Имам проблем със съсед, дайте съвет!

  • 12 899
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Помолих домоуправителя (който живее под нас и също е потърпевш) да говори със съседа, но не вярвам да има резултат. Те са говорили с него и преди и отговора е "да, разбира се няма проблем" и точно след 10 мин. се започва пак. Говорих и с кварталния. Той ми каза, че щом не нарушава нощната тишина той нищо не може да направи. "Ами как ще докажете, че той наистина ви притеснява и че извършва такава дейност?" Той можел само да поговори с него и да му каже, че има оплакване от него. Попитах дали да подам писмена жалба-ами ако искате, подайте. Освен това като му казах кой е въпросният човек стана ясно, че се познават. И направо ми иде  Close...не знам какво. Обаждах се в 1-во РПУ, казаха ми веднага пращаме патрулка, ама нещо не ми стиска, притесних се Confused
А иначе интелигентен ми е изглеждал винаги....направо съм изумена, как може такава наглост. (Става дума за директора на военноисторическият музей)

# 16
  • Средната земя
  • Мнения: 371
malko_mishlence, благодаря ти за информацията, непременно ще си взема книжките. Аз си купих закона, но още не съм седнала да го прочета щателно. Но съм убедена, че няма право да има работилница над главата ми, пък дори и да не печели от това. Лошото е, че не вярвам, че някой ще се занимае сериозно с нещата. Но няма да се предам!!!

# 17
  • Мнения: 4
Ние имахме в мазето дискотека ,добре че нямат уборот и сами затвориха заведението.
Сега обаче една съседка не иска да си оправи казанчето на тоалетната и тавана на моята тоалетна е прогизнал окачениа ми таван падна и крушките ми горят от кьсо съединение:) а  тя ми казва не е мой проблем, ти като готвиш на мен ми мирише(аз ползвам кумин за ширма) а на мен водата не ми пречи ако искаш смени ми казанчето:)
Все още се чудя как да се захвана с неяа но не искам да наведа глава,не е честно. Смятам че закона е на моя страна, но не е така лесно да го приложа.

# 18
  • Мнения: 4
А между другото с писменно предупреждение от управителния съвет на входа и при неспазване на предписанията може да се вземе решение за отстраняване на съседа(това го има в чл.46 от закона)

# 19
  • София
  • Мнения: 16 038
А между другото с писменно предупреждение от управителния съвет на входа и при неспазване на предписанията може да се вземе решение за отстраняване на съседа(това го има в чл.46 от закона)
В закона може и да го има, но няма начин да изпъдите човек от собствеността му. Ако е наемател на общината - може.
Просто не си въобразявайте, че писания закон ще се спазва.
Зипър, за съседа - трябва да пази тишина от 14 - 16 ч. и от 22 до 06,00 сутрин.
През другото време ще си прави каквото иска човека, не че го оправдавам.

# 20
  • Мнения: 13 290
Варианта "со кротце, со благо" явно не е сработил. Разправиите , полиции, оплаквания до всякакви институции натоварват много и отнемат много време.
Това са от най-неприятните ситуации.
Като четох по-горните съвети, може би най-ще сработи, да докажете че вкъщи произвежда неща, които продава, така номера с хобито няма да мине.
Дано намерите вариант  да се разберете, че в повечето случаи като се тръгне със жалби става една междусъседска война няма край.
Една приятелка -адвокатка по съседски спор си беше написала една камара жалби и искови молби . Отиде поговори си със съседа, показа му ги, да му стане ясно че ако се разберет ще си спестят много нерви и се разбраха.
Успех и скорошно спокойствие вкъщи.

# 21
  • Мнения: 342
Защо не раздухаш новината чрез Господари на ефира! Мисля, че имат много точни попадения. Сега, когато чета поста ти потърсих как изглежда този човек и вече имам особено мнение за него. Така, че подобно мнение ще съставят голяма част от хората, когато разберат що за човек е този иначе достолепен господин. Мисля, че подобна слава би се отразила отрицателно на имиджа му.
П.П. Искрено се надявам от предаването да не ти откажат като разберат името на проблемния съсед  Praynig

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 23:45 от данина

# 22
  • Мнения: 418
Леле,на тоя току що му видях снимка в сайта.Направо плаши с вида си.Господарите ще го хапнат като топъл хляб. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 761
Ох,колко пъти съм се разминавала с тези мустаци по бул."Евлоги Георгиев"....


Не знам какъв съвет да ти дам.Много е неприятно,но доста се съмнявам,че Полицията може да ти е от полза,като се има предвид за кого става дума.

# 24
  • Мнения: 6
Леле,на тоя току що му видях снимка в сайта.Направо плаши с вида си.Господарите ще го хапнат като топъл хляб. Mr. Green

Дълбоко се съмнявам, че Господари на ефира ще обърнат внимание  Crossing Arms Те си избират внимателно случаите, с които се занимават, поне такова чувство имам  Thinking
Имам доста познати, които са се обръщали към тях, но не получават дори обратен отговор.

Към авторката на темата - хвърлете му една гора бой, ама не забравяйте да му кажете що го биете, иначе има да патиш.....
България не е държава, в която като подадеш жалба и работата се оправя.
Аз имах съседи, които като при nia_b ми наводниха тоалетната и отказваха да сменят казанчето. После ми наводниха кухнята, мазилката на тавана ми падна, после нарочно хвърляха боклуци в терасата ..... абе комшии мечта. И с жалби се разправяхме и с какво ли не.

# 25
само бухалка миличка на никой не може да рзчиташ това решението на проблема #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 48
дали са ти доста съвети, но и аз да споделя от личен опит - намери в интернет и прочети Наредбата за опазване на обществения ред на Столична община (ако си от София) - според нея в почивните дни без значение колко е часът никой няма право да вдига шум и притеснява съседите - през останалото време вече са ти казали какви са часовите ограничения. При проблем звъниш в полицията във Вашето районно - полицаите идват веднага, при мен да похваля 5то районно съм ги викала преди да се кротнат съседите доста често - много любезни първоначално 2 пъти правиха културна забележка след опит на съседите да ми отмъстят отново ги повиках и съставиха официално дознание - казаха ми, че от тук нататък ако имам проблем направо да ги викам без да се разправям лично със съседите, колкото пъти да ги извикам толкова пъти ще им съставят акт - не знам дали от това предупреждение на полицаите, но съседите се спряха (правеха денонощни купони от които прозорците ми кънтяха а аз бях с дете на 2 години) - намери и се запознай в интернет с наредбите така ще си сигурна в правата си и съответните наказания, желая ти успех

# 27
  • Мнения: 93
Подкрепям съвета на m_sunny.
Доколкото съм запозната, след като се обадите в полицията, полицаите отправят на нарушителите предупреждение. Ако случаят се повтори- съставя се акт и нарушителят плаща глоба.

# 28
  • Мнения: 616
Крайно неприятно е това със съседа. ХЕИ да дойдат да замерят звука; в крайна сметка, имаш ли право да имаш работилница в жилищна сграда, или нямаш?

Аз да споделя моя проблем със сеседите, може някой да даде добра идея! Живеем в малка кооперация, три апартамента; едните съседи са в чужбина, оставаме ние и още едно бабе на 80 год, заедно с обездвижения й син; добри хорица са, нямам нищо против тях; ситуацията е следната - бабето е с Алцхаймер, изобщо не знае къде се намира; синът й получи инсулт, и сега вместо той за нея, тя се "грижи" за него; обаче тези двама души са оставени буквално на произвола от най-близките роднини; зимата бабето направи пожар, по чиста случайност я изгасиха преди да замине цялата. Дъщеря й живее в друг град, от 6 месеца не е идвала, праща само една жена по час на ден да види брат й.
Ние сменихме входната врата, предната не се затваряше; бабето обаче губи ключ след ключ, и редовно остава затворена навън; съседите от друга къща я прибират. Пуска котки във входа и други несъществени неща. Най-големият проблем ни е, че тя става опасна за всички - забравя котлони, пали печка със спирт... А синът й е безкрайно безпомощен. Добре че от социалния патронаж им носят храна.
Искам да знам, дали има нещо, което можем да направим, тези хора да получат нужните им грижи, освен това, да говорим пак с дъщерята?
Баба ми беше така, и знам колко е трудно; не може така да живеят сами тези хора. Предложения?

ПП: входната врата се повреди, и вече не се заключва, така че поне проблемът с ключа отпадна. Но някой ден явно пак ние ще плащаме за брава  Confused

# 29
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ох, миличка. Имам същия проблем със съседи. То не бяха жалби в полицията, в общината, в РИОКОЗ. Стигнахме да се изтрепаме, но пак продължават. Не знам какво да ти кажа. Май само бой ще реши проблема.

Общи условия

Активация на акаунт