица сте изплели.  newsm10

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 21:59 от zoo

# 94
  • Мнения: 525
Драги ми господине,честит рожден ден!    baloni

# 95
  • Мнения: 402
Ееееееееееее, благодаря ви ! Много ме изненадахте!

# 96
  • Мнения: 3 550
Честито на нашата рожденничка! Желая ти много здраве, успехи във всичко, сокето се захванеш и много любов!   bouquet

# 97
  • Мнения: 5
niunia, от доста време съм си харесала лилавата рокличка на розовата пеперудка, направо е страхотна. Може ли да споделиш схемата (ако имаш) и малко напътствия (например от долу ли се започва и как). Благодаря  bouquet

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Драги ми господине, честит рожден ден със закъснение!

Аз вече имам за показване.Изплетох си черен топ.По-късно като намеря кой да ме снима ще пусна снимка.

От два зни се мъча с тази пола
http://tani4ka.multiply.com/photos/album/10#19
,но не ми се получава , нещо не мога да си я започна.Меря със сантиметъра ,броя синджирчета , а после като изплета един ред пълнежи не ми излиза бройката , за да започна мотива.Моля за съвет!

Приятна почивка!

# 99
  • Мнения: 1 111
tane , страхотен модел,браво за избора
ще чакам и аз обяснение

а аз да се оплача за моята плетка - плетях една жилетчица тип ирландско плетиво за малкото момиченце на една приятелка, и онзи ден, като й го показах, за да го премерим на малката и тя уж много го хареса, но ми каза да не продължавам да плета, защото нямала да го облече на детето си....предпочитала маркови дрехи от магазини...А именно тя, приятелката ми, избра преждата и реши,че иска жилетка с  ръкав...Язък ми за труда и за изхабеното време...Е,ще оползотворя плетивото, като го подаря на друг, обаче много ме хвана яд...

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 14:12 от tuly

# 100
  • Мнения: 9 914
ъъъъ, баси гадното  ooooh! я снимай и покажи на нас.

# 101
  • Мнения: 0
tane - siluchka показа тази пола изплетена на втора страница от тази тема. Тя най-добре ще те ориентира според мен, след като я е плела вече.

tily - много кофти ситуация. Не я разбирам твоята приятелка. По- добре да ти беше казала направо, че не и харесва - различни хора, различни вкусове, но да ти поръча да изплетеш нещо и после да ти излезе с обяснението, че не облича на детето си немаркови дрехи.... То си е за яд.

# 102
  • Мнения: 3 550
Тане, спомням си, че Фиф плете тази пола. Набери си бримките за един мотив и премери колко см излизат. После си премери обиколката и така ще пресметнеш колко пъти трябва да се повтори този мотив.
Тули, много обидна ситуация. Ти откога мечтаеш да плетеш ирландско и така да се отнесат към труда ти... На твое място бих довършила жилетката и бих я подарила на някой, който ще я оцени.

И аз имам за показване един елек, плетен в кръг. Чакам някой да ме снима. Довършвам и една пола, която ще има да чака за подплата.

А между другото, в безистена на ул. Алабин са получили отново вилки по 6 лв. и мънички по 4 лв.

# 103
  • Мнения: 1 111
Тане, спомням си, че Фиф плете тази пола. Набери си бримките за един мотив и премери колко см излизат. После си премери обиколката и така ще пресметнеш колко пъти трябва да се повтори този мотив.

така ли се прави,хм,че то било лесно...а после - как се разширява надолу,така че да пада добре,а да не виси като парцал Rolling Eyes

иначе моделчето за което се "оплаках" е това http://media.snimka.bg/2867/011988513-big.jpg
само че преждата не е точно такава, а мелнж - розово,червено,бяло.....има на кого да го подаря,само да го дозаформя, не е проблем, но го плетох с голямо желание именно за това детенце, което ще бъде обличано само в "маркови" дрехи...и крадях от никаквото си свободно време за да поплета Confused

# 104
  • Мнения: 440
Tane, аз също плетох полата - за рокличка на дъщеря ми. Два пъти разплетох точно началото, че нещо не можех да го захапя, но после го нагласих.
http://radikal.ru/F/i050.radikal.ru/0805/02/871a40d4a4fe.jpg.html
По тази схема плетеш, нали?!
Започването е там, където са синджирчетата, а двата реда отдолу са плетени допълнително пълнежи в обратната посока (извини ме, ако обяснявам като за начинаещи, но аз съм на това ниво все още). Първият ред е съставен от тези дъгички с по 6 синджирчета и нисък пълнеж за закрепване към началния ред от синдирите. За да ти се получи целият мотив, ти трябват 4 такива дъгички. Тук са разположени върху 18 синджирчета от първия ред, но поне според мен, това няма толкова голямо значение. Изплети си синджирчета, които да ти дават необходимата обиколка на кръста и после раздели бройката им на 18. Ако не се получават точно, можеш да прибавиш няколко синджирчета, за да направиш точна бройка, а също можеш да промениш това захващане за първия ред - например дъгичката от 6 синджирчета да обхваща 4 синджирчета от долния ред - т.е. НП, 6 синдж. (прескачаш 4 отдолу), НП, 6 синдж. (прескачаш 4 отдолу) и така до петия НП. Тава прави 4 пъти по 4 синдж. плюс 5 НП = 21. Можеш да разделиш на 21.
При всички случаи според мен това започване се нагодява - виж и на самата схема не са точно върху определеното синджирче указани пълнежите. Направи ред 1 (с червеното в дясно е отбелязан) и нататък се плете много лесно. За някакъв ориентир, мога да кажа, че плетох рокличката с 13 такива сектора и ако беше с ластик, сигурно би ми станала. Това е горе долу размер 42.

Общи условия

Активация на акаунт